vloženo 2017 1. část

TURNAJ DVOJIC V SOKOLČI

     V sobotu 19. 8. 2017 jsme se účastnili turnaje pétanque v Sokolči. Za náš tým tam nastoupili Josef a Pavel Musilovi. Ve své skupině sice vyhráli jen jeden zápas, To ale neznamená, že by hrái špatně. Vůbec ne. Dokonce dokázali čelit mnohem lepším týmům. Přitom jim připravili nejednu pernou chvilku ve vývoji jednotlivých her. A to je jistě dobré pro náš tým, který se konečně začíná chytat v turnajích. Především Pavel dokázal svojí hrou a některými svými hody překvapit. Také se mu povedlo splnit několik taktických herních zadání.
Konečné 12. místo je velice slušné.

PŘÍPRAVY NA EVROPSKÝ TÝDEN SPORTU VRCHOLÍ

     Jak již z dřívějška víte, podařilo se nám získat, pro náš spolek, prestižní zařazení do celoevropské akce, kde se komise EU (na našem území prostřednictvím ČOV), snaží přimět širokou veřejnost ke sportování.
     Náš spolek tam bude 25. 9. prezentovat hru pétanque. Je to pro nás čest, a tak se k tomu také stavíme. Jestli si někdo myslí, že nám akce přinese nějaké finance, tak se plete. Tady pravděpodobně nedostaneme ani korunu. Ale jde tady vůbec o peníze? Ne, to rozhodně ne. Základní myšlenkou hlavních organizátorů je zapojení lidí do sportování a k tomu jim vytvářet potřebná zázemí. A o tohle jde i nám. Proto jsme se na vedení spolku dohodli, že pro zdar naší akce uděláme maximum.
     Co nyní tedy máme hotové? Sice toho moc není, ale v přípravách už nějaký čas jedeme na plný plyn. Není to jednoduché obsatrávat vše co budeme na akci potřebovat. ČOV nám zajišťuje plachtu, plakáty a dárky pro účastnící se děti. Další firma reklamní polokošile, reklamní plachty a další záležitosti. Je dohodnuta úzká spolupráce s oddílem pétanque Velim. Přátelé z Velimi budou nosným pilířem odborné části akce. Sestavuje se realizační tým. Plánují se úpravy nejenom hřišť ale i jejich okolí. Plánujeme navázat pro akci spolupráci se školou a MÚ. Samozřejmě musíme také na akci upozornit přes tisk. Nejdůležitějším také je, že náš spolek pojal tuto akci jako prioritní, tudíž na ní vyčlenil i dostatečné finanční krytí. Na závěr výčtu se musí ještě dodat, že všichni lidé, kteří se na akci podílejí, ať samotnou přípravou nebo se budou zabývat její organizací, pracují zcela bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu.
     Začátkem září proběhne sestavení programu akce, doladí se detaily, naplánují se brigády apod. 
     Doufáme, že se nám podaří důstojně dostát závazkům, které jsou s akcí spojené, a lidem se bude naše počínání líbit. Možná, že se nám tím i rozšíří naše základna. 

PÉTANQUE V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ

Turnaj v Sokolči – dvojice – 19. 8. 2017

 
zatím jsou nahlášeni k registraci – dvojice:
Josef Musil + Pavel Musil

Startovné 100,- Kč / osobu
O tyto turnaje (dvojic) bývá veliký zájem a mají omezenou kapacitu!
Pokud tedy někdo chce jet, musí to dát včas vědět. Jinak se 
nemusí na turnaj již dostat.

Náš (3. celkem, letos 1.) oddílový žebříčkový turnaj jednotlivců:
Kolín – pravděpodobně 2. 9. 2017 – jednotlivci
bylo by dobré se účastnit!
Jedná se o náš vnitřní členský turnaj, který zasáhne i do oddílového žebříčku 2017.
Termín se bude upravovat tak, aby se na něm mohl podílet každý, kdo startoval na PLP.

Polabská liga v pétanque – závěrečná část soutěže
v období 31. 7. až 1. 10. 2017

bojujeme o 7. – 12. umístění 
Náš tým tvoří stabilní sestava – řazeno podle startů:
Josef Musil, Pavel Musil oba všech 10 startů
Martin Musil 8 startů
Jan Musil, Václava Musilová, Jana Vrbová všichni 5 startů
Štěpánka Turynová 3 starty
Děkujeme – chráníte čest našeho spolku!

AKCE – EVROPSKÝ TÝDEN SPORTU
pétanque Kolín – 25. 9. 2017 u haly Bios
oficiální čas 17,00 až 20,00 hod.
pro nás 16,00 až 21,00 hod. 

Pořadatelé
Za PLP účast mohou:
Josef Musil, Pavel Musil, Martin Musil, Jan Musil,
Václava Musilová, Jana Vrbová a Štěpánka Turynová

Za spolek dále:
Kateřina Šedivá, Ondřej Šedivý

---------------------------------------------------------------------

Ještě k turnajům:

Startovné bývá 100,- Kč / osobu

 -----------------------------------------------------------------

Plánované tréninky od září:
zodpovědná osoba Josef Musil
pondělí a středa od 17,00 do 21,00 hod.
Ostatní dny dle dohody

KONEC LPT 2017

     Tak, a je to za námi! Konečně nastává ten správný čas k bilancování. Co se nám povedlo, a co ne.
Předně je nutné říci, že nám počasí nevyšlo, jak jsme si přáli. Ovšem, i tak jsme udělali vše, aby se dětem náš tábor líbil. A snad se nám to i povedlo.
      Díky nepřízni počasí jsme museli překopat celý náš rozvrh. Dokonce se nám jednou nepodařilo vycestovat na plánovaný výlet, ale i tak jsme měli pěkný a bohatý program. Co se týká stravy, tak i ta snad byla rovněž na dobré úrovni, ale hlavně jí bylo vždy dostatek. 
     Nouze nebyla ani o bohatší svačiny, doplněné ovocem. U pitného režimu jsme vždy pravidelně využívali čaje (ovocné / černé), čisté vody nebo vody se šťávou. Občas i jiné nápoje, např. kakao, multivitamíny apod.
     K programu LPT. Ať byl program jakýkoliv, což doma jistě řádně ohodnotí jeho účastníci, tak pro nás je nejhlavnějším, že se nám podařilo všechny děti navrátit k rodinám, a to zcela v pořádku. Také si myslíme, že jsme pro ně udělali maximum, co bylo v našich silách. Snad to pocítili i samotní účastníci. Dobře jsme si vedli i ekonomicky. Sice ne, jako v loňském roce, ale i tak jsme rodičům vraceli nemalé přeplatky. A to už máme vše za LPT 2017 řádně srovnané. Nezůstává tedy za námi žádný kostlivec.
     Nyní, když vše definitivně skončilo, tak se musíme zaměřit na září, kdy nám bude začínat nová sezóna. Období, které by mohlo být pro naše spolkové judo zlomové.
     Děkujeme všem účastníků za zvládnutí LPT a rodičům za projevenou důvěru a milé rozlučkové posezení. Tento tábor je již definitivně minulostí, tak doufáme, že zůstane všem účastníkům jen milá vzpomínka.
     Závěrem bych rád poděkoval manželce, která mně v činnosti aktivně podporovala a synovi Janovi za nezbytný středeční odpolední záskok, kdy jsem musel v naléhavé věci do Prahy.
     Hezký zbytek školních prázdnin.
                                                                                  za realizační tým Josef Musil 

BLÍŽÍ SE KONEC LPT 2017

Zítra se definitivně rozloučíme s LPT 2017. Už nyní můžeme konstatovat, že nám počasí letos moc nepřeje, ale i tak jsme pořád v jakési pohodě a zvládáme to.
     Včera jsme navštívili Čáslav. Byli jsme se podívat na pradávné popraviště, kde byl ukončen život nejednoho lapky či násilníka. Ovšem nejenom jejich životy ukončil místní kat. Mezi popravenými byl i velmi významný kaplan s čistou duší - Matouš Ulický. Více se o něm dozvíte na našich stránkách, jakmile se nám podaří doladit nějaké základní informace z dostupných zdrojů.
     Po té jsme navštívili dětské hřiště u Podměšťáku, kde si děti parádně zařádily. No, a po chutném obědě v restauraci Pivovar, jsme se vydali ke kostelu, kde byla v minulém století objevena lebka Jana Žižky. Odtud jsme došli na nádraží a vydali se k naší základně. Cestou jsme ale nezapomenuli na zmrzlinu.
     Na hale nás čekal Jan Musil, který se postaral o zbytek dne, kdy s dětma hrál několik velice povedených her. 
     Zítra se tedy budeme loučit. Ráno nás čeká tradiční turnaj Cano Cup 2017, úklid tatami a následná příprava na odpolední rozlučku. Doufáme, že k nám dorazí alespoň část rodičů se svými doprovody a dají si u nás kávu, či si s námi opečou špekáčky, pokud nám to dovolí počasí. 

Ještě poslední připomínka. Stále platí, že o dění na LPT informujeme na tomto odkaze: http://www.sportkolin.cz/lpt-2017/deni-na-lpt-2017

Hezký den vedení LPT 2017

LVT 2017 ZAHÁJENO!

Dnes nám začal LPT prvním dnem. Dění z jednotlivých dnů bude aktualizováno na našich podstránkách: http://www.sportkolin.cz/lpt-2017/deni-na-lpt-2017

Zde, tedy můžete sledovat co jsme dělali, co jedli, a vůbec mít přehled o naší práci a svých dětech. Počasí nám zatím moc nepřeje, a tak tady na hale norujeme, místo plánovaných akcích venku kolem haly či ve městě. 

1. MÍSTO NA TURNAJI PÉTANQUE TROJIC V SOKOLČI

Cena-ze-sokolce2
     V sobotu 22.7. 2017 jsme na turnaji v Sokolči, ve smíšeném družstvu (Sokoleč - Kolín), dosáhli neskutečného úspěchu - 1. místo. 
Jelikož je článek o klání poměrně rozsáhlejší, je zde uveden jen jako příloha. Zítra nám začíná LPT, proto článek nesmí překrýt informace k této týdenní akci. 
Děkuji za pochopení.
Josef Musil

Více zde: Me-pusobeni-na-turnaji-v-sokolci_2

LPT 2017 ZA DVEŘMA

     Tak se nám to blíží. Počasí je zase zvláštní. Chviličku parna, chviličku déšť ..... Na minulém LPT 2016 jsme měli parna. I to bylo úmorné. Tak jaké si máme přát? To je těžké. Na jedné straně chceme sluníčko smile, ale ne přehnaná parna a dusna. Tudíž občasné a slabší sprchnutí neurazí...... No, prostě si pořád vymýšlíme smile. Bereme tedy každé. Hlavně, když se budeme bavit a nic se nikomu nestane.
      Loňský LPT se nám hodně povedl. Bylo to díky všem účastníkům. Snad se nám to podaří i letos. Alespoň my proto uděláme všechno, co bude v našich silách. A pokud se zadaří, tak i pro nás na LPT bude dost místa pro zábavu. Kdo s námi minule nebyl, má možnost se podívat, a ti ostatní si mohou zavzpomínat, na těchto stránkách, kde jsou LPT 2016 věnované podstránky. Z článků zjistíte, co jsme dělali, kde jsme byli apod. Ve stejném smyslu bychom chtěli pokračovat i letos. Proto vám doporučujeme si každý den najít čas a podívat se do příslušné sekce. Samozřejmě nám to dá trošku zabrat něž tam ty články napíšeme, ale mělo by to být součástí naší práce. 
     Letos tedy budeme, stejně jako tomu bylo minule, dávat každý den na tyhle naše stránky informace z dění a k tomu i zajímavosti z jednotlivých témat (např. vloni Žižka, bitva u Kolína.....).
     LPT bude plné her, jak sportovních, tak společenských. Nezapomeneme ani na retro hry, které jsme si posledně užili. Program by měl být tedy bohatý a pro děti zábavný.   
Co sebou a další informace zjistíte na: http://www.sportkolin.cz/lpt-2017

Přejeme vám hezký den 
za Sport Kolín, oddíl juda Josef Musil
josef.musil@sportkolin.cz
605 209 665

PÉTANQUE TRÉNINK O PRÁZDNINÁCH

Tuto středu je plánován trénink v pétanque pro čeny klubu Sport Kolín, z.s. - oddílu pétanque na hale Bios (tedy vedle ní, na hřištích). Zatím přihlášení - Josef Musil, Pavel Musil, Jan Musil, Martin Musil, Štěpánka Turynová a Jana Vrbová. Možná i Václava Musilová.
Koulím zdar!smile

PRÁZDNINY PLNÉ PÉTANQUE

           Zatímco většina jiných sportů, v těchto letních měsících, převážně spí nebo jen lehoučce odpočívá, u pétanque je to jiné. Ten stále čile žije. Sportovní kluby pořádají jeden turnaj za druhým a mnozí sportovci dokonce i řádně a bez přestávek trénují. Jak je to možné? Na tohle je jednoduchá odpověď. Lidi prostě tenhle technicky zajímavý sport baví. 
           Je bohužel stále dost lidí, kteří pétanque za sport nepovažují, a to je "neodpustitelná" smile chyba. Jo, když si zahází, bezmyšlenkovitě koule, kdesi na pláži, či někde před domem na trávníku, 

Koule
není se čemu ani divit. Protože pétanque, pokud ho chcete hrát tak jak se má a být v něm skutečně dobří, tak rozhodně vůbec není bezmyšlenkovitý, natož lehký sport.  Stačí se dostavit do některých z okolních klubů, které jsou v tomto sportu více jak dobří. Například do nedaleké Velimi, nebo kousíček dále do Předhradí či Sokolče. Tam všude najdete super hráče a prima lidi, kteří vám rádi tenhle zajímavý sport ukáží. Tam pak zjistíte, o co jste se při svých předchozích hodech připravili. Pétanque, to je technika, taktika, soustředění, napětí, vytrvalost a kdoví co všechno dohromady. Kdo si ho jednou zahraje, těžko od něj odchází. Jistě, ne všichni ho budou hrát sportovně, ale jistě, když se jim naskytne někde vhodná příležitost, tak si ho rádi zahrají. Je to dáno i tím, že pétanque sdružuje mnoho dobrosrdečných a příjemných lidí napříč generacemi, se kterými zjistíte, že i sport může být poutavá zábava. A pokud se odhodláte ke skutečné soutěžní hře, kdy nastoupíte v nějakém oficiálním turnaji, potvrdí se vám, že nejde o tak lehký sport, jak se vám může na první pohled zdát. Vždyť mnohé turnaje začínají ráno a končí až ve večerních hodinách. A není to tak, že byste po celou dobu čekali na nějaké zápasy. Naopak, hrajete jeden za druhým. Na odpočinek sice máte také nějaký prostor vytvořený, ale že by se někde sedělo dlouhé hodiny, tak to ani náhodou. S tím rozhodně nepočítejte. 
Cmk-2017
          Nejinak tomu bylo nedávno ve Velimi (5. 7. – Cyrilometodějské koule - dvojice) a nyní v Předhradí (10. 7. Turnaj Jana Husa - jednotlivci). Oba turnaje byly skvěle obsazené a organizačně zvládnuté. A to nás v tomhle měsíci (22. 7.) čeká ještě turnaj trojic v Sokolči a v srpnu pak dohrávky PLP.
          Nejprve ale k Velimi. Po ranní evidenci a s ní spojeném rozlosování do čtyř základních skupin, bylo přistoupeno k zahájení turnaje, které začalo hned po tradičním společném fotografování netradičním zvukovým signálem, který nakonec provázel celý turnaj. Hlavní slovo měl Pavel Jeřala, který soutěž zároveň řídil. Za náš tým tam nastoupili já, Josef Musil a Pavel Musil. Jsme zatím stále nejslabším týmem, ale pokud budeme více jezdit a začneme konečně pořádně trénovat, na což doposud nebyl čas, protože se oba věnujeme ještě judu, tak se to jistě brzy změní. Ale pétanque je i záludná hra, protože, jak s oblibou říkají ti zkušenější, koule jsou kulaté, terény nevypočitatelné, tak se může dít ledacos. A také se dělo. Podařilo se nám neskutečné. Nám štěstí přálo, Lipníku ne. A tak se stalo, že jsme je dokázali porazit 13 : 7. A takovýto skalp rozhodně potěší. Vždyť Lipník s námi v PLP, a to na naší půdě, neskutečně „zatočil“, kdy nás porazil nekompromisně 4 : 0. Ovšem neděláme si iluze, že bychom od nynější doby byli super hvězdy. Prostě se občas něco povede i nám. 
Cmt-velim2
          Dobře jsme odehráli i jiné zápasy.  Snad jenom ve dvou jsme výrazně nedokázali držet krok se soupeři. Těmi výrazně lepšími byly týmy Velimi (Jeřalová, Jeřala) a Tománek, Kuta. Ostatní naši soupeři byli také lepší, ale těm jsme již dokázali výrazněji čelit. Také se nám od nich dostalo náležitého a příjemného uznání. Jelikož do elitní osmičky (skupina A) postupovali jenom dva nejlepší týmy z každé skupiny, tak na nás ostatní zbyla jenom skupina (B). Zde se již hrálo jenom vyřazovacím způsobem. My měli smůlu. Hned v prvním zápase jsme prohráli s týmem z Kostomlat (Hercoková, Müllerová), a tím pro nás vše další končilo. Přesto jsme byli se svými výkony velmi spokojeni. Až na pár chyb, tak jsme hráli velmi slušně, a i to se u nás počítá. Turnaj byl skvělý, tak děkujeme pořadatelům ale i našim soupeřům.
Použité foto z turnaje ve Velimi, s řádným dovolením oddílu z jejich zdrojů. Více na http://pcsokolvelim.rajce.idnes.cz/

Honza2
          Na další turnaj, který se konal tuto sobotu v Předhradí, jsme se raději ani řádně nehlásili. Nevěděli jsme, zda se nám podaří vrátit zpět ze zahraničních cest včas a ve stavu, ve kterém by se dal turnaj solidně absolvovat. Proto jsem za sebe, požádal pořadatele, zda by mi šlo umožnit, když nebudou mít naplněnou kapacitu, do turnaje dodatečně vstoupit. Pořadatel mi vyhověl, což mi udělalo radost. Také proto jsem se snažil z Německa vrátit do Kolína včas. Aby toho nebylo málo, ozval se i Jan Musil, že by i on měl zájem o účast na turnaji, ale on byl zase v Maďarsku a nevěděl, zda to vůbec stihne, protože měl návrat plánovaný až na ráno. Tedy v den turnaje. Ovšem i jemu pořadatelé umožnili start s tím, že pokud nestihne úvodní zápas, posune se o jedno kolo. Ale on to stihl ještě před započetím hry. Tudíž za náš tým v jednotlivcích startoval Jan Musil a já Josef Musil. Já jsem se nejprve střetnul s místním závodníkem Kubou, který byl nejprve docela nervózní, čehož jsem i náležitě využíval ve svůj prospěch. Jenže jsem si byl zároveň i vědom, že Jakub dokáže velmi překvapit, proto jsem byl i v neustálém střehu a snažil se neudělat žádnou zbytečnou chybu, což se mi také celkem dařilo. Už to pro mě vypadalo docela dobře, když se mi podařilo několik velmi dobrých umístění za sebou, jenže Kuba je bojovník a rozhodl se pro riskantnější přístup ke hře, který se mu rozhodně vyplatil. Dvakrát mi nekompromisně sebral hru, která byla velmi dobře rozehraná pro mě. Po té se dostal do pohody a suverénně dohrál hru ve svůj prospěch. Sice jsem s ním prohrál 6:11, ale nejsem zklamaný, naopak. Kuba je slušný a skromný kluk, který si svojí výhru zasloužil. Také bylo velmi zajímavé sledovat jeho další pouť soutěží, kdy porážel jednoho z favoritů za druhým. Nejenom že postoupil z prvního místa ve skupině, ale dokázal se probojovat dokonce až na čtvrtou příčku závěrečného pořadí. Je vidět, že pokud tak bude pokračovat, čeká ho zářivá budoucnost. A on si jí rozhodně zaslouží. V základní skupině jsem vyhrál jeden zápas, což nestačilo na postup mezi elitu ze skupiny. Proto jsem následně zabojoval ve skupině o závěrečné umístění, kde jsem porazil jednoho soupeře, z čehož byla nakonec 20. příčka.
Honza-predhradi-2017_2
          Nyní to naše nejlepší z turnaje. Tím bylo vystoupení Honzy Musila, který předváděl velmi dobrou hru. Na dosah měl dokonce dvě vítězství. Jednou nad Aimy a po druhé nad Milanem, který ho před nějakým časem dokonce i učil techniku hry, kterou se nyní prezentoval. V těchto dvou zápasech nedokázal udržet herní převahu a podlehl na konečné výsledky 10 : 11. Jedno vítězství si ale přeci jenom připsal, když porazil velmi zkušeného hráče Honzu ze Sokolče (i on mu byl mnohdy dobrým rádcem ve hře). Bohužel byla celá ta skupina nějak výsledně pomotaná, tak se muselo přejít na pomocné body.  A ty hrály v neprospěch Honzy, který pak postupoval z poslední příčky ve skupině do skupiny o umístění. V té pak porazil jednu soupeřku, z čehož mu plynula 24. příčka.
          Porovnám-li nás dva ve hře, musím konstatovat, že Honza byl mnohem lepší jak já, proto bych mu přál i lepší umístění. Ovšem kritéria byla jasná a pro všechny stejná, tudíž je to tak jak je a nic se nedá zpochybňovat. Soutěž není o pocitech, ale o výsledcích. A ty jasně promluvili. Přesto si troufnu říci, že můžeme být se svými výkony spokojeni.  Děkujeme pořadatelům za skvělý turnaj a spoluhráčům za nevšední zážitky.           


POSLEDNÍ ZÁPASY V PÉTANQUE S LIPNÍKEM JSOU ZA NÁMI

V základní části PLP dobojováno!
První zápas s Lipníkem byl ve znamení převahy Lipníku. Ovšem v tom druhém, odvetném, jsme si už dovolili nejednu kulišárnu. Soupeř sice opětovně, a musím s pokorou přiznat, že i zaslouženě, zvítězil, ale v trojkách jsme jim to "nandali". Tedy, "nadali" je hodně silné slovo. Prostě jsme vyhráli s odřenýma ušima 13:12. Postarala se o to naše hvězdná sestava Martin Musil, Štěpánka Turynová a Pavel Musil.
Sokol Lipník je velmi silný soupeř, ale náš tým bojoval, tak jako vždy, o každičký bod. A jestli jsme v Kolíně, na domácí půdě, prohráli bez jediného většího odporu, tak v Lipníku to bylo pro nás o poznání lepší. Ne, že bychom dělali větší problémy favoritům, ale mnohem lépe jsme čelili jejich tlaku. 
Základní boje ve skupinách PLP jsou tedy dobojovány. Nyní nás čekají, zřejmě někdy v srpnu, už jenom 3 dvojzápasy, které nám určí finální umístění. Sice jsme nedopadli nikterak dobře, ale nám to letos nevadí. Hlavní je, že jsme si vyzkoušeli pojetí soutěže a seznámili se s jednotlivými soupeři, kteří se tomuto sportu věnují již nějaký ten "pátek". 
Polabská liga pétanque, která vznikla u přátel ve Velimi, je náročná, ale zároveň výborná soutěž, která obohacuje naší činnost a dodává nám nové přátele. Pořadatelům jsme tudíž moc vděčni, že nám umožnili se jí účastnit. A pokud nás pozvou příští rok, budeme jenom rádi.
Prima byli i všichni naši soupeři. A že nás porazili? No, i to je nyní správné. Jak by to vypadalo, kdyby nějaký nováček, bez větších zkušeností, drtil týmy, které na svých výkonech už nějaký čas pracují.
Na závěr snad ještě jednu poznámku PLP (Polabská liga pétanque) je na světě sotva třetinu doby, jako naše Polabská liga v judu (letos 30. ročník), která zřejmě byla vůbec tou první PL v ČR. Přesto si dovolíme říci, že značka PL v podání pétanque (PLP) neztrácí na své kvalitě, a to je moc dobře. PLP tedy přejeme hodně dlouhého trvání, minimálně ve stejné kvalitě, jako je tomu doposud. 

TURNAJ NADĚJÍ I ROZLUČKA ZA "1*"

Nejprve jsme měli 17. 6. 2017 Turnaj nadějí - judo. 
Soutěž, která byla určena především pro začátečníky a méně úspěšné soutěžící se podařila. Stále za ní sklízíme projevy obdivu. Za náš tým tam startovalo 24 soutěžících, což je takřka 100% účast.
Role ambasadora soutěže se ochotně ujal český reprezentant Michal Horák, který byl velikým překvapením pro nejednoho účastníka. Také se mohl při autogramiádě upsat. Naštěstí se nám podařilo sehnat jeho profi foto pro každého účastníka, a tak nikdo neodcházel s prázdnou. A pokud se nás budete ptát na výsledky, tak vězte, že ty v tomhle turnaji nejsou rozhodně to nejdůležitější. Vítězi jsou všichni, co nastoupili před cca 250 diváků a dokázali odejít nejeden zápas. Také si proto všichni odnesli čepici vítězů, která byla samozřejmě ve žlutých barvách.
Děkuji všem spolupořadatelům (Katka Šedivá st., Katka Šedivá ml., Ondřej Šedivý, Roman Šedivý, Jana Vrbová, Jan Musil, Václava Musilová), MUDr. Daně Vokřálové, časomírám, rozhodčím a kolegům z TJ Start Kolín, z.s. Rovněž děkujeme krajskému svazu juda za podporu a městu Kolín za dotaci.
Týden po soutěži jsme měli další důležitou akci - rozlučku se školním rokem 2016/2017.
Nechci to přehánět, ale i tahle akce se opětovně povedla. Je prostě jisté, že my ty akce umíme,  a to nám mohou někteří kolegové závidět.
24. 6. 2017 jsme se sešli v úctyhodném počtu 162 osob ze dvou spolků - Sport Kolín, z.s. a TJ Start Kolín, z.s. Hlavní příprava stála na nás. Museli jsme zajistit nejenom dostatečné množství jídla a pití, ale i prostor k sezení. K tomu se musela udělat nezbytná úprava okolí. Tentokráte jsme nemohli počítat s našimi Pátečníky, kteří se účastnili dvoudenního florbalového turnaje v Kutné Hoře. Tudíž tento den odehráli v sobotní dopoledne svojí skupinu. Po tom se někteří z nich přidali k nám, protože v turnají pokračovali až v neděli. 
Počasí nám přálo, lidé se bavili a jídlo z místní Italské pekárny bylo super. Pizza, která byla na místě upečena o množství 260 ks, byla bezezbytku spotřebována. K tomu nám majitelé ještě napekli štrůdly a speciální housky, které naplnili výbornou složkou.
Ovšem vybrat si mohl každý. Na stolech nechyběl i jiný sortiment ve velikém množství - zelenina ovoce, obložené mísy, uzenina (párky, klobásy - více druhů, které se grilovaly, šunka...), saláty (okurkový a rjčatový), ovoný koktejl kompot, donesené výrobky od rodičů a členů spolků (díky) a mnoho dalšího. Samozřejmě nechybělo ani tradiční opékání špekáčků. K pití byla točená kofola, a když došla (100l), tak se nalévala z lahví, dále se neustále vyráběla citronáda s mátou a doplňovala pitná voda. Pro dospělé bylo připravené pivo Kozel 11, které také vzalo za své (110 l). Zůstalo po něm jenom pouhých 5 l. Samozřejmostí byla káva (turek i rospustná) a čaj. 
K akci jsme si pronajali nejenom halu Bios, ale i všechna venkovní hřiště a nemalá část proběhla i na našich nových petanqových hřištích. 
Všem účastníkům děkujeme za super den.
Obě akce nás neskutečně unavili, ale ten pocit, z dobře odvedené práce, za to stál.smile

ČTVRTEČNÍ TRÉNINK JUDA ODPADÁ!! V SOBOTU SE SEJDEME NA ROZLUČCE SE ŠKOLNÍM ROKEM 2016 / 2017

Ve čtvrtek rušíme tréninky juda. Jsou veliké teploty a v TV, kde nefunguje klimatizace se to nedá vydržet. Nebudeme dětem ohrožovat zdraví.
V sobotu 24. 6. 2017 se sejdeme na společenské akci - rozlučce se školním rokem 2016 / 2017, kde si budeme moci užít společného odpoledne.
Vstup je za 50,- (zbylé náklady hradí oddíl. K dispozici budou - TV, venkovní hřiště kopané, basketu a pétanque. Dále nás čeká občerstvení - letos budeme mít jako hlavní - pizzu (forma plech) přímo od Itala, opékání špekáčků a grilování klobás. K pití zdarma pitná voda bez bublin a kofola. Za poplatek (dospělé osoby) točené pivo Kozel 11. Zdarma pro dospělé - káva.
K dispozici možná budou i nějaké dezerty, co někteří rodiče slibují donést, štrůdl apod.
Doufáme, že se všichni, co hodlají dojít, řádně přihlásili. Pokud ne, prosím, obratem tak učiňte.
Platí se tedy jen 50,- Kč / osobu a v tom je vše zdarma. Tedy krom piva.
Budeme se na vás těšit. 

TURNAJ NADĚJÍ SE VYDAŘIL

     Čekali jsme takticky chviličku na reakce po soutěž, to proto, abychom se mohli úplně vyjádřit za pořadatele k této oblíbené soutěži. Naštěstí chodí jenom chvála v superlativách a to musí potěšit každého pořadatele. Každý, kdo pořádá obdobné soutěže, tak ví jak je vše náročné a co každá opomenutá maličkost znamená za trable v soutěži. Ale nyní k bilancování.
     V sobotu 17. 6. jsme uspořádali druhý ročník turnaje pro začátečníky a ty „méně úspěšné“. Účast sice byla o poznání menší, jak to bývá na jiných turnajích, ale….. k tomu později.
     Nejprve se pustím do ohodnocení celého turnaje.
     Přípravný a organizační výbor našeho oddílu Sport Kolín, z.s. udělal vše pro zdárné zvládnutí turnaje. Nic se nepodcenilo a to bylo pro soutěž jistě nosným pilířem. K tomu dopomohla i naše pořadatelská služba, která odvedla pod vedením Kateřiny Šedivé (starší), výbornou práci. Jejími členy byli Kateřina Šedivá ml., která měla na starost psaní diplomů a přidělování cen dětem. V tom jí pomáhala zkušená paní Jana Vrbová. Mezičlánkem mezi pracovními skupinami byl Roman Šedivý, který zajišťoval distribuci nejenom vážních lístků, ale i hotových tabulek a další činnosti. Tím účinně šetřil práci jednotlivých složek organizačního týmu. 
     Dalším nepostradatelným, přitom snad jedním z nejnosnějších pilířů soutěže, byla práce Ondřeje Šedivého, který zcela v postranní, anonymně, bez větší vnější pozornosti, nejenom že rozlosoval ve svém unikátním systému celou soutěž (mimo Mimoňů a U9), čímž ušetřil práci rozhodčím, ale také k tomu nakopíroval a zajistil distribuci všech tabulek pro účastníky. Dále zajistil podklady pro hodnocení a pružně pomáhal celému organizačnímu týmu. Například v psaní diplomů, kterých bylo mnohem více jak při běžné soutěži, protože se vypisovali pro každého. Ale aby toho neměl na svých bedrech málo, zajistil nám ještě finální výstupy soutěže.  
     Jelikož jsme malý oddíl a jediný jeho stálý trenér dělal hlavního rozhodčího a organizátora průběhu soutěže, museli jsme zajistit dozor a podporu pro naše malé svěřence, kteří se připravovali na své první starty. Tím byl pověřen Pavel Musil, který nám ovšem, těsně před soutěží začal trpět vážnými zdravotními problémy, které jeho další účast na soutěži vylučovali, proto se muselo v této pro oddíl a pořadatele velmi složité situaci, hledat urychleně jiné vhodné řešení. Tím byl Jan Musil, který měl na starost občerstvení. Z toho se musel urychleně odvolat a ujmout se drobotiny z našeho oddílu. Problém byl v tom, že si ho pamatovali jenom ti starší a na vzájemné představení již nebyl čas, protože se právě zahajovala soutěž. Honza se ujal své role velmi dobře a získal si důvěru nejenom samotných dětí, ale i jejich rodičů. Čímž nás zbavil dost nepříjemného stavu, který mohl dost výrazně poznamenat vývoj naší soutěže. A aby toho nebylo ještě málo, tak nám ke vší smůle vypadl počítač na třetím tatami. On sice vypadl i na prvním. Ten ale stačilo vypnout / zapnout a byl ok. U toho třetího to bylo složitější. S tím si naštěstí poradil jeden z mladých rozhodčích, který správně upravil nastavení PC a byl problém vyřešen.   
     Když jsme připravovali vlastní soutěž, měli jsme několik základních cílů. Hlavním bylo oddělit začínající závodníky od těch velmi zkušených. Což se takřka, až na pár případů povedlo díky pochopení a přístupu většiny trenérů z účastnických týmů. Za což jim děkujeme. A druhým úkolem bylo, dát dětem volný prostor pro větší možností volných zápasů, čímž by získávali nové zkušenosti a odbourával by se u nich stres spojený se soutěžemi a naháněním výsledků.
     Soutěž tedy neměla být v žádném případě o výsledcích, zklamání z neúspěchů a jiných nehezkých zážitcích, ale měla být především o dětech samých, o jejich přístupu k judu, k soupeřům, k přátelství a všemu pozitivnímu co sport a především judo může dětem nabízet. A to se nám snad z větší části podařilo. 
     Ovšem, musíme být poctivý a přiznat zásluhy i našim kolegům z TJ Start Kolín, z.s, kteří po celou přípravu soutěže, jejím průběhu a závěrečných pracích stáli při nás a usilovně nám pomáhali. To oni zrealizovali největším podílem stavbu a bourání tatami, dodali zkušené lidi na časomíry, kteří tam odvedli velmi dobrou práci. Jmenovitě – Richard Pásler, Jan Světlík, Viktor Vrba a Nikola Roušavý. Ale snad největší pomoc nám přinesla manželská dvojice Jitka a Břetislav Olexovi, když podpořili naše pojetí soutěže, tím, že si Břéťa vzal osobně na starost rozhodování na tatami pro „Mimoně“. K tomu nám zajistil za Michala, který je po operaci, společnou rozcvičku. Jitka se bravurně postarala o technickou přípravu zápasů na doprovodném zápasišti. Ovšem před tím ještě připravila tabulky těch nejmenší za Start (za Sport jsem je dělal já). O ty nejmenší z obou oddílů se u tatami starali Jan Truhlář (z TJ Start Kolín, z.s.) a Jan Musil (Sport Kolín, z.s.).
     Bez kolegů z TJ Start Kolín, z.s. by to bylo těžké. A byť jsme papírově konkurence, tak mohu s plnou zodpovědností prohlásit, že naše spolupráce je na velmi vysoké úrovni. Oba kluby si při soutěžích hodně pomáháme, a to je skvělé.
     Zvláštní pozornost si zasluhuje zdravotnice paní MUDr. Dana Vokřálová, která absolvovala zdravotní dohled soutěže v nedobrém svém zdravotním stavu (velmi silně oteklá tvář po stomatologickém zákroku). No, co by neudělala pro naše děti. „Dano, děkujeme“.
     Děkujeme i závodníkům a jejich doprovodům za výborné chování. Nikdy jsme neměli po akci tak čistou halu, jako tomu bylo letos. Nebyla zaznamenána jediná škoda. Děkujeme.
     Poděkovat musíme i rozhodčím, kteří nás podpořili na soutěžních tatami – Vít Palán (předseda STK KS), Michaela Duchanová, Adam Svítek, Radovan Zajíc, Petr Matějka, Michal Novák.
     Zvláštním zpestřením pro děti (přiznám se, že i pro nás) byla přítomnost našeho odchovance a současného velmi významného reprezentanta Michala Horáka, který nám dělal ambasadora soutěže. Nejenom, že dětem podepisoval fotografie a čepice, ale našel si čas i na předávání cen a focení. Jsme mu moc vděčni, že si na nás našel čas a velice pozorně se věnoval všem účastníkům soutěže. Uvidíme, zda se nám to povede i nějaký další ročník.
     Na závěr se sluší poděkovat i našemu kraji, který nám pomáhá s rozhodčími, které nám pan předseda Lukš nejenom nadelegoval, ale které nám i VV KS proplatí. Děkujeme i významné zástupkyni KS, paní místopředsedkyni Kateřině Hronové, která naší soutěž dlouhodobě podporuje, což je od tak významné osobnosti našeho juda pro nás velikou poctou. Podpořila nás i svojí účastí.
     Závěrem bychom mohli říci, že vše bylo nejlepší. Ale tak to není. Něco se přeci jenom najde, za co byste nás mohli kritizovat a já mám za to, že i právem. Hlavní mojí chybou bylo, že jsem měl myslet na to, že je nutné zajistit někoho, kdo by sestavoval a psal, ve spolupráci s trenéry, zápasy mimo soutěž. Ta jedna osoba tam chyběla. Za to se osobně omlouvám. Ale, musím se přiznat, že jsme čekali větší účast nejenom závodníků, ale i rozhodčích. Chtěli jsme stavět čtyři tatami. Tři soutěžní a jedno pro doprovodný program (mimoně). Při zjištění, že bude tak málo rozhodčích jsme ihned jedno tatami ubrali a já se musel věnovat řízení celé soutěže. Tím pádem nám nikdo nezůstal pro to nasazování dalších volných zápasů. Slibuji, že pro to příští rok přibereme jednoho specialistu.
     Také nás trápí malá účast v některých vahách, ale hlavně celé kategorie U15. I tím se budeme jistě zabývat.
     Zvažujeme vylepšit tuhle soutěž rozdělením na dvě části. Jednu pro ty zkušenější a druhou pro ty úplné začátečníky, či věčné smolaře. Ale, tohle je zatím jenom ve stádiu úvah.
     Co se týká ještě našeho malého oddílu.  Dnes máme trénink, kde chci všem našim zástupcům poděkovat. Hlavně za jejich účast a výkony. Tady nemluvím o umístění, ale o jejich zdravém zápasení. Poděkování ale patří i jejich rodičům, kteří nám byli v naší velice komplikované úvodní části oporou.

Ještě jednou vám všem, za náš spolek děkuji. Nesmírně si vás všech vážíme a máme radost ze všech dětí. Bez vás by Turnaj nadějí 2017 nebyl tou parádní soutěží, jakou jsme mohli v sobotu zažít.
S úctou Josef Musil 

POZVÁNKA NA TURNAJ JUDISTŮ ZAČÁTEČNÍKŮ

Vážení přátelé, 
zveme vás na Turnaj nadějí, který je určen převážně pro začátečníky. Proto k nám, pokud to bude možné, neposílejte špičkové závodníky, ale spíše ty, co začínají nebo jsou méně úspěšní.

Přesto, pokud někoho z těch lepších závodníků dovezete, dejte nám to vědět při vážení. My si s tím snad nějak rozumně poradíme.

Jelikož nám jde právě o skupinu začínajících (a méně úspěšných) dětí, nikdo z nich neodejde bez diplomu. Ti úspěšní si odvezou diplom a medaili za umístění. Méně úspěšní si odvezou diplom za účast a bojovnost, protože si ho právem zaslouží. Uměním přeci není postavit se proti slabšímu jedinci a s ním bojovat. Naopak, uměním je být odvážný a postavit se proti silnějšímu soupeři a s ním svést dobrý zápas. To je ten správný bojovník


Pozor!! Ač je tento turnaj určen začínajícím judistům, tak i na tomto turnaji, budeme dodržovat ustanovení ČSJu a našeho KS. Jde především o neumožnění startu dětem, které nejsou v evidenci ČSJu minimálně 1 rok. Zde budeme opravdu důrazní. Tak, jako tomu bylo nyní na posledním kole PL v Kolíně. 
Při soutěži budou probíhat na jednom tatami část doprovodných akcí – volné zápasy mimo soutěž, boje na zemi a další aktivity. To proto, aby děti neodjížděli bez možnosti absolvovat více zápasů. Samozřejmostí je zdravotní dozor. Hlavní rozcvičení dětí bude společné pod vedením některého ze seniorských závodníků či trenérů.
Oproti loňskému roku nebudeme hodnotit výsledky družstev. Ne, že bychom na to neměli dostatek finančních prostředků, ale chceme se vyvarovat možnému stresování dětí a trenérů. 
Pro děti bychom měli mít i nějakou maličkost.
Vyhlašování výsledků bude probíhat průběžně po kategoriích.

Vím, že mnozí z vás honí výsledky, a na tom není nic špatného, jak si někteří kolegové myslí. Jste sportovními kluby, a těm by mělo jít o nějaká ta umístění. Ovšem judo, jak se uvádí, není jenom sport. A rozhodně není jenom pro ty úspěšné, ale i pro celou širokou řadu dětí. Tudíž i pro ty, ze kterých nemusejí být šampioni.

Budeme moc rádi, když pochopíte smysl této soutěže, a budete volit správné sestavy. 
Dejme společně prostor i těm méně zkušeným a neúspěšným dětem“.


Děkujeme, na případné zájemce o naší soutěž se u nás budeme těšit.

Doufáme, že vše proběhne stejně hladce jako v loňském roce

Hezký den

Josef Musil
Sport Kolín, z.s.
605 209 665
Vávrova 814, 280 02 Kolín 4

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2017

     I letos pořádáme LPT, a to v období 24.7. - 28.7. 2017 na hale Bios (Vávrova 814, Kolín 4)
Tábor je určen pro naše členy, děti oddílu juda, kteří jsou samostanější.
     Cena je stanovena jako v loňském roce na 1.800,- Kč, Stejně, jak tomu bylo minule, tak, co zbyde, vrátíme.
     Náplň LVT? Turistika s poznávací tématikou (návaznou na výuku ZŠ), tréninky, hry, den přežití, mini táboráček a další.
Bližší info: na tréniku u trenéra. 

ODVETNÝ ZÁPAS S PŘEDHRADÍM JSME ODEHRÁLI DOBŘE

V prvním kole nastoupila naše dvojka Pavel s Josefem proti Oldovi s Jardou. Zápas byl jednoznačný pro hosty, kteří nezaváhali a uštědřili nám 13 čistých bodů. O něco lépe se dařilo naší druhé dvojce Martinovi s Honzou, kteří nastoupili proti Elišce a Jirkovi. Ovšem i zde byli hosté o poznání lepší a tudíž zaslouženě vyhráli 13 : 9.To, co bylo jednoznačné v prvním kole, tudíž, že soupeř si šel suverénně pro svá vítězství, tak ve druhém kole už rozhodně neplatilo. Dlouho se nám dařilo v trojkách odolávat. Drama přinášelo každé nové utkání. Teprve poslední hry dali jasně poznat, kdo je lepší. Hosté tudíž i tento zápas vyhráli zaslouženě 13 : 8. 
Drama se odehrálo i v jednotlivcích, kde nastoupil za naše Josef proti Elišce. Josefovi se dařilo dlouhou dobu vést, a pro Elišku to nevypadalo moc dobře. Dokonce prohrávala 8 : 2. Jenže, ona je skutečná a zkušená bojovnice, a tak průběžné skóre nejenom dorovnala, ale nakonec se dokázala ujmout i vedení a to 12:11. Bylo jasné, že konec duelu nebude jednoduchý. Eliška velmi dobře nahodila, ale Josefovi se povedlo, při druhém hodu ujmout vedení, a když Eliška doházela, Josefovi zbývala poslední koule. Bylo pravděpodobné, že bude brát bod, a vyrovná tím výsledek na 12 : 12. Jenže se  tak nestalo. Josef se rozhodl pro riskantní hod, který nebyl vůbec jednoduchý, protože Eliška měla své koule velmi dobře postavené, a hrozilo reálné nebezpečí, že je Josef svým hodem přirazí ke košonku a tím prohraje celý zápas. Josef neváhal a hodil kouli poměrně dost vysoko až za koule Elišky, a druhý bod byl neuvěřitelným způsobem na světě. Tím skončil zápas 13 : 12 pro domácí.  Josef nebyl rozhodně lepší jak Eliška. Jenom mu přálo více štěstí a možná v tom trošičku zahrálo i domácí prostředí.
Celkově vyhrál zaslouženě tým K8 Předhradí 3 : 1. Každý zápas, až na tu jednu smolnou dvojku, byl napínavým od začátku až do konce. Přesto musíme uznat, že tým z Předhradí byl o poznání lepší a vítězství si plným právem zasloužil. Ale, ani my nesmutníme, protože jsme rádi, že se nám dařilo hrát pěkné hry. Navíc byla radost se dívat, jakou soupeř předvádí náramnou techniku. Máme se od nich co učit.
Děkujeme soupeřům za velmi hezké zážitky a za přátelské ovzduší při hře. 
Stále se potvrzuje, že pétanque hrají převážně přátelští lidé, a proto je každý zápas velmi příjmeným zážitkem pro oba týmy.

PLP VE VELIMI

     Včerejší odvetný zápas (pétanque) ve Velimi jsme neodehráli špatně. Sice jsme prohráli přesvědčivým způsobem, ale to se dalo, u tak dobrého soupeře, očekávat.
     Umisťování koulí se nám poměrně dařilo, občas se i něco podařilo vyrazit, ale to nestačilo, protože soupeř byl výrazně lepší, a to se odrazilo i na výsledcích jednotlivých zápasů. Za náš tým nastoupili - Martin, Pavel, Václava a Josef Musilovi.
     Ve Velimi jsme strávili velmi příjemné odpoledne. Soupeř pro nás připravil, nejenom výborné občerstvení, ale i možnost si s nimi zatrénovat, čehož jsme rádi využili. Pétanque je prostě výborná hra obklopena skvělými lidmi.
     Děkujeme soupeřům z Velimi a přejeme jim hodně úspěchů, a našim členům týmu další pěkné zápasy.  
     Zítra nás čeká, u nás v Kolíně, odvetný zápas s Předhradím. Za náš tým mají nastoupit - Jana Vrbová a rod. tým Josef, Jan a Pavel Musilovi. Předhradí je o poznání lepší než my, ale to neznamená, že nebudeme bojovat o každý bod, naopak.

HONZA BRAL 2. MÍSTO NA KP

Náš závodník Jan Masopust vybojoval na krajském přeboru v judu, které se konalo dne 27. 5. 2017 v Benešově, velmi hezké 2. místo. Prohrál jen jeden jediný zápas. Honza patří mezi naše stálé opory týmu. K výsledku mu blahopřejeme.

S VELIMÍ JSME LIGOVÝ ZÁPAS ODEHRÁLI DOBŘE

     Dnešní (25.5.2017) zápas s Velimí v pétanque jsme odehráli velmi slušně. Sice jsme prohráli 0:4, ale náš výkon nebyl vůbec špatný. A u tak výborného soupeře to člověka potěší.
     Nejprve se ukázala naše děvčata, která zprvu vedla ve svém duelu počáteční část zápasu 5:0. Soupeř se ovšem brzy oklepal a převrátil výsledek ve svůj prospěch. Stejné to bylo i v trojkách a jednotlivcích.
     Velimští byli favorité, přesto jsme je, jak nám sami po hře říkali, zprvu potrápili, a to se u nás počítá. Ale jinak musíme konstatova, že vyhrál ten výrazně lepší tým, tudíž Velim a my jim k tomu blahopřejem a zároveň jim děkujeme za velmi zajímavou hru.
     Naše sestava - Václava Musilová, Pavel a Josef Musilovi, nová posila Jana Vrbová, která, byť byla na druhém zápase, hrála velmi dobře a byla plnohodnotnou členkou týmu.
     Příští zápasy nás čekají - v pondělí jedeme do Velimi, kde se utkáme v odvetném zápase s Pedro Velim a ve středu doma přivítáme tým K8 Předhradí.


V PŘEDHRADÍ SE NÁM NEVEDLO

24. 5. jsme odehráli, v přátelském prostředí, plánovaný ligový zápas v pétanque s týmem K8 Předhradí. Bohužel se nám nevedlo tak, jak bychom chtěli. Prohra se čekala, ale i tak jsme mohli lépe umisťovat a tím i více bodovat.
Nedá se nic dělat. Prohra 4:0 není příjemná, ale nyní se musíme zaměřit na Velim, která bude stejně dobrá, jako borci z Předhradí.
Hrajeme dnes od 17,00 hod. v Kolíně. Sestava - Josef Musil, Pavel Musil, Václava Musilová a Jana Vrbová.

PÉTANQUE - PLP

24.5. středa - hrajeme ligový zápas v Předhradí od 17,00 hod.
Předhradí - Kolín
Sestava - Josef Musil, Jan Musil, Jana Vrbová a Pavel Musil
25.5. - čtvrtek - hrajeme ligový zápas u nás v Kolíně od 17,00 hod.
Kolín - Velim
Sestava - Josef Musil, Václava Musilová, Jana Vrbová a Pavel Musil

PÉŤA SI NAŠEL SVŮJ DEN!

     Petrovi Dusilovi se konečně podařilo vybojovat v judu na 3. kole PL třetí místo. Nejprve ovšem musel vyhrát ve své skupině, ze které postoupil (dokonce) z první příčky a pak teprve mohl bojovat o závěrečná umístění. Výsledkem je 3. místo. K tomuto umístění mu blahopřejeme.
     Velmi hezký a vyrovnaný výkon předvedl Jan Masopust, který se umístil na 2. místě. Přitom, kdyby malinko více zabojoval s pasivnějším soupeřem a nespoléhal na praporky, mohlo to být i místo první. Honza je dnes závodníkem s vyrovnanými výkony, což je velmi dobré pro jeho budoucnost.
     Další umístění nám přinesla i Anna Sluková, která obsadila 3. místo. Anička je ve svých zápasech stále ještě moc opatrná. Bojí se jít do větších akcí, i když to v jeden okamžik vypadalo na obrat v jejím způsobu zápasení, což by jí jistě prospělo. Ona totiž má na to být velikou favoritkou. A ono to u ní určitě jednou přijde. Jenom se nyní musí více zaměřit na změnu zápasové techniky a dostat do zápasů více důslednosti.
     Veliké očekávání nastalo u zápasů Antonína Adama, který má v současné době nějaké nemilé bloky, které mu nedovolují dát do zápasů to, co v něm skutěčně je. Bohužel tam moc k nápravě nedošlo. Přesto nám do týmu dokázal dodat, svým postupem ze základní skupiny, tolik potřebný 1 bod.
     Svízelná situace nastala u Aleše Sluky a Denisy Hofericové. Pro ně byl los více jak tvrdý. Ve skupinách měli jenom opravdové judistické špičky. Tudíž nikoho slabšího s kým by se dali poměřit síly. A to jim v jejich rozkoukávání, při přechodu do  těchto nových kategoriích moc dobrého nepřidává. Denisa i Aleš proto dostali nové pokyny. Těmi bylo, prát se bez ohledu na výsledek, pokud možno nejlépe co umějí, ale výsledky zásadně nesledovat. To se povedlo. Děkujeme jim za pochopení, sportovní přístup a zvládnutí nastalé velmi těžké situace. 

Celková bilance:
1x 2 místo, 2x 3. místo a jeden postup ze skupiny. Celkem 4 body do PL.
Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci spolku. 

S KOSTOMLATY DOBOJOVÁNO

Dnes 17.5. jsme dohráli druhý zápas s výrazně silnějším soupeřem Kostomlatami. A výsledek? Byť jsme prohráli, není to zase až taková hrůza. Podařilo se nám alespoň jeden zápas ze čtyř vyhrát. Tudíž výsledek = 1:3.
Doposavad se nám daří neprohrávat 4:0 a ani jsme doposud nedostali od nikoho "kanára", A to na nováčky v PLP není vůbec špatné.
Za Kolín startovali vesměs Musilovi - Josef M., Jan M., Martin M. a Pavel M. Brzy by nás mohla posílit Jana Vrbová.
Děkujeme všem za úspěšnou reprezentaci spolku.

17. 5. 2017 DRUHÝ ZÁPAS S KOSTOMLATY

Ve středu odehrajeme druhý zápas v pétanque s Kostomlaty. Tentokráte u nás doma. Nyní musí dojít k úpravě hřišť a zajištění zázemí, aby našim hostům nic nescházelo.

3. KOLO PL 2017

     Již tuto sobotu 20. 5. nastoupíme do 3. kola 30. ročníku PL v judu, které se koná u nás v Kolíně. Tentokráte bude pod pořadatelstvím kolegů z TJ Start Kolín. My, jako vždy, jim tradičně pomáháme poskytnutím materiálu apod. Jde o vzájemně výhodnou spolupráci, která funguje už nějaký rok.
     Za náš spolek mohou nastoupit - U9 Masopust, U11 Adam, Sluková, Dusil, Němečková, U13 Hofericová, Sluka. Vážení - 8,00 - 9,00 hod. U9 a U11, od 10,00 do 11,00 hod. U13, U15.
Hlavním rozhodčím je Josef Musil 
Více se dozvíte na tréninku.

VELIMSKÝ OTVÍRÁK

     V sobotu 13. 5. 2017 se konal velice dobře obsazený 4. ročník v pétanque Velimský Otvírák. Na soutěži jsme měli jednoho zástupce - Josefa Musila, kterého vzal k sobě do týmu velimský hráč a prezident klubu Václav Jeřala. Šlo tedy o smíšené družstvo Velim - Kolín. Převážně díky šikovnosti pana Jeřali se podařilo tomuto celku obsadit velmi hezké 10. místo.
     Nejprve soupeřilo 20 týmů ve čtyřech skupinách. Z každého družstva postoupily dvě nejúspěšnější družstva do "A" skupiny, kde se již vyřazovacím systémem vybojovala umístění na prvních čtyřech místech.
     Méně úspěšnější družstva šla do bojů o ostatní umístění, nebo-li "B" skupiny. I zde se bojovalo o výsledná umístění. Navíc i vítěz této "B" skupiny byl oceněn. 
     Náš tým skončil na 3. místě ve své skupině, což nestačilo na postup do "A" skupiny, proto jsme se přesunuli do "B" skupiny. V ní jsme se postupně probojovali až do finále, kde jsme podlehli manželům Borovičkovým.
     Pokud tedy vše sečteme, je zřejmé, že jsme obsadili velmi hezké desáté místo a druhé místo ve skupině "B".
     Dominantním hráčem byl pan Václav Jeřala, který hrál nejenom prim v týmu, ale byl i velmi cenným učitelem méně zkušenému J. Musilovi, což se jistě přenese i do našeho oddílu. Proto panu Jeřalovi děkujeme nejenom za pomoc při zdokonalování hry našeho zástupce, ale i za velmi hezké sportovní zážitky.

ZÁPAS S KOSTOMLATY NÁM NEVYŠEL

     Dnes jsme odehráli další ligový zápas PLP v pétanque. Tentokráte byl našim soupeřem tým ze Sokola Kostomlaty. Do Kostomlat jsme jeli s určitými obavami. Nevěděli jsme co nás tam čeká, a soupeře jsme také viděli poprvé. Přesto můžeme říci, že nejenom přátelské přijetí, velmi dobré zajištění a hřiště, v nás vyvolalo určitou naději. Možná jsme si mysleli v počátečních hrách, že budeme soupeři trošičku stačit, a snad i něco vyhrajeme, ovšem opak byl pravdou. Soupeři nás doslova převálcovali ve třech hrách (3:13, 5:13, 3:13) a jenom jednou se nám podařilo vyhrát v jednotlivcích (13:12). Ovšem ani v tomto vítězném zápase to nebylo zcela jasné. Soupeř měl chvílemi o dost větší převahu. Navíc jsme mu nadělili špatným hodem 3 body, což ho odrazilo k vítězné šanci. Nakonec ovšem stálo štěstí na naší straně. Poslední bod se připsal nám. Tím jsme si zajistili alespoň jedno vítězství. Zápas nakonec skončil zaslouženě 3:1 pro Kostomlaty. Soupeři blahopřejeme a děkujeme za přátelské přijetí a hezkou hru.
Sestava Sport Kolín, z.s.:
Dvojky:
Jan Musil + Pavel Musil
Martin Musil + Štěpánka Turynová

Trojky:
Jan Musil, Martin Musil a Štěpánka Turynová

Jednotlivci:
Josef Musil

ČTVRTEČNÍ TRÉNINK JUDA ODPADÁ

Pozor, čtvrteční trénink juda odpadá! Důvodem je školní akademie.  
Většina našich dětí na ni vystupuje.
Děkujeme za pochopení.

PLP DALŠÍ KOLO

Ve středu 10. 5. 2017 odehrajeme další ligový zápas v pétanque. Tentokráte se vypravíme do Kostomlat, které vedou v naší tabulce.
Složení týmu: dvojice - Martin Musil a Štěpánka Turynová, Jan Musil a Pavel Musil, Josef Musil.


TAK, ZASE DRUZÍ !!!

     Tohle už je nepochopitelné! Pátečníci jsou, jak jinak, než zase druzí!!! Je to náhoda, nebo ...... ? Toť otázka. Ale, co. Placka je doma. A druhé místo ve florbalovém turnaji je fantastický výsledek. Zvláště, když za nás hrají výhradně amatéři, kdežto u soupeřů se najde i několik ligových hráčů..
     To, co se tedy zdálo být neskutečné, že by se mohlo dále dít, se stalo dnes opět skutečností. Pátečníci dále pokračují s prapodivnou tradicí. Kdyby hráli, na turnajích, kam zavítají, stejné týmy, tak snad ano. Ale, když se takhle děje na různých turnajích, a to po celé ČR, tak už je to více jak zvláštní. Ale co, je to tak, a tak to má asi být. 
     Jinak, na Gladiátor cupu bylo velmi dobrých 8 týmů, tudíž naše druhé místo je dalším velikým úspěchem. Pátečníkům blahopřejeme. Zároveň jim děkujeme za vzornou reprezentaci našeho spolku.   

A jak to vidí naši Pátečníci? Tak to stojí za to, více na: https://www.facebook.com/sportkolin/?fref=ts

PÁTEČNÍCI, OPĚT DRUZÍ

     Pátečníci si dovezli z Kladna opětovně druhé místo, což je vskutku skvělý výsledek. Jenomže, týmu vadí, že vozí stále jen ta druhásmile. Prý by alespoň občas chtěli také nějaké první. A tohle je opravdu dost neskromné přání. Snad by se jim už mohlo konečně zadařit na sobotním Gladiátor Cupu, kam nyní míří jejich pozornost. Ovšem, my si myslíme, že když dovezou další stříbro, tak nám to vadit nebude. Ba naopak, bereme to jako skvělý výsledek. 
     A nyní trošičku vážněji. Ne, tohle ti kluci nemyslejí vážně. Ve skutečnosti si každou placku náramně užívají. Jsou prostě skvělým týmem, a tak to má být. A to, že se jim nyní daří, je jenom dobře. I oni to tak cítí. Také si proto v této době troufají na vstup do ligových soutěží, kde to pro ně bude zase o něco těžší.
     Přejeme jim tedy, do zítřejšího turnaje, hodně štěstí a plno krásných sportovních zážitků. A pokud dovezou nějakou placku, udělají tím radost nejenom sobě, ale i nám ostatním, protože my, ve Sport Kolín, z.s. jsme skvělá parta.smile

APRIL CUP 2017 - FLORBAL

Florbal1
   V neděli 30. 4. 2017 se vydává náš tým Pátečníků na jeden z dalších turnajů letošní sezóny. Tentokráte to bude do Kl

adna na tradiční turnaj April Cup 2017. 
     Sestava týmu - Martin Musil, David Svoboda, Lukáš Svoboda, Marek Reithar, Jenda Vojna Vojáček (Jan Vojáček), Patrik Pokorný, Lukáš Skočdopole (Lukáš Pěkný).
     Brankař - Lukáš Spal, druhý brankař - Vilém Pospíšil
     Každý turnaj je nyní pro náš tým velmi důležitý, už jenom proto, že se Pátečníci chystají na vstup do krajské ligy. V současné době se proto celý tým registruje na florbalovém svazu a podniká další nezbytné kroky, vedoucí k naplnění tohoto odvážného projektu. V lize to není jednoduché. Nejde jenom o zápasové záležitosti, ale i především o ty 

Florbal3
ostatní. Musí se sehnat hala na jednotlivé zápasy, která v Kolíně chybí, musejí se vkládat nemalé finanční částky a pod. Nemalou starost dá zajištění stabilizace týmu. Na to hoří v republice mnoho celků. Ale naši Pátečníci jsou zodpovědní, tak doufáme, že vše, tak jako vždy, zvládnou.
     Nyní se ale soustředí na blížící se April Cup. Po něm je čeká další víkend turnaj v Kolíně - Gladiátor Cup 2017.  
     Přejeme jim vše hodně štěstí.

O turnaji se více dozvíte na stránkách:  http://www.aprilcup.wbs.cz/

PREMIÉRA NA NAŠICH HŘIŠTÍCH SE VYPLATILA

     Dnes, 26.4. jsme odehráli odvetný zápas s výborným týmem Pétanque Sokoleč. Asi nám trošičku přálo štěstí, ale to by samo o sobě nestačilo, kdyby.... Kdyby se nepodařilo zahrát Martinovi výborné hry za podpory vydatného spoluhráče Pavla, a také sólo tažení Honzi bylo výborné. Nakonec jsme vyhráli neuvěřitelně 3:1.
     Ještě před soutěží jsme museli pozměnit sestavu, a i to se zřejmě vyplatilo. Do dvojek se změnilo to, že místo vedoucí pozice Josefa a jeho partnera Pavla, se zvolil k vedení Honza, který táhl Josefa. Oba pak nestačili na tým soupeře a podlehli jednoznačně 5:13. No, a Pavel šel pod vedení Martina. Ti také přinesli první body pro náš tým. Sice těsným vedením, ale i to se počítá. Ovšem druhé kolo, které bylo napínavé od začátku až do konce přineslo dva vítězné zápasy nám. Nejprve se podařilo Honzovi, který nastoupil za tým do jednotlivců, udolat svého soupeře, po velmi vypjatém výkonu. Což bylo pro nás skvělé, jelikož, i kdybychom nevyhráli královskou hru trojic, tak už tahle výhra nám jistila zisk jednoho (prvního, po dvou hrách) cenného bodu. Jenže, nám se povedlo nemožné, když jsme ve velmi napínavém zápase vyhráli i tu trojku. Je provdou, že to bylo díky několika dobrým hodům Pavla, ale hlavně, díky famózním výkonům Martina. Nebýt jeho, nevyhráli jsme tuhle rozhodující hru, kterou jsme získali všechny 3 body ze hry. Nutno ale podotknout, že své nemalé zásluhy na našem vítězství má sólová hra Honzi.

     Když uděláme bilanci obou zápasů, musíme konstatovat, že jsme sice vyhrálive druhém vzájemném zápase 3:1, obdobně jako soupeř v prvním, ale podle nás pravděpodobně bude soupeř před námi, protože má lepší skóre na pomocné body. To ale v žádném ohledu nesnižuje naší radost z této výhry.
    
Sestavy našeho týmu: 
1. kolo - dvojky - Jan Musil + Josef Musil, Martin Musil + Pavel Musil
2. kolo - trojky - Martin Musil + Pavel Musil + Josef Musil
            - jednotlivci - Jan Musil
Záložně jsme měli připravenou V. Musilovou

     Nejlepším hráčem našeho týmu byl jednoznačně Martin Musil, což vyslovili i naši soupeři. Těsně za ním byl Jan Musil, kterého jsme ale bohužel hrát ve druhém kole neviděli, proto jeho hodnocení není zcela objektivní. Mohl být i on tím nejlepším, protože jeho výkon musel být excelentní, když se mu podařilo porazit mnohem lepšího hráče soupeřů. Špatně si evidentně nevedl ani Pavel Musil, který dokázal mnohdy své okolí překvapit. Zraněný kapitán týmu, Josef, se musel nechat jenom táhnout svými spoluhráči. Co ale týmu zbývalo, když se mu nepodařilo zajistit adekvátní náhradu? Bez něj se prostě hrát nedalo. Tohle je jediný stín týmu, který eviduje 15 hráčů, ale soutěží se účastí jen jejich část. To se musí, co nejdříve, radikálně změnit.

     Nastupujeme tedy v soutěži sice ve velmi malé sestavě, ale snad se nám to opravdu brzy podaří zvrátit doplněním novými hráči abychom mohli naše sestavy více pozměňovat a mít i nějaké ty rezervy, abychom se napříště vyhnuli nasazování hráčů v nedobrém stavu či kondici.

     Jinak by bylo také vhodné připomenout, že se hrálo za velmi špatného počasí. Tím si všichni hráči (tím myslíme samozřejmě i naše soupeře) zaslouží nemalé uznání, protože bojovali sportovně o každý bod až do samého konce zápasu.

     Jsem tým, a ne ledajaký. Táhneme za jeden provaz a vždy bojujeme o každý bod jednotlivých her. Vážíme si svých soupeřů, kteří nás mnohému naučili, bez ohledu, že jednou pro ně můžeme být i hrozbou. Pétanque je už takový. Vždy přátelský a plný skvělých lidí. Proto máme radost i z každého dobrého výkonu. Tedy nejenom z těch vyhraných zápasů, ale i z dobře odehraných neúspěšných her. 
     Jistě že jsme na PLP úplnými začátečníky, a ani mezi jinými oddíly zatím moc nevynikáme, ale tím jak bojujeme, jsme rozhodně spokojení.

     Děkujeme soupeřům za hru a ostatním za podporu.

ŽÁDÁME O PODPORU KOLEGŮ Z TJ START KOLÍN

Vážení přátelé, žádám vás o podporu kolegů, kolínského oddílu TJ Start Kolín, z.s., který je zapojen do dotačního projektu TPCA. V něm žádají o nové zápasiště.
Prosím tudíž o vaší podporu na stránkách:
http://www.tpca.cz/tpca-pro-kolinsko/projekty-hlasovani/6-tpca-pro-kolinsko-2017/

Děkuji Vám nejenom za podporu kolínského juda, ale i za pozvednutí juda v ČR, jako takového.
Samozřejmě uvítáme podporu nejenom judistů, ale i lidí z florbalu, pétanque, sebeobrany, rodičů a ostatních našich příznivců.
Josef Musil

26. 4. PLP ZÁPAS DOMA SE SOKOLČÍ

     Zítra se utkáme ve druhém ligovém zápase s celkem Pétanque Sokoleč. V prvním jsme tomuto celku podlehli 1 : 3. Sice jsme prohráli, ale nevedli jsme si vůbec zle. Sokoleč je stále favoritem našeho střetnutí, ale my budeme bojovat minimálně o lepší výsledek, jak posledně.
Naše plánovaná sestava: 
1. kolo dvojice: Josef Musil + Pavel Musil, Martin Musil + Jan Musil
2. kolo trojice: Martin Musil + Jan Musil + Pavel Musil
2. kolo jednotlivci: Josef Musil
Naší sestavu zatím lepíme jak se dá. Snad se nám brzy podaří tým rozšířit, abychom měli více variant k nasazování.
Začínáme už v 17,00 hod. na hale Bios (levá strana - zatím stále ještě staveniště)

 

JAN MASOPUST 2. MÍSTO V KAMENICI

     Náš Honzík se vydal na další z judistických soutěží, a jelikož je i udatný bojovník, nevrací se domů s prázdnou. Jeho bilance je opětovně obdivuhodná. Dvě výhry a jedna pouhá prohra. To mu přineslo krásné druhé místo.
      Honzovi blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu.

HŘIŠTĚ NA PÉTANQUE HOTOVÉ

     Ač nás dnes vydatně potrápil déšť, tak i přes tuhle vleklou  nepříjemnost se nám podařilo dílo dokončit. Tedy, zatím jenom do herního stavu. Okolní úpravy si budou muset ještě chviličku počkat. Doufáme, že současn

Material-petanque_2
ý stav hracích ploch bude plně vyhovovat našim soupeřům z PLP, kteří k nám dojedou již ve středu. Také si od hřišť slibujeme možnost technického růstu.

     Děkujeme všem, co se na stavbě podíleli. Největší poděkování patří Martinovi Musilovi, jeho bratrovi Janu Musilovi a samozřejmě Pátečníkům, kteří nám pomohli v úvod

18090620_1516028418441857_1677143509_o

ní části.

     Děkujeme i vleku, který k nám dovezl poslední várku kameniva v neuvěřitelném množství. Ani jsme si nevšimli, že nám bylo naloženo neuvěřitelných 1, 28 t. Za to se mu omlouváme, a slibujeme, že se pokusíme, aby se to již neopakovalo. smile

PRVNÍ ZÁPAS PLP ZA NÁMI

Ano

, první zápas Polabské ligy v pétanque je za námi, a nevedli jsme si vůbec špatně. Ne, že bychom vyhráli, to ne. Ostatně tohle od nás ani nikdo nečekal. Jenom jsme se snažili získat alespoň jednu výhru ze čtyř zápasů, což není málo, a to se nám povedlo. Mohlo to dopadnout i ještě malinko lépe, ale soupeř byl lepší, a tudíž i po právu vyhrál.
Tím soupeřem, byl celek Pétanque Sokoleč, který nás nakonec porazil 3:1.   (51:28). Všichni naši zástupci se snažili. Bojovalo se o každý bod ve hře. Nic jsme soupeři nedarovali, vždy jsme hráli naplno až do konce každé hry. Dokonce jsme i dva zápasy dokázali vést vyrovnaným výkonem a to tak, že o vítězi v nich rozhodovali až poslední herní body. Jednou pro ně, jednou pro nás. Ty zbývající dva zápasy měli jasnou převahu soupeři. Bylo to v jedné dvojici, kdy jsme uhráli 5 bodů proti soupeřovo 13. A v trojicích, kde jsme dokonce uhráli pouhé 2 body. To je také jasný důvod zaslouženého vítězství soupeře.

Zápasy:
1 kolo - dvojice:
Jaroslav Plaček, Petr Kára (Pétanque Sokoleč) - Josef Musil, Václava Musilová (Sport Kolín, z.s.) 13 :5
Vít Kadeřábek, Josef Kalianko (Pétanque Sokoleč) - Martin Musil, Štěpánka Turynová (Sport kolín, z.s.) 12:13

2. kolo: 
trojice:
Míla Kadeřábek, J. Plaček, P. Kára (Pétanque Sokoleč) - M. Musil, Š. turynová, Pavel Musil 13:2
jednotlivci:
Karel Krojidlo (Pétanque Sokoleč) - Josef Musil (Sport Kolín, z.s.) 13 :10 

K jednotlivým výkonům:
Nejlépe si vedla dvojice Štěpánka Turynová s Martinem Musilem, kterým se podařilo, ve velmi dramatickém zápase, porazit soupeře a tím získat pro náš spolek cenný bod. Tím nám udělali velikou radost. Ovšem nechybělo moc a stejný bod jsme mohli získat v dalším napínavém zápase jednotlivců. Tam se ale nakonec podařilo soupeři na poslední chvíli velmi dobře umístit koule a našemu zástupci se už nepovedlo nepříznivý stav zvrátit. Přitom měl v začátku hry výrazně navrch.
Složení týmu bylo zřejmě v pořádku. Jenom musíme zapracovat na technice hry a také myslet více na taktiku. Je to náš první start na takovéto významné soutěži, tudíž jsme s výkonem týmu velmi spokojeni.
Děkujeme našim zástupcům za předvedené výkony, které jsou pro nás příslibem dobré budoucnosti. 


Další, odvetný zápas nás čeká už tuhle středu v Kolíně od 17,00 hod. na hale Bios.

Nejlepším dnešním hráčem prvních zápasů - technicky Martin Musilvýkonem Štěpánka Turynová.

Zisky do oddílového žebříčku:

Štěpánka a Martin - každý 6 bodů
Josef, Václava a Pavel - každý 4 body

NÁŠ PRVNÍ ZÁPAS V PLP

     Již tento pátek (21. 4.) nastoupíme v Sokolči proti místnímu týmu v pétanque. Zatím co náš soupeř je jasným favoritem zápasu, my v této ligové soutěži teprve začínáme. To ale v žádném případě neznamená, že do zápasu nedáme maximum a nepokusíme se o takřka nemožné. Prostě jdeme do zápasu naplno. Jenom to je ta správná cesta k úspěchům, či k případným vítězstvím.   
     Naše sestava už je dnes jasná. Startovat by měli - v úvodních dvouhrách Josef Musil a Václava Musilová v jedné sestavě, ve druhé Martin Musil a Štěpánka Turynová. Ve druhém kole nastoupí ve trojici Martin Musil, Štěpánka Turynová a Pavel Musil. V jednotlivcích nastoupí Josef Musil.
     Sestavy by sice měly být utajené, ale u nás je to (zatím) jedno. Stejně nás tolik soupeř nezná a tudíž ani neví co od nás může očekávat. To se změní až v odvetném utkání, které má proběhnout na naší půdě. Snad do té doby stihneme dodělat naše hřiště.
     Na všechny naše soupeře se moc těšíme. Ne pro výsledky, ale pro zábavu, kterou nám tahle fantastická hra přináší. Samozřejmě se těšíme i na to napětí, a také trošičku doufáme, že se nám podaří alespoň trošičku potrápit naše kvalitní soupeře svými výkony.
Josef Musil


VELIMSKÝ JARNÍ TURNAJ V PÉTANQUE

      Ráno jsme se vydali do Velimi na jejich velmi zajímavý turnaj "Jarní Pele mele". Soutěžilo se sice v družstvech, ale zajímavostí se stal už samotný systém soutěže, kde se složení týmů po každém kole, losovalo. Dá se tedy říci, že se vlastně jednalo o soutěž jednotlivců.Tím nám byla dána možnost zahrát si i s mnohem lepšími soupeři, n

Pavel-musil-pvelim-1024x576
ež jsme čekali.
     Za náš spolek se turnaje účastnili jenom Josef Musil a Pavel Musil. Což je bohužel na Kolín dost málo. Zvláště když se turnaje účastnilo 30 jednotlivců z různých klubů. Nejvzdálenější byl z Rokycan. 
     Že vyhrajeme, tak to jsme ani nečekali, ovšem i tak nám turnaj dal opět mnoho nových poznatků a hlavně nám nalosovaní partneři, ale mnohdy i samotní soupeři pomáhali cennými radami.
     Turnaj byl skvělý. Nejenom po pořadatelské stránce, ale i po té kvalitativní. Jsme moc rádi, že jsme se mohli tohoto turnaje účastnit. A výsledky? Ty, když se podíváme na to co nám turnaj přinesl, jsou vedlejší záležitostí. Přesto je zde uvedeme. Josef Musil skončil na 17. místě a Pavel Musil na děleném 29. - 30. místě. Umístění těch nejlepších:
1. - 2. místo - Galčíková, Jeřala, 3. - 4. místo Skala, Pavel.
     Účast pro Pavla měla ještě zvláštní význam. Mělo se tam prověřit, zda zvládne nastoupit do Polabské ligy v pétanque. A v tom uspěl. Tudíž posílí náš tým na PLP. Navíc si do oddílového žebříčku zapíše cenné 3 body. 
     Závěrem děkujeme pořadatelům nejenom za možnost se jejich soutěže účastnit, ale i za skvělé zážitky.
 

PÉTANQUE VE VELIMI

V pátek 14. 4. 2017 startujeme (4 hráči / hráčky) na zahajovacím turnaji ve Velimi. Sestava je sice zatím nejasná, protože došlo k přihlášení na poslední chvíli, ale snažíme se to nějak polepit, protože taková nabídka se rozhodně neodmítá.

Pokud by měl ještě někdo zájem, dejte obratem vědět.

Josef Musil - 605 209 665

STAVBA HŘIŠTĚ NA PÉTANQUE

Stavba-petanque
Material-petanque
V pátek (7. 4.) zahájili Pátečníci práci na navození materiálu do připravených stavenišť pětanqových hřišť. Není to jednoduché. Práci jim přidělává nejenom počasí, ale i nerovnost jednotlivých hracích ploch. K tomu kluci rozvezli neuvěřitelných 26 tun sypkých hmot v rozmokřeném terénu. Ti nejvytrvalekší pracovali v pátek až do pozdních hodin. Pak pokračovali i dnes (v sobotu) od rána a končili kolem 18. hodině.
Všem moc děkujeme.

Foto - Lukáš Svoboda.

Až seženeme další fotosnímky, rádi je zde uveřejníme. 
Ještě nás čeká doladění nejenom hřišť, ale i celého okolí, aby to vše splňovalo naše estetické představy.

Pokud by se chtěl někdo do práce připojit, budeme rádi.

O VELIKONOCÍCH JE HALA ZAVŘENÁ

Výsledek obrázku pro velikonoceUpozorňujeme rodiče, Pátečníky i děti: 

Hala Bios je přes velikonoční svátky uzavřena !!! 


Ovšem zavřeno je již od čtvrtka, tudíž i ten čtvrteční trénink odpadá. 

Platí tedy:
Úterý - trénink judo - ano
Středa - trénink Pátečníci - florbal - ano
Čtvrtek - trénink závodní celek judo - NE!
Pátek - trénink Pátečníci - florbal - NE!

Přejeme všem hezké svátky.

VELKÁ CENA MLADÉ BOLESLAVI

     Dnešní den, kdy Pátečníci dělali na pétanqovém hřišti, jsme museli vyrazit do Mladé Boleslavi na soutěž se zahraniční účastí.
     Záčátek se mírně komplikoval zásahy do tabulek, ale po odstranění pár problémů se mohla soutěž konečně rozjet na plné obrátky. Za náš oddíl tam startovalo celkem 7 soutěžících a sebou jsme vzali ještě 4 kolegy z oddílu TJ Start Kolín, z.s.. A jak se nám vedlo? Nebylo to vůbec špatné.
Náš oddíl - Sport Kolín, z.s.
     Nejlepší výkon předvedla Sabina Němečková. Snad se konečně dostává zpět do formy. Ale bojovali i další.
Největším překvapením byl poslední zápas Aleše Sluky, který ve své skupině podával trošičku rozpačitý výkon. V závěru však mile překvapil, když doslova smetl ze žíněnky nejlepšího závodníka skupiny a tím si zajistil nejenom druhou příčku, ale dokázal zpřeházet i celé pořadí, a s tím opravdu nikdo nepočítal. Hlavně ten jeho poslední soupeř, který se nakonec, právě díky Alešovi, musel smířit se třetí příčkou.

1. místo - Sabina Němečková 
2. místo - Anna Sluková  
2. místo - Aleš Sluka
3. místo - Jan Masopust 
3. místo - Denisa Hofericová
4. místo - Petr Dusil
4. místo - Antonín Adam

Výsledky kolegů z TJ Start Kolín:
1. místo - Jakub Paroulek
1. místo - Viktor Vrba
3. místo - Matěj Masopust
4. Nikola Roušavý
Pokud bych si měl dovolit ten luxus, a kolegy z TJ Start Kolín zhodnotit (koneckonců, jsem některé z nich i dříve trénoval), tak bych k nim řekl alespoň tohle. Jakub Paroulek, až na pár nepatrných nepřesností, suverénní výkon. Závodník každým coulem. Ovšem excelentní, a takřka bezchybný výkon, předvedl také Viktor Vrba, který ve velmi silné skupině absolutně dominoval. Byl jasnou jedničkou a určitě patřil mezi hvězdy soutěže. Kupodivu se špatně nepral ani Matěj Masopust. Jenom Nikola Roušavý nějak neměl svůj den.

Za kolínskou výpravu, bez ohledu na oddílovou příslušnost, předvedli výborné výkony, za které se nemusejí stydět děti ze středisek, Sabina Němečková (Sport Kolín), Jakub Paroulek a Viktor Vrba (oba z Tj Start Kolín).

Úplně všem závodníkům z Kolína děkujeme za podané výkony a vzornou reprezentaci obce.

AKTUALITY TENTO VÍKEND

     Dnes, tedy v pátek 7. 4. 2017 se chystá parta Pátečníků na brigádu. Budou spolku pomáhat s dostavbou hřišť pro pétanque, která nutně potřebujeme pro dlouhodobou soutěž PLP (Polabská liga pétanque). Jdou na to hned po tréninku a pokračovat mají zítra v sobotu. To mladí judisté se chystají na Velkou cenu v Mladé Boleslavi. Startovat by měli - U9 Jan Masopust, U11 - Sabina Němečková, Anna Sluková, Tonda Adam a Petr Dusil, U13 - Denisa Hofericová a Aleš Sluka, U15 - Pavel Musil, který bude zároveň organizačním pracovníkem. Josef Musil dělá hlavního rozhodčího. Vážení je od 8,30 hod. v Mladé Boleslavi. S námi by měla jet i menší výprava ze sousedního oddílu TJ Start Kolín - 4 sportovci.
     Všem přejeme hodně úspěchů, štěstí a Pátečníkům děkujeme za výpomoc a kolegiální přístup.

OHLÉDNUTÍ ZA BIOS CUPEM 2017

     Náš florbalový turnaj Bios cup je stejných vlastností jako kvalitní značkové archivní víno. Čím starší, tím lepší. Tedy, lépe a výstižněji, každý nový ročník je o něco málo lepší, jak ten předešlý. Ovšem, každý má něco do sebe.     

3-misto_2
     Letos se sjelo na turnaj 10 velmi kvalitních týmů. Osm "cizích" a dva naše. Hned v úvodu bylo jasné, že dostat se na bednu nebude tak jednoduché, jak by si nezasvěcený mohl myslet. Už rozlosování o něco málo napovědělo. Hlavně pro náš druhý tým Pátečníků to vypadalo dost zle. Ve skupině se musel střetnout s favorizovanými týmy, mezi kterými vévodil celek Štěrboholy United, kde hrálo dokonce několik lidí z FBC Slavia, dále s místními Sebevražedný oddíl, kde bylo poměrně dost hráčů z místního FBC a lehké to neměli ani s Kladeňáky. Ve skupině navíc měli loňského vítěze BIOS Cupu Stone Colds. Proto je obdivuhodné, že se jim podařilo remizovat s vítězem soutěže 3:3.
Druhe-misto
     Byť hrál tento tým velmi dobře, a bojoval velmi udatně, moc se mu v soutěži nedařilo a tak ze své skupiny nepostoupilo. Přesto všem našim borcům děkujeme za výbornou reprezentaci našeho spolku.
     O co hůře se dařilo předešlému týmu, o to lépe to vycházelo našim Pátečníkům A. V tabulce, až na jednu remízu, vše vyhráli, a tak hladce postoupili do vyřazovacích bojů. I tam si vedl tým velmi dobře. Nejprve porazili Stone Colds, následně dost herně nepříjemné kladenské Zvadlý listy až se neuvěřitelně ocitli ve finálovém duelu s týmem Štěrboholy United. Ani v tomto zápase si nevedl tým špatně. Naopak, hráči dali do nelehkého duelu
17500119_10208226139883373_936814537_o
všechny síly. Přesto si musíme hráčsky přiznat, že vyhrál ten lepší. A tím byl náš soupeř, který nejenom, že hrál herně velmi dobře, ale jeho vystupování na soutěži bylo přímo ukázkové. Proto si zasloužilo nejenom první místo, ale i všeobecné uznání spoluhráčů.
     Třetí místo obsadil Sebevražedný oddíl, který se částečně skládal ze soutěžního družstva místního FBC. Tento tým postupoval ze své skupinky dokonce z prvního místa. Ovšem v postupovém pavouku, byť si vedl velmi dobře, tak narazil na pozdějšího vítěze, čímž přišel o možnost nastoupit do finálového boje. Proto je jejich třetí příčka výborným výsledkem.

17571912_10208226139963375_881107547_o
Rekapitulace umístění na "bedně":
1. místo     Štěrboholy United
2. místo     Pátečníci
3. místo     Sebevražedný oddíl

Vítěz kanadského bodování:      
                Martin Chyba 
Nejlepší golman:     
                Michael Svatoň

      Turnaj je za námi. Byl náročný, ale opět se podařilo vše zvládnout na velmi dobré úrovni. Děkujeme všem účastníkům, pořadatelům, ale i hostům, kteří náš turnaj podpořili. Ve fotogalerii brzy zařadíme fotografie účastnických týmů.       

NAŠE VÝSLEDKY Z KP 2017

     V sobotu 1. 4. 2017 se u nás pořádal krajský přebor, mimo jiné kategorie i žactva. Z našich startovali v U11 Tonda Adam, kterému se tentokráte vůbec nevedlo. Své hrála neskutečná nervozita, což se u dětí v jeho věku dost často stává. Tak snad příště. Budeme na tom intenzivněji pracovat. 
     V této kategorii startovala i naše děvčata. Sabina Němečková, která suverénně vyhrála svojí skupinu a postupovala do finálových bojů jako favoritka. Tam bohužel jeden zápas prohrála, a tím jí připadlo 3. místo. Je to veliký úspěch, ale při jejím angažmá ve skupině, tento soutěžní systém, který jí v jejím postupu zastavil, malinko zamrzí. 
     Velmi dobře si vedla i Anička Sluková, která vybojovala skvělé druhé místo. A to nescházelo mnoho a mohla být první. Ve finálovém boji byla bojovná, ale žádná pořádná technika se jí na soupeřku nepodařilo aplikovat. Ta byla zase o něco málo lepší na zemi, ale ani jí se nedařilo proti naší závodnici uspět. Rozhodnout nakonec museli rozhodčí. A ti, k naší smůle, přiřkli prvenství soupeřce. Já bych to osobně dal naší závodnici, protože byla v postoji o poznání aktivnější. Ale, objektivně, bylo to těžké rozhodování, tak to také přijímáme se vší pokorou. 
     Pokud se jediný závodník (závodnice) neprosadí v získání bodového ohodnocení ani pomocných bodů, neměl by očekávat prvenství. 
     V kategorii U13 se nedařilo Aleši Slukovi. Je to zkušenější závodník, ale v této kategorii startuje krátce, tak si budeme muset na nějaký výsledek asi ještě nějakou dobu počkat. Stejnou dobu je v této kategorii i Denisa Hofericová. Ta si ovšem vedla velmi dobře. Ve své skupině prošla vítězně až do vyřazovacích bojů, kde se její tah, stejně jako u Sabiny, zastavil na 3. příčce. Přesto je to u Denisy velmi dobrý posun. Snad jí to vydrží i do dalších soutěží, protože ona na to rozhodně má. Jenom se musí více snažit na trénincích. 
     Posledním našim zástupcem byl Pavel Musil, který startoval v kategorii U15. Bohužel nemá dlouhodobě na našich trénincích s kým trénovat, a tak se to i na jeho výsledcích objevilo. Sice se hodně snažil, ale na soupeře to nestačilo. Je tedy jasné, že stále platí "Bez práce nejsou koláče".
     Celková bilance - 1x 2. místo, 2x 3. místo. Jelikož jsme měli 6 závodníků, tak je bilance velmi dobrá. Letos nás čeká ještě start kategorie U9, kde máme jedno želízko - Jan Masopust. Tak snad i jemu se bude dařit.
     Závěrem se sluší poděkovat i našemu realizačnímu týmu, který jsem měl tu čest, řídit z pozice ředitele soutěže. I přes veliký tlak, který na něj působilo okolí, se jim dařilo velmi dobře. Děkuji tedy Kateřině Šedivé a jejím dětem, Janě Vrbové a Ivaně Adamcové za organizační stránku, kdy pracovali po celou dobu bez nároků na jakoukoliv odměnu. Poděkování patří i naší zdravotnici Daně Vokřálové, která nás dlouhodobě podporuje.

Josef Musil - trenér 

POLABSKÁ LIGA V PÉTANQUE

Dnes 30. 3. proběhlo ve Velimi rozlosování Polabské ligy v pétanque.
A - skupina:
1. Kulová osma Předhradí
2. Žraloci Předhradí
3. Sevak Velim
4. Sokol Kostamlaty
5. Penzion Lipník
6. Free Tibet

B - skupina:
1. Kulová osma Předhradí
2. Sokol Lipník
3. Sokoleč
4. Sport Kolín, z.s.
5. Pedro Velim
6. Kostomlaty

Náš první ligový zápas odehrajeme s týmem ze Sokolče (v Sokolči) už dne 21. 4. 2017 od 17,00 hod.

Druhý vzájemný zápas bychom měli odehrát na domácí půdě. Apelujeme tudíž na kolegy z dalších našich týmů na pomoc při urychlené výstavbě dvou hřišť u haly Bios.

V soutěži jsme začátečníky, přesto se těšíme na sbírání zkušeností.

1. DUBNA - KP V JUDU

V sobotu 1. 4. 2017 nás čekají krajské přebory v judu. Tato soutěž proběhne na naší domácí půdě a pod našim pořadatelstvím. Je to pro nás sice více práce, ale, když si vezmeme, že je náš oddíl považován za velmi dobrý pořadatelský oddíl, tak je to pro nás veliké ocenění. Ovšem je nutné říci celou pravdu, a tou je, že bez kolegů z TJ Start by to nešlo tak hladce. My nemáme tolik větších dětí, abychom zvládli postavit zápasiště a k tomu zajistit ještě časomíru.
Pozitivní na našem pořadatelství je i to, že nemusíme jezdit nikam, čímž ušetříme nejenom peníze, ale i čas.
Vážení začíná v 8,30 hod, a končí v 9,30 hod. 
Za nás startují:
U11 - Antonín Adam, Sabina Němečková a Anna Sluková
U13 - Denisa Hofericová a Aleš Sluka
U15 - Pavel Musil
Všem závodníkům přejeme hodně štěstí smile

JIŽ TUTO SOBOTU - FLORBAL !!

SKVĚLÝ TÝMOVÝ VÝKON - JUDO

     Na druhém kole Polabské ligy, které se konalo 18. 3. 2017 v Chlumci nad Cidlinou se nám dařilo. Možná se to někomu nezdá, ale je to tak.
     Co se týká umístění, máme 2x 1. místo (Jan Masopust a Sabina Němečková), 1x 3. místo (Anna Sluková) a dva bodované postupy do vyřazovacích bojů (Antonín Adam a Aleš Sluka). Méně se dařilo Denise Hofericové a Petrovi Dusilovi. To ale nic nemění na tom, že jsme jako tým, v tak malém počtu, dokázali získat krásných 9 bodů. Což nás staví na aktuální 10. příčku v průběžném bodování Polabské ligy. Za námi nezůstávají jen Velim a Týnec nad Labem, ale i oddíly Náchod, Česká Třebová a o jeden bod i Benešov. Na sedmou příčku kolegů z TJ Start nám schází jen 5 bodů. To vše je neuvěřitelné.
     No, ale nyní zpět pevně na zem. Ty zisky jsou, v tomto našem počtu závodníků, více jak skvělé, ale určitě dlouho stačit nebudou. My nyní prostě nemáme možnost konkurovat těm větším hráčům na scéně. Ale, my jsme hráči, a ne jen tak nějací běžní. Budeme se prát se soupeři o každý stupínek v průběžné tabulce. No, a pokud se umístíme lépe jak v loňském roce, tak je co slavit.
     A nyní blíže k soutěži a kolu, které patří k těm nejtěžším. Na soutěži se střetlo přes 400 závodníků, což je pochopitelně nevídaný rekord. A zdá se, že ty tam jsou doby, kdy jsme se pohybovali s účastí kolem 200 dětí. Soutěže se neúměrně protahují a jsou i organizačně mnohem náročnější. Za náš tým v kategorii U9, která se bohužel nezapočítává bodově do hlavní soutěže, startoval Jan Masopust. Bylo nám líto, že zápasil v jiné tělocvičně, a tak jsme jeho výkony neviděli. Přesto dokázal vybojovat zlatou medaili. Vše ostatní se odehrávalo na hlavní ploše. Tam nás v kategorii U11 zastupovala Sabina Němečková, která obsadila první příčku a tím se zasadila o největší přínos do bodování týmů. Výborně si vedl, ve své skupině, i Tonda Adam, který měl velmi dobrý začátek soutěže. Bohužel psychicky neunesl jednu porážku, a to ho ochromovalo ve vyřazovacích bojích, do kterých postupoval z druhé příčky. Tonda se nakonec umístil na hezkém 5. - 8. místě. Jelikož šlo o velikou skupinu, tak nám přidal do oddílového bodování také pěkných pár bodů. Hůře na tom byl Petr Dusil, kterému se moc nedařilo, ale stále bojuje a snad už brzy přijdou jeho dny. Ale abychom nezapomenuli, jeden ze zápasů přeci jenom vyhrál. Ovšem při tak početné skupině to nemohlo stačit na postoupení ze skupiny. Smolně to vypadalo i s Aničkou. U ní se podepsala zase ta její neskutečná tréma. Ona je v zápasech nejenom šikovná a bojovná, ale také hodně moc nervózní, což jí pak škodí. Naštěstí měla dobrý los, a tak se nakonec dočkala krásného třetího umístění. Následně došlo na kategorii U13. V ní nás reprezentovali Denisa Hofericová, která ve skupině vyhrála jeden zápas, což jí bohužel nestačilo na postup do vyřazovacích bojů. Navíc šla chudák takřka až na konec soutěže a i to se na ní muselo podepsat. To Aleš Sluka dokázal postoupit ze své skupiny, tam ale skončil, z čehož byl dost smutný. To ale netuší, že svým postupem dodal do týmového bodového konta další významné body.
     Všem našim zástupcům děkujeme. Jejich bodový zisk, v takové konkurenci, potěší. Jsem tým, a v něm je síla. To je náš hlavní cíl. 
    

SOUTĚŽE O TOMTO VÍKENDU

V sobotu nás čeká v Chlumci nad Cidlinou 2. kolo Polabské ligy v judu.

Startují - Tonda Adam, Jan Masopust, Sabina Němečková, Petr Dusil, Anna Sluková, Aleš Sluka, Denisa Hofericová a Pavel Musil.
Přejeme hodně štěstí.

Zatímco judisté vyrážejí do chlumce nad Cidlinou, naši Pátečníci se vydávají opačným směrem na florbalový turnaj do Berouna. O této výpravě se rozhodlo na poslední chvíli. Náš tým si vede na turnajích velice dobře, tak doufáme, že i v Berouně se neztratí.
Hodně štěstí.

SOUTĚŽ VE FLORBALE

V neděli startují naši Pátečníci na florbalovém turnaji u Rakovníka. Samozřejmě jim přejeme hodně úspěchů. Na sobě budou mít nové dresy, které jsme dostali darem od sponzora.
Rovněž se chystáme na náš domácí turnaj, který nás čeká už v březnu na hale Bios. Podle ní také nese název "Bios cup".
Sezóna se pomalinku, ale jistě rozjíždí. Tak hodně štěstí.

SMUTNÁ ZPRÁVA

ZEMŘELA NAŠE JUDISTICKÁ LEGENDA, NÁŠ KAMARÁD S ČISTOU DUŠÍ - PAN KAREL STRNAD

Naše Polabská liga a s ní i OSJu Kolín, ztrácejí člověka, který nám byl po celá léta vzorem.
Kdo jste ho dobře znali, tak víte, co pro naše judo dokázal udělat a jak nám moc chyběl, když se po svém onemocnění musel stáhnout do ústraní. 
Ing. Karel Strnad byl nositelem spousty ocenění, ale na to si on nikdy nehrál. Vždy něco zorganizoval, ale místo sebe na výsluní posílal ty druhé. A když jsme si na něj vzpomenuli, nikdy z toho nebyl moc nadšený, protože on si na žádné řády či pásy nehrál. Vždy chtěl jen to nejlepší pro své svěřence, ale i pro ostatní děti. Ovšem nezapomínal ani na nás. Takový byl náš přítel Karel Strnad.

Nedávno proběhlo první kolo 30. ročníku PL 2017 ve Velimi. Byla malá šance, že ho tam uvidíme. Bohužel ani to se nám nevyplnilo, a tak už nám vše zůstává jenom ve vzpomínkách. A že jich tady zůstalo. Vždyť jenom jeho tábory ve Chřenovicích a mnoho dalších aktivit jsou pro nás stálle živou událostí. 

I náš oddíl byl spojený s tímto vzácným člověkem. Vždy jsme stáli při něm a on zase při 

Strnad-parte
nás. Pomáhali jsme mu nejenom s pořádáním soutěží ve Velimi, ale i s přípravou a páskováním jeho dětí. Společně jsme pořádali nejednu soutěž v Kolíně. Pan Strnad byl i finančním podporovatelem Polabské ligy. Nejeden rok našel pro nás nějakou korunu a tou nám pomáhal snižovat již tak veliké výdaje.

Jeho hlavním krédem byla péče o děti. Výsledky považoval vždy až za druhořadou záležitost. Svým jednáním si sjednal úctu nejenom u nás, ale i na kraji a celého ČSJu. 

Jeho ztráta je pro nás, pamětníky, moc silnou a citlivou záležitostí. 

Pokud jste tohoto moudrého a hodného člověka znali, prosím, věnujte mu tichou vzpomínku.
S úctou - Josef Musil

BIOS CUP 2017 - FLORBAL

     V sobotu 25. 3. 2017 pořádáme florbalový turnaj u nás v Kolíně na hale Bios. Naši Pátečníci snad postaví opět dvě družstva, a tak se zase bude jistě na co dívat.
     Více informací dodáme později. 

POLABSKÁ LIGA V PÉTANQUE

     Dostali jsme možnost podat přihlášku k účasti na PL v pétanque. Je to pro nás velikou ctí. Pokud nám přihlášku schválejí, budeme se těšit na své soupeře, kteří jsou, zatím, stále ještě o nějaký kus dále. 
     Ale protože jsou všichni kolem pétanque přátelští a mnohé nás učí, možná je i doženeme. Ale i tak, nezapomeneme, co pro nás ti lidé udělali.

PÁSKOVÁNÍ V JUDU

     Od začátku letošního roku dostávají naše děti možnost přípravy na páskování. Neženeme to sice s výcvikem do žádných extrémů, ale šanci má skutečně každý, kdo se techniku, v požadovaném rozsahu a kvalitě, naučí a následně jí i předvede zkušebnímu komisaři.
     Prvním úspěšným, v letošním roce, je Aleš Sluka, který dokázal svojí pílí odpáskovat z bíložlutého pásku na žlutý, a to za poměrně krátkou dobu. Vše bylo dáno především tím, že se řádně věnoval nácviku jednotlivých technik a také se snažil na trénincích dávat větší pozor. Což se mu rozhodně vyplatilo.
     O poznání hůře jsou na tom ti nejmenší. U nich to samozřejmě nejde tak rychle, jak by se nám líbilo. Není se také co divit. Jde o zcela normální stav, kdy děti tohoto věku hůře zvládají nácviky a nejsou schopné se lépe soustředit na výklady jednotlivých technik. U nich ale zase není kam spěchat.
     A jaké pásy doporučujeme? U kategorie U9 a mladší 6/5 kyu, U11 6/5 nebo, když jsou zkušení tak 5. kyu, U13 - 5 kyu, u zkušenějších se stabilními úspěchy 5/4 kyu, U15 5/4, 4, a ke konci, pokud jsou na tom technicky dobří 4/3 až 3. kyu
     Všem přejeme hodně úspěchů. Pokud se jim nebude dařit odpáskovat, tak si z toho nic dělat nemusejí, doženou to příště.

BUDEME MÍT NOVÉ ZÁPASIŠTĚ!!!

     Konečně jsme se dočkali svého historického úspěchu, když nám město schválilo poskytnutí dotace na novou zápasovou plochu ve výši 200.000,- Kč. Tím se zajistilo judu mnohem lepší postavení, jak tomu bývalo v minulosti.
     Celková plocha vyjde cca kolem 490.000,- Kč. Ale, už s jistými 200 tis. vybavíme hlavní zápasovou plochu. Na zbylou část použijeme staré dílce. Tudíž budeme zápasovou plochu ještě dokupovat.
     Chceme nakupovat metrové dílce 1 x 1 m, Zápasová část bude mít žlutou barvu a varovná + další, modrou barvu. Tím odcházíme od tradiční zelené s červenou. Jeden díl nás bude stát 1.300,- Kč a výrobu pro nás zajistí Německo.
     Proč jiné barvy a proč 1 x 1 m? To je jednoduché. Za prvé chceme odlišit naše tatami od druhých, i když naše budoucí sestava se již na mnohých místech používá, a také to bude lépe ladit k naší soutěži. Rozměr 1 x 1 m je pro to, aby se dětem s dílci lépa manipulovalo.
     Ještě se sluší všem poděkovat za podporu, které se našemu jednacímu týmu při jednáních dostávalo. Dnes už je vše zadáno k objednání a k výrobě u společnosti DanRho. I jim děkujeme za akční cenu.

1. KOLO PL 2017 VE VELIMI

V sobotu 14. kedna jsme se účastnili prvního kola PL ve Velimi.

Oddíl reprezentovali v kategorii U11 - Antonín Adam, pro kterého to byla první soutěž na vyšší úrovni, Anna Sluková a Sabina Němečková, v kategorii U13 - Denisa Hofericová a Aleš Sluka. Oba startovali v této kategorii prvně.

Nejlépe se vedlo Němečkové, která sice úvodní zápas prohrála, ale zbývající dva vyhrála a tak obsadila hezké 2. místo. Další úspěšnou závodnicí byla Sluková, která obsadila 3. místo. Hofericové i Slukovi se nepodařil vstup mezi starší závodníky, ale s tím se počítalo. Přechody mezi kategoriemi mají svá úskalí a na ně oba doplatili. U Adama jsme čekali, že se prosadí, protože je dost šikovný. Jenže se nedokázel zorientovat a zřejmě své zahrála i nervozita, a tak se mu vůbec nedařilo. On se ale jistě chytne a bude přínosem pro náš soutěžní tým.

Co se týká bodů do pořadí PL 2017, tak to není vůbec špatné. Náš oddíl získal 4 cenné body. O to se zasloužila Sabina Němečková a Anička Sluková. 
Díky těmto bodům jsme na děleném 7. - 8. místě. To je nejlepší naše umístění od vstupu do této soutěže. Za námi jsou i TJ Start Kolín (o 1 bod), Týnec nad Labem (o 2 body), Česká Třebová, Turnov, Benešov, Velim, Náchod (oddíly, které vůbec nebodovaly).

Jde o náš první letošní start, se kterým můžeme být, co se týká PL, spokojeni. Přesto máme hodně co zlepšovat. 
Děkujeme všem našim reprezentantům za účast a přístup k soutěži. 

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665
Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
e-mail:
josef.musil@sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

 

Sport-kolin-na-mape

Podporovatel

 

Náš spolek získal výraznou podporu od jednoho z nějvětších dodavatelů florbalového vybavení. Výrazné slevy a akce platí samozřejmě i pro naše členy. Více zjistíte u vedoucího florbalového týmu Martina Musila.
https://www.eflorbal.cz/<

Podporovatel

Od NSA, stejně tak jako jiné sportovní spolky, dostáváme ročně nemalou finanční podporu na mládež formou dotace. Ta nám pomáhá pokrýt nemalé roční náklady na sportování dětí ze spolku.
Děkujeme.
https://www.agenturasport.cz/

Podporovatel

Město Kolín
Mesto-kolin

Ročně získáváme několik sportobních dotací od města. Jedná se o pravidelné dotace ve dvou pololetích v souladu s kritériemi Sportovní komise Rady města. K tomu dále získáváme, na základě individuálních žádstí, dotace na jednotlivé sportovní akce, pokud je sportovní komise po posouzení doporučí a Rada města schválí.
Děkujeme 
https://www.mukolin.cz/