Turnaj nadějí 2018

Pořádáme 9. 6. 2018

Turnaj nadějí 2017

Turnaj nadějí se vydařil.

     Čekali jsme takticky chviličku na reakce po soutěž, to proto, abychom se mohli úplně vyjádřit za pořadatele k této oblíbené soutěži. Naštěstí chodí jenom chvála v superlativách a to musí potěšit každého pořadatele. Každý, kdo pořádá obdobné soutěže, tak ví jak je vše náročné a co každá opomenutá maličkost znamená za trable v soutěži. Ale nyní k bilancování.
     V sobotu 17. 6. jsme uspořádali druhý ročník turnaje pro začátečníky a ty „méně úspěšné“. Účast sice byla o poznání menší, jak to bývá na jiných turnajích, ale….. k tomu později.
     Nejprve se pustím do ohodnocení celého turnaje.
     Přípravný a organizační výbor našeho oddílu Sport Kolín, z.s. udělal vše pro zdárné zvládnutí turnaje. Nic se nepodcenilo a to bylo pro soutěž jistě nosným pilířem. K tomu dopomohla i naše pořadatelská služba, která odvedla pod vedením Kateřiny Šedivé (starší), výbornou práci. Jejími členy byli Kateřina Šedivá ml., která měla na starost psaní diplomů a přidělování cen dětem. V tom jí pomáhala zkušená paní Jana Vrbová. Mezičlánkem mezi pracovními skupinami byl Roman Šedivý, který zajišťoval distribuci nejenom vážních lístků, ale i hotových tabulek a další činnosti. Tím účinně šetřil práci jednotlivých složek organizačního týmu. 
     Dalším nepostradatelným, přitom snad jedním z nejnosnějších pilířů soutěže, byla práce Ondřeje Šedivého, který zcela v postranní, anonymně, bez větší vnější pozornosti, nejenom že rozlosoval ve svém unikátním systému celou soutěž (mimo Mimoňů a U9), čímž ušetřil práci rozhodčím, ale také k tomu nakopíroval a zajistil distribuci všech tabulek pro účastníky. Dále zajistil podklady pro hodnocení a pružně pomáhal celému organizačnímu týmu. Například v psaní diplomů, kterých bylo mnohem více jak při běžné soutěži, protože se vypisovali pro každého. Ale aby toho neměl na svých bedrech málo, zajistil nám ještě finální výstupy soutěže.  
     Jelikož jsme malý oddíl a jediný jeho stálý trenér dělal hlavního rozhodčího a organizátora průběhu soutěže, museli jsme zajistit dozor a podporu pro naše malé svěřence, kteří se připravovali na své první starty. Tím byl pověřen Pavel Musil, který nám ovšem, těsně před soutěží začal trpět vážnými zdravotními problémy, které jeho další účast na soutěži vylučovali, proto se muselo v této pro oddíl a pořadatele velmi složité situaci, hledat urychleně jiné vhodné řešení. Tím byl Jan Musil, který měl na starost občerstvení. Z toho se musel urychleně odvolat a ujmout se drobotiny z našeho oddílu. Problém byl v tom, že si ho pamatovali jenom ti starší a na vzájemné představení již nebyl čas, protože se právě zahajovala soutěž. Honza se ujal své role velmi dobře a získal si důvěru nejenom samotných dětí, ale i jejich rodičů. Čímž nás zbavil dost nepříjemného stavu, který mohl dost výrazně poznamenat vývoj naší soutěže. A aby toho nebylo ještě málo, tak nám ke vší smůle vypadl počítač na třetím tatami. On sice vypadl i na prvním. Ten ale stačilo vypnout / zapnout a byl ok. U toho třetího to bylo složitější. S tím si naštěstí poradil jeden z mladých rozhodčích, který správně upravil nastavení PC a byl problém vyřešen.   
     Když jsme připravovali vlastní soutěž, měli jsme několik základních cílů. Hlavním bylo oddělit začínající závodníky od těch velmi zkušených. Což se takřka, až na pár případů povedlo díky pochopení a přístupu většiny trenérů z účastnických týmů. Za což jim děkujeme. A druhým úkolem bylo, dát dětem volný prostor pro větší možností volných zápasů, čímž by získávali nové zkušenosti a odbourával by se u nich stres spojený se soutěžemi a naháněním výsledků.
     Soutěž tedy neměla být v žádném případě o výsledcích, zklamání z neúspěchů a jiných nehezkých zážitcích, ale měla být především o dětech samých, o jejich přístupu k judu, k soupeřům, k přátelství a všemu pozitivnímu co sport a především judo může dětem nabízet. A to se nám snad z větší části podařilo. 
     Ovšem, musíme být poctivý a přiznat zásluhy i našim kolegům z TJ Start Kolín, z.s, kteří po celou přípravu soutěže, jejím průběhu a závěrečných pracích stáli při nás a usilovně nám pomáhali. To oni zrealizovali největším podílem stavbu a bourání tatami, dodali zkušené lidi na časomíry, kteří tam odvedli velmi dobrou práci. Jmenovitě – Richard Pásler, Jan Světlík, Viktor Vrba a Nikola Roušavý. Ale snad největší pomoc nám přinesla manželská dvojice Jitka a Břetislav Olexovi, když podpořili naše pojetí soutěže, tím, že si Břéťa vzal osobně na starost rozhodování na tatami pro „Mimoně“. K tomu nám zajistil za Michala, který je po operaci, společnou rozcvičku. Jitka se bravurně postarala o technickou přípravu zápasů na doprovodném zápasišti. Ovšem před tím ještě připravila tabulky těch nejmenší za Start (za Sport jsem je dělal já). O ty nejmenší z obou oddílů se u tatami starali Jan Truhlář (z TJ Start Kolín, z.s.) a Jan Musil (Sport Kolín, z.s.).
     Bez kolegů z TJ Start Kolín, z.s. by to bylo těžké. A byť jsme papírově konkurence, tak mohu s plnou zodpovědností prohlásit, že naše spolupráce je na velmi vysoké úrovni. Oba kluby si při soutěžích hodně pomáháme, a to je skvělé.
     Zvláštní pozornost si zasluhuje zdravotnice paní MUDr. Dana Vokřálová, která absolvovala zdravotní dohled soutěže v nedobrém svém zdravotním stavu (velmi silně oteklá tvář po stomatologickém zákroku). No, co by neudělala pro naše děti. „Dano, děkujeme“.
     Děkujeme i závodníkům a jejich doprovodům za výborné chování. Nikdy jsme neměli po akci tak čistou halu, jako tomu bylo letos. Nebyla zaznamenána jediná škoda. Děkujeme.
     Poděkovat musíme i rozhodčím, kteří nás podpořili na soutěžních tatami – Vít Palán (předseda STK KS), Michaela Duchanová, Adam Svítek, Radovan Zajíc, Petr Matějka, Michal Novák.
     Zvláštním zpestřením pro děti (přiznám se, že i pro nás) byla přítomnost našeho odchovance a současného velmi významného reprezentanta Michala Horáka, který nám dělal ambasadora soutěže. Nejenom, že dětem podepisoval fotografie a čepice, ale našel si čas i na předávání cen a focení. Jsme mu moc vděčni, že si na nás našel čas a velice pozorně se věnoval všem účastníkům soutěže. Uvidíme, zda se nám to povede i nějaký další ročník.
     Na závěr se sluší poděkovat i našemu kraji, který nám pomáhá s rozhodčími, které nám pan předseda Lukš nejenom nadelegoval, ale které nám i VV KS proplatí. Děkujeme i významné zástupkyni KS, paní místopředsedkyni Kateřině Hronové, která naší soutěž dlouhodobě podporuje, což je od tak významné osobnosti našeho juda pro nás velikou poctou. Podpořila nás i svojí účastí.
     Závěrem bychom mohli říci, že vše bylo nejlepší. Ale tak to není. Něco se přeci jenom najde, za co byste nás mohli kritizovat a já mám za to, že i právem. Hlavní mojí chybou bylo, že jsem měl myslet na to, že je nutné zajistit někoho, kdo by sestavoval a psal, ve spolupráci s trenéry, zápasy mimo soutěž. Ta jedna osoba tam chyběla. Za to se osobně omlouvám. Ale, musím se přiznat, že jsme čekali větší účast nejenom závodníků, ale i rozhodčích. Chtěli jsme stavět čtyři tatami. Tři soutěžní a jedno pro doprovodný program (mimoně). Při zjištění, že bude tak málo rozhodčích jsme ihned jedno tatami ubrali a já se musel věnovat řízení celé soutěže. Tím pádem nám nikdo nezůstal pro to nasazování dalších volných zápasů. Slibuji, že pro to příští rok přibereme jednoho specialistu.
     Také nás trápí malá účast v některých vahách, ale hlavně celé kategorie U15. I tím se budeme jistě zabývat.
     Zvažujeme vylepšit tuhle soutěž rozdělením na dvě části. Jednu pro ty zkušenější a druhou pro ty úplné začátečníky, či věčné smolaře. Ale, tohle je zatím jenom ve stádiu úvah.
     Co se týká ještě našeho malého oddílu.  Dnes máme trénink, kde chci všem našim zástupcům poděkovat. Hlavně za jejich účast a výkony. Tady nemluvím o umístění, ale o jejich zdravém zápasení. Poděkování ale patří i jejich rodičům, kteří nám byli v naší velice komplikované úvodní části oporou.

Ještě jednou vám všem, za náš spolek děkuji. Nesmírně si vás všech vážíme a máme radost ze všech dětí. Bez vás by Turnaj nadějí 2017 nebyl tou parádní soutěží, jakou jsme mohli v sobotu zažít.
S úctou Josef Musil 

Turnaj nadějí 2016

Turnaj nadějí 2016 - 18.6.2016

Vávrova 814, 280 02 Kolín 4 - hala Bios
Organizátor - Sport Kolín, z.s.

Organizační struktura:
Ředitelka soutěže - Kateřina Šedivá
Hlavní rozhodčí - Josef Musil - Kolín
Rozhodčí - Břetislav Olexa - Kolín, Martin Novotný - Kolín, Matěj kopecký - Kolín, Michaela Duchanová - Kolín, Antonín Polák - Čáslav, Jiří Polák - Čáslav, Tereza Procházková - Mladá Boleslav, Petr Šifalda - Mladá Boleslav, Vít Palán - Slaný, Lukáš Radimský - Orion, Ivan Martinec - Chlumec nad Cidlinou

Vedoucí STK - technické řízení soutěže - Ondřej Šedivý - Kolín
SW - judo - autor Ondřej Šedivý - www.nejensport.cz

Organizační pracovnice - Kateřina Šedivá ml., Jana Vrbová,
Asistent - Roman Šedivý

Statistika soutěže:

Celková účast:
139 závodníků (112 chlapců a 27 dívek) z 21 oddílů
odepráno 196 zápasů na 3 tatami
začátek soutěže 10,20 hod., konec 13,30 hod.

Kategorie mláďata U9:
Celkem 48 dětí
z toho 38 chlapců a 10 dívek

Kategorie mláďata U11:
Celkem 49 dětí
z toho 39 chlapců a 10 dívek

Kategorie mláďata U13:
Celkem 31 dětí
z toho 25 chlapců a 6 dívek

Výsledky:


Družstva – soutěž o poháry:
1. místo SK Yawara Praha – 40 b.
2. místo TJ Start Kolín – 36 b.
3. místo Judo club Kyklop Kamenice – 33 b.
4. místo JK DDM Chlumec nad C. – 32 b.
5. místo TJ AŠ Mladá Boleslav – 29 b.
6. místo Sport Kolín, z.s. – 16 b.
7.-8. místo AC Sparta Praha – 15 b.
7.-8. místo Judo ZŠ Týnec nad Labem – 15 b.
9. místo SKP Judo Náchod – 13 b.
10. místo TJ Kralupy z.s. - 11 b.
11. místo Judo Orel Žďár nad Sázavou – 9 b.
12.-13. místo JK Kladno – 7 b.
12.-13. místo Judo club Orion – 7 b.
14.-15. místo Sokol Hradec Králové – 4 b.
14.-15. místo JC Sokol Hořovice – 4 b.
16.-17. místo Judo Bivoj - 3 b.
16.-17. místo Judo Příbram – 3 b.
18.-20. místo Judo Hranice – 2 b.
18.-20. místo SKP Benešov – 2 b.
18.-20. místo Judo Sokol Velim – 2 b. 
21. místo SKS Arena Kladno – 1 b.


Mláďata U9 - speciál: 
speciál skupina P1 (4 záv.)
1. místo Prokop Jelínek – Sport Kolín, z.s.
2. místo Jaroslav Adam – Sport Kolín, z.s.
MS – Ladislav Berecz – Sport Kolín, z.s.
MS – Antonín Adam – Sport Kolín, z.s.

 

speciál skupina P2 (3 záv.)
1. místo Antonín Adam – Sport Kolín, z.s.
2. místo Ladislav Berecz – Sport Kolín, z.s.
MS – Jan Masopust – Sport Kolín, z.s.

speciál skupina P3 (3 záv.)
1. místo Marek Pásler – TJ Start Kolín, z.s.
2. místo Otakar Živnůstka – TJ Start Kolín, z.s.
3. místo David Šebestián – TJ Start Kolín, z.s.

speciál skupina P4 (3 záv.)
1. místo Jaroslava Fialová – TJ Start Kolín, z.s.
2. místo Marek Lněnička – TJ Start Kolín, z.s.
3. místo Jan Zmek – TJ Start Kolín, z.s.

speciál skupina P5
 (2 záv.)
1. místo Jindřich Jahoda – TJ Start Kolín, z.s.
2. místo Jan Chum – TJ Start Kolín, z.s.

speciál skupina P6 (4 záv.)
1. místo Kryštof Kalenda – TJ Start Kolín, z.s.
2. místo Pavel košťál – TJ Start Kolín, z.s.
3. místo Pavel Holeček – TJ Start Kolín, z.s.
MS – Lucie Holečková – TJ Start Kolín, z.s.
(vyhrála 2 zápasy!!)

speciál skupina P7 (3 záv.)
1. místo Otakar Živnůstka – TJ Start Kolín, z.s.
2. místo Richard Vrba – TJ Start Kolín, z.s.
3. místo Adam Kotlaba – TJ Start Kolín, z.s.

speciál skupina P8 (1 záv.)
1. místo Lucie Holečková – TJ Start Kolín, z.s.
(zařazena MS ve skupině P6 – 3 zápasy, 2 výhry)

Mláďata U9:

do 18kg (2 záv.)
1.místo Kolátor Adam - AC Sparta Praha Judo
2.místo Gračova Dominika - SK Yawara Prague 

do 19,5kg (2 záv.)
1.místo Rogulin Kirill - SK Yawara Prague 
2.místo Novoselov Pavel - SK Yawara Prague 

do 22,3kg (4 záv.)
1.místo Thirouard Madeleine - Judo club Kyklop
2.místo Prášilová Viktorie - JK DDM Chlumec nad Cidlinou
3.místo Šimková Klára - Judo club Kyklop
4.místo Nováková Petra - Judo ZŠ Týnec nad Labem

 

do 22,9kg (4 záv.)
1.místo Masopust Jan - Sport Kolín, z.s.
2.místo Mujisa Samuel Eliáš - Judo club Kyklop
3.místo Rákos Jindřich - TJ Kralupy z.s.
4.místo Bohata Albert - Judo club Orion

do 23,8kg (4 záv.)
1.místo Malík Tadeáš - TJ Kralupy z.s.
2.místo Černý Jakub - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
3.místo Filippov Nikita - SK Yawara Prague 
4.místo Rákos Michael - TJ Kralupy z.s.

do 24,1kg (4 záv.)
1.místo Patočková Nela - Judo ZŠ Týnec nad Labem
2.místo Mirzakarimova Elizaveta - SK Yawara Prague 
3.místo Padrul Maxim - SK Yawara Prague 
4.místo Srnec Jan - Judo club Orion

do 26kg (4 záv.)
1.místo Radimský Václav - Judo club Orion
2.místo Bagomedov Alibek - SK Yawara Prague 
3.místo Počta Tomáš - Judo club Kyklop
4.místo Teichmann Filip - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav

do 27,5kg (4 záv.)
1.místo Pokorný Marek - Judo club Kyklop
2.místo Motyčák Václav - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
3.místo Dvořák Jakub - SKP Benešov
4.místo Včelák Josef - Judo club Kyklop

do 29,2kg (3 záv.)
1.místo Plechatý Jan - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
2.místo Votroubková Eliška - TJ Start Kolín z.s.
3.místo Bělohoubková Kristýna - Judo ZŠ Týnec nad Labem

do 30,3kg (4 záv.)
1.místo Křepel Matěj - JK DDM Chlumec nad Cidlinou
2.místo Němeček Šimon - JK Kladno
3.místo Sedlák Radim - JK DDM Chlumec nad Cidlinou
4.místo Charous Josef - Judo ZŠ Týnec nad Labem

do 33,9kg (4 záv.)
1.místo Pavlásek Albert - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
2.místo Bělík Petr - JK DDM Chlumec nad Cidlinou
3.místo Gorog Štěpán - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
4.místo Fiala Tomaš - SK Yawara Prague 

do 40kg (1 záv.)
1.místo Rez Martin - JK DDM Chlumec nad Cidlinou

 

Mláďata chlapci U11: 
kg (2 záv.), list.č: 41

do 27kg (4 záv.), list.č: 1
1.místo Jalilov Marat - SK Yawara Prague 
2.místo Carska Patrik - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
3.místo Vrabec Jiří - TJ Start Kolín z.s.

do 30kg (9 záv.), list.č: 3
1.místo Šplíchal Pavel - Judo club Kyklop
2.místo Vlček Jiří - AC Sparta Praha Judo
3.místo Němeček Matouš - JK Kladno
3.místo Kolařík Matěj - Judo club Kyklop

do 34kg (8 záv.), list.č: 5
1.místo Kopecký Matěj - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
2.místo Dědek Dominik - AC Sparta Praha Judo
3.místo Štěpán Erik - Judo Orel Žďár nad Sázavou
3.místo Kyryk Alexej - SK Yawara Prague 

do 38kg (8 záv.), list.č: 6
1.místo Zach Jiří - Judo Orel Žďár nad Sázavou
2.místo Candaurov Alexandr - SK Yawara Prague 
3.místo Bednář Adam - TJ Kralupy z.s.
3.místo Bělík Ladislav - JK DDM Chlumec nad Cidlinou

do 42kg (2 záv.), list.č: 8
1.místo Sluka Aleš - Sport Kolín, z.s.
2.místo Jevdokymov David - SK Yawara Prague
(+ 1 soupeř mimo soutěž) 

do 46kg (3 záv.), list.č: 10
1.místo Martinec Tomáš - JK DDM Chlumec nad Cidlinou
2.místo Fales Ruslan - SK Yawara Prague 
3.místo Šandrik Michael - SK Yawara Prague 

do 50kg (1 záv.), list.č: 11
1.místo Betka Vojtěch - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav

do 55kg (1 záv.), list.č: 12
1.místo Cenker Matyáš - Judo ZŠ Týnec nad Labem
(2 zápasy mimo soutěž)

nad 55kg (1 záv.), list.č: 14
1.místo Petrák Stanislav - JK DDM Chlumec nad Cidlinou
(2 zápasy mimo soutěž)

Mláďata dívky U11: 
do 28kg (3 záv.), list.č: 2
1.místo Černá Kateřina - JK DDM Chlumec nad Cidlinou
2.místo Charvátová Kateřina - JC Sokol Hořovice
3.místo Němečková Sabina - Sport Kolín, z.s.
do 32kg (2 záv.), list.č: 4
1.místo Sejkorová Nikol - JK DDM Chlumec nad Cidlinou
2.místo Sluková Anna - Sport Kolín, z.s.

do 40kg (2 záv.), list.č: 7
1.místo Bartošová Adriana - SKP Judo Náchod
2.místo Hofericová Denisa - Sport Kolín, z.s.

do 44kg (2 záv.), list.č: 9
1.místo Ichnačáková Sára - Judo club Kyklop
2.místo Vavřínková Klára - JK DDM Chlumec nad Cidlinou

nad 52kg (1 záv.), list.č: 13
1.místo Krátká Klára - SKP Judo Náchod
(2 zápasy mimo soutěž)

Mladší žáci U13: 
do 27kg (1 záv.), list.č: 15
1.místo Teichmann Tomáš - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
(2 zápasy mimo soutěž)

do 34kg (3 záv.), list.č: 17
1.místo Masopust Matěj - TJ Start Kolín z.s.
2.místo Ringel Jan - Judo ZŠ Týnec nad Labem
3.místo Staněk Martin - TJ Kralupy z.s.

do 38kg (7 záv.), list.č: 19
1.místo Votroubek David - TJ Start Kolín z.s.
2.místo Jalilov Ruslan - SK Yawara Prague 
3.místo Dítě Denis - SKP Judo Náchod
3.místo Kvetsko Artur - SK Yawara Prague 

do 42kg (4 záv.), list.č: 21
1.místo Slováček Vojtěch - Sokol Hradec Králové
2.místo Zelenka Martin - JUDO Příbram
3.místo Thirouard Antoine - Judo club Kyklop

do 46kg (4 záv.), list.č: 23
1.místo Bartoš Jan - SKP Judo Náchod
2.místo Otta Tomáš - Judo Bivoj
3.místo Musil Pavel - Sport Kolín, z.s.

do 50kg (2 záv.), list.č: 24
1.místo Ludra Lukáš - TJ Start Kolín z.s.
2.místo Lanc Matyáš - Judo Sokol Velim

do 55kg (2 záv.), list.č: 25
1.místo Schoř Adam - JUDO HRANICE z.s.
2.místo Ježek Jan - SKP Judo Náchod

nad 60kg (2 záv.), list.č: 26
1.místo Hložek Michal - AC Sparta Praha Judo
2.místo Patočka Adam - Judo ZŠ Týnec nad Labem

Mladší žákyně U13: 
do 32kg (1 záv.), list.č: 16
1.místo Bucharová Linda - TJ Start Kolín z.s.
(2 zápasy mimo soutěž)

do 36kg (1 záv.), list.č: 18
1.místo Štěpánová Karolína - Judo Orel Žďár nad Sázavou

do 40kg (3 záv.), list.č: 20
1.místo Doležalová Eliška - JK DDM Chlumec nad Cidlinou
2.místo Bucharová Lucie - TJ Start Kolín z.s.
3.místo Zmeková Jitka - TJ Start Kolín z.s.

do 44kg (1 záv.), list.č: 22
1.místo Krejčí Karolína - AC Sparta Praha Judo

(2 zápasy mimo soutěž)

Nezařazené zápasy odeprané mimo soutěž:
Matěj Masopust, Linda Bucharová, Lucie Bucharová a Jakub Kučeva. Jeden zápas opakován pro záměnu závodníků – chybně nastoupil jiný sourozenec.

 

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665
Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
e-mail:
josef.musil@sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

 

Sport-kolin-na-mape

Podporovatel

 

Náš spolek získal výraznou podporu od jednoho z nějvětších dodavatelů florbalového vybavení. Výrazné slevy a akce platí samozřejmě i pro naše členy. Více zjistíte u vedoucího florbalového týmu Martina Musila.
https://www.eflorbal.cz/<

Podporovatel

Od NSA, stejně tak jako jiné sportovní spolky, dostáváme ročně nemalou finanční podporu na mládež formou dotace. Ta nám pomáhá pokrýt nemalé roční náklady na sportování dětí ze spolku.
Děkujeme.
https://www.agenturasport.cz/

Podporovatel

Město Kolín
Mesto-kolin

Ročně získáváme několik sportobních dotací od města. Jedná se o pravidelné dotace ve dvou pololetích v souladu s kritériemi Sportovní komise Rady města. K tomu dále získáváme, na základě individuálních žádstí, dotace na jednotlivé sportovní akce, pokud je sportovní komise po posouzení doporučí a Rada města schválí.
Děkujeme 
https://www.mukolin.cz/