Poslední Polabská liga 2023

     V listopadu se konalo poslední koleo PL 2023, které jsme navíc pořádali my. Organizačně dopadlo skvěle. A z pohledu našeho týmu na soutěži? Bylo nás dost. Jistě v tom hrála podstatnou roli skutečnost, že se soutěž konala doma v Kolíně. Naše děti daly do zápasů hodně. Bojovnost jim jistě nechyběla. Co jim ale rozhodně chybělo, tak byl fakt, že se nedokázaly otáčet správně do boční techniky, a to je v dnešním judu klíčové. Budeme na tom muset rozhodně zapracovat.
     Vyhlídky máme skvělé. A pokud se podaří děti přitáhnout k soutěžím, pak máme šanci na úspěch. Už proto děláme kroky, které by nás měly posunout.

Tréninkový plán, páskování.....

     Nyní je ten správný čas na budování kvalitního tréninkového plánu. Naopak je čas na zastavení překotných páskování. Ty budou nově probíhat jen po schválení celého vedení juda. V podmínkách páskování se uplatní opomenuté aspekty, a to doba členství, doba aktivní přípravy, soutěžní úspěšnost a samozřejmě i kvalita dochízky na tréninky.
     K tomu budeme přidávat nutnost znalosti názvosloví, historie apod. Bez dokonalé znalosti pádové techniky už to nepůjde.
     Páskování bude muset také doporučit trenér. Teprve na jeho podnět se posoudí vhodnost páskování. My nejsme jak některé jiné "bojové" sporty, kde se rozdávají pásky jako na běžícím páse. Kde mají děti černé pásy. K tomu se brzy stávají pochybnými mistry republiky, Evropy ..... Touhle cestou jít nehodláme. Vrátíme judo tam, kde ho chtěl mít jeho zakladatel Jigoro Cano.  

Posila týmu

     Jelikož se nám nedařilo, poměrně dlouhou dobu, zajistit soutěžního trenéra, a trenér týmu pokročilých na tuto část přípravy nemá čas, tak jsme hledali nějaká další schůdná řešení. A to se snad už konečně povedlo.         Soutěžním trenérem je od letošního podzimu Jan Truhlář, který začínal už v TJ Jiskra Kolín, následně přešel do TJ Start Kolín, kde působil ještě nedávno. Nyní tedy nastoupil k nám. Bude se věnovat soutěžnímu rozvoji našich celků. 
     Nebude se soutěžit bezhlavě. Jezdit kdoví kam. Naopak, spolek bude výbírat soutěže, které na sebe budou navazovat. Soutěže, které budou dávat koncepční smysl. Do soutěžního celku se zařadí výlučně jenom ti, kteří splní základní předpoklady. To jsou zejména pravidelné účasti na nominačních soutěžích, krajských přeborech, případně přeborech ČR. Pak musejí mít také slušnou, koncepcí stanovenou účast na soutěžích apod. Naopak, nebudeme za kažnou cenu vždy sledovat umístění. To sice je důležité v pojetí úspěšnosti spolku, ale ne tolik podstatným pro vývoj jedince. U něj budeme sledovat jenom jeho zlepšování ve všech směrech.

Rok 2022 - 2023

Přijďte mezi nás smile