Články

KONEC JUDA V LETOŠNÍM ROCE

Dnes jsme měli poslední trénink juda závodního celku v roce 2016. Opět se sejdeme hned první úterý 3. 1. v roce 2017 na trénincích v obvyklých časech.
Ke konci roku malé bilancování neuškodí.
Co se nám povedlo a co ne.
- povedlo se nám udržet velmi solidní tým
- povedl se nám historicky 1. příměstský tábor juda v Kolíně. O tom svědčí, že i nyní je o jeho další konání značný zájem.
Budeme chtít dělat nejenom LPT ale i klasický výcvikový tábor. Sami a něj moc dětí nemáme, proto se zřejmě přidružíme k některému většímu oddílu. Ale jinak pojedeme sólo.
- závodili jsme na všech kolech PL, na krajských přeborech, kde jsme získali 3 x 2. místo (Sabina Němečková, Denisa Hofericová, Jan Masopust) a jedno 3. místo (Pavel Musil)
- největšího úspěchu dosáhla Anička Sluková, když dokázala obsadit na mezinárodním turnaji krásné 2. místo.
- největším našim bojovníkem  je Petr Dusil, který sice nevyhrává, ale zvedá se a bojuje dál. A to dělá z člověka opravdového bojovníka. Věříme, že si svým přístupem zvyšuje šance na úspěch
- letos se nám nedaří podávat stabilní výkony, nedaří se nám sehnat stabilní trenéry, nepodařilo se nám postoupit v žebříčku PL o jednu plánovanou příčku.
- náš letošní soutěžní tým - U9 - Jan Masopust, Antonín Adam, Ladislav Berecz, U11 - Sabina Němečková, Petr Dusil, Denisa Hofericová, Anna Sluková, Aleš Sluka, U13 - Pavel Musil
- trenéři - Josef Musil, záskoky - Zbyněk Vrba, Martin Musil, Jan Musil a Miloš Škarvada
- rozhodčí - Josef Musil
- povedlo se nám rozloučení se školním rokem 2015 / 2016
- výborně jsme zvládli pořadatelsky "Turnaj nadějí" a finále Polabské ligy (Vánoční turnaj). Máme výborný tým lidí, kteří dokáží zvládnout nejednu překážku.
- náš člen (trenér sebeobrany) pan Ondřej Šedivý u nás zahájil, v rámci svého sw, tisknutí diplomů a další novinky PL
- pomalinku se nám daří i na dotační politice. Snad to půjde dál vzrůstajícím tempem.
- moc nám pomohlo několik rodičů (Dusilovi, Masopustovi), kteří zajistili ceny pro naše soutěže. Za to jim moc děkujeme.
- pro naše závodníky, kteří se účastnili posledního kola PL, jsme obdrželi krásné judo medvědy, které nám dodala firma DanRho z Německa se svým zastoupením v Hradci Králové. K tomu ještě pár mini kimon přívěšků. I jim děkujeme. Zejména panu Jiřímu Hynajsovi.
Co se týká ostatních sportů.
Nejlépe jede nyní oddíl florbalu - Pátečníci. Stalo se již pravidlem, že máme 2 turnaje za rok. Na které se nám daří získávat i nějaké ty menší dotace. Také jsme dokázali tým vybavit o novou brankařskou výstroj a nějaké další doplňky navíc. Co se týká herní části, tak tam to také není špatné. V kvalitní konkurenci se klukům daří obsazovat medailové příčky. Máme sestavu 2 týmů. Přesto se budeme snažit o rozšíření základny o další stabilní hráče.
U sebeobrany, kterou pod svá křídla převzal pan Ondřej Šedivý, se dá konstatovat, že stále jede. Potřebovali bychom zde ale zvýšit základnu o cca 10 aktivních členů. Mnohdy se na tréninku sejde sestava 4 - 5 lidí a to je pro celek málo. Snad se nám to v příštím roce povede. Ovšem jinak je cvičení stabilní a to zejména díky svému trenérovi.
Největší nárůst aktivity jsme měli u pétanque, kde jsme se účastnili letos několika oficiálních soutěžích. Je sice stále vidět, že ještě na medailové příčky nedosahujeme, ale naše úroveň roste turnaj od turnaje a to zejména díky partám lidí, kteří tento prima sport provozují. Děkujeme lidem, kteří nám s pétanque pomáhají - z Velimi, Předhradí a Sokolče.
Bohužel se nám opět nepodařilo vybudování hřiště na pétanque. A to nás hodně mrzí. Nemáme tedy stabilní místo na tréninky a nemůžeme tak zvedat naší základnu.
Co se týká členské základny, tak tady máme potěšující čísla, která hovoří jasně, že se stále rozrůstáme. Již nyní máme evidovaných něco málo přes 90 členů.  
Závěrem si můžeme přát aby se nám příští rok vedlo zase o něco lépe a abychom pokračovali ve stoupající tendenci.

Všem přejeme krásné svátky a příští rok hodně moc štěstí.

POSLEDNÍ TRÉNINKY V LETOŠNÍM ROCE!!

Skupina, která chodí jen v úterý, má již poslední letošní trénink za sebou.
Skupina (závodní celek + výběr), která chodí i ve čtvrtek, bude mít poslední trénink tento čtvrtek 15. 12. 2016 od 15,00 do 16,30 hod.

Příští týden se tedy už necvičí!

V novém roce se sejdeme hned první úterý.

Za celé vedení našeho spolku vám, samozřejmě i rodičům a dalším rod. příslušníkům, přeji příjemné svátky a hodně moc štěstí v roce 2017 (samozřejmě i v těch dalšíchsmile)

Josef Musil

FINÁLE POLABSKÉ LIGY - ZVLÁDNUTO ZA 1*

Největší a nejdůležitěší naše akce celého roku je za námi. Dalo to hodně práce, ale zvládli jsme to.
Na přípravě a průběhu finálního kola Polabské ligy 29. ročníku pracoval veliký tým lidí, kterým se seluší poděkovat a připomenout je alespoň zde.
Organizační tým vedli společně Kateřina Šedivá (Sport Kolín, z.s.) a Josef Musil (předseda OSJu Kolín, člen Sport Kolín, z.s.), výrazně se na přípravě podílelo i mnoho dalších lidí. Vedoucí organizačního týmu byla Jana Vrbová, která měla v týmu Pavlínu Jelínkovou, Ivanu Adamcovou, Romana Šedivého a Jitku Papcunovou. Počítače (časomíra a care system) připravil a jistil Martin Musil.
O technickou stránku soutěže nasazením vlastního programu, který umí nejenom rozlosování, tisku tabulek, ale nově i psaní diplomů, se staral Ondřej Šedivý. S ním spolupracoval Martin Novotný, předseda STK OSJu Kolín (člen TJ Start Kolín, z.s.), který zároveň nesl největší zodpovědnost za výsledky družstev. 
Za hlavními stoly soutěže se posadili Petr Černohorský (Chlumec nad C.) a Břetislav Olexa (předseda komise rozhodčích OSJu Kolín, člen TJ Start Kolín). Oba pak společně řídili soutěž na tatami.
Na časomíře se podíleli Jan Světlík, Lucie a Lenka Slunečkovi a Aneta Holečková. Všichni z TJ Start Kolín, z.s.
O zdravotní dozor se vzorně postarala Dana Vokřálová.
Děkujeme sponzorům turnaje - firmě Darnho, Spelu, Top módě (Kouřimská, Kolín) - manželé Bucharovi, manželé Masopustovi, manželé Dusilovi, paní Vrbové za výborný dezert pro rozhodčí a ostatní pořadatele.
Zároveň děkujeme i panu Zbyňkovi Vrbovi, že se ujal našich závodníků a koučoval je při zápasech za náš klub.
Bez těchto lidí by to nešlo. Ještě jednou děkujeme.
Za náš tým nastoupili:
U9 - jenom Jan Masopust, který se umístil na nejlepším prvním místě. 
Bohužel nám U9 nemůže přidávat body do hodnocení PL, tudíž bez bodů. Přesto máme z jeho výsledku velikou radost.
U11 - Aleš Sluka - 3. místo (2 body do soutěže družstev) Děkujeme Aleši.
další bez umístění - Petr DusilAnna SlukováDenisa Hofericová
v U13 - Pavel Musil
Všichni bojovali, a to je pro nás hlavní. Děkujeme za reprezentaci klubu.
Bohužel nám chyběla Němečková, Tonda Adam a Berecz - všichni pro nemoc.
Našeho kola, které bylo zároveň kolem finálním, se účastnilo 18 klubů, 245 soutěžících.
Začali jsme v 8,00 hod. vážením a skončili už v neuvěřitelných 16,00 hod. předáním pohárů vítězným družstvům.
1. místo si odvezla zaslouženě Jihlava, které to moc přejeme a blahopřejeme. 2. místo další výborný tým z Chlumce nad Cidlinou a 3. místo neméně úspěšná Čáslav, která si odvezla krásné 3. místo.
Závěrem se sluší poděkovat kolegům z TJ Start Kolín, z.s., bez kterých by to bylo mnohem náročnější.
V lednu začínáme jubilejní 30. ročník PL. K tomu se bude jistě chystat více doprovodných akcí.
Ještě jednou děkujeme všem, co se o hladký průběh soutěže zasloužili.

FINÁLE POLABSKÉ LIGY JE ZA DVEŘMI.

Již příští týden, v sobotu 10. prosince, se dočkáme veliké záležitosti. Pořádáme finální kolo Polabské ligy 2016, což obnáší nesmírné práce pro celý realizační tým. Vše musí proběhnout v nejlepší možné kvalitě a nikde nesmí nic zaskřípat.
Den před akcí nás čeká náročné stavění 3 tatami a veškerého zázemí soutěže. K tomu samozřejmě i nezbytná elektronika.
Co se týká té třešinky na dortu, tedy vlastní soutěže, můžeme konstatovat je následné. Zápasí se ve všech běžných kategorií PL, tedy i U9. Nejlepší družstva kola získají poháry určené pro kolo a vítězná družstva ročníku speciální skleněné poháry.
Za náš tým mohou startovat: U9 - Masopust, A. Adam a Berecz, U11 - Sluková, Sluka, Němečková, Hofericová, Dusil, U13 - Musil
Přejeme jim hodně úspěchů.
Propozice naleznete na boku této stránky.

NAŠE PŮSOBENÍ NA PL V ČÁSLAVI

V sobotu. 26. 11. 2016 jsme se účastnili naší nejhlavnější soutěže PL v plné výpravě. Bohužel se nám podařilo udělat pouze 2 body, a tak jsme se posunuli v průběžném bodování na 14. příčku. Jeden z bodů získala Sabina Němečková, která skončila na 1. místě. Bohužel měla jenom jednu soupeřku a tak nám to přineslo jen jeden bod. Přesto Sabině blahopřejeme a děkujeme. Druhý bod získal Pavel Musil, který sice skončil na 5. - 6. místě, ale protože jich bylo ve skupině hodně, tak nám to přineslo také jeden bod.
Denisa Hofericová obsadila 3. místo ze třech závodnic, což nám body také nepřineslo a Anička Sluková doplatila na jednu soupeřku, která jí přinesla smůlu tím, že nečekaně odstoupila ze soputěže a tak soupeřce Aničky přinesla veliké vítězství a to rozhodlo.
V U9 jsme měli 3 zástupce. Protože se ale jednalo o dovednostní soutěž, která navíc proběhla v jiných prostorách, nemáme k tomu zatím žádné seriozní poznatky.
Děkujeme všem našim zástupcům za přístup k repre oddílu a budeme se těšit na naše poslední kolo, kde se nám snad bude vést lépe. 

5. KOLO PL ČÁSLAV

     Je listopad. To je měsíc, kdy se pořádá 5. kolo naší Polabské ligy v Čáslavi. Tradičně se (26. 11. 2016) sejdeme v tělocvičně základní školy Sadová, kde na nás čeká i dost překvapení. No, posuďte sami. Hlavní změnou je skutečnost, že se kategorie U9 nebude "prát", ale střetne se v dovednostní soutěži. Více naleznete v rozpise pro tuto soutěž. Ostatní kategorie (U11, U13 a U15) pojedou dle zavedených zvyklostí.
     Soutěž U9 bude probíhat zvlášť v malé TV na tatami, které Čáslavi zapůjčíme a soutěž pro ostatní kategorie proběhne v hlavní TV. Čas by se měl tudíž o něco zkrátit.
     Za náš spolek mohou startovat v U9 - Jan Masopust, Antonín Adam a Ladislav Berecz, v U11 - Sabina Němečková, Denisa Hofericová, Anna Sluková, Aleš Sluka a Petr Dusil, v U13 - Pavel Musil.
     Trenér Josef Musil zastává tradičně funkci hlavního rozhodčího, tudíž očekáváme opět problémy s dohledem nad našimi dětmi. Bohužel to bude nejcitlivější právě u ktg. U9, která bude mimo náš dosah. Přesto věříme, že se soutěže zhostíme úspěšně.
     Jsme malým spolkem s velmi dobrým kolektivem, který se postupně soutěžně prosazuje. A ač neustále se snažíme a hledáme, stále se nám nedaří rozšířit tým lidí, kteří by se na dění oddílu juda spolupodíleli, Snad se dočkáme a situace se změní.
     Soutěž začíná, pro závodníky vážením. Máme tedy začátek U9 (u nich jen registrace), U11stanovený na 8,00 hod. Vážení končí v 9,00. Po tomto čase se pravděpodobně opozdilec nedočká zvážení. U13 (Pavel Musil) má jiný čas. 

Propozice pro U11, U13 a U15:
Caslav_20161126

Propozice pro dovednostní soutěž (U9 - Masopust a Adam):
Dovednostni-soutez-u9-caslav-2016

ČTVRTEČNÍ TRÉNINK ODPADÁ

Jak jistě všichni víte, 17. listopadu je státní svátek. Naše škola k tomu přidala jeden den volna a tudíž je hala, po celou tuto dobu zavřena. Tím odpadá i čtvrteční trénink juda a páteční trénink Pátečníků. 
Dětem přejeme hezké volno smile

5. KOLO PL ČÁSLAV

     Je listopad. To je měsíc, kdy se pořádá 5. kolo naší Polabské ligy v Čáslavi. Tradičně se (26. 11. 2016) sejdeme v tělocvičně základní školy Sadová, kde na nás čeká i dost překvapení. No, posuďte sami. Hlavní změnou je skutečnost, že se kategorie U9 nebude "prát", ale střetne se v dovednostní soutěži. Více naleznete v rozpise pro tuto soutěž. Ostatní kategorie (U11, U13 a U15) pojedou dle zavedených zvyklostí.
     Soutěž U9 bude probíhat zvlášť v malé TV na tatami, které Čáslavi zapůjčíme a soutěž pro ostatní kategorie proběhne v hlavní TV. Čas by se měl tudíž o něco zkrátit.
     Za náš spolek mohou startovat v U9 - Jan Masopust, Antonín Adam a Ladislav Berecz, v U11 - Sabina Němečková, Denisa Hofericová, Anna Sluková, Aleš Sluka a Petr Dusil, v U13 - Pavel Musil.
     Trenér Josef Musil zastává tradičně funkci hlavního rozhodčího, tudíž očekáváme opět problémy s dohledem nad našimi dětmi. Bohužel to bude nejcitlivější právě u ktg. U9, která bude mimo náš dosah. Přesto věříme, že se soutěže zhostíme úspěšně.
     Jsme malým spolkem s velmi dobrým kolektivem, který se postupně soutěžně prosazuje. A ač neustále se snažíme a hledáme, stále se nám nedaří rozšířit tým lidí, kteří by se na dění oddílu juda spolupodíleli, Snad se dočkáme a situace se změní.

PODPORUJEME AKTIVNĚ MČR V MLADÉ BOLESLAVI

Ač z našich závodníků se mistrovství nikdo neúčastní, přesto mistrovství ČR, které se koná v Mladé Boleslavi, plně podporujeme. Nyní zapůjčujeme naší dílce na zápasovou plochu (5 tatami). Nakládat se bude v pátek kolem 16,30 hod. Ale jsme připraveni kolegům poskytnout i další nezbytné vybavení. Kolegové z TJ Start mají obdobný přístup. Kolínské judo je týmovým krajským hráčem.

PODPORUJEME AKTIVNĚ MČR V MLADÉ BOLESLAVI

Ač z našich závodníků se mistrovství nikdo neúčastní, přesto mistrovství ČR, které se koná v Mladé Boleslavi, plně podporujeme. Nyní zapůjčujeme naší dílce na zápasovou plochu (5 tatami). Nakládat se bude v pátek kolem 16,30 hod. Ale jsme připraveni kolegům poskytnout i další nezbytné vybavení. Kolegové z TJ Start mají obdobný přístup. Kolínské judo je týmovým krajským hráčem.

TURNAJ JUDA V NERATOVICÍCH SE NEKONÁ!!

Dnes jsme zjistili, že turnaj v Neratovicích, na který jsme plánovali jet, se nekoná. Důvod není znám.

S CUP SE VYDAŘIL

V sobotu 22. 10. 2016 se konal florbalový turnaj mužů S cup 2016, kterého se účastnilo celkem 10 kvalitních družstev. Našim celkům se po zásluze dařilo. Pátečníci 1 obsadili krásné 2. místo a hned za ními skončil celek Pátečníci 2. 

20161022_184803
Hráči všech týmů podávali výborné výkony. Bohužel naší sestavu postihla hned v začátcích turnaje nepříjemná situace, kdy si kapitán Pátečníků 1 a hlavní organizátor turnaje Martin Musil přivodil nepříjemný úraz. Tím byl Martin z turnaje vyřazen a tým značně oslaben. Přesto se tým s tak výraznou ztrátou zdárně vypořádal. Druhý tým prošel rovněž zatěžkávající zkouškou. Hlavně v části, kdy po semifinálovém boji musel, bez přestávky nastoupit k boji o 3. příčku. Byť tým neměl moc času na zotavenou, dokázal tento velmi důležitý zápas dotáhnout ke svému vítězství.

Umístění na prvních čtyřech pozicích:
20161022_184417
 
1. místo Black riders Hradec Králové
2. místo Sport Kolín, z.s. - Pátečníci 1
3. místo Sport Kolín, z.s. - Pátečníci 2
4. místo Jestřábi Nové Strašecí

Turnaje se účastnilo ještě 6 dalších klubů:
FBC Štěrboholy 1, FBC Štěrboholy 2, Sršni Delta Rožnov p. R., FBC Poetae (Kolín, Kutná Hora), Kajakáři Dukla Praha, IBK Budweis České Budějovice.
Všem týmům děkujeme za účast i podoru.

Děkujeme i všem rozhodčím (Jan Černý - Praha, Lukáš Balon - Praha, Lukáš Svoboda - Kolín Pátečníci) kteří turnaj řídili.

Nejlepší jednotlivci turnaje:
Je vždy těžké určit kdo byl tím nejlepším. Přesto to bylo letos o něco lepší. Výborných hráčů bylo sice hodně, ale přeci jenom někteří vinikali.
Vítěz bodování - Miloš Macháček Black riders
Nejlepší hráč turnaje - Tomáš Maršon Sport Kolín, z.s. Pátečníci 2
Nejlepší brankař - Václav Liebezeit Jestřábi Nové Strašecí

Na turnaji odvedl výbornou práci i náš tým organizačních pracovníků, který dokázal v době nepřítomnosti improvizovaně nahradit ředitele soutěže. Zejména Jan Musil, Štěpánka Turynová a Lukáš Svoboda.
Sport Kolín, z.s. reprezentovali v týmu Pátečníci 1 - M. Musil (krátce do zranění), L. Svoboda, M. Reithar, L. Pěkný, P. Pokorný, 

20161022_184658
T. Humpolák, J. Vojáček, M. Šourek, brankař L. Spal, v týmu Pátečníci 2 - P. Mazura, J. Novotný, J. Lžičař, M. Kašpar, M. Havránek, J. Urban, T. Maršon, brankař D. Vácha.
 Všem děkujeme za zdárné zvládnutí turnaje a vzornou reprezentaci spolku. Zvláštní poděkování náleží Martinovi Musilovi, který, ač zraněný, se dokázal vrátit na turnaj a vše dotáhnout do finálního zakončení.
Aktuálně připravujeme snímky z turnaje pro fotogalerii a postupně je budeme na stránky ukládat. Nyní jsme do fotogalerie umístili alespoň snímky týmů a organizačního týmu.

S cup 2016 je za námi.

O turnaji hezky napsali:
IBK Budweis - http://ibkbudweis.cz/?p=590#comment-18

FLORBALOVÝ S - CUP SE BLÍŽÍ

   Již tento týden se utká na našem turnaji 10 vybraných týmů z celé ČR. Soutěžit se bude předem připraveným systémem. Pravděpodobně, nejprve skupinovým a následně vyřazovacím. O finální podobě rozhodne realizační tým. Náš tým (Pátečníci) staví dva ze soutěžních celků. Nebude to mít rozhodně lehké, protože týmy, které dorazí, patří mezi časté účastníky top amatérských soutěží napříč republikou. Ale na dobrou úroveň celků jsme již zvyklí z předchozích turnajů, které jsme  v minulosti pořádali.
     Ceny pro vítěze, se již vyrábějí a pořadatelsky se také finišuje. Máme zajištěné i zápůjčku mantinelů a samozřejmostí je přítomnost kvalifikovaných rozhodčích. Stačí tedy jen doladit několik maličkostí a vše bude tradičně v nejlep

ším pořádku. Těšit se mohou i nejlepší hráči turnaje, pro které máme speciální cenu. 
     Pro diváky bude turnaj jistě velmi zajímavou podívanou, protože jednotlivé zápasy jsou vždy záživné a plné  hezkých sportovních výkonů.    
     Přijďte podpořit náš tým nejenom na sportovním poli ale i na pořadatelské úrovni.  
      

FLORBAL - 22. 10. 2016 - HALA BIOS KOLÍN

Oddíl Pátečníků začíná pracovat na své sekci stránek spolku (viz menu - FLORBAL v horní části stránek). Můžeme se tak těšit na další zpestření klubových stránek. Zatím je jejich práce v přípravném procesu.


Přijďte se v sobotu podívat na náš florbalový turnaj S - Cup Kolín. Tým staví do soutěže 2 družstva s dostatečnými počty hráčů. Celkem se představí 10 družstev z celé ČR. 

ČTVRTEČNÍ TRÉNINK JUDA ODPADÁ!!!

Tak, jak jste byli informováni na úterním tréninku trenérem panem Vrbou, plánovaný čtvrteční (20. 10. 2016) trénink odpadá z důvodu onemocnění trenéra. Děkujeme za pochopení a panu Vrbovi za úterní záskok. 

HODNOCENÍ NAŠÍ ÚČASTI NA TURNAJI V NERATOVICÍCH

     Dnes, 15. 10. 2016 jsme vyrazili do Neratovic s jasnými pokyny. Hlavním bylo rozeprat se a bojovat. Druhým, neméně důležitým cílem bylo zapojit Tondu Adama do aktivní soutěžní činnosti. Tím posílit náš závodní celek na Polabskou ligu. Příští rok bude v U11, a to je bodovatelná kategorie.
     Jak výše trenér uvádí, nebylo nejdůležitějším nějaké umístění. I když, nepřivézt jediné ocenění by bylo také špatně.
     Naše účast byla velmi úspěšná. Všichni naši zástupci i zástupkyně urputně bojovali a to bylo opravdu našim hlavním cílem. Výborný byl i nástup Tondy Adama. Sice nevyhrál jediný zápas, ale do bojů šel jako by závodil už léta. Přitom první závodní zkušenosti nebývají u dětí moc veselé. Tonda se svých soupeřů nebál. A to ani v situaci, kdy on nemá ještě nic odpáskováno a jeho soupeři již nějaké ty pásy měli.
     Výborný výkon byl i u Denisy, která zkoušela na soutěži novou techniku ippon seoinage, kterou pilujeme teprve 14 dní. Ještě to bude nějaký čas trvat, ale Denisa je na správné cestě k úspěchu. Musí jenom vydržet.
     Anička Sluková předvedla také výborný výkon. Od ní jsme to také, po pravdě řečeno, čekali. Poslední dobou předvádí neskutečně dobré výkony. Bohužel se jí v prvním zápase nepodařilo porazit soupeřku, ale i přes prvotní neúspěch, se vydala na plný výkon do dalšího zápasu, kdy se svojí soupeřkou zatočila během chvilky.
     Sestavu posílil i Pavel Musil, který byl po nemoci a o jeho startu se rozhodlo na poslední chvíli. pavlovi se dlouhodobě nedaří. V oddíle nemá k sobě vhodné soupeře a těžko se mu trénuje. Přesto v zápasech předvedl výborný výkon. První zápas sice prohrál, ale dlouhou dobu v něm měl převahu. Nebýt jediného momentu a následném zaváhání, vyhrál by ve skupině. Další zápas vyhrál s přehledem.
     Nejlepší umístění získal překvapivě Aleš Sluka, který šel zápas od zápasu s vysokým nasazením. A až na jeden, který vyhrál na praporky, vše vyhrál před časovým limitem na ipon. Obsadil tak jako jediný náš zástupce 1. místo.
     Krásný výkon předvedl také Jan Masopust, který prohrál jediný zápas z 5. Přesto skončil až na 3. místě, díky pomocným bodům. Přitom to vypadalo, že si po záslize vybojuje první místo, protože byl jednoznačně ve své skupině nejlepší.
Výsledná umístění:
U9 - Jan Masopust - 3. místo, Tonda Adam - 4. místo
U11 - Aleš Sluka - 1. místo, Anna Sluková - 2. místo, Denisa Hofericová - 4. místo
U13 - Pavel Musil - 2. místo
Všem závodníkům děkujeme za výborné výkony.

SE ZÁVODNÍM CELKEM JUDA VYRÁŽÍME DO NERATOVIC

     Již tuto sobotu (15. 10. 2016) vyrážíme na zahřívací soutěž do Neratovic. Startovat mohou všichni ze závodního celku, který bude nově posílen o Tondu Adama, který si v Neratovicích odbude svojí premiéru. Od této doby se stává součástí oddílového soutěžního výběru.
     V současné době je zřejmé, že startovat nebude Sabina Němečková, která je ze závodu omluvená.
     Máme možnost jet na více soutěží, které se o víkendu konají. Neratovice jsou pro nás ovšem nejvhodnější nejenom pro vzdálenost od Kolína ale i pro odpovídající požadovanou úroveň.
Logo-sport-kolin-judo_2


     Do konce roku nás čekají, z hlavních soutěží, dvě kola Polabské ligy. Jedno v Čáslavi a finále pak doma - v Kolíně.
Instrukce k soutěži:
     V Neratovicích (hala gymnázia GFP, Masarykova 450, Neratovice) - začíná vážení od 8,00 hod. Je nutnése na něj dostavit včas. Nejpozději před 9,00 hod. To už ale bývá pozdě. Vážní lístky a

 startovné zajistím osobně. Pokud chce někdo vzít autem, není problém. Mám 3 volná místa. Stačí zavolat. Průkazky juda beru také já. Tudíž na závodníky čeká jenom nutnost si vzít čisté kimono a obuv na přezutí.
Propozice: Neratovice_20161015
 

TURNAJ TROJIC V PŘEDHRADÍ

          Náš start na soutěži byl dost ohrožen. Měli jsme připravena 2 družstva. Bohužel zasáhla nemoc a vše bylo jinak. Hned 3 hráči z celku onemocněli. Na turnaj jsme tudíž dojeli jen ve čtyřech hráčích. Na místě bylo rozhodnuto o sestavě. Za Kolín nastoupili Jan Musil, Barbora Moravcová a Martin Musil. Josef Musil vstoupil do smíšenéh

o družstva Velim (Klouda), Sokoleč (Pleva), Kolín (Jos. Musil).

          Smíšené družstvo bylo nasazeno losem do skupiny A a družstvo Jana Musila do skupiny B. Oběma družstvům se podařilo ve svých skupinách vyhrát 2 zápasy, což by běžně stačilo k postupu do vyřazovacích bojů. Bohužel ve skupině B se to nepovedlo a tak tým Jana Musila skončil na hezkém 9. místě. Smíšené družstvo sice postoupilo, ale hned v prvním vyřazovacím boji podlehlo velimskému týmu. V celkovém hodnocení pak tým obsadil 8. místo.
          Turnaj proběhl opět ve velmi přátelské atmosféře. Máme hodně zážitků a plno nových zkušeností.
Děkujeme pořadatelům a soupeřům za výborné sportovní zážitky a těšíme se na další klání. 
          Jeden negativní jev ze soutěží přeci jenom máme. Tím je skutečnost, že jsme do hry natolik zapáleni, že zapomínáme na průběžné focení jednotlivých zápasů. Ale, když se člověk tak výborně baví a hra je natolik napínavá, není se čemu divit. Tak to asi zase tak negativní nebude.

Konečné výsledky turnaje:

1. Malý, Černý, Škopek
2. Vejtruba, Jeřalová, Jeřala
3. Krojidlo, Kára, Kačík
4. Provazníková, Boháčová, Boček
5. Borovičková, Borovička, Hanuš
6. Galčík, Galčíková, Vaňková
7. Marešová, Mareš, Mareš
8. Mix (Velim, Sokoleč, Kolín)
Klouda, Pleva, Josef Musil (Sport Kolín, z.s.)
9. Sport Kolín, z.s.
Jan Musil, Bára Moravcová, Martin Musil
10. Krauze, Sudoměřický, Kadeřábek
11. Šámal, Dvorská, Šimeček
12. Němeček, Malá, Řeháčková

Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za příjemný den.

VÝPRAVA NA TURNAJ TROJIC V PÉTANQUE DO VELIMI

     V sobotu 1. 10. 2016 se náš spolek účastnil turnaje trojic ve Velimi. Za nás startovala sestava - Josef, Jan a Martin Musilovi. Do turnaje vstoupili rozpačitě, kdy první dva zápasy prohráli s vysokým rozdílem. Později se situace otočila a tým začal předvádět velmi slušný výkon. To ovšem stačilo jen na desáté místo. Přesto je tým se svým působením ve Velimi spokojen.
          Výprava se těšila opětovně podpoře jiných týmů. Z toho se dočkala nových informací potřebných k modernímu pojetí hry i k prktickým ukázkám některých zajímavých technik, které jsou ke hře velmi prospěšné.
          Příští týden jsme pozváni do Předhradí na další turnaj trojic. Na hru se těšíme a snažíme se postavit 2 - 3 družstva.
Několik fotek z turnaje pořízené pořadatelem: http://pcsokolvelim.rajce.idnes.cz/Velim_Open_1.10._2016/

článek od pořadatele: http://www.petanque-velim.estranky.cz/clanky/aktuality/velim-open-2016.html

TRÉNINKY JUDA NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU ZAHÁJENY

V úterý jsme měli první tréninky. Těší nás, že ze závodního celku neodpadl žádný jedinec. Všichni se vrátili. Naopak, přišlo několik nových členů. Celkem se dostavilo 6 nových dětí. Snad se jim u nás bude líbit a tréninky pro ně budou příjemnou záležitostí.
S prvním tréninkem nám pomohl Martin Musil, který si vzal na starost gymnastickou průpravu a protahovací cviky. Starší si zopakovali pár technik a nebyla nouze o pár zápasů a několik známých her.
Další tréninky pro začátečníky jsou v úrterý. Závodní celek má ještě zítra jeden trénink.

NAŠE PŮSOBENÍ NA 4.KOLE PL

Dnes jsme se účastnili 4. kola Polabské ligy v Novém Bydžově. Moc se nám nedařilo. No, ale to se dalo čekat s ohledem na načasování termínu v nejnevhodnější dobu, krátce po prázdninách.
Našim hlavním cílem tedy bylo zúčastnit se a hlavně nezranit. To vše se zdařilo. Jednotlivé zápasy našich borců se dají hodnotit pozitivně z pohledu aktivity, což je velmi dobře. Ovšem technicky nic moc. Na to se budeme moci v nové sezóně zaměřit.

Umístění jednotlivcům:
U9 - Jan Masopust - 2. místo
U11 - Denisa Hofericová - 3. místo
U11 - Anna Sluková - 9.-11. místo (jeden zápas měla vyhrát. Bohužel to sudí viděli jinak, ač tam bylo několik jasných aspektů pro její vítězství. Ovšem, i kdyby zmíněný zápas vyhrála, na postup to nestačilo)
U11 - Aleš Sluka - 3. místo - jako jediný získal pro klub cené 2 body do celkového bodování Polabské ligy 2016.
U11 - Petr Dusil - 12. - 15. místo  
U13 - Pavel Musil - 5. - 6. místo

Závěrem lze dodat, že se bohužel o závodníky musel zase starat Pavel Musil, protože trenér dělal hlavního rozhodčího a jiného trenéra ještě nemáme. Také máme co zlepšovat. Snad  se nám podaří ve výkonech někam výše postoupit. Ovšem hlavně musíme stabilizovat své výkony.

MIMOŘÁDNÝ TRÉNINK - 4. KOLO PL

Již v sobotu 10. září 2016 se koná 4. kolo PL. Bohužel, nejenom naše, tréninky začínají až po tomto víkendu, kdy je soutěž. Proto budeme dělat mimořádný trénink pro naše závodníky a k tomu pozveme i závodníky ze sousedního oddílu (TJ Start Kolín). Trénink plánujeme na středu 7. 9. od 15,00 hod. do 16,30 na hlavní ploše TV. 
S TJ Start je to již předjednané. Celkem by se tedy mělo účastnit kolem 30- dětí a několik trenérů.
Na ten trénink budou moci jen závodníci, kteří budou startovat následující sobotu v Novém Bydžově. Výjimku děláme jenom u judisty Berecze, který je na trénink zván bez podmínky startu. Všem našim závodníkům byl zaslán e-mail. Bohužel se některý vrátil, tak nevíme, jestli bylo vše doručeno všem závodníkům.
V Novém Bydžově dělá trenér Josef Musil hlavního rozhodčího, tak budeme muset zajistit jiný odborný doprovod.
Budeme se těšit na společný trénink. Hodně štěstí na soutěži.
 

TRÉNINKY, NÁBOR ŠKOLNÍ ROK 2016/2017

Hledáme dobrovolné cvičitele, trenéry.

A. tréninky juda:
Přístěnek - hala Bios, Vávrova 814, 280 02 Kolín 4
Hlavní trenér - Josef Musil
Přípravka + nábor juda (6 let + starší)
úterý 16,00 - 17,00 hod.
začátek cvičení od 13.9.2016
evidenčně nábor od 1. 9. 2016
členské poplatky - 1.800,- Kč / školní rok

Závodní celek - výběr z přípravky:

Úterý 15,00 - 16,15 hod.
Čtvrtek 15,00 - 16,30 hod.
začátek 13.9.2016
členské poplatky - 1.800,- Kč / školní rok

B. sebeobrana - muži, ženy, dorost:

Přístěnek - hala Bios, Vávrova 814, 280 02 Kolín 4
Hlavní trenér - Ondřej Šedivý
Trenér - Josef Musil
Úterý 17,00 - 18,30 hod.
začátek 13.9.2016

C. florbal - muži:
Hlavní plocha - hala Bios, Vávrova 814, 280 02 Kolín 4
Hlavní trenér - Martin Musil
Středa 20,00 - 21,30 hod.
Pátek 16,30 - 18,30 hod.
začátek 14.9.2016

D. pétanque muži, ženy, dorost:
Vnější plocha - hřiště - hala Bios, Vávrova 814, 280 02 Kolín 4
Hlavní trenér - Josef Musil
Tréninky dle dohody - hřiště stále volné pro klub

Nábory děláme ve všech skupinách

STAVBA HŘIŠTĚ NA PÉTANQUE

Konečně začínáme se stavbou 2 hřišť na pétanque, které potřebujeme pro budoucí účast na ligové soutěži. 
Peněz moc není, proto, pokud by měl někdo přebytečné trámy, kuláče, vhodnou drť, lavičky či jiné vhodné doplňky a chtěl nám je darovat, přivítáme to. Co nedostaneme, tak si sami vyrobíme.
Zároveň děkujeme za dosavadní pomoc všem nadšencům, kteří se na naší činnosti podílejí.

POSUN TURNAJE PÁTEČNÍKŮ

Posouváme náš turnaj ve florbale na nový termín v sobotu 22. 10. 2016. Systém soutěže stanoví organizační tým v nových propozicích, podle počtu týmů, které se přihlasí do turnaje. Maximální počet týmů je 10, proto pokud máte zájem dejte vědět pořadateli na mail martin.musil21@gmail.com.

VÝSLEDKY TURNAJE V PÉTANQUE PŘEDHRADÍ 27. 8. 2016

KONEČNÉ POŘADÍ - 27. 8. 2016:

1. Rovný Jiří/Hanuš
2. Provazníková Petra/Faust Tonda 


3. Jeřala Václav/Jeřalová Hana
4. Skala Petr/Jeřala Pavel
5. Malá Zuzana/Němeček Petr
6. Musil Josef/Musilová Vendula - Sport Kolín, z.s.
7. Galčík Milan/Galčíková Jiřka
8. Klouda Aleš/Malý Tom
9. Sudoměřický Jakub/Vejtruba Fanda
10. Mařík Tomáš/Novák Jarda
11. Opltová Irena/Málek Jiří
12. Musil Jan/Moravcová Barbora - Sport Kolín, z.s.

Na fotografii jsou nejlepší týmy turnaje. Použité foto je ze stránek pořadatele,
BVC ŽRALOCI PÉTANQUE - http://www.bvczraloci.cz

Stručně k turnají:
Na soutěži vládla velmi přátelská atmosféra. Děláme pokroky. Vše jde rychleji jen díky vstřícnosti "soupeřů", kteří nám jsou velmi dobrými učiteli, za což jim musíme opětovně poděkovat.
Díky jim, vidíme soutěž jinými pohledy, než když jsme jí začínali vnímat. Už to není ta jednoduchá záležitost v odhazování koulí k nějakým cílům. Dnes už jí vidíme jako vysoce technickou záležitost. Hodit koulí umí každý, ale správně jí umístit.... to jen mistr.
Naši soupeři jsou mnohem lepší jak my. Ale díky jim se skutečně zvedáme turnaj od turnaje. Díky jejich podpoře se dostáváme do tajů hry, která nás den co den více uchvacuje.
Z našeho klání:
Výkony, nedíváme-li se na získaná vétězství, byly na velmi dobré úrovni s ohledem na naše menší zkušenosti se soutěžními povrchy.
Jeden náš tým se umístil na hezkém šestém místě. A, i když se druhý tým umístil na posledním nehrál skutečně vůbec špatně. Sice se máme pořád co učit od našich přátel, ale pokroky jsou již patrné. 
Ještě jednou děkjeme všem spoluhráčům a pořadatelům za veškerou podporu a těšíme se na další turnaj.

VÍKEND PLNÝ SPORTU

Víkend plný sportu

Byť jsou ještě prázdniny, náš spolek se o tomto víkendu účastní dvou soutěží. Dvě naše družstva v pétanque čeká v sobotu turnaj v Předhradí, kde se sejde k vzájemnému porovnání sil kolem dvou desítek družstev. Jde o velmi kvalitní účast, tak alespoň naši budou moci nasbírat další nové zkušenosti.
Ještě mnohem větší soutěží je prestižní třídenní celorepublikový florbalový turnaj v Ostravě, který byl již dnes zahájen prvními koly. 
Za náš klub tam startují Pátečníci, kteří již dnes kolem jedné hodiny nastoupili k prvnímu zápasu. Pokud se jim bude dnes dařit, budou bojovat ještě zítra. Pokud by i v sobotu vše zdárně zvládli, čekají je dokonce boje i v neděli. Našemu družstvu fandíme a doufáme, že jim vše vyjde dle jejich představ.
Zároveň děkujeme všem týmům za reprezentaci spolku.

TURNAJ DVOJIC V SOKOLČI

20. srpna 2016 jsme se účastnili, ve složení Jan Musil a Josef Musil, turnaje družstev v Sokolči. Této soutěži vévodilo několik markantů mezi které patřila výborná účast 24 družstev, velmi dobře zvládnutá organizace soutěže, úroveň soutěžících a hlavně přátelské ovzduší, které nás celou soutěží provázelo. Pro nás byla soutěž velmi významnou záležitostí i z pohledu získávání nových zkušeností. Nešlo jen o upřasnění pravidel, ale i techniky a taktického pojetí hry. 
Na soutěži se našlo i několik lidí, kteří nás zasvěcovali do způsobů házení koulí, vyrážení apod. Za to jim ještě jednou moc děkujeme.
Když jsem se v sobotu ráno na soutěž ubírali, nečekali jsme že nějak uspějejme. Naopak. Bylo nám jasné, že se nemůžeme rovnat lidem, kteří se této, velice zajímavé společenské hře, již nějakou dobu věnují. Tudíž naše umístění na konci soutěžících nikoho z nás nepřekvapilo. Přesto je pro nás zapojení do takovéto soutěže historickým zážitkem. 
Domů jsme si tedy odvezli nejenom dobrý pocit z výborně prožitého dne, ale i mnoho nových cenných poznatků. Nemalým významem je pro nás možnost zařazení našeho klubu do dlouhodobé soutěže Polabské ligy v pétanque. která se již pár let pravidelně hraje. V současné době je v ní zapojeno 8 týmů. A pro nás je nyní důležité do příštího roku vybudovat minimálně 2 hřiště. Ty jsme již měli mít, podle našich plánů, hotové v loňském roce. Tak se nám to musí povést nyní.
Rovněž jsme obdrželi dvě pozvání na tréninky klubů ve Velimi a v Předhradí a několik pozvánek na soutěže. Nejbližší je již příští týden v Předhradí, kam se jistě vypravíme. Ve stejné době je i soutěž v Lipníku, kam jsme také dostali pozvání. Ovšem to jsme již slíbili účast kolegům v Předhradí a tak musíme Lipník vynechat. Další pozvání máme na soutěž ve Velimi, a to 1. 10. 2016, kterou také rádi využíjeme. Je zkrátka potřeba sbírat zkušenosti.

TURNAJ V PÉTANQUE

Klub Free Tibet Sokoleč pořádá turnaj dvojic v pétanque, kterého se snad budeme moci účastnit.
Za náš klub by měl startovat, pokud bude přihlášení potvrzené, pouze jeden tým ve složení Josef a Jan Musilovi. Bohužel je čas dovolených a tak se více družstev nepodařilo v tak krátké době postavit. Snad se to podaří příště.
Hlavním cílem týmu je přiučit se hře od zkušenějších závodníků, kteří se této skvělé hře věnují mnohdy přes deset let. Také plánovaná účast 24 celků nedává moc nadějí na nějaký úspěch. I tak je ale pro nás účast a vůbec obdržené pozvání významnou událostí v historii našeho mladého oddílu pétanque.
Pozvánka: Sokolec-2016-pcft-o-s

KAMARÁD A KOLEGA NAŠEHO MÍŠI HORÁKA USPĚL.

NEUVĚŘITELNÝ DEN ČESKÉHO JUDA!!!

Lukáš Krpálek je zlatý na OH 2016

Blahopřejeme a moc děkujeme za skvělý zážitek a výbornou reprezentaci. Máme co slavit.smile

Z FLORBALU

Ač jsou prázdniny a naše hala přes ně uzavřená, Pátečníci stále, i v tuto dobu, trénují. Sice jsou tréninky pružně stanovení, ale jsou.
Rovněž se nám konečně podařilo dotáhnout do konce, za podpory kolínského florbalu (za což jim děkujeme) objednání nové značkové brankařské výbavy i s maskou navíc za akční ceny. Což je již rok v řádných plánech rozpočtu klubu. Jenom jsme čekali na nějaké slevové akce. Přeci jenom je rozdíl platit 100% nebo jenom 60.
Příležitost dostal i celý tým, kde si mohl pro sebe každý dohodnout za akční cenu (40- 50%) florbalku. Dost lidí toho využilo, což není divu.  
Výhledově chceme pořídit ještě jednu brankářskou výbavu. Děláme tak proto abychom si jí nemuseli půjčovat, když jedna zůstane mimo dosah. Nyní tedy budeme mít dvě úplné sady. K tomu má ještě jeden brankář svojí. S tou ale nemůžeme kalkulovat. Jde přeci jenom o osobní majetek.
Přemýšíme i o dalších aktivitách. Ty ale až příště. Rozhodovat o nich musí výhradně VV a vedení jednotlivých celků.

LOUČENÍ S LPT 2016

 

  Poslední den LPT začal sladkým překvapením pro děti. Kdo by odolal palačince s ovocným džemem a šlehačkou. Po krátkém odležení jsme se vrhli na plánovaný trénink s následným turnajem Cano Cup 2016 a "KO systémem". Hned po turnajích a kraťoučké přestávce došla na řadu příprava, dětmi požadovaného, společného grilovaného oběda. Měli jsme kuřecí steaky a hranolky. K tomu nemohla chyběta ani velmi chutná domácí tatarka. 
Ono to bylo vše velmi chutné.... No, jenom jsme to trošičku (no, dobře, trošičku více) přehnali s kořením a solí. Když ono to kořenění, nejenom děti, tak bavilo.... Dscf2172smile
Při přípravě a v dalších etapách dne se podával ovocný čaj a různé nápoje s domácím švestkovým koláčem. Po vydatném obědě došlo na retro hry. Bohužel venku tou dobou pršelo, proto jsme to museli odehrát jen v TV haly. S ohledem na dané možnosti jsme se omezili na širší besedu týkající se dřívější doby a našich dětských, pro současné vrstevníky, retro hrách. Hned po té jsme si šli společně zahrát čáru. Všem se ta naše dětská hra moc líbila. A kdo vyhrál? To není důležité, hlavně že se všichni bavili.
Po hře následovala dobrá svačina a příprava ohniště na opékání buřtů. 
Sláva, přestalo pršetsmilea tak už bylo jasné, že se nám opékání venku vydaří. Špekáčky jsme opékali společně s rodiči a sourozenci  dětí. Bylo to moc prima posezení. Vydrželi jsme společně v dobré náladě až do pozdějších hodin. 
Loučení s účastníky bylo moc smutné. Ač se to nezdá, i to dobře. Protože tím je jasné, že se náš tábor podařil a všem se líbil. Tak zase někdy nashle, a ještě jednou děkujeme za fajn týden. Jste skvělá parta.smile

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PLNÉM PROUDU

Na táboře se nám daří. Ne, že by vše běželo podle plánu, ale s tím se ani moc nepočítalo. Jedna věc je si něco naplánovat, druhou to pak zrealizovat. Vždy je něco jinak, než jak to člověk předvídal. Jednou je to, přílišné vedro a zdravý rozum, který dá podnět ke zkrácení výpravy, jindy,  hmm smile, rozpadlá bota Péti, no a jindy zase to zvláštní počasí.
Přesto se nám opravdu na táboře daří. Děti jsou úžasné. Sice někdy k přetržení, ale úžasné a hlavně je mezi nima vytvořená velmi dobrá parta. A toho si ceníme nejvíce.
V pondělí jsme měli úvodní trénink, trošičku historie a procházku za bitvou u Kolína. V úterý jsme jeli do Žlebů obdivovat bílé jeleny a čáslavskou historii spojenou s nejlepším českým vojevůdcem Janem Žižkou. Dnes jsme měli den přežití v lehčí formě a hlavně s vlastním vařením. A co jsme společně ukuchtili? Původně jsme měli dělat vepřovou pečeni se zelím a houskovým knedlíkem. Ale, na přání dětí jsme to později překopali na bramborový salát s variací řízků. Vaření dopadlo opět špičkově, všem chutnalo a dokonce i jeden z nejedlíků salátu, si na něm pochutnal. Což je asi tím největším oceněním. Ovšem nutno přiznat, že byť šlo o variaci více druhů mas, tak na dračku šlo především kuřecí maso. To bylo hned pryč. 
Dnes byl druhý trénink, který jsme zaměřili k průpravě boji na zemi.
Zítra zase vyrážíme. Tentokráte do Poděbrad za králem Jiřím z Poděbrad, který pocházel, oproti jiným panovníkům, ze skutečně čistě českého rodu. Snad budeme mít i štěstí s svezeme se lodí. Také chceme navštívit expozici věnovanou našemu tématu a ochutnat "Prdlavku", tedy pramenitou poděbradskou vodu.
V pátek nás čeká poslední den tohoto tábora, který budeme trávit převážně na hale a jejím okolí. Ale, snad se dostaneme konečně na tu kolínskou rozhlednu.
Děkujeme všem rodičům za podporu a dětem za vzorný přístup.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR - STAV - BUDE!!!:

Zasekla se nám pošta, nevím proč. Už to vypadalo s táborem špatně. Chtěl jsem to již "odpískat". Pravda ale byla jinde.
Nyní se nám podařilo zjistit, že se lidé hlásí a přihlášených je už 6 dětí. Já měl za minimum 5. Tudíž prohlašuji, že tábor bude.
Budu se ho snažit naplnit zajímavým programem. Snad se vše zdaří a nebude nikdo účasti litovat.
Co se týká ceny. Není malá ale, s ohledem na plánované, ani veliká. Navíc jsem připraven dělat letos detailní rozúčtování a vše řádně doložit každému z rodičů. Chci aby bylo vše průhledné a lehce zdokladovatelné. Oddíl nebude těžit z ničí účasti. Naopak, máme pár věcí připraveno zajistit i z oddílových věcí. pokud zbydou nějaké peníze, budou samozřejmě vráceny.
Úměmí přežití - nebudeme děti nikterak přetěžovat. Jde hlavně o teoretické záležitosti s praktickými ukázkami a některá s tím spojená cvičení.
Ovšem "pochoďák" nás nemine. Půjdeme cca, celkem s přestávkama, 10 km. Není to moc, ale děti to trošičku potrápí. Poznají u toho něco málo z historie.
Stravování - něco sami, něco v restauracích. Děti si vyzkoušejí (bezpečně) uvařit nějaké složitější jídlo.
Poznání - chystáme několik výletů, kde se zaměříme na historii. Dětem by to mělo něco říkat a být prospěšné pro výuku.
Trenér - vedoucí - nebudu placen z peněz dětí ani z oddílu. Sám za sebe budu platit. Dělal jsem to tak v minulosti mnohokrát, tak proč ne i letos.
Pro ostatní trenéry, kamarády:
Pokud nám budete chtít pomoci nebo jinak zpestřit zábavu, budete vítáni. Jenom na to nemáme vyčleněné žádné finanční prostředky, tak "bereme" jenom pomoc za "Pěkně děkuji". 
Začátek akce - konec akce:
Začátek bude kolem 8,00 hod. a konec kolem 17,00 hod. Pokud pojedeme na výlet, dáme všem vědět, když se budeme vracet.
Doufáme, že vysvědčení bylo ok, pokud ne, tak snad příští bude lepší.
Přejem hezké prázdniny a příjemnou dovolenou.
 
 

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2016

Pro závodní celek:
pokud máte stále zájem, tak nabízím uspořádání letního příměstského tábora v Kolíně.
Termín, který by měl vyhovovat snad všem:
25. července (pondělí) až 29. července 2016 (pátek) = 5 dní
Cena - zálohově 1.800,- Kč / osobu / 5 dní
V ceně je zahrnuto - strava (svačina, oběd, svačina - lze se dohodnout i na snídaních)
Doprava na výlety (bus / vlak)
Vstupné

Pokusíme se zachovat cenu jako strop. Pokud nějaké peníze zbydou, vrátí se zpět rodičům.
Samozřejmostí je vyúčtování.

Program - cesty po okolí cca do 50 km (Čáslav, Poděbrady........)
- pár tréninků
- teorie přežití s praktickým nácvikem a vařením
- táboráček s opékáním..... s možností přítomnosti rodičů

Program se bude přizpůsobovat počasí.
Začátek dne - 8,00 (s dohodnutou časovou tolerancí)
Konec dne - kolem 17,00 hod. (lze se dohodnout zasílání sms při návratech z cest)

Pokud bude s námi někdo chtít jet, lze se dohodnout. Jenom přežití musejí děti absolvovat izolovaně.
Program vypracuji v průběhu příštího týdne.

Počet účastníků - do 10-ti dětí, které jsou schopné reagovat na podněty trenéra. Tudíž ne ti nejmenší z přípravky.

Prosím všechny zájemce o potvrzení účasti na mail josef.musil@sportkolin.cz 
nebo sms na 605 209 665

Děkuji - trenér Josef Musil

VÝSLEDKY TURNAJ NADĚJÍ 2016

Výsledky naleznete zde na stránkách, v bočním menu.
http://www.sportkolin.cz/turnaj-nadeji-2016

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM 2015/2016

V sobotu 25. 6. 2016 se loučíme se školním rokem tradiční grilovačkou, dnem plným her a další zábavou.

Vyzkoušet si můžete nejenom judo zápasy na zemi, florbal, Pétanque, basket a kopanou, ale i jiné netradiční disciplíny.

K jídlu by mělo být opět grilované maso, na otevřeném ohni opékané vuřty, ale i mini pizza přímo od Itala a snad se nám podaří zajistit i nějaká zelenina. K pití se bude točit kofola a pro dospělé pivo. Chybět samozřejmě nebude klasická voda (snad francouzská Metzeral), káva apod.

Vstupné bude symbolické - 50,- Kč / osobu. V ceně jsou zahrnuté pronájmy všech ploch (TV a dvě venkovní hřiště), strava a pití.

Začínáme již v 15,00 hod. Na přípravě se s námi spolupodílí TJ Start Kolín, z.s. a samozřejmě, že nesmějí chybět naši Pátečníci.

Letáček: 

2016_grilovani-2

Bližší info podá Josef Musil 605 209 665, 
josef.musil@osju.eu, 

18.6.2016 TURNAJ NADĚJÍ

Ceny-turnaj-nadeji
Již tuto sobotu jsme pro vás připravili turnaj, který má být nadějí nejenom pro začínající judisty, ale i pro ty pokročilejší. 
Soutěž jsme zaměřili na 3 kategorie U9, U11 a U13. Je to proto, že nechceme aby se soutěž zbytečně protahovala do pozdních hodin nebo jsme jí rozvrhovali do dvou dnů. Zápasit se bude samozřejmě na třech tatami o rozměrech 5x5 m. Pro děti máme připravené diplomy a pro ty nejúspěšnější i medaile. Nejúspěšnější družstva si odvezou kvalitní skleněné poháry s logem soutěže.
Doufáme, že se nám podaří navázat na naší dobrou organizační tradici a soutěž vás zaujme a rádi se k nám do města za judem budete vracet.
Přejeme všem dětem hodně krásných zážitků a trenérům nezbytnou pohodu.

Propozice: Propizice-turnaj-nadeji

ANIČKA SLUKOVÁ - STŘÍBRO!!!

Anna-slukova
Dnes, 4. června 2016 se nám podařil neuveřitelný úspěch na MVC Nového Bydžova díky Aničce Slukové, která šla vítězně kolo za kolem. Zastavila jí až domácí soupeřka Lasarová ve finálovém boji. Což znamenalo krásné 2. místo. Aničce moc blahopřejeme, zaslouží si to. Poslední závody se jí moc nedařilo, tak je tenhle výsledek úžasným zadostiučiněním. A to nebylo daleko k dalším skvělým výsledkům. O postupy do finále neúspěšně bojovali ještě, výborně zápasící, Honzík Masopust a Aleš Sluka. Bohužel jim nevyšla ani oprava o tetí místo. Patří jim tedy výborné 5. - 6. místo. O třetí místa bojovala i Denisa Hofericová, která podlehla své soupeřce a tudíž i ona skončila na velmi hezkém 5. - 6. místě. Nejvetší smolařkou byla naše současná jednička Sabina Němečková, která se v úvodním zápase prezentovala velmi dobře. Nastoupila do zápasu bojovně a vypadalo to velmi dobře. Bohužel přišla chvilička nepozornosti a šikovnosti soupeřky a nečekaná prohra byla na světě. Sabiny soupeřka byla velmi dobrou závodnicí a tak jí vytáhla do oprav o boje o třetí místo. Bohužel ani tam jí to nevyšlo a tak skončila bez jediného vítězství. Sabina je bojovnice a tak o ní ještě jistě uslyšíme. Jedním z posledních našich zástupců byl Petr Dusil, který se teprve hledá a nějaký čas ještě potrvá než dožene co dlouhodobou zdravotní absencí zameškal. Přesto i nyní byl velmi bojovný a prohrál první zápas jen na jediné yuko. Bohužel se jeho soupeři nepodařilo postoupit dále a tak to znamenalo pro Petra konec zápasů. Přesto, že se Petr neumístil, dělá nám radost svojí bojovností. Což je hlavní cesta k budoucím možným úspěchům. 
Posledním našim závodníkem byl Pavel Musil v kategorii U13. Pavel měl menší skupinu, která čítala "pouze" 6 závodníků. Bohužel se mu podařilo porazit jediného soupeře a tak skončil na 5. místě.
Náš oddíl dorazil na soutěž v plné sestavě. Všech 7 závodníků nastoupilo a bojovalo, což je skvělé. A to bylo několik dětí (Slukovi, Němečková, Hofericová) na škole v přírodě a vrátily se teprve den před soutěží. Děkujeme.
Soutěž proběhla na 5 zápasištích a účastnilo se jí přes 500 závodníků z 8 států (ČR, Slovensko - 4 kluby, Ukrajina, Polsko, Bulharsko, Francie, Chorvatsko a Rumunsko). Naši závodníci soutěžili převážně v "KO systémech" díky dobře obsazeným váhovým kategoriím.
Za Kolín tam startoval náš oddíl Sport Kolín, z.s. - 7 účastníků a TJ Start Kolín, z.s. - 6 účastníků.
Nyní nás čeká poslední soutěž v tomto školním roce 18. června u nás na hale Bios. S doprovodem pomohl nejenom celek rodičů ale i kolega Miloslav Škarvada, který byl hlavním šéfem výpravy z TJ Start Kolín, z.s.. I jim děkujeme. 

MVC NOVÝ BYDŽOV

Zítra nás čeká soutěž v Novém Bydžově (zimní stadion - 5 zápasišť). Vážení bude od 8,00 do 9,00 hod. Účast je dobrovolná. Uvidíme kolik se dětí z našeho klubu dostaví.
Zatím máme potvrzené - Pavel Musil, Jan Masopus, sourozenci Slukovi a Petr Dusil.

Přeji hodně štěstí.
Josef Musil

605 209 665

21. 5. - VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ NAŠICH CELKŮ

V sobotu jsme soutěžili na vícero frontách. Zatím co naši Pátečníci (florbalisté - muži) se střetli na kolínském, velmi dobře obsazeném turnaji, Gladiátor cup, judisté zavítali do Mladé Boleslavi na Májový turnaj. Pátečníkům se opětovně dařilo. Celek dokázal vybojovat krásné třetí místo z 8 týmů. Přitom měl klub stejný počet bodů jako obě družstva před ním. V náš neprospěch tedy rozhodlo skóre z jednotlivých utkání. Pátečníkům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci klubu.
Judisté zápasili v mládežnických kategoriích U9, U11 a U13. 
V U9 nastoupil náš jediný současný závodník Jan Masopust, kterému se nepodařilo obhájit prvenství z předchozí soutěže. Skončil na 4. místě. Lépe dopadli, v kategori U11, sourozeneci Slukovi. Anička konečně zabojovala. Ne, že by se jí dařilo ve všech zápasech, ale přeci jenom to bylo o poznání lepší jak posledně. Její třetí místo je jistě velmi dobrým výsledkem. Stejné umístění dosáhl i její bratr Aleš. V soutěži došlo u přípravek ke sloučení kategorií chlaců s dívkama. Své by o tom mohla říci naše zkušenější závodnice Sabina Němečková, která si vedla na soutěži nejlépe. Dokonce vybojovala pro náš klub první místo. Ve stejné ktg. byl Petr Dusil, který sice nic nevyhrál, ale bojoval. Jeho zapojení do jednotlivých zápasů bylo výborné. Dělá přesně to, co je od něj očekáváno a je jen otázkou času, kdy se mu podaří vítězit.
Posledním našim zástupcem byl Pavel Musil v kategorii U13. Pavel nastoupil do "KO - systému", kde bylo o poznání více soutěžících. Jeho umístění na 5.-6. místě je velmi dobré.
Všem judistům děkujeme za reprezentaci klubu a blahopřejeme k dosaženým výsledkům. 
Příští soutěž judistů je v Novém Bydžově.

SOUTĚŽ - 21.5. MLADÁ BOLESLAV

Dne 21. května 2016 (sobota) odjíždíme do Mladé Boleslavi na soutěž "Májový turnaj"
Soutěž je v moderní hale u fotbalového stadionu - v cebtru města. Tam, kde byl nedávno KP. Parkování je možné u haly. U OC neparkujte, je to tam po nějaké době zpoplatněné.

Časový program je:
8,30 - 9,30  vážení U9, U11
10,30 - 11,30 vážení U13, U15
zahájení soutěže 10,15 hod.
Odjezd od haly - v 6,55 hod. - nutno předem nahlásit!
( Pozn.: JM - v 7,00 hod. vyzvedávám paní Vrbovou v Kolíně Na Louži)
Kdo jede samostatně, měl by být v mladoboleslavské hale již 8,30 hod. (vážení končí v 9,30 - viz propozice). Ihned, po příjezdu je nutné kontaktovat trenéra a jít s ním (nebo P. Musila) na váhu. On dále zajistí vše potřebné. Startovné platím z oddílového.
Kontakt: 605 209 665 - Josef Musil ( josef.musil@osju.eu,josef.musil@sportkolin.cz) .
Hodně štěstí.
Propozice: Propozice-mlada-boleslav

DNEŠNÍ TRÉNIK ZÁVODNÍHO CELKU

     Dnes, 12. 5. se konal trénink pro děti s velikým překvapením. Na treéninku se objevil trenér z vedlejšího oddílu pan Zbyněk Vrba, se kterým náš trenér spolupracuje.
     Byla to změna, která rozhodně stála za to. Není nad to občas prostřídat trenéry a nechat je vnést do výcviku jiný přístup, jiné trendy. Když je trénink kvalitně odveden, je vítaným přínosem.
Změn má i jiný pozitivní vliv na výcvik. A to, že děti aktivují svojí pozornost.
     Dnešní trénik, vedený panem Vrbou, byl kvalitní a velmi přínosný.
     Sice nám zde chyběly 2 závodnice, které jsou v domácím ošetřování, ale i jinak se na tréninku dokázala celá zbývající sestava. Dokonce dorazila i naše závodnice Sabina Němečková, která je po nemoci a bohužel nám chyběla na posledním kole PL.
     Jsme malý oddíl. Přesto si myslíme, že máme kvalitní závodní celek, který zatím sbírá jenom zkušenosti a je jenom otázkou času, kdy se nám podaří i cíleně prosazovat na soutěžích.
     Velikým příjemným překvapením je i fakt, že děti chtějí jezdit na soutěže i nad rámec "nařízených" startů.
Pan Vrba nám slíbil, že když bude moci, opět nám pomůže a zpestří naší přípravu. Máme se tedy na co těšit.
Panu Vrbovi děkujeme za velmi hezký trénink. Budeme se těšit na nějaký další. Pár fotografií z tréninku brzy naleznete v naší fotogaleiri.

3. KOLO PL V KOLÍNĚ

Na toto 3. kolo jsme šli trošičku s rozpaky. Moc se nám totiž nedaří v bodovaných kategoriích tak významné soutěže, kterou bezesporu Polabská ligy je.
Týmu chyběla i hlavní favoritka Sabina Němečková, která se nyní "pere" s nemocí a dříve jak za týden nebude ve zdravotně přijatelné formě.
Instrukce na soutěž byla jasná. Prvotním bylo zaměření na boj a aktivitu. Především u dlouhodobě nemocného Petra Dusila se nedalo očekávat nějakého solidního výsledku. Přesto Peťa mile překvapil. Sice nevyhrál ani jeden zápas, ale splnil to, co se od něj očekávalo. Bojoval! A to velmi dobře. Všem nám udělal jeho výkon radost. Byl aktivní a moc dobře nastupoval. Jedniný co mu chybělo, byla koncovka. ale s tím se počítalo. Přeci jenom ta jeho častá neúčast na trénincích (pro nemoc a úraz) byla velikým jeho hendikepem. Petrovi tedy patří naše poděkování za výborný výkon.
Stejně se snažila i Anička Sluková, která má poslední dobou nějaké zápasové bloky. Jeden zápas vyhrála hned ve skupině. To jí ale nestačilo na postup do vyřazovacích bojů. I ona tedy splnila to, co jsme si stanovili za cíl. Být aktivní.
Její bratr Aleš Sluka měl smůlu a také nebyl dost výrazný a to se mu stalo osudným. Za své váhání v jednotlivých zápasech byl od soupeřů dost trestán. Aleš je ale bojovník a tak se z toho oklepe a pojede dál.
Denisa Hofericová skončila na 3. bodovacím místě. Nejenom že si vybojovala bronzovou medaili ale získala i 1 významný bod pro oddíl. Mohla ovšem získat i lepší umístění kdyby se více uvolnila a nevyčkávala co budou její soupeřky dělat. Na trénincích dosahuje poměrně dobrých pokroků, tak se i v tomhle směru snad dočkáme posunu. Blahopřejeme jí.
Neočekávaným, a to více považovaným výsledkem byl výkon Pavla Musila v těžké kategorii U13. Dlouho již netrénuje se svými vrstevníky a tak ztrácí nejenom na výkonu ale i technicky s menšími a mldšími dětmi. Tudíž jeho vítězství ve skupině a postup z prvního místa do vyřazovacích bojů byl velikým a příjemným překvapením. V postupových bojích ale narazil na favorita soutěže a tak jeho umístění na 3. místě je velmi dobrým výsledkem. Pro náš oddíl získal 2 body. Celkem tedy s Denisou získal náš klub 3 body což je dobré.
Nejlepším výkonem v umístění našeho klubu bylo 1. místo Jana Masopusta v nebodované kategorii U9. V jednotlivých zápasech si vedl velmi dobře a jeho provedení hizagurumy se dlouho na soutěžích nevidělo. Honza je veliký bojovník a je vidět, že mu menší kolektiv v růstu velmi prospívá. To není jenom náš názor ale i některých dalších trenérů, kterým se výkon Honzi líbil.
Souhrnem lze říci, že náš klub si vede velmi dobře. Jdeme správnou cestou. Sice jsme jako celek moc nebodovali, ale to nebylo to hlavní. Hlavním bylo bojovat. To je ta správná cesta k budoucím úspěchům. Bez toho to nikdy nejde. A těšit se jen z nahodilých vítězství je krátkozraké. Proto děkujeme všem závodníkům za jejich bojovnost.

MÁJOVÁ CENA KOLÍNA

Petanque-2016
 Dne 30. dubna 2016 se konal na naší půdě turnaj v Pétanque pod názvem "Májový Turnaj v Pétanque". Proč Májový? Je to proto, že v původním kalendáři byl turnaj plánován na 1. 5. Ovšem po pečlivém uvážení, jsme ho přeložili na sobotu, v den "Čarodějnic". Bylo by asi nemoudré se stkávat druhý den po (někým) probdělé noci a hrát v poslední den víkendu. Tak proto ten přesun.
Celků se přihlásilo celkem 6. Ty byly rozděleny do dvou skupin, kde se měly střetnout a každá dvě nejlepší družstva ze skupin měla postoupit do vyřazovacích bojů turnaje. Ovšem, na poslední chvíli odpadlo jedno ze dvou čáslavských družstev pro akutní onemocnění. Tudíž zbylo "jenom" družstev 5. A to byl počet, který nám umožňoval sehrát turnaj systémem "Každý s každým". Ovšem i zde jsme nakonec museli krátit bodové hodnocení pro vítězství ze započatých 13 na 8 bodů. 
Jednotlivé zápasy byly dost vyrovnané. Což neumožnilo typovat vítěze soutěže. Přeso velikým překvapením bylo, že minulý vítěz, tým ze Žlebů, skončil až na předposledním místě. Přitom evidentně hrál, ze všech účastníků, nejlépe na turnaji. Naopak, překvapivě se stal vítězem turnaje, nováček z Kolína. Druhé místo patřilo týmu z Peček, který tradičně odvádí velmi dobré výkony. Na třetí příčce se umístil tým z Čáslavi, kde, dle vyjádření pořadatele, podal velmi hezký výkon Jan Musil. Ovšem ostudu mu nedělal ani jeho mladší bratr Pavel Musil.
Turnaj byl velmi zajímavě rozehraný a počasí účastníkům přálo. Po několika velmi chladných dnech to bylo milé překvapení. 

Konečné pořadí turnaje:
1. místo Kolín (Virgalovi)     
2. místo Pečky (Turynová, Musil M.)     4 body
3. místo Čáslav (Musil Jan, Musil P.)     3 body
4. místo Žleby (Pešková, Hanuš)     2 body
5. místo Kolín (Musilová, Josef Musil)     1 bod

Konečné hodnocení turnaje:
Turnaj byl dobře obsazen 5 týmy. Vše proběhlo dle regulí pravidel a bez jakéhokoliv zranění. Výkony byly vyrovnané. Mezi nejlepší technické hráče lze zařadit tým Žleby (Pešková, Hanuš) a Jana Musila z týmu Čáslav. Virgalovi, jelikož si nesplnili členské povinnosti, nemohou být zařazeni do klubového žebříčku.
Nejmladším závodníkem byl Pavel Musil - 11 let.

-----------------------------------------------------------------------------------

Průběžný žebříček TOP 10 soutěží:

1. - 2. místo - Pečky společně se Žleby     6 bodů
3. - 4. místo - Čáslav společně s Kolínem (Musilovi)     4 body

Jednotlivci klubový žebříček:

1. - 3. místo (společně)
6 b. - Zdeněk Hanuš
6 b. - Helena Pešková
6 b. - Pavel Musil

4. - 6. místo (společně)


4 b. - Jan Musil
4 b. - Václava Musilová
4 b. - Josef Musil 

7. - 8. místo(společně)
1 b. - Barbora Moravcová
1 b. - Ricky Moravec

KP MLADÁ BOLESLAV

V sobotu 9. 4. 2016 proběhla 2. část KP, tentokráte v Mladé Boleslavi. Za náš oddíl tam startoval Honza Masopust (U9), který si vedl velmi dobře. Byl ve skupině, kde bylo 5 závodníků. 3 zápasy zvládl a jen v tom čtvrtém nestačil na soupeře. Obsadil tudíž skvělé 2. místo. Druhou naší oporou byl Pavel Musil (U13). Jeho skupina byla početnější. První zápas ve skupině prohrál a tím si dost komplikoval další možný postup do vyřazovacích bojů. Naštěstí zbylé dva zápasy vyhrál. V postupových bojích se mu moc nedařilo, ale i tak z toho bylo ve finále velmi dobré 3. místo.
Závodníkům blahopřejeme.

Celková naše letošní bilance:
3 x 2. místo (Němečková U11, Hofericová U11 a Masopust U9)
1 x 3. místo (Musil U13)
1 x 4. místo (Sluková U11)
1x 5.-6. místo (Sluka U11)

Nasoutěži chyběl Petr Dusil, který je po zranění.

KRAJSKÝ PŘEBOR V KOLÍNĚ -DOBOJOVÁNO

Na KP se nám moc nevedlo. Sice máme dvě druhá místa, ale spokojeni být moc nemůžeme.
Nejlepší boje předvedla Sabina Němečková, která v prvním zápase velmi dobře nastoupila do soupeřky. Ovšem požadovaná technika se jí nepovedla zrealizovat a při návratu do původní pozice mírně "zaspala" a to se jí stalo osudové. Soupeřce se následně podařilo vystihnout krátkodobou nepozornost Sabiny a hned ji hodila velmi zdařilou technikou, což znamenalo pro naší závodnici konec v úvodním zápase. Druhý zápas s přehledem zvítězila. Bohužel ve třetím zápase provedla velmi zdařilou techniku, za kterou si vysloužila vysoké hodnocení Wazari a vše vypadalo jasně. Když provedla další hod a soupeřku hodila na bok, ale protože ta si dala pod sebe při dopadu ruku, tak to rozhodčí neohodnotili. Pravda byla ale jinde. Bohužel se za Care systemem bavili a nedávali pozor co se dějej na tatami. Sabina hodila soupeřku ještě jednou. Také bez bodů. Zde bych nebyl objektivní, přesto si myslím, že i tady mohlo být další yuko. Soupeřka provedla mnohem horší hod jak Sabina, za což dostala od rozhodčích stejné vysoké ohodnocení Wazari. Ale hod splňoval potřebné atributy, tak nelze namítat proti tomuto ohodnocení. Před koncem zápasu se soupeřce podařilo dostat Sabinu na zem. Sice se tam nic dát nedalo, ale byla to Kinza (pomocný bod při rozhodování v remizi). Tak nastalo napětí, komu to sudí nakonec dají. Naštěstí se alespoň tady sudí shodli, Sabina vyhrála na jeden pomocný bod. Ale mohla vyhrát na 5. Nakonec Sabina tedy obsadila milé druhé místo. 
Aleš Sluka měl o dost horší pozici jak ostatní. Byl nasazen v početnější skupině a bohužel se mu nepodařilo postoupit ze základní skupiny a tak obsadil 5. - 6. místo. Pro Aleše to bylo veliké zklamání. Čekal, že se mu podaří nějaké umístění dosáhnout. Tak snad příště. 
Výkony našich ostatních 2 zástupkyň byly plné pasivity. Denisa sice skončila 2. ale nic moc to nebylo. Tudíž s jejím výkonem nemůžeme být spokojeni. Na minulé soutěži bojovala mnohem lépe. Nyní ale její natažené paže a defenzivní způsob boje nebyl ničím zářivým. Pro nás je druhé místo dobré do hodnocení klubu. 
O nic lépe se nedařilo ani Aničce Slukové, která bohužel, oproti Neratovicím, kde se sice rovněž neumístila, ale bojovala velmi dobře a hlavně bezchybně, tak to zde bylo vše jinak. Ve všech zápasech byla velmi pasivní natažením rukou a nepovolenou blokací soupeřek. Což se sice v U11 netrestá, ale ani se na to nedá vyhrávat. Možná to byla nervozita, možná jí ten den prostě nesedl. Ovšem ani na čtvrtečním tréninku se jí moc nevedlo, tak mohl být problém i jinde. U Aničky nás to obzvláště mrzí. Pracuje na sobě jak jen to jde. Má na to být nejlepší. Ale, pravdou je, že také má právo na chyby. Škoda, ale jsme tým a jedeme dál. 

Souhrnem výsledky:
2. místo - Sabina Němečková
2. místo - Denisa Hofericová
4. místo - Anna Sluková
5.-6. místo - Aleš Sluka

Všem našim zástupcům děkujeme za reprezentaci klubu.
Příští sobotu nás čekají další KP v Mladé Boleslavi. Tam budou ná klub zastupovat - Jan Masopust (U9) a Pavel Musil (U13).

Závěrem si musíme pochválit své pořadatelství soutěže, kterého jsme se zhostili se vší profesionalitou. Ale i zde je to naše stálé "Ale". Nebýt kolegů z TJ Start Kolín, tak jsme to tak lehce nedokázali. Nejenom, že nám postavili zápasiště, které i uklidili, ale zajistili nám i časomíru. Ušetřili nám svojí vydatnou pomocí hodně práce. Děkujeme. Stejně tak děkujeme i sl. Daně Vokřálové za zajištění zdravotního dozoru a paní Janě Vrbové, která je již několik let naší stálou spolupracovnicí, za organizační činnost.

= Jsme tým, který stojí při sobě !!! Ať se daří nebo se nedaří = Z neúspěchů se oklepeme a jedeme dál. S námi se prostě musí v budoucnu počítat!

KRAJSKÉ PŘEBORY

  Příští týden, v sobotu 2.4. zajišťujeme pro náš kraj v Kolíně krajské přebory vybraných skupin. Co to pro nás znamená? Nejprve musíme řádně soutěž zajistit materiálně i personálně. V pátek připravíme halu stavbou tatami a vybavení. V sobotu zahájíme vážení apod.
Z našich závodníků se to týká jenom kategorie U11. V jiných nemáme zastoupení.:
U11 - Denisa Hofericová, Sabina Němečková, Anna Sluková a Aleš Sluka.
Trenér Josef Musil je sice ředitelem soutěže, ale jak začne soutěž měl by mít více času na naše závodníky. Soutěž je sice početně menší jak Polabská liga, ale je velmi významná. Pro nás letos nejvýznamnější. Jde totíž o mistrovskou soutěž. V každé kategorii bude vyhlášen vítěz, který se bude honosit celý rok, tedy do dalšího KP, titulem Přeborník kraje (Mistrem kraje).
Republika u této kategorie není.
Svaz juda nevytváří laciné Mistry republiky, tudíž je MČR až od mladších žáků.
O týden později (9.4.) startujeme na KP v Mladé Boleslavi, kde budou startovat ostatní kategorie. Z našich tam pojedou jenom 2 naši zástupci - U9 Jan Masopust a U13 - Pavel Musil
Závodů máme kupodivu hodně. Tak se snad naše děti "vyperou". V Chlumci se nám dařilo. Všichni odvedli hezké výkony. Škoda, že se Honzovi Masopustovi nepovedlo vyhrát první zápas. Pokud by se tak stalo byl by první. Ale zase ty lepší soupeře porazil. Velmi těžkou skupinu měla Anička Sluková, která sice postoupila ze skupiny, ale v postupových zápasech byla vyřazená. I když neskončila na medailových místech, pro oddíl vybojovala cenný bod. 
Aleš a denisa si vedli dobře. Ne, že by tam nebyla žádná chyba, ale bojovali a to je super. Nejlepší zápasový výkon podala Sabina.Němečková. Dala do zápasů vše. Někdy bojovalal na hraně, ale vyšlo jí to a to je dobře. Vítězstí si zasloužila.
Pokud by trend našich závodníků pokračoval nemuselo by to na KP dopadnout špatně. A to by bylo dobře i pro náš klub.
Hodně štěstí. Budeme ho potřebovat.  

2. KOLO PL 2016

Dnes, 19. 3. 2016, se nám v Chlumci nad C. dařilo. Děti získávají potřebné zkušenosti. Soutěž hostila 31 oddílů a 346 závodníků. Což byl opět rekord.
Výsledky:

U9 - Jan Masopust - krásné 2. místo. Vedl si velmi dobře. Škoda, že mu nevyšel první zápas, kdy s nejslabším soupeřem prohrál. Zbývající zápasy s lepšími soupeři vyhrál.
U11 - Sabina Němečková - výborné 1. místo - zisk 3 body do PL, Anna Sluková - hezký výkon ve velmi obsazené skupině, který jí vynesl 5. - 6. místo - zisk 1 bod. Denisa Hofericová - pěkné 3. místo - zisk 1bod. Aleš Sluka, byť byl 3., protože jich bylo málo ve skupině, tak bez přínosu bodů do PL.
Celkem bychom měli mít 5 bodů, což je dost slušné. V průměru 1 bod na závodníka.
Uvidíme až budou výsledky družstev umístěny na našich svazových stránkách www.osju.eu.
Blahopřejeme našim zástupcům k pěkným výkonům.

ZÁVODY CHLUMEC NAD CIDLINOU

V sobotu 19. 3. 2016 nás čeká 2. kolo Polabské ligy v Chlumci nad Cidlinou. Za náš klub startují v ktg. U9 Jan Masopust, v U11 Aleš Sluka, Anna Sluková, Sabina Němečková, Denisa Hofericová a v ktg. U13 Pavel Musil.
Sraz máme v 8,00 hod. v Chlumci, kde proběhne vážení. Po  něm nalosování.
Místo konání - Tělocvična ZŠ v Chlumci nad Cidlinou - Kozelkova 123 (vchod z parku).

Více info: 
Josef Musil - 605 209 665 josef.musil@osju.eu,  josef.musil@sportkolin.cz
závodníkům byl předán lístek s instrukcemi, 
propozice: 2-kolo-pl-2016
Hodně štěstí.

BIOS CUP 2016 JE MINULOSTÍ

  Florbalový turnaj Bios Cup 2016 se stává minulostí.
Soutěž proběhla na velmi dobré úrovni. Nejeden zápas se stal napínavým dramatem od začátku až do konečného hvizdu. Všechny týmy odvedly výborné výsledky. Skutečně se bylo na co dívat. A kdo vyhrál? Vyhrát bohužel mohl jenom jeden tým. Ale ocenění by si zasloužil každý. Tak jim alespoň touto cestou děkujeme za účast a hezké sportovní výkony.

Výsledky turnaje:
1. místo - Stone Colds
2. místo - Pátečníci ("A")
3. místo - IBKK
4. místo - Artroza
5-6. místo - Pátečníci ("B") 
5-6. místo - Alkáči
7. místo FBC Poetae
8. místo Sedmička.

Odborná komise vybírala pečlivě nejlepší hráče turnaje. Jejich volba padla na níže uvedené borce, kteří vévodili celému turnaji svými výkony. Oceněným blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů. 
Nejlepší jednotlivci turnaje:

Nejlepší střelec - Tomáš Říha - IBKK
Nejlepší hráč - Jan Štípek - Stone Colds
Nejlepší brankař - Petr Lejnar - Alkáči

Výkony našich:
Oba týmy si herně vedly velmi dobře. Nasazení jednotlivých hráčů bylo úžasné. Bylo až dojemné, jak se všichni snažili a urputně bojovali o každou branku. Bohužel u týmu "B" v závěrečném zápase s Alkáči (Velký Osek) došlo ke zbytečné vzájemné potyčce, po které rozhodčí ukončil zápas. Což je pro nás, co by pořadatele, velmi nepříjemné. To byl jediný stín našeho turnaje. Tento incident nás mrzí. A i když je těžké dnes určit viníka, Alkáčům, týmu, kterého si velmi vážíme, týmu, který je na našich turnajích od začátku naší aktivní soutěžní činnosti (první turnaj dokonce výhráli) se omlouváme.

Nejlepším zápasem turnaje byl jednoznačně boj našeho týmu "A" s týmem Artroza, kdy se bojovalo o postup do finále. Tento urputný zápas byl napínavý od začátku až do konce. Možná byl zápas více napínavý jak legendární hokejový zápas v Naganu. Naši hned na začátku zápasu střelili dvě branky. Pak ale nastalo peklo. Artroza vyvinula tak nebývalý tlak, že všem bylo jasné, že udržet výhodný stav pro naše nebylo možné. Tvrdé a rychlé výpady soupeře, hlavně posledních 8 minut, do našeho obranného pásma, nevěstily nic dobrého. Šlo už jen o to, kolik se podaří soupeřům střelit branek do naší sítě. Naši bojovali jak jen to šlo. Brankař předváděl úžasný výkon. Hráči padali do střel. Všichni ze sebe vydali poslední zbytky sil. Snad jsme měli i trochu štěstí. Kdo dnes ví, jak se mohlo podařit našim tak silný tlak ustát. Soupeři dokázali střelit v tom nebývalém tlaku dvě branky. Bylo vyrovnáno na 2 : 2. Ale nebylo prohráno.
Muselo se tedy rozhodnout o postupujícím, který bude pokračovat do finále. V herním systému 
bylo jasně stanoveno, že v takových případech rozhodují nájezdy. Tři pro každé družstvo. Pro Artrozu to byl lepší stav. Hodně jejich členů hraje aktivně ligový florbal u kolínského klubu. Snad i proto se očekávalo, že mají i zde větší šance. Naši se ale zase nevzdávali a pečlivě se věnovali nájezdům. Všichni naši tři hráči skórovali a náš brankař vychytal jeden z nájezdů. Byl to úžasný výkon, za který si zasluhuje celý tým obdiv.
 Do finálového zápasu šel náš celek s nebývalou únavou. Přeci jenom byl zápas s Artrozou velmi únavný a celek v něm nechal hodně sil, které nám scházely ve finalovém duelu s týmem Stone Colds, který byl ještě před soutěží typován mezi favority na vítěze.
Naše "A-čko" tedy skončilo na krásném druhém místě. Což jistě, po úvodních zápasech ve skupinách, nikdo nečekal. Jsme tedy na celý tým hrdí. Když píšeme celý, počítame v něj i borce s týmu B. Nebýt jejich společné přípravy a taktického rozdělení, nedošlo by se k takovému výbornému výsledku.
Celý turnaj se našemu organizačnímu týmu, pod vedením 
Martina Musila, povedlo skvěle zorganizovat, odřídit a odsoutěžit. Poděkovat musíme i rozhodčím, kteří se nemalou měrou podíleli na jeho průběhu a zisku vysoké úrovně. Jmenovitě jde o rozhodčí z místního florbalového týmu FBC Kolín - Lukáš Hlavatý a Marek Cimpl, Pátečníci - Lukáš Svoboda.
Všem se líbily i naše skleněné poháry a ceny pro jednotlivce, za což děkujeme našim dodavatelům Czech Crystal Lion Poděbrady.
Děkujeme i místnímu oddílu florbalu FBC Kolín a městu kolín za podporu turnaje. Rovněž děkujeme všem účastníkům, kteří nám svými výkony pomohly zatraktivnit turnaj. 
Ohlasy účastníků jsou výborné. Všichni se těší na další ročník a náš letošní další turnaj.

PÁTEČNÍCI - FLORBAL

1-misto
Již tuto sobotu 12. března 2016 nás čeká na hale Bios (Vávrova 814, Kolín 4) tradiční soutěž našich Pátečníků - "Bios Cup 2016".

Hlavním vedoucím akce je Martin Musil. Akci ale připravuje celý realizační tým složený nejenom z členů oddílu, ale i z vedení klubu a dobrovolníků.

Naši Pátečníci v něm postaví dvě družstva. Celkem se na turnaji střetne osm družstev v předepsaném soutěžním systému.

Ve skupině A jsou nalosována dužstva:
Pátečníci A, Artroza team, IBKK a Sedmička

Ve skupině B jsou nalosována družstva:
Pátečníci B, Alkáči, Stone Colds a FBC Poetae

Za každý vyhraný zápas bere družstvo 3 body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodů. 
Z každé skupiny postupují první dvě družstva do bojů o umístění na prvních čtyřech místech. Zbývající se střetnou v čestných střetnutích o zbývající umístění (5. až 8. místo).

Nejlepsi-brankar
Zápasy začínají již v 8,30 hod. a předpokládaný konec se dá očekávat v 17,20 hod. 
Pořadatel si ale vyhrazuje právo změn v systému soutěže a v časovém posunu. Pokud by tak činil, bude to vždy jen v zájmu turnaje a všech účastníků.

Pro vítězná družstva jsou připravené velmi hezké poháry a pro nejlepší jednotlivce i plakety.

Přejeme všem velmi hezké zážitky.

A domácím vzkazujeme, že jim fandí i ostatní členské kluby (judo, sebeobrana i Pétanque). Tak ať se vám daří nejenom na vlastní soutěži ale i na pořadatelské úrovni.

Všechny ceny jsou k shlédnutí v naší fotogalérii http://www.sportkolin.cz/fotogalerie-

BIOS CUP 2016

Naši florbaloví borci "Pátečníci" usilovně připravují tradiční turnaj ve florbale. Budeme je moci vidět již 12. března na hale Bios, kde běžně trénují. Budou se snažit postavit dokonce dvě družstva. Členů mají hodně, tak snad se jim i tohle podaří.

Hlavní slovo má vedoucí akce pan Martin Musil, který vše zajišťuje od A až do Z. Hlavním tahákem budou osvědčená účastnická družstva posílená novými týmy. Celkem se počíta s osmi celky. Ty budou rozdělené do dvou skupin a vítězná družstav skupin se střetou o výsledné pořadí.
Pokud máte rádi tento rychle se rozvíjející sport, dojděte se podívat. Vstupné je zdarma a skutečně je na co se dívat. 
Pro případné zájemce z řad florbalových oddílů upozorňujeme, že je účast značně omezená, přesto dnes ještě zatím nějaká šance na účast je. Ovšem jenom do doby než potvrdí svojí účast všechny přihlášené celky a sestava týmů bude uzavřena.

Pátečníkům přejeme hodně úspěchů a ať se turnaj podaří. 

V NERATOVICÍCH SE NÁM DAŘILO

V sobotu 5. 3. 2016 jsme realizovali výpravu na přípravné závody v Neratovicích, kam se sjelo přes 200 soutěžících. Bohužel nám chyběl člen týmu Petr Dusil, který se léčí z úrazu. Tahle příprava mu bude chybět. Ale on to jistě, za pomoci kamarádů, dožene. Jeli s námi i dva závodníci z oddílu TJ Start Kolín Viktora Vrba a Matěj Masopust, kteří dokonale zapadli do výpravy. Viktor, který je starší žák, se navíc chopil za asistence našeho Pavla, vůdčí funkce při přípravě dětí k soutěži. Zařídili společně velmi dobré rozcvičení všech členů týmu.
Veliké bylo i zastoupení rodičů, kterým tímto děkujeme za nebývalou podporu a zájem. 
Výsledky členů SK sambo Kolín:
U9 (mladší přípravka) 3. místo Jan Masopust (do 23,5 kg)
U11 (starší přípravka) 2. místo Aleš Sluka (45 kg), 2. místo Sabina Němečková (25 kg), 2. místo Anna Sluková (30 kg) 2. místo Denisa Hofericová (42 kg)
U13 (mladší žáci) 3. místo Pavel Musil (42 kg)
Výsledky členů TJ Start Kolín:
U11 (mladší žáci) 5. místo Matěj Masopust (30 kg), U15 (starší žáci) 1. místo Viktor Vrba (46 kg)
Souhrnem lze říci, že všichni předvedli velmi dobrý výkon. Při zápasech jsme udělali i dost chyb, ale to bude tématem pro další tréninkovou přípravu. Za nejlepší výkon lze zřejmě považovat výkon Aničky Slukové, která neudělala jedinou chybu. Nejtěžší skupiny měli Aleš Sluka a Matěj Masopust. Nejvíce vyhraných zápasů měl Aleš sluka. Bez jediné prohry peošel turnajem Viktor Vrba.
Hlavní zadání soutěže jsme zvládli. Máme tým, kde se formuje velmi dobrá sestava. Ještě to bude chviličku trvat, ale máme na to být kvalitním soutěžním celkem, což je na naše současné tréninkové podmínky a počty tréninkových jednotek, velmi dobré.

PRÁZDNINY!!!

Tento pátek se jde naposledy do školy. Tedy ne, naposledy (moc se neradujte smile). Jsou prostě jen Výsledek obrázku pro zimní prázdninyjarní prázdniny. No, a to je doba, kdy děti mají volno. Samozřejmě, že jsou školy ve dnech prázdnin zavřené. Tudíž odpadají i tréninky.
Trenér by je snad i udělal. Jenže se v hale netopí a mohlo by dojít lehce k úrazům. Což samozřejmě nepotřebujeme.
Tak vám všem přejeme hezké volno.
U starších je to také tak. Ti sice volno žádné nemají, ale i pro ně je hala uzavřena. To se týká našich oddílů florbalu a sebeobrany.
Výše zmíněné volno je v rozsahu příštího týdne = 8. 2. až 14. 2. 2016.

NOVINKY Z PŘÍPRAVKY A JUDA

     Situace v přípravce je trénink od tréninku lepší a lepší. Potvrdilo se tak, že se vyplatí počkat, až se děti chytí. Občas některý trénink chvílemi stále připo

míná zvěřinec volně vypuštěných dravců, ale  převážně se jedná už jen o výjimky. Ale co bychom chtěli od dětí ve věku 4 až 6 ti let. Vždyť je naše cvičení pro ně jakousi bránou do světa sportu. Nemusejí zůstávat vždy u juda, ale mohou zazářit i v jiných sportech.
     Děti tedy začínají splňovat požadavky řádného tréninku a tak začínáme s intenzivnější výukou pádové techniky, která je základem pro možnost cvičení hodů, porazů a dalších technik juda. 
     Každé dítě je jiné. Nejde jenom o osobnostní rysy, ale i o vývojové posuny. Příští rok bude muset dojít k jejich přerozdělení do více skupin. Vždy podle schopností nezávisle na věku.
     Starší přípravka je již o dost kroků dále. Je schopna trénovat i s nově vzniklým závodním celkem, který se úspěšně zapojil do místních soutěží a do prestižní Polabské ligy.
      U závodního celku nyní pilujeme n
aučené techniky a připravujeme se na zcela nové. Ovšem až po zvládnutí základních věcí. Mezi ně patří nástupy do bočních technik, vychylování apod. Také se připravujeme na Polabskou ligu, kterou jsme letos nezahájili moc úspěšně. Ale jde o první rok působení celku a tak se není co divit. Naše děti mají velmi dobrý  potenciál soutěže zvládat na vyšší úrovni. Chce to jenom cvičit, soutěžit a zase cvičit. Nesmíme ale zapomínat na dětskou motivaci a zábavu. Sport by neměl být jenom nějakou "hloupou" posilovnou pro necitlivé bytosti.
     Pro všechny děti připravujeme řadu akcí. Některé proběhnou v rámci tréninku, jiné i nad jeho rámec. Na konci školního roku budeme opětovně dělat loučení se školním rokem, kam pozveme i rodiče.

LOGO KLUBU - PLÁNOVANÉ ZMĚNY

Brzy bude mít náš klub nové logo a samozřejmě, již dříve avizovaný, nový název. Proč opouštíme ten současný? Je to prosté. Dlouho již sambo neděláme. Navíc jsme se rozšířili o další aktivity. Jde především o florbal, oddíl sebeobrany a pětanque. Máme ještě v plánu rozjet oddíl, který se bude zabývat cestovatelskou turistikou.
Plánů je hodně. Pokud chcete vidět vše chystámě v letošním roce, stačí sledovat kalendář akcí na těchto stránkách. Brzy tam bude vše.
Také chystáme zelená trika a kšiltovky. Letošní rok je prostě v zelené - ECO. Příští rok by měl být zase v modré.
Tak se máte skutečně na co těšit.

ČTVRTEČNÍ TRÉNINK ODPADÁ

S ohledem na skutečnost, že je ve čtvrtek 28.1.2016 vysvědčení, a také je plno dětí tento týden na horách, rušíme doplňový čtvrteční trénink. K tomuto kroku nás vede i skutečnost, že na hale Bios v té době proběhne školní kulturní akce, tudíž by nás bylo stejně málo.
Přejeme dětem radost z vysvědčení a hezké dny volna. A pokud to s tím vysvědčením nebude valné, nic si z toho nedělejte, příště to určitě výjdesmile
Vedení oddílu

VÝSLEDKY Z VELIMI

Máme za sebou první větší výpravu z 1. kola PL ve Velimi. Bohužel se nám moc nedařilo, ale i o tom je sport. 
Ovšem výkony snad nebyly špatné, jenom ta nejistota a někdy i "zaspání".
Máme sice jedno 2. místo díky Alešovi Slukovi, ale to bylo jen díky nedostatku soupeřů v této ktg. Aleš šel vlastně své první závodní zápasy a to bylo znát. Zřejmě čekal stejnou ohleduplnost, kterou zažívá na trénincích a to se mu vymstilo. Neuhlídal si totiž záhajení zápasů. Ale to tak bývá u prvních zkušeností. Mírně nejistě šly i Anna Sluková s Denisou Hofericovou od kterých se dá v budoucnosti očekávat mnohem více. Obě jsou bojovnice. Jde o to jenom dopracovat přípravu a sbírat zkušenosti. Za zmínku ale stojí vítězství Aničky nad velimi zkušenou závodnicí z Chlumce nad Cidlinou Veronikou Hubáčkovou. Vyhrála sice jen o pomocný bod, ale i to se počítá. Už jenom proto, že Hubáčková je úspěšnou závodnicí a dříve už vyhrála dost závodů. Ale k zahození není ani to, že jí rozhodčí vyhodnotili za lepší. 
Petr Dusil se stále hledá. Netáhnou mu ruce, ale bojuje jak jen to jde a to je hlavní. Pokud vydrží a nevzdá to, výsledky se jistě dostaví. Nejvíce nás mrzí, že se Sabině Němečkové nevydařil 3. zápas. Tam měla lepší styl jak její soupeřka. Byla i bojovnější. Možná by jí stačilo mírně bovzbudit a dotáhla by zápas do vítězného konce. Pak by postoupila ze skupiny. V postupovém pavouku by to měl těžší, ale byl by to úspěch u tak dobře obsazené skupiny. Jeji bilance - 1 vyhraný zápas a 2 prohrané. Posledním závodníkem byl náš nejzkušenější závodník Pavel Musil. Od něj se toho moc nečekalo. Judo dělá jenom s mladší kategorií a tak mu "ujíždí" vlak. Před časem jsme se dohodli na lepší přípravě ještě s jeho vrstevníky.
Celkové hodnocení? Ano, neuspěli jsme tak, jak jsme čekali, Ovšem hlavním cílem bylo naše zapojení do Polabské ligy a seznámení se se závodním prostředím, přípravou apod. V tom jsme vše zvládli. Také je nutné vzít na vědomí, že se všechny závodnice dostaly do nejtěžších skupin soutěže. Všechny dostaly velmi zkušené soupeřky (Jihlava - vítěz loňské PL, Česká Třebová, Chlumec nad Cidlinou, Čáslav a Vršovice). Pokud by jim los lépe přál, mohly se posunout výše. Ale s tím se kalkulovat nedá a vyhrávat za každou cenu je krátkozraké.
Všem dětem děkujeme za bojovnost a vzornou sportovní reprezentaci oddílu. Jsme konečně velmi dobrý tým a to je skutečně to nejlepší co máme. 
Nyní se v přípravě musíme zaměřit na odstraňování zásadních chyb, kterých jsme se na soutěži dopouštěli. Další plánovaný závod je až 19. března. Do té doby snad něco připravíme. Ale pozor, 2. kolo v Chlumci je snad i náročnější jak bylo to ve Velimi.

1. KOLO PL - VELIM

     Příští týden, 16. 1. 2016, startujeme na závodech ve Velimi. Tradičně nás zastupují Pavel Musil v kategorii U13 (mladší žactvo), Sabina Němečková v kategorii U11 (starší přípravka), Petr Dusil U11. Oba startují na svých 3. závodech. Tyto zkušenější závodníky doplní soutěžní nováčci - Sourozenci Anna a Aleš Slukovi, Denisa Hofericová. Všichni v kategorii U11.
     Trenér Josef Musil bude na soutěži v pozici hlavního rozhodčího. Tudíž se, bohužel nebude moci věnovat našim soutěžícím. Vedoucí výpravy na soutěži bude Lenka Slunečková. K ruce jí bude Pavel Musil.
     Sraz na soutěž bude buď u haly Bios - 16. ledna v 7,45 hod. nebo přímo na místě ve Velimi (sokolovna) v 8,00 hod. Startovné hradí oddíl.
     Sokolovna je starší budovou, přesto je nutné si vzít sebou obuv na přezutí a své věci si, po převlečení, vzít sebou do TV. Startovat budou sice jenom kategorie U11 a U13, přesto se dá očekávat, že soutěž bude trvat do cca 16,00 hod. To je dáno i skutečností, že soutěž proběhne na dvou zápasištích. Pořadatelský oddíl má zajištěný prodej jednoduchého občerstvení. Samozřejmostí je zdravotní dozor.
     Náš oddíl se aktivě podílí na spolupráci. Pořadateli zapůjčujeme váhu, zápasiště, ozvučení a další nezbytné vybavení.
     Je to prvně v historii, kdy jedeme v této větší sestavě. Sice jsme měli mnohem více dětí, ale ty startovaly za vedlejší kolínský oddíl. Nyní tudíž startujeme za náš klub. Očekáváme tedy i lepší umístění v rámci PL. V loňském roce jsme skončili předposlední. To bylo ovšem tím, že jsme měli jediného závodníka co mohl pro klub bodovat. Letos můžeme bodovat tedy šesti závodníky, tak se nám snad podaří udělat slušný výsledek. 

SRAZ TRENÉRŮ A ROZHODČÍCH

V neděli 10. 1. 2016 se koná setkání kraje v Kralupech nad Vltavou. Za náš klub tam jede Josef Musil.

CO NOVÉHO V TOMTO ROCE?

Tréninky pokračují od úterý v dosavadním rozsahu:
úterý:
15,00 - 16,00 - pokročilejší děti (U7, U9, U11, U13)
16,00 - 17,00 - mladší skupina (U7, U9)17,00 - 18,30 - sebeobrana

středa:
20,00 - 21,00 - pružně stanovené tréninky pro florbal

čtvrtek:
15,00 - 16,30 - pokročilejší děti (U7, U9, U11, U13)
17,00 - 18,30 - pokud se dohodne, tak sebeobrana

pátek:
16,30 - 17,30 - florbal "Pátečníci"

Čekají nás zase minimálně 2 turnaje ve florbale, tradičně poslední kolo PL 2016 v judu. Nově bychom rádi ještě přidali jeden turnaj.
Chceme pokračovat v činnosti oddílu Pétanque.
Tradičně se také nějak rozloučíme se školní sezónou.
Nově by se mělo povést rozjet oddíl turistiky. Asi to ještě nebude žádná sláva, ale začít se nějak musí.
Také chceme pokračovat ve střeleckých aktivitách. Máme rozjednanou krytou střelnici se cvičením Musada.

Co se týká ostastního, tak hlavně musíme dopracovat nové stanovy a vše kolem. Mění se náš název. Nově se budeme, po schválení příslušným soudem, jmenovat "Sport Kolín". Je to proto, že máme více činností a také už sambo neděláme, tak ta změna bude alespoň korespondovat s našimi stránkami.

Měli bychom zařídit opět nějaké výbavy:
florbal - další brankařský set, ceny na soutěže
judo - pár žíněnek, vybavení pro cvičení dětí, ceny PL a turnaje, dále snad teplákovky a kimona pro závodníky
sebeobrana - projekci, vybavení prostoru pro úderové plochy (posilovna), nové chrániče a umělé zbraně, rukavice apod.
pétanque - konečně dodělat nějaká hřiště.

Hledáme nové kolegy, kteří by nám pomohli s výcvikem......

Zatím se nám daří každoročně zajišťovat podporu pro všechny své členy a o to jde.

Věříme, že naše činnost a rozvoj klubu bude mít jen vstoupající tendenci.

VÁNOČNÍ HEC

     Parta (8 osob) z připravovaného oddílu turistiky se první povánoční 

1914528_1086153941429309_729546652238880460_n
den chviličku lehce dohadovala nebo snad dokonce lehce hecovala, až z toho bylo pár aktivit, které rozhodně stály za to.
      Nejprve si všichni společně zahráli zimní florbal v jedné kolínské nevytopené tělocvičně. Hrálo se ve smíšených sestavách a hlavně bez rozdílu věku. Výkony byly překvapivě zajímavé a vše herně velmi hravé, zvláště když si vezmeme, že někteří drželi florbalku prvně v životě. Hra s plným nasazením se líbila všem.
   
Krechor
  Po hře, která trvala takřka 1,5 hodiny, se šlo na pár malých výšlapů. Všechny námi realizované aktivity byly směřovány k redukci nabraných kil. Nejprve jsme tedy dojeli auty kousek ke Křečhoři a tam lehkou vycházkou došli  k pomníku bitvy u Kolína. Chtěli jsme původně z toho místa jít i na druhou stranu k druhému pomníku. Ovšem vzhledem k horší a rozbahněné cestě jsme zvolili jiný výšlap a vydali se do Poděbrad, kde jsme se lehce prošli po kolonádě a náměstí. Více jsme si netroufli, protože jeden z mladších kolegů si nepochopitelně vzal zcela nevhodnou obuv
Podebrady
. Jelikož jsme byli tým, tak jsme mu společně lehce vynadali (ono se to na něco - někoho muselo svéstsmile) a zůstali jsme jen u lehké procházky. Následně jsme, místo toho většího výšlapu, zavítali do nějaké, zajímavé cukrárny u náměstí, a tam poslušně zase shozená kila nasbírali. No, a aby toho nebylo málo, zajelo se k jednomu z členů a provedla se degustace velmi kvalitních sýrů. K tomu bylo připraveno i drobné pohoštění a samozřejmě velmi dobrá káva a jiné nápoje. 
 
Syry
      Šlo sice jen o malinkou akci. Navíc o akci neplánovanou a hrazenou z vlastních prostředků. Právě snad proto udělala radost všem, zejména pohyb, program a dobrá zábava. Myslíme si, že šlo o nejlepší sváteční den z letošních Vánoc. Proto nás napadlo, že obdobnou akci, ale více organizovanou, uděláme i příští rok. Tudíž by se nás mohlo sejít i mnohem více. 
     Děkujeme všem účastníkům za hezké sváteční setkání. A ostatním se omlouváme, ale ono to skutečně vzešlo z minuty na minutu. Tak snad příště na podobné akci.

POSLEDNÍ KOLO POLABSKÉ LIGY 2015

Můžeme být velmi spokojeni. Stále dochází na naše pořadatelství chvála a slova uznání. Ukázali jsme, že jsme schopni dostát svým závazkům. A nejenom to, ale že umíme být i precizní.
Poslední, námi pořádané kolo mělo parádní průběh. Nejenom časový, kdy jsme vše stíhali s neskutečnou přesností, ale i ve špičkovém zajištění soutěže, cen apod. Ale nesmíme zapomenout ani na kolegy z TJ Start Kolín, kteří nám pomáhali, jak jen to šlo a jak jsme potřebovali. Za to jim patří dík a 

Cimg3549
spoluúčast na úspěchu. Ke zdaru také přispěl pan Jaroslav Hnát z oddílu juda Nový Bydžov, který nám zapůjčil kamerové systémy, když naše vypověděly službu. Rovněž tak pan Martin Horský z oddílu juda Čáslav, který nám zapůjčil další váhu, aby registrace proběhla o poznání rychleji. 
Na soutěži nám pomohlo losování panem Ondřejem Šedivým, který je členem našeho oddílu sebeobrany. Díky jeho práci jsme mohli začít skutečně na čas a ještě k tomu umožnit realizaci proškolení rozhodčích a krátký slavnostní nástup. 
Pomocníků bylo hodně. Za zmínku musíme připomenout alespoň ty nevýraznější. Paní Šedivá pracovala na diplomech (ty pro nás také navrhla), které měla vždy hotové s precizní přesností a bez jakéhokoliv zpoždění. Dále paní Vrbová, která s paní Papcunovou kopírovaly tabulky pro jednotlivé oddíly. Paní Vrbová pak řídila i předávání cen. A v neposlední řadě paní Olexové, která nám dělala vše kolem financí. Počínaje výběrem startovného a konče vyplácením odměn rozhodčím. Samozřejmě nesmíme zapomenout na všechny rozhodčí, lidí u tabulí a Care systémů, slečně Vokřálové, která vzorně dohlížela na zdravotní stav soutěžících.
Hlavními rozhodčími byli pan Olexa pro 1. a 2. zápasiště a pan Černohorský pro 3. Sportovním ředitelem a hlavním organizátorem soutěže byl Josef Musil.
Cimg3540
Co se týká účasti našeho malinkého oddílu juda, můžeme být také spokojeni. Zatím máme jenom 3 závodníky, což se má příští rok zlepšit. Ovšem bodovat zatím mohl jenom Pavel Musil. Je to dáno skutečností, že ta nejmenší kategorie U9 se do výsledků družstev nepočítá. A právě Pavel nakonec do bojů nenastoupil pro přetrvávající potíže, které se dostavily po nemoci. Tudíž jsme už ani žádný bod získat pro družstvo nemohli.
Soustředili jsme tedy na soutěž jednotlivců, ve které jsme měli dvě želízka. Sabina Němečková nezopakovala úspěch z Čáslavi, kde jasně převálcovala své soupeřky. Podařilo se jí zvítězit jenom jednou, což jí stačilo na třetí místo. Přesto jsme s jejími výkony spokojeni a vidíme její sportovní budoucnost slibně. Petr Dusil sice nevyhrál ani jeden zápas, ale už se v bojích nachází. Začíná jít dobře do techniky a to je to nejdůležitější, co může nyní být. Obě naše závodní naděje tedy bojovali velmi dobře. Výsledek po jejich dvou prvních závodech není tak důležitý. Hlavním je způsob zápasu a bojovnost. No, a tu oba mají.
  Na soutěži nás překvapilo i několik hvězd z judistického prostředí. Jedním z milých hostů byl pan Tomáš Jeník, kdysi velmi úspěšný reprezentant ČSSR, který je nyní profesionálním trenérem v USK Praha. Náš trenér s ním začínal v TJ Jiskra Kolín, pod vedením tehdejšího trenéra Zdeňka Vojtěcha (nyní aktivní důchodce a trenér v Liberci). Pan Jeník se byl podívat na své kolegy z USK a samozřejmě i na naši PL.
Dsc06692
Obrovskou radost nám udělal sourozenecký pár, současný velmi úspěšný reprezentant Michal Horák a jeho sestra, bývalá několikanásobná M ČR v ženách, Jana Horáková se svojí dcerkou (hvězda TV - nejvlasatější dítě v ČR). Oba sourozenci začínali u nás v oddíle. Využili jsme jejich účasti a požádali je o poziční foto s naší současnou "oddílovou elitou". Oba nám vyhověli a vytvořili pro náš klub společné foto. 

V lednu, přesně 16. ledna nás čeká první kolo PL 2016 ve Velimi. Tam by mělo naše trio opět startovat. Možná je posílí další naše naděje.

AKTIVITY MĚSÍCE - PROSINEC 2015

Poslední oddílový turnaj.
Děti se, v rámci posledního letošního tréninků, utkaly na oddílovém turnaji.
Jak to dopadlo sice není moc důležité z pohledu na vítězství, ale z pohledu přátelských klání a v tom uspěli všichni. 
  Přesto ty výsledky uvádíme, ale berte je s rezervou. Soupeři by se mnohdy společně, s ohledem na věk a hmotnost, nikdy neutkali. Skutečnými vítězi tudíž byli všichni, kteří se prali ohleduplně ke svým kamarádům, soupeřům.
Skupina 1
1. místo Ondřej Málek
2. místo Jan Masopust
3. místo Jaroslav Adam
4. místo Antonín Adam 
Skupina 2
1. místo Denisa Hoffericová
2. místo Anna Sluková
3. místo Sabina Němečková
4. místo Petr Dusil
Skupina 3

1. místo Prokop Červinka
2. místo Pavel Musil
3. místo Aleš Sluka
Skupina 4
1. místo Adam Švimberský
2. místo Pavel Vlachovský
3. místo Jan Poklop
4. místo Vojtěch Lepič
Skupina 5

1. místo Sabina Němečková
2. místo Jan Masopust
3. místo Viktor Kubelka
4. místo Mikuláš Dvořák
Skupina 6

1.-2. místo Jan Svoboda
1.-2. místo Denisa Hofericová
3.-4. místo Petr Dusil
3.-4. místo Prokop Jelínek

Vyhodnocení nejúspěšnějších sportovců

Cimg3575
Ve čtvrtek nás pak čekalo vyhlášení nejlepších sportovců oddílu za rok 2015. Mezi 4 nejlepší patří Sabina Němečková, Petr Dusil, Pavel Musil a Jan Masopust. Všichni obdrželi sportovní čepici OSJu Kolín.
Nejlepším celkem byl celek pokročilých děti. Pro každého byla připravena nějaká ta drobnost a malé občerstvení.
Všem dětem děkujeme za dobrý přístup k tréninkům, rodičům za podporu. Zároveň přejeme hodně štěstí v roce 2016.

FINÁLE POLABSKÉ LIGY 2015

  Náš oddíl získal již po druhé čestné uspořádání posledního kola Polabské ligy. To ovšem ještě nikdo netušil, že se možná dočkáme kolínského rekordu. Již nyní je totiž přihlášeno přes 300 závodníků. A 

to nemusí být poslední číslo.
 M áme nachystaný skvělý tým organizačních pracovníků apracovnic, tak to snad zvládneme tradičně se ctí. Velice náročné rozlosování bude dělat pan Ondřej Šedivý, který je v této činnosti jedničkou v oboru. Pomáhat mu bude předseda STK pan Martin Novotný.
Kopírováni, rozdělování tabulek a práci na předávání cen bude řídit paní Jana Vrbová, která to dělala pro nás již vloni. K ní bude patřit tým - manželé Papcunovi.Diplomy pro nás tvoří další organizační ikona PL paní Kateřina Šedivá, která je bude i vyplňovat. Bude nám zároveň dělat počty závodníků a další organizační záležitosti. K ní ještě musíme někoho sehnat. Jinak nám bude paní Šedivá ještě jistit zdravotní asistenci.
 Zdravo
tní dozor bude mít pod sebou slečna Dana Vokřálová, t.č. studující medička.
Rozhodčích máme také dost. Ba i nějaké navíc. Přitom dáváme možnost zaškolení nováčkům.
Náročné bude i zajištění občerstvení pro více jak 500 lidí. Ale i to máme připravené. Tým pod vedením paní V. Musilové je zkušený a zvládá nápor dobře.
Soutěž je náročná i po finanční stránce. Bohužel je sponzorů málo a tak nese největší zátěž náš klub.
Náš tým je tedy super. Příprava vrcholí a tak to má být.
Pokud se na soutěž dorazíte podívat, budeme rádi, pokud nám napíšete váš dojem. Jinak se omlouváme předem, že nebudeme mít tolik času na zdvořilostní rozhovory. To víte práci se zajištěním chodu máme a není čas na veliké diskuzesmile.

5. KOLO PL 2015 V JUDU - SABINA PRVNÍ VE SVÉ KATEGORII!

     Sobotní vystoupení našich závodníků nám udělalo radost. Nejlépe si vedla Sabina Němečková (8 let), která obsadila ve své kategorii, při svém prvním soutěžním startu, 1. místo. Odeprala 3 zápasy. Všechny zakončila ještě před časovým limitem za plný počet bodů. 
     Od našich závodníků se ale hlavně čekalo jejich začlenění do soutěže a seznámení s prostředím PL. Vždyť to pro ně byl první start a to sebou nese nemalá úskalí. Navíc náš trenér dělal hlavního rozhodčího, tudíž se našim závodníkům nemohl osobně věnovat. Záskoku se věnoval Jan Musil a na zápasiště doprovázel Sabinu a Petra jejich zkušenější kolega Pavel Musil. 
     Petr Dusil (8 let) sice nebyl tak úspěšný, jako Sabina, ale zápasy zvládal dobře. Tudíž splnil svůj prvotní úkol. Ve finálním hodnocení obsadil 3. místo ve své kategorii. 
     Něco jiného byl start našeho zkušeného závodníka Pavla Musila (11 let) v kategorii U13. Ten má za sebou již bezpočet startů na soutěžích. Ovšem nyní již delší dobu netrénuje se svými vrstevníky a chodí jen pomáhat svým mladším kamarádům do přípravek. Tam moc šancí na svojí vlastní přípravu nemá, proto se od něj žádný výsledek nečekal. Přesto byl jeho úvod na soutěži famózní. První dva zápasy ve skupině vyhrál. Teprve třetí zápas prohrál. Přesto postoupil do vyřazovacích bojů z první pozice, kterou si vybojoval ve skupině. Měl nejlepší bodové hodnocení. V postupových bojích byl vyřazen úspěšnějším soupeřem a tak jeho soutěžení skončilo. Jelikož vyhrál skupinu a postoupil do vyřazovacích bojů, získal pro náš oddíl do hodnocení 1 bod.
Všichni tři nám udělali radost. Jejich vystoupení je příslibem pro nasazení dalších závodníků a další úspěchy v soutěžích našeho klubu. 

5. KOLO POLABSKÉ LIGY V ČÁSLAVI

V sobotu 28. listopadu nás možná bude reprezentovat na tomto kole trojice závodníků. Jde o Pavla Musila (U13 - 11 let), který sice není žádným nováčkem, ale dlouho netrénoval se svými vrstevníky a to se jistě neblaze odrazí na jeho výkonech. Ovšem novou posilou by mohl být start dvojice začínajících závodníků. V dívkách, kategorie WU9, nás může zastupovat Sabina Němečková (5. kyu), které je letos 8 let a se soutěžením teprve začíná, Stejně na tom bude její vrstevník Petr Dusil (6/5. kyu).
Tak ať se jim daří.
Pokud je budete chtít podpořit, máte šanci jim fandit přímo v Čáslavi od 10,00 hod., kdy má být zahájená soutěž. Trenér našeho oddílu Josef Musil tam bude dělat hlavního rozhodčího. O závodníky by se tedy měl postarat druhý trenér Jan Musil. Ale máme přislíbenou podporu od druhých klubů.

STŘELBY JSOU ZA NÁMI

 

 Dnes se vydal oddíl sebeobrany na cvičné střelby. Bylo to až na střelnici u Čáslavi (Kluky). Počasí nám sice moc nepřálo, celou dobu byla zima, kterou doprovázel drobný déšť. Přesto se akce vydařila.
Každý si mohl vyzkoušet 2 druhy pistolí a střílet takřka bez omezení. Střeliva bylo dost a na výběr bylo i dost střelných zbraní, Začali jsme pistolí CZ 83 a přešli na pistoli CZ 75 a CZ 75 kratší verzi.

Všichni účastníci se měli za úkol naučit základní manipulaci se zbraní, což bez problémů zvládli. Dokonce se nám podařilo naučit mnohem více, jak jsme čekali. Také je nutné podotknout, že se nejednalo o žádnou soutěž ani mířenou střelbu. Přesto se ukázalo, což pro nás bylo překvapivé, že hodně účastníků mělo velmi dobré zásahy v terčích.

Na střelbách se využívala především starší munice. To bylo z důvodu žádoucích záseků zbraní. Časté záseky pak vybízely k pokročilejší manipulaci se zbraní. Tak se dosáhlo, že mnoho lidí si již dnes dokáže se zbraní poradit i v této nepříjemné situaci. Na střelnici jsme nebyli sami, bylo tam i několik jiných skupin se zbraněmi vyšších kalibrů, čímž se zvýšila náročnost na dodržováné bezpečnostních opatření.

První střelby našeho oddílu sebeobrany jsou za námi. Nikomu se nic nestalo a navíc se všem tato akce líbila, což nás pochopitelně těší. Věříme, že tyto střelby nejsou posledními.

Po každých střelbách si lidi začnou klást různé otázky typu "Udělat si zbrojní průkaz?" Pokud člověka střelba baví, je to velmi dobrá zábava a uvolnění po namáhavém pracovním vytížení. Nutné ale je si předem zajistit bezpečné uskladnění zbraně s cílem zabránění její odcizení nebo zneužití. Zvláštní důraz se musí dávat také na střelivo, které by mělo být uloženo mimo zbraň.
Pokud by si chtěl člověk pořídit zbraň přímo k sebeobranným účelům, je záležitost o něco složitější. Například si musíme uvědomit, že se se zbraní nedá běžně chodit do některých prostor a úřadů. Také se nesmí na místa, kde je větší výskyt osob (diskotéky, kina, koncerty apod.). Zbraň se musí nosit skrytě. Pokud nastane situace, kdy zvažujeme použití střelné zbraně je, pokud zapomeneme na právní apekty, které vyhodnocují oprávněnost použití zbraně, důležité brát ohledy na místo, kde chceme střílet. Zda neohrozíme střelbou jiné osoby, které nemají s útočníkem nic společného. Nemalým problémem je i stálé hlídání zbraně a její nepohodlné nošení při sobě. 
Pokud člověk je např. na samotě nebo se cítí jinak ohrožen, je pořízení zbraně na místě. Ovšem stále to má i svá negativa.  
Nejlepším je tedy kombinace obou zájmů. Pořídit si zbraň ke sportovním (rekreačním) účelům s možností využití i k případné sebeobraně. Jenom si zájemci musejí dávat pozor kterou skupinu požadují. Jenom některé skupiny umožňují nošení zb

Pb153203_2
raní na veřejnosti.

 Fotografie ze střeleb nám poskytla paní Kateřina Šedivá, které touto cestou velmi děkujeme. Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Závěrem musíme ocenit vzornou disciplínu všech účastníků, která je na střelnicích nezbytnou.

← foto paní Kateřina Šedivá

PRO ČLENY ODDÍLU SEBEOBRANY - STŘELBY

Výsledek obrázku pro střelbyV neděli 15. listopadu nás čekají tématické střelby.
Nejde o žádné závody. Hlavním cílem je pro nás seznámení se se střelnou zbraní, nácvik pobytu v blízkosti střelné zbraně, potažmo vlastní střelby a další nezbytné záležitosti spojené s danou tématikou.
Jelikož převážná část účastníků nemá zbrojní průkaz a se zbraní se teprve seznamují, bude kladen zvýšený důraz na bezpečnost. Základní zaškolení proběhne v úterý na tréninku. Na střelbách pak bude odborný dozor u každé střelecké pozice.
Účastnit by se mělo okolo 10 - ti lidí. Pro každé stanoviště bude nutné zajistit 1 instruktora se ZP.
Pro řádně platící členy oddílu je tentokráte mimořádně účast zdarma. Pro případné pozvané hosty - nečleny - nízký poplatek 150,- Kč / osobu. Společně se jenom dohodneme na dopravě, která není součástí plánovaných nákladů oddílů. 
Odjezd od haly Bios je v 8,00 hod. Každý zájemce se musí nahlásit na úterním tréninku (10.11.) nebo přes mail - josef.musil@sportkolin.cz. Vezměte si sebou vhodné teplé oblečení.
Doufáme, že střelecká průprava přinese požadované výsledky.
Cestou zpět se můžeme někde zastavit na kávě.

Z ODDÍLU SEBEOBRANY

 

 Oddíl sebeobrany pracuje ve stabilizované sestavě. Jenom nás někdy cvičí více, jindy méně. To je dáno pracovním vytížením jednotlivých členů, kteří směnují a tudíž jim někdy práce zasahuje do tréninkových časů. Přesto je cvičení zábavné a plné nových poznatků.
Na posledním tréninku jsme provedli prověření zvládnutí základní problematiky první fáze obrany. To je reálné využití krytů, potažmo zastavení útoku. Prověrka nedopadla vůbec špatně. Většinu situací jsme zvládli na dost dobré úrovni. Někteří dokázali přejít rovnou i k druhé fázi. Nešlo přitom o jednoduché pojetí druhé fáze, ale o kombinace jednotlivých prvků obrany. 
Sice máme stále co zlepšovat, ale spokojení být můžeme. 
Cvičení je poměrně intenzivní a mnozí dosahují velmi dobrých výsledků. Myslíme si, že je to především díky dobrému kolektivu a také ochotě, která vládne mezi jednotlivými členy, kdy si všichni vzájemně pomáhají.
Každý zkušený instruktor ví, že v dobrém kolektivu je ta pravá síla úspěchu.
Děkujeme všem členům za přístup a přejeme hodně úspěchů, samozřejmě i zábavy,  při dalším nácviku.  

TRÉNINKOVÉ NOVINKY Z JUDA

     V tomto školním roce již cvičíme druhý měsíc. Je tedy vše v plném proudu, proto ke konci měsíce ukončujeme náborové akce.
   

Cimg3496
  Rozjeté máme obě skupiny. Nejenom tedy tu starší, ale i tu druhou (5+). Podařilo se nám i částečně odpáskovat. Pavel Musil získal žlutooranžový pásek (5/4 kyu), Sabina Němečková šla z půlky žlutého na celý (5. kyu). No a nově přibyli další odpáskovaní - Jan Masopust, Petr Dusil. Oba - pásky bílo žluté (6/5 kyu).
Pravděpodobně ale do konce tohoto roku odpáskují ještě další adepti.
     Páskování sice není moc těžké, ale pokud děti neumějí, nedostanou ho. Pásek je motivační a musí se pro jeho zisk dost udělat.
     Letos možná také vyrazíme ve zvětšené sestavě na Polabskou ligu. Obsadíme tam sice jenom kategorii U9, ale budeme tam. Jediný, kdo nás bude zastupovat ve vyšší ktg. (U13) je Pavel Musil, který judo již dělá delší dobu. Tak snad se nám vše povede.
  
Cimg3491
  U té mladší skupinky to není jednoduché. Děti "zlobí", ale to k tomu patří. Vždyť, kde by se měly naučit trénovat a zvládat nějaká tréninková pravidla, než-li v přípravkách. Prošlo si tím mnoho dětí, a tak víme, že se to bude jen a jen zlepšovat. Pak nám, ti co vydrží, doplní náš starší celek. Ale, i kdyby šlo dítě do jiného celku, či sportu, je to také dobře. Našim cílem není držet děti za každou cenu u nás nebo u juda. Našim cílem je především děti dostat ke všeobecnému sportování. 
     Pro tyto prcky sháníme nějaké dárečky. Pokud by někdo měl nějaké možnosti např. z firemních zdrojů, a chtěl nás podpořit, uvítáme to. Dříve trenéři kupovali všelijaké sládkosti, ale v dnešní době to už není ono. Přeci jenom by se mělo žít zdravěji. 
    Pro všechny děti budeme připravovat i doprovodné programy. Také máme slíbené nějaké sponzorské dary. Chtěli bychom vybavit naši soutěž PL zápasištěm a videotechnikou.Tak se snad alespoň něco letos podaří zvládnout.

BIOS CUP - FLORBAL

Cimg3455
 Dnes, v sobotu 17. října, proběhl náš druhý turnaj ve florbale. Letos se tedy jedná o druhou úspěšnou akci tohoto typu. Jsme rádi, že se k nám vrátila družstva, která hrála již na předchozí soutěži a dokonce přibylo družstvo z Býchor a juniorské družstvo FBC Kolín. Náš tým stavěl nyní jen jedno družstvo oproti minulému startu dvou celků. Startovalo u nás tedy celkem 6 týmů. Málo? Rozhodně ne. Na systém, kde hraje každý s každým, a to dokonce 2 zápasy, je to až až. To jenom tak na úvod. Nyní k hodnocení soutěže.
           Soutěž byla velmi dobře organizačně i technicky zabezpečena. Nic tedy nestálo v cestě k jejímu úspěšnému zvládnutí. Organizační práci se plně věnoval Martin Musil se svým pracovním týmem. K tomu stačil nastupovat k jednotlivým zápasům našeho celku. Vše mělo velmi dobrý spád a všechna družstva odváděla hezké výkony. 
          Velikým překvapením bylo vystoupení našeho celku, které se v první polovině soutěže dostalo suverénně na první pozici. Pokud by Pátečníci neztratili cenné body s celkem FBC Hellfish, kdy společně remízovali, měli by o jeden bod více jak nejlepší tým turnaje Artroza Team. Pak by jim patřila první příčka. Ovšem, i kdyby měla družstva stejný počet bodů, rozhodl by vzájemný zápas. Ten by dopadl lépe zase pro soupeře. Druhé místo je tedy pro ně skvělým výsledkem. Podařilo se jim porazit ostatní celky, což nebylo vůbec lehké. 

Každý zápas byl pro naše hráče dost těžký. Mnohdy napínavý až do konce.
          Soutěž tedy zaslouženě vyhrál nejlepší celek turnaje Artróza Team se ziskem 24 bodů. Druhé místo patřilo našemu celku

Wp_20151017_16_14_48_pro
 Pátečníkům  se ztrátou jednoho bodu na vítěze, tedy ziskem 23 bodů. Třetí místo obsadil pražský celek HBC Hellfish se 14 body. Čtvrté místo patří minulému vítězi celku Alkáči, páté FBC Kolín (mladý juniorský celek) a poslední mladému celku z DDŠ Býchory.

          Pořadatelé s rozhodčími museli stanovit k ocenění nejlepší jednotlivce. Nebylo to vůbec lehké. Těch cen by bylo potřeba více. Přesto se podařilo vybrat ty, kterým se na turnaji vedlo nejlépe. Nejlepším hráčem turnaje byl vybrán Josef Filip (Alkáči), nejlepším střelcem Tomáš Maršoun (Artroza Team) a nejlepším brankařem Lukáš Spal z našeho týmu Pátečníků.

Rozhodci

          Ocenění si zasloužili i oba rozhodčí, pánové Lukáš Hlavatý a Marek Cimpl (oba z místního FBC Kolín), kteří řídili soutěž. Maličkost, v podobě koláče a diplomu, si odvezl každý tým, který se účastnil soutěže.
          Soutěž je úspěšně za námi. Děkujeme všem, kdo se o hladký průběh zasloužili. Velmi děkujeme také kolegům z FBC Kolín, kteří nám poskytli nejenom rozhodčí, ale zapůjčili i technické vybavení. 
          
          

2-misto-patecnici
Více foto z tohoto turnaje naleznete ve fotogalerii.

Náš úspěšný tým Pátečníků:

PŘÁNÍ PÁTEČNÍKŮM

Dnes se 

Florbal-repre-001
u nás na kolínské hale objevil reprezentant ČR ve florbale Patrik Dóža (Paddy). 
Byl zde na prezentaci výrobků firmy FAT PIPE u místního oddílu florbalu FBC Kolín. 
Při této příležitosti popřál i našim Pátečníkům hodně štěstí a zdaru v sobotním turnaji. Děkujeme a přejeme mu také hodně dalších úspěchů.
Tak snad se opravdu v sobotu zadaří. Nejde v žádném případě o umístění, ale o to, aby měl náš turnaj špičkovou organizační úroveň a klubům se u nás líbilo. Samozřejmě bychom si také přáli vidět hezkou hru a žádný úraz. Což se posledně podařilo v plné míře. 
Naši Pátečníci sice nejsou žádní profesionálové. Nehrají ani extraligu, ale jsou pro sport zapálení. Už jenom proto je na co se dívat.
Tak hodně štěstí. smile

SEBEOBRANA

Oddíl sebeobrany nabírá na počtech. Neustále se nám zvyšuje základna. Což nás velmi těší. Pozitivní je i to, že jsme stále parta normálních lidí, kteří si na nic nehrají. Vytrvale společně hledáme tu svojí správnou cestu. 
Nábor ukončíme hned, jak dojde posledních možných 8 lidí. S ohledem na malé prostory (malý přístěnek juda na hale Bios) máme skutečně jen malou kapacitu. Nejde tedy o nějaký marketingový počin. Pokud tedy někdo váháte, dojděte co nejdříve.
Odhadovaný konec náboru by měl být odhadem max. koncem října. Po této době by to bylo možné přibírat, jen za někoho, kdo by přestal chodit. Ovšem základna je stálá. 

BIOS CUP 2015 - FLORBAL

Již v sobotu 17. října 2015 pořádáme letos již druhý florbalový turnaj našich Pátečníků. Mělo by se představit kolem 8 týmů. Věříme, že turnaj bude mít minimálně stejnou úroveň jako minule, kdy všechny týmy hrály velmi hezký florbal.


Na vítěze čekají i zajímavé ceny. Pochopitelně i hezké poháry a medaile. Ovšem vítězi jsou pro nás všichni, co odvádějí dobrý výkon a jsou skutečnými bojovníky až do posledních zápasů.
Máme zajištěné občerstvení a kolínský florbalový klub (FBC Kolín) nám poskytne mantinely a kvalifikované rozhodčí. Za tuto pomoc jim velmi děkujeme. Je pravděpodobné, že na náš turnaj přihlásí i jeden tým svých juniorů.
Kdo se chce podívat na boje skutečných chlapů, může se přijít podívat. Vstup je pochopitelně bezplatný. Jenom žádáme o přezůvky do TV.
Děkujeme všem, kdo nám pomáhá turnaj připravit. Hráčům přejeme hodně úspěchů a dobré zábavy. Návštěvníkům hezkou podívanou .

POSUN TURNAJŮ

S ohledem na VH ČSJu přesouváme poslední kolo Polabské ligy z 12. prosince na 19. prosince 2015.

Také posouváme druhý letošní turnaj ve florbale - Bios cup - 17. října 2015

Nezapomeňte si termíny zaznamenat ve svých kalendářích.smile

TRÉNINKY JUDA

Tréninky judo:
úterý:
15,00 - 16,00 hod. skupina - starší a pokročilejší
16,00 - 17,00 hod. skupina - začátečníci - 5 let
čtvrtek:
15,00 - 16,30 hod. skupina výběr (děti, které zvládnou základy pádové techniky a něco málo ze základní techniky). Do této skupiny jdou děti výběrem trenéra.
V době školních prázdnin - volna je hala uzavřena - tudíž ani tréninky nejsou.

     Prosím, neposílejte nám na čtvrteční trénink děti, které na tento druh tréninku nejsou řádně připravené. 

Každé dítě musí projít základní průpravou a tu bezpečně zvládnout. 
     Děti jsou každé jiné. Některé se chytí dříve, některé déle. To ovšem neznamená, že to, které se chytí později, je horší. V žádném případě. Mnohdy některý judista začíná pomaleji, ale od určitého (svého) momentu vývoje startuje raketově vzhůru a dosahuje mnohem lepších výsledků, jak jeho spolucvičící. Tudíž je nutné přistupovat ke každému jedinci individuálně a dát mu dostatečný prostor.
     Na trénincích je patrné, že některá děcka si při nástupu do oddílu spíše hrají a nedávají pozor. Není to sice pro trenéra nic příjemného, ale tak to u těchto dětí prostě chodí a každý trenér s tím musí počítat. Nemá cenu na děti v první fázi průpravy tlačit a vynucovat si pozornost. Ono se každé dítě ke cvičení postupem času chytí. Někdy to trvá pár tréninků, někdy i půl roku, ale chytí se každé. To je také jeden z podnětů našeho cvičení. Naučit děti přístupu k tréninku a tréninkovým návykům. 
     Podobné to je i v jiných životních přechodech. Domov - školka, školka - škola apod.. Pokud se na děti tlačí, je to špatné a ubližuje jim to.
     Děkuji za trpělivost a pochopení.  

     Všem dětem (rodičům) bylo oznámeno kam mohou docházet. Bližší informace podá trenér Josef Musil

ROZŠIŘUJEME CVIČENÍ SEBEOBRANY

Nově rozšiřujeme cvičení sebeobrany o čtvrteční trénink.

Nyní tedy trénujeme:
úterý a čtvrtek - vždy od 17,00 hod. do 18,30 hod.

Stále nabíráme nové zájemce. Zájem máme o úplné začátečníky, kteří nejsou "postiženi" nějakým bojovým sportem. Počet cvičících bude omezen na 20 osob na jednotku. Doporučený věk je 16 - ∞.
Rádi uvítáme lidi, kteří mají dobrý vztah ke kolektivu. Na věku skutečně nezáleží Náročnost cvičení si určuje každý sám.


Cvičení jsou realizovaná bez přístupu veřejnosti. 

PŘÍPRAVKA JUDA - JEJÍ ZAMĚŘENÍ

Rodiče k nám vodí dítka, která jsou mnohdy v předškolním věku. Někdo si může povzdechnout, že to pro ty děti není vhodné nebo že to je k ničemu apod.

Je to opravdu tak? Ne, není. Děti naučíme, společně s rodiči, minimálně pravidelně docházet na tréninky, zařadit sport do jejich běžného života, život v kolektivu a mnoho dalšího užitečného. A to ještě dříve než-li do jejich života vstoupí tvrdě výpočetní technika a jiné technologie, které z našich dětí dělá sice pokrokově vzdělané generace, ale na úkor zdravého přístupu k životu. Děti se mnohdy uzavírají do svých pokojů a pak je těžko dostáváme od počítačů. Poznamenává je to nejenom na pohybových defektech, ale mnohdy i v duševních problémech.

Proč do juda?
Děti, dojdou-li k nám, nemusejí zákonitě dělat celý život judo. Mohou dělat i jiné sporty. Od nás se dá volně přecházet do jákehokoliv sportu. U nás se děti naučí, když nic jiného, tak v prvních letech padat. Což se jim jistě hodí celý život. Kdo bude chtít, naučí se i dost techniky a pod.
Na trénincích a jejich doprovodných akcích zažijí i dost zábavy. No, a kdo bude chtít, může i soutěžit. Ať již za náš oddíl nebo za sousední oddíl juda. Vše prostě podle libosti.

Přípravky jsou na hale 2. Jednu děláme v našem oddíle (SK sambo Kolín), kde se snažíme dělat kolektivy do 20 dětí. A druhá je u kolegů v TJ Start Kolín. Ti mají přípravky bez omezených počtů. 
Která je výhodnější pro vaše dítě? Zde můžeme těžko hodnotit vlastní práci. Nebylo by to objektivní. Snad jen mohu s plnou odpovědností říci, že lepší jsme v tom, že se můžeme, při menších počtech dětí, jim více věnovat. Sledujeme důkladně jejích rozvoj. Necháváme jim čas na adaptaci. Každé dítě je jiné. Některé se plně zapojí a bude soustředěné hned od 5-ti let jiné až v 10-ti letech. U nás mají čas. Nikdo na ně nijak netlačí. Také bereme podstatně mladší děti než kolegové. 

Naše přípravka je tedy dobrou volbou. To nám dokazuje i skutečnost, že se k nám děti v hojném počtu po prázdninách vrací a úbytky jsou tradičně minimální.

Je potřeba kimono?
Ne, není. Dokud se dítě neposune dále, stačí mu starší tepláky. Pokud ale rodiče chtějí kimono, lze ho získat buď zakoupením nového (děti rostou a tak ta investice nemusí být zrovna adekvátní) nebo staršího kimona. Starší kimono se již vyplatí, protože se dá později zase prodat dále bez větších prodělků (mnohdy ho prodáte za tolik, kolik jste ho koupili - doporučená cena 200,- Kč). Také se dá kimono u nás pronajmout za 100,- Kč / rok. Nejlepší je ho dostat od někoho známého, kdo dříve judo dělal a někde má kimono zasrtčené ve skříni. Občas, pokud máte štěstí se dá koupit i v některém bazaru a mnohdy jen za několik desítek korun. 
Při pořizování kimona si ale dávejte důrazný pozor na to, aby kimono bylo skutečně na judo. Musí být nepoškozené, úplné a hlavně pevné.
Začátečníkům doporučujeme nyní kimono neřešit.
Josef Musil - trenér

SEZÓNA ZAHÁJENA

Tak jsme to rozjeli přesně podle plánu. Účast sice nebyla veliká, ale s tím se tak trochu počítalo. Hlavně, že se začalo v požadovaném termínu.
Pátečníci (oddíl florbalu) dokonce, i přes "mírný odpor" správy haly, zahájili sezónu již v pátek svým tréninkem. Přípravka juda byla rozjeta dnes 8. září od 15,00 hod. Celkem na ní dorazilo 5 nových dětí a 6 dětí, které k nám chodily již v minulém školním roce. Omluveno z účasti je 11 dětí. Tudíž to pro letošek nevypadá vůbec špatně. 
Nyní musíme děti rozdělit do skupin tak, aby se ti zkušenější mohly dát k sobě a začátečníky soustředit ve druhé skupině. 
Po trénincích přípravek bylo zahájeno cvičení i oddílu sebeobrany. Na ní dorazilo 6 lidí. Čtyři lidé jsou omluveni. Sice je nás málo, ale zase není mezi námi nikdo, kdo by nějak narušoval chod celku. Do tohoto celku budeme nadále nabírat další členy. Chtěli bychom vytvořit partu cca okolo 30-ti lidí.
Se sebeobranou nás v září čekají plánované střelby. Počítáme také se zavedením druhého tréninku, který by měl být ve čtvrtek. 
Děkujeme všem za přízeň a přejeme vám všem hodně hezkých zážitků při našich aktivitách. 

ZAHÁJENÍ SEZÓNY A NÁBORŮ PRO ŠKOLNÍ ROK 2015 / 2016

Po školních prázdninách se začne rozebíhat i činnost našeho oddílu. Proto vám zde přinášíme základní informace. 
Ti co chodili do prázdnin mají možnost pokračovat zase ve stejných časech. A nové zájemce o judo (5 - 12 let)přivítáme na první jednotce 8. září od 15,00 hod. Ty menší později (další trénink) posuneme od 16,00 hod.
Zájemce o reálnou jednoduchou a účinnou sebeobranu (14 - 70 let) přijímáme ve stejný den od 17,30 hod.

V září zahajujeme cvičení s předstihem. Již 2. Týden na hale Bios.

Oddílové poplatky činí 1.500,- Kč / školní rok 2015 / 2016. Lze hradit převodem. 
Poplatky za sebeobranu 250,- Kč / měsíc.

Konkrétní časy tréninků - a náborů: 

Skupina pokročilých + nábor nových zájemců 
(někteří se později přesunou od 16,00 hod., kde doplní menší skupinku dětí) 
úterý od 15,00 hod. do 16,00 hod.
Začínáme – 8. září 2015 na hale Bios – malý přístěnek juda  

Současná přípravka (4, 5 let)
úterý od 16,00 hod. do 17,00 hod.
Začínáme – 8. září 2015 na hale Bios – malý přístěnek juda  

Sebeobrana – oddíl 
úterý od 17,00 hod. do 18,30 hod.
Začínáme – 8. září 2015 na hale Bios – malý přístěnek juda  

Trénink + - výběr judo – pokročilá skupina 
Tréninky i ve čtvrtek od 15,00 hod. do 16,30 hod. 
První čtvrteční trénink bude zahájen 17.9. 

Bližší informace získáte na prvním tréninku nebo na josef.musilosju.eu

TURNAJ V PÉTANQUE

P8220157_2
Náš oddíl uspořádal dne 22. srpna 2015 první oficiální turnaj v Pétanque ve své historii. Jelikož se jednalo o první soutěž a prázdninový termín, nečekala se moc veliká účast, přesto se sjelo hned několik kvalitních družstev a turnaj kupodivu měl velmi dobrou úroveň.
Velikým překvapením byl výkon výpravy ze Žlebů, družstvo ve složení Helena Pešková a Zdeněk Hanuš nenašlo přemožitele a tak hladce celý turnaj vyhrálo. Ovšem na paty jim šlapalo družstvo z našeho oddílu, které skončilo na druhém místě. Třetí místo obsadilo družstvo z Peček a čtvrté z Čáslavi.
Turnaj, který byl z technických důvodů (stále bohužel nemáme vlastní hřiště)
P8220144
 přemístěn do Čáslavi, byl velmi dobře zajištěn občerstvením, o které se podělila všechna družstva. Po soutěži byla zajištěná společenská akce, kdy nám zahrálo hudební seskupení 3 citronci. Zábava byla velmi dobrá a o to především šlo.
Vítězům blahopřejeme a všem přejeme hodně úspěchů v dalších turnajích. 
Více foto naleznete v naší fotogalerii.

ROZLUČKA SE ŠKOLNÍM ROKEM

 Páteční loučení se školním rokem a sezónou se podařilo.
Účast přes 120 osob, plno her, dobrého jídla a pití dalo základ úspěchu snažení několika aktérům akce. 
Jsme rádi, že se nám povedlo pro naše děti udělat zajímavé odpoledne. Fotky dodáme dodatečně. Níže máme jenom pár, ne moc vydařených, fotek z mobilu.