Páskování

Na páskování máme sice ještě čas, ale proč se nezajímat o možný zisk práva nosit některou z barev.
Judo má několik stupňů technické vyspělosti. Ty se dělí na stupně žákovské (kyu) a mistrovské (DAN).
Kyu má tyto stupně:
6. kyu - bílá barva, 6/5. kyu - žluto bílá barva, 5. kyu - žlutá barva, 5/4. kyu - žlutooranžová barva, 4. kyu - oranžová barva, 4/3. kyu - oranžovozelená barva, 3. kyu - zelená barva, 2. kyu - modrá barva, 1. kyu - hnědá barva 

DAN - mistrovské stupně:
Těchto stupňů je 10. Každý z nih se značí římskou číslicí. Všechny mají černou barvu. Od VI. DANu mohou jeho držitelé nosit červenobílý pás (má pásy jako výstražná páska) a od VIII. DANu mohou nosit jeho držitelé červený pás. 
Páskování je běžné do VI. DANu, od VII. se udělují významným světovým funkcionářům v judu. Ovšem už na II. DAN je vše již složitější a hůře se zkouška povoluje (u nás ČSJu - kolegiem DANů). Čím větší stupeň, tím obtížnější doporučení. V Kolíně má nejvyšší - II. DAN Josef Musil.

6. kyu – bílý pás
Není potřebná žádná zkouška. Některé oddíly (náš ne) vyžadují nějaký čas na právo nošení kimona.

6./5. kyu – bíložlutý pás - provádí se příslušná zkouška. Zájemce musí před podstoupením zkoušky splňovat – podmínky pro udělení daného kyu a musí ho jeho osobní trenér doporučit.
obr. příloha ČSJu: http://www.osju.eu/userFiles/zr-5-6-kyu.pdf

5. kyu – žlutý pás – provádí se příslušná zkouška před zkušebním komisařem. Zájemce musí před podstoupením zkoušky splňovat – podmínky pro udělení daného kyu a musí ho jeho osobní trenér doporučit.
obr. příloha ČSJu: http://www.osju.eu/userFiles/zr-5-kyu.pdf

Info pro děti: oddíl má vlastního zkušebního komisaře - Josefa Musila, tudíž se nemusí nikam složitě jezdit za zkouškami. Na zkoušky u dětí nyní nespěcháme, máme na to dost času.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665
Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
e-mail:
josef.musil@sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

 

Sport-kolin-na-mape

Podporovatel

 

Náš spolek získal výraznou podporu od jednoho z nějvětších dodavatelů florbalového vybavení. Výrazné slevy a akce platí samozřejmě i pro naše členy. Více zjistíte u vedoucího florbalového týmu Martina Musila.
https://www.eflorbal.cz/<

Podporovatel

Od NSA, stejně tak jako jiné sportovní spolky, dostáváme ročně nemalou finanční podporu na mládež formou dotace. Ta nám pomáhá pokrýt nemalé roční náklady na sportování dětí ze spolku.
Děkujeme.
https://www.agenturasport.cz/

Podporovatel

Město Kolín
Mesto-kolin

Ročně získáváme několik sportobních dotací od města. Jedná se o pravidelné dotace ve dvou pololetích v souladu s kritériemi Sportovní komise Rady města. K tomu dále získáváme, na základě individuálních žádstí, dotace na jednotlivé sportovní akce, pokud je sportovní komise po posouzení doporučí a Rada města schválí.
Děkujeme 
https://www.mukolin.cz/