David Svoboda | Nová sezóna

Dneska vám přinášíme rozhovor s důležitým článkem týmu Davidem Svobodou, který se nachází v týmu jíž od založení.  David se rozpovídal o nové sezóně a zároveň o následujícím turnaji v Ostravě, kam se tým chyta jíž v PÁTEK ! Sledujte naše Facebookové stránky ZDE.

1) Jak se ti zamlouvá letní příprava před začátkem ligy ?

• No, musím říct, že ze začátku to bylo hodně těžký. Jako kdyby tělo bylo ještě v zimním spánku a každá činnost navíc bolela. To ovšem neznamená, že se mi příprava nezamlouvá. Přesně takový drill jsem potřeboval a jsem rád, že postupem času si tělo zvyklo a začalo mě poslouchat. Velký dík klukům, kteří přípravu vedou!

2) Jak se těšíš na úplně novou sezónu ?

• Na první sezónu se těsím moc. Liga je pro nás všechny něco nového a myslím, že u všech převládá nadšení a natěšenost. Moc bych si přál postup do vyšší soutěže. Věřím klukům a doufám, že spolu všichni necháme na každým zápase duši i tělo. A kdo ví, třeba na konci sezóny oslavíme postup u piva. Samozřejmě u jednoho. (smích)

3) Tým v pátek odjíždí do Ostravy na Ossiko cup, těšíš se ?

• Na Ossiko cup se těším. Zvlášť teď, když máme po velmi náročné letní přípřávě. Dá se říct, že je to poslední zkouška před ligou, tak jsem zvědav, jak jsem se já, i kluci z týmu připraveni. 

4) V Kutné hoře na turnaji "Jarda cup" si ovládl kanadské bodování našeho týmu, jak to zpětně hodnotíš ?

• Hodnotím to kladně i záporně. Jsem rád, že jsem týmu pomohl k postupu do osmifinále. Navíc každý gól i asistence mi samozřejmě přidá na sebevědomí,  takže z tohodle pohledu to hodnotím kladně.  Druhou věcí je to, že jsem kanadské bodování vyhrál z pozice obránce, což už mě tolik netěší. Je potřeba zlepšit útočnou fázi všech hráčů a mušku útočníků. (smích)

5) Pokusíš se v této "kuriozitě" pokračovat i na Ossiko cupu ?

• Já myslím, že jednou a stačí. (smích) Rád toto ocenění přenechám někomu jinému, hlavně ať se daří týmu. Já se hlavně musím věnovat obranné činosti a když se mi povede skórovat, budu za to samozřejmě rád. 

6) Na postu obránce na sebe bereš velkou zodpovědnost, jak se vyrovnáváš s tímto tlakem ?

• No, neřekl bych zrovna, že jí na sebe beru. Ona se často dostaví z dění na hřišti. Někdy je potřeba uklidnit hru, podržet míček, jindy zase rozehrát akci. Samozřejmě, že tlak v obraně bude vždy, protože stačí malá chyba nebo propadnutí a může to skončit míčkem v naší síti. Ale na druhou stranu vím, že se můžu spolehnout na kolegu v obranné dvojici, který za mě zaskočí, či vypomůže, když už hoří, tím ten tlak opadne a já se můžu soustředit na mojí hru.

 

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665
Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
e-mail:
josef.musil@sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

 

Sport-kolin-na-mape

Podporovatel

 

Náš spolek získal výraznou podporu od jednoho z nějvětších dodavatelů florbalového vybavení. Výrazné slevy a akce platí samozřejmě i pro naše členy. Více zjistíte u vedoucího florbalového týmu Martina Musila.
https://www.eflorbal.cz/<

Podporovatel

Od NSA, stejně tak jako jiné sportovní spolky, dostáváme ročně nemalou finanční podporu na mládež formou dotace. Ta nám pomáhá pokrýt nemalé roční náklady na sportování dětí ze spolku.
Děkujeme.
https://www.agenturasport.cz/

Podporovatel

Město Kolín
Mesto-kolin

Ročně získáváme několik sportobních dotací od města. Jedná se o pravidelné dotace ve dvou pololetích v souladu s kritériemi Sportovní komise Rady města. K tomu dále získáváme, na základě individuálních žádstí, dotace na jednotlivé sportovní akce, pokud je sportovní komise po posouzení doporučí a Rada města schválí.
Děkujeme 
https://www.mukolin.cz/