Turnaj dvojic v pétanque v Předhradí - 27.8.2016

Po týdnu jsme se účastnili dalšího turnaje, který byl uspořádán místním klubem "Žraloci Předhradí" Stejně tak, jako v Sokolči, jsme byli velmi příjemně nejenom přivítáni, ale i zařazeni do hry. všichni kolem byli zkušení hráči a tak hra byla pro nás velmi cennou zkušeností. Také se nám hodili rady od protihráčů. Je až s podivem, jak tak skvělá parta lidí si dokáže hru užívat. A o tom by měl být každý sport především.
Do hry jsme přihlásili 2 tými a oba si vedli velmi dobře. První, ve složení Jan Musil a Bára Moravcová se utkal ve skupině "A", kde se jim podařilo vyhrát sice jenom jeden zápas, ale oproti minulému turnaji, to byl velmi zdařilý výkon. O poznání lépe se vedlo druhému týmu, ve složení Josef a Václava Musilovi, kdy se jim ve skupině podařilo vyhrát dva zápasy a nescházelo mnoho a mohlo to být o dva zápasy lepší. Přesti jim ta dvě vítězství pomohla k postupu do Play off. Tam podlehl celek favorizovanému týmu, vítězi skupiny "A" velikým rozdílem 11:3. Jelikož se již jednalo o vyřazovací zápasy, byl i tento druhý tým v postupu za vítězstvím zastaven.
S výsledky na soutěži tedy můžeme být spokojeni. Dařilo se nám nejenom herně, ale i těch pár vítězství svědčí o tom, že od soupeřů (nových přátel) se lesčemu přiučujeme.

Pořadí našich celků:
12. místo Jan Musil - Bára Moravcová - do oddílového žebříčku si připíší 2 body
6. místo Josef a Václava Musilovi - do oddílového žebříčku si připíší 8 bodů

Končné pořadí všech družstev:

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. Rovný Jiří/Hanuš
2. Provazníková Petra/Faust Tonda
3. Jeřala Václav/Jeřalová Hana
4. Skala Petr/Jeřala Pavel
5. Malá Zuzana/Němeček Petr
6. Musil Josef/Musilová Vendula - Sport Kolín, z.s.
7. Galčík Milan/Galčíková Jiřka
8. Klouda Aleš/Malý Tom
9. Sudoměřický Jakub/Vejtruba Fanda
10. Mařík Tomáš/Novák Jarda
11. Opltová Irena/Málek Jiří
12. Musil Jan/Moravcová Barbora - Sport Kolín, z.s.

Děkujeme pořadatelům za přijetí do soutěže a soupeřům za krásnou hru. Samozřejmě i oběma týmům za reprezentaci spolku.

20.8.2016 turnaj dvojic v Sokolči

Turnaj dvojic v Sokolči

20. srpna 2016 jsme se účastnili, ve složení Jan Musil a Josef Musil, turnaje družstev v Sokolči. Této soutěži vévodilo několik markantů mezi které patřila výborná účast 24 družstev, velmi dobře zvládnutá organizace soutěže, úroveň soutěžících a hlavně přátelské ovzduší, které nás celou soutěží provázelo. Pro nás byla soutěž velmi významnou záležitostí i z pohledu získávání nových zkušeností. Nešlo jen o upřasnění pravidel, ale i techniky a taktického pojetí hry. 
Na soutěži se našlo i několik lidí, kteří nás zasvěcovali do způsobů házení koulí, vyrážení apod. Za to jim ještě jednou moc děkujeme.
Když jsem se v sobotu ráno na soutěž ubírali, nečekali jsme že nějak uspějejme. Naopak. Bylo nám jasné, že se nemůžeme rovnat lidem, kteří se této, velice zajímavé společenské hře, již nějakou dobu věnují. Tudíž naše umístění na konci soutěžících nikoho z nás nepřekvapilo. Přesto je pro nás zapojení do takovéto soutěže historickým zážitkem.
Domů jsme si tedy odvezli nejenom dobrý pocit z výborně prožitého dne, ale i mnoho nových cenných poznatků. Nemalým významem je pro nás možnost zařazení našeho klubu do dlouhodobé soutěže Polabské ligy v pétanque. která se již pár let pravidelně hraje. V současné době je v ní zapojeno 8 týmů. A pro nás je nyní důležité do příštího roku vybudovat minimálně 2 hřiště. Ty jsme již měli mít, podle našich plánů, hotové v loňském roce. Tak se nám to musí povést nyní.
Rovněž jsme obdrželi dvě pozvání na tréninky klubů ve Velimi a v Předhradí a několik pozvánek na soutěže. Nejbližší je již příští týden v Předhradí, kam se jistě vypravíme. Ve stejné době je i soutěž v Lipníku, kam jsme také dostali pozvání. Ovšem to jsme již slíbili účast kolegům v Předhradí a tak musíme Lipník vynechat. Další pozvání máme na soutěž ve Velimi, a to 1. 10. 2016, kterou také rádi využíjeme. Je zkrátka potřeba sbírat zkušenosti.

Májový turnaj v Pétanque

Dne 30. dubna 2016 se konal na naší půdě turnaj v Pétanque pod názvem "Májový Turnaj v Pétanque". Proč Májový? Je to proto, že v původním kalendáři byl turnaj plánován na 1. 5. Ovšem po pečlivém uvážení, jsme ho přeložili na sobotu, v den "Čarodějnic". Bylo by asi nemoudré se stkávat druhý den po (někým) probdělé noci a hrát v poslední den víkendu. Tak proto ten přesun.
Celků se přihlásilo celkem 6. Ty byly rozděleny do dvou skupin, kde se měly střetnout a každá dvě nejlepší družstva ze skupin měla postoupit do vyřazovacích bojů turnaje. Ovšem, na poslední chvíli odpadlo jedno ze dvou čáslavských družstev pro akutní onemocnění. Tudíž zbylo "jenom" družstev 5. A to byl počet, který nám umožňoval sehrát turnaj systémem "Každý s každým". Ovšem i zde jsme nakonec museli krátit bodové hodnocení pro vítězství ze započatých 13 na 8 bodů. 
Jednotlivé zápasy byly dost vyrovnané. Což neumožnilo typovat vítěze soutěže. Přeso velikým překvapením bylo, že minulý vítěz, tým ze Žlebů, skončil až na předposledním místě. Přitom evidentně hrál, ze všech účastníků, nejlépe na turnaji. Naopak, překvapivě se stal vítězem turnaje, nováček z Kolína. Druhé místo patřilo týmu z Peček, který tradičně odvádí velmi dobré výkony. Na třetí příčce se umístil tým z Čáslavi, kde, dle vyjádření pořadatele, podal velmi hezký výkon Jan Musil. Ovšem ostudu mu nedělal ani jeho mladší bratr Pavel Musil.
Turnaj byl velmi zajímavě rozehraný a počasí účastníkům přálo. Po několika velmi chladných dnech to bylo milé překvapení.

Konečné pořadí turnaje:
1. místo Kolín (Virgalovi)    - bez bodů (nejsou členy klubu)
2. místo Pečky (Turynová, Musil M.) - 1+3= 4 body
3. místo Čáslav (Musil Jan, Musil P.) - 1+2= 3 body
4. místo Žleby (Pešková, Hanuš) - 1+1= 2 body
5. místo Kolín (Musilová, Josef Musil) - 1 bod

1. klubový turnaj - Čáslav

Turnaj v Pétanque

P8220157_2
Náš oddíl uspořádal dne 22. srpna 2015 první oficiální turnaj v Pétanque ve své historii. Jelikož se jednalo o první soutěž a prázdninový termín, nečekala se moc veliká účast, přesto se sjelo hned několik kvalitních družstev a turnaj kupodivu měl velmi dobrou úroveň.
Velikým překvapením byl výkon výpravy ze Žlebů, družstvo ve složení Helena Pešková a Zdeněk Hanuš nenašlo přemožitele a tak hladce celý turnaj vyhrálo. Ovšem na paty jim šlapalo družstvo z našeho oddílu, které skončilo na druhém místě. Třetí místo obsadilo družstvo z Peček a čtvrté z Čáslavi.
Turnaj, který byl z technických důvodů (stále bohužel nemáme vlastní hřiště)
P8220144
přemístěn do Čáslavi, byl velmi dobře zajištěn občerstvením, o které se podělila všechna družstva. Po soutěži byla zajištěná společenská akce, kdy nám zahrálo hudební seskupení 3 citronci. Zábava byla velmi dobrá a o to především šlo.
Vítězům blahopřejeme a všem přejeme hodně úspěchů v dalších turnajích. 
Více foto naleznete v naší fotogalerii.

Konečné hodnocení:

1. místo Žleby (Hanuš, Pešková) - 1+3 = 4 b.
2. místo Kolín (Jo. Musil, Musilová, P. Musil) - 1+2 = - 3 b.
3. místo Pečky (M. Musil, Turynová) - 1+1 = 2 b.
4. místo Čáslav (Ja. Musil, Moravcová, Moravec) - 1 b.

Akce 2016

Duben 2016:

30. 4. 2016 sobota   Májový turnaj v Pétanque

Červen 2016:

25. 6. 2016 sobota   Turnaj v Pétanque

Srpen 2016:

20. 8. 2016 sobota   Turnaj v Pétanque - v Sokolči
27. 8. 2016 sobota   Turnaj v Pétanque - v Předhradí

Říjen 2016:

1. 10. 2016 sobota   Turnaj ve Velimi

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665
Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
e-mail:
josef.musil@sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

 

Sport-kolin-na-mape

Podporovatel

 

Náš spolek získal výraznou podporu od jednoho z nějvětších dodavatelů florbalového vybavení. Výrazné slevy a akce platí samozřejmě i pro naše členy. Více zjistíte u vedoucího florbalového týmu Martina Musila.
https://www.eflorbal.cz/<

Podporovatel

Od NSA, stejně tak jako jiné sportovní spolky, dostáváme ročně nemalou finanční podporu na mládež formou dotace. Ta nám pomáhá pokrýt nemalé roční náklady na sportování dětí ze spolku.
Děkujeme.
https://www.agenturasport.cz/

Podporovatel

Město Kolín
Mesto-kolin

Ročně získáváme několik sportobních dotací od města. Jedná se o pravidelné dotace ve dvou pololetích v souladu s kritériemi Sportovní komise Rady města. K tomu dále získáváme, na základě individuálních žádstí, dotace na jednotlivé sportovní akce, pokud je sportovní komise po posouzení doporučí a Rada města schválí.
Děkujeme 
https://www.mukolin.cz/