Historie oddílu

Historie týmu sahá daleko do budoucnosti, až do roku LP 2011. Tehdy to všechno začalo. Parta nadšenců se začala scházet každý pátek na čtvrtou hodinu na hale BIOS (odtud taky název Pátečníci). Tým začínal jako „florbalový kroužek“, kdy si každý jednotlivec přišel zapotit, aby mu později večer chutnalo orosené. Již od samého začátku byla parta složená z amatérů, bývalých, ale i v tu dobu současných hráčů a sportovců, zkrátka taková všehochuť. V těchto dobách, kdy oddíl začínal byli u samotného zrodu tři stále aktivní hráči ze současného týmu – Lukáš Svoboda, Martin Musil, Jan Urban.

Později se kroužek trochu okořenil a hráči si začali vést své vlastní kanadské bodování přímo během hraní. Takto vedené tabulky se pečlivě zapisovaly a následně ukládaly na týmovou skupinu.

S žížní roste chuť a tento amatérský tým začal objíždět turnaje. Nejprve klasický, každoročně pořádaný Gladiator Cup přímo v Kolíně, následně v Kutné Hoře pořádaný Jarda Cup. Emoce se střídaly, občas se dařilo, občas se nedařilo. Tým postupně začali opouštět někteří hráči, jiní však přicházeli. Nebyli to vždy jen kolíňáci, ale často za námi začali dojíždět i kluci z okolních měst. Měli jsme v týmu i hráče z Prahy, Chrudimi a Brna.

Náš zájem o turnaje se začal rozšiřovat a my úspěšně navštěvovali amatérské turnaje v Kladně, Třebíči, Rakovníku. Objevily se i akce vzdálené 300km od místa trénování – konkrétně Ostrava, kde jsme dva roky po sobě navštívili Osiko Cup – poloprofesionální turnaj, který jsme si užili s veškerým doprovodným programem.

Bohužel, nebo možná bohudík ani toto Pátečníkům nestačilo a tak pod záštitou Sportu Kolín založili roku 2017 oficiální florbalový tým, kterému se hned během prvních dvou let podařilo dvakrát postoupit o soutěž výše. Kolínu se dařilo. Jednu dobu měl dokonce externího trenéra a dvě mužské kategorie. Doba covidová toto vše narušila a zkazila. Veškeré vize a přání upadly do propadliště vzpomínek.

Tým nadále funguje, hraje přebor PHaSČ, ale již jen s jednou mužskou kategorií bez externího trenéra . Moderním slangem by se dal přirovnat k "rodinnému podniku".

V roce 2019 začíná, pod vedením Josefa Musila, na hale školní klub florbalu. Tréninkově ho vede Pavel Musil z našeho spolku. Je to sice ještě pod školou, ale už se k němu chystá i spolkový celek. Ten se ale rozjíždí pomalu, a tak jen doplňuje ten školní klub, který čítá cca 14 stálých členů. Obdobné je to i další rok, který je krutě poznamenán pandemií. Teprve až v roce 2021 vzniká "soběstačný" spolkový tým mládeže. Stále pod vedením Josefa Musila s trenérem Pavlem Musilem. Občas je doplní Martin Musil. Trenérský kádr doplňuje Aleš Sluka, který čas od času se sám.ujímá tréninku dětí pod dohledem Josefa Musila. Tento dohled měl i Pavel Musil do svých 18 ti let. 
Dětem jsme pořídili dresy a zajistili první společný zápas, kde se střetl tým našeho spolku se školním klubem, který jsme stále trenérsky zajišťovali.
Bohužel, po ústupu pandemie nastává další problém, a tím je uzavření haly Bios. Tým začal trénovat venku, a to nebylo dobré. Postupně se díky tomu snižovala i členská základna. Našim cílem bylo udržet tento celek i v těžkých dobách, a tak se trénovalo v jakémkoliv počtu příchozích. 
Postupně přebírá vedení žákovského týmu trenér Lukáš Svoboda, který nahradil odchozího trenéra p. Zdeňka Mila..Asistuje stále Aleš Sluka. Oba rovněž trénují školní klub florbalu, a to až do školních prázdnin 2023. Od září se již školní klub florbalu nerozeběhl, a to z důvodu, že na hodiny, které byly dříve určené pro florbal, obsadil kroužek míčových her. Josef Musil jiný den nemohl, pro aktivity spolku, a tak se další činnosti tohoto celku, ku škodě školy, vzdal.
Od září se začalo intenzivně s přípravami pro obnovu a posílení žákovského týmu. Bylo to těžké, ale zvládlo se to. V roce 2023 má už celek kolem 20 aktivně hrajících dětí přímo pod našim spolkem. Dost dětí přešlo ze školního klubu, a tak je jasné, že se cílená práce s mládeží vyplatila. 
Tým vede Lukáš Svoboda s asistencí nejenom Aleše Sluky, ale i dalších členů spolku, kteří se na trénincích objevují. Tréninky jsou 2x týdně a mají velmi dobrou úroveň. Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665
Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
e-mail:
josef.musil@sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

 

Sport-kolin-na-mape

Podporovatel

 

Náš spolek získal výraznou podporu od jednoho z nějvětších dodavatelů florbalového vybavení. Výrazné slevy a akce platí samozřejmě i pro naše členy. Více zjistíte u vedoucího florbalového týmu Martina Musila.
https://www.eflorbal.cz/<

Podporovatel

Od NSA, stejně tak jako jiné sportovní spolky, dostáváme ročně nemalou finanční podporu na mládež formou dotace. Ta nám pomáhá pokrýt nemalé roční náklady na sportování dětí ze spolku.
Děkujeme.
https://www.agenturasport.cz/

Podporovatel

Město Kolín
Mesto-kolin

Ročně získáváme několik sportobních dotací od města. Jedná se o pravidelné dotace ve dvou pololetích v souladu s kritériemi Sportovní komise Rady města. K tomu dále získáváme, na základě individuálních žádstí, dotace na jednotlivé sportovní akce, pokud je sportovní komise po posouzení doporučí a Rada města schválí.
Děkujeme 
https://www.mukolin.cz/