Novinky v pétanque - start v 1. lize

     Dnes nám byla potvrzena účast v 1. lize !!! Je to prvně v historii, co bude náš spolek hrát takhle vysokou soutěž. Pravdou sice je, že to není fotbal či hokej, tudíž ani srovnatelná kvalita, ale i tak máme ze zařazení do druhé nejvyšší pétanque soutěže velikou radost.
     Jak uvádím, není to kopaná či hokej. Na druhou stranu zase máme, na rozdíl od nich, většinu domácích hráčů a jen 2 hostovačky v týmu. 
     Kapitánem týmu je stanoven Martin Šternberg, který již soutěžil nejenom v této lize, ale dokonce i v té nejvyšší. Pomáhat mu bude Zuzana Malá, která má rovněž zkušenosti z této soutěže.
     Do ligové soutěže vstupujeme s novým týmem, který se ovšem opírá o naše nejzkušenější závodníky. Neděláme si letos žádné ambice na nějaký významný výsledek, ale budeme se snažit pochytit co nejvíce zkušeností, a ty následně využít v dalších letech. 
     Možná si někdo může myslet, že pétanque hrají jen nějací důchodci v parku, a že soutěž nemá žádnou úroveň.  Věřte, že by se tento člověk divil, jak náročné dokáží být soutěže na profesionální úrovni. On totiž málokterý sport dokáže soutěžit na MČR v 70 až 100 účastnících v jedné kategorii. Tam neuvidíte nikoho, kdo by měl šance si z jedné soutěže odvézt 5 zlatých, 6 stříbrných….. Ne, u pétanqu 1 zlatá, 1 stříbrná a 1 bronzová. Prostě kvalita každým coulem. A jak je to s důchodci? Ano, hrají také. Stejně tak i žactvo apod. Prostě v jako jiných sportech. Jen s tím rozdílem, že u pétanque hrají v dospělých všichni dohromady. Vždyť i my nasazujeme do soutěží naši členku, která má 11 let. Přesto dokáže porazit nejednoho favorita soutěže.       A kdo nás bude zastupovat?
     Z našich to budou Martin Šternberg, Zuzana Malá, Nikola Šternbergová, Vít Šternberg, Karel Novotný, Zdenek Hanuš, Radek Levínský, Valerie Štěpánová, Josef Musil. A na hostování máme sjednané hráče ze Sokolče Josefa Kaliánka a Jindru Sekerešovou. Tento tým vede pan Jan Svoboda, kterému zároveň děkujeme za povolení jejich startu za náš spolek.

Týmu přejeme úspěšný start do soutěže

Za spolek Josef Musil  

Martin Musil převezme ocenění za přínos sportu pro město Kolín. Pátečníci jsou v anketě o sportovce roku 2021, a to tým mužů.

     Jestli si někdo zaslouží ocenění v našem spolku, tak je to jistě pan Martin Musil, který se stará nejenom o chod florbalového týmu (Pátečníci), který vede od jeho založení, ale i za činnost pro celý spolek. Čas se podepisuje na každém. To, co zvládáme v mládí v pohodě a s přehledem, v pokročilejším věku se stává nemalou zátěží. Už nerozumíme těm počítačovým systémům, postupům, výkladům, programům....., čím nás úřady vesele zásobují. Ty prostě neberou v potaz, že jsme jiná generace. No, a pak je čas právě pro ty mladší, co se v této době lépe orientují. Bohužel jich je hodně pohodlných a moc se jim pomáhat nechce. U nás to je jinak. My máme Martina, který se snaží hlavně tam, kde si já nevím rady. Nebýt jeho, tak bych možná nezrealizoval mnoho dotací, přihlášek apod. On si prostě to ocenění zaslouží: Předávat mu ho bude někdo z vedení města nebo jimi pověřená významná osobnost již 22. 2. 2022 v kolínském divadle. A u toho je dobré ještě poznamenat, že Martin bude prvním našim členem, který toto ocenění dostává ve spojeno se spolkem Sport Kolín, z.s.. Náš spolek má už jednoho držitele. Ten ho ale získal při členství v jiném spolku.
     V divadle bude probíhat vyhodnocení nejlepších sportovců roku 2021. Vítěz je daný výsledkem ankety, kterou vyhodnocují významné osobnosti města, sportovní odborníci a další vybraní jedinci. My máme v této anketě jednoho zástupce a tím je mužský florbalový tým, který si sice ocenění zaslouží, ale zřejmě ho nezíská, protože další posuzované týmy chodí větší soutěže. I tak je ale dobré, že se náš tým do výběru dostal. Sice, jak píši nemá šanci, ale pozornost si jistě zaslouží. Když opomenu ty poslední zápasy, kde se jistě podepsala marodka, tak už několik sezón hrají skvěle. A to tak skvěle, že každoročně postupují o úroveň výš. Bohužel poslední dva roky přišla pandemie, a ta jejich postupy zastavila, a to i přes to, že vždy končili na první příčce skupiny.
     Tým Pátečníků vede od jeho založení Martin Musil. Hlavním trenérem už několik sezón je Zdeněk Milo.
     Pokud by se někdo chtěl dojít do divadla podívat, tak si pospěšte, máme jen cca 10 lístků.
Josef Musil

Pétanque i v zimním období?

     Ano, je to tak. Je až nepochopitelné, jak tato skvělá hra dokáže vybudit ke hře nejednoho nedočkavce. A týká se to i nás. Jak si jinak vysvětlit, že se hrálo nejenom za hezkého počasí, ale i za toho méně vlídného. A to tak nevlídného, že si někteří hráči museli nasunout na své prokřehlé ruce do rukavic. Jo, a kdyby to byl jen jeden den. Hraje se snad každý týden.
     Nejsme v tom sami. Vidíme například také na facebooku, že se scházejí i jiní lidé z různých koutů naší země. Pamatuji si doby, kdy se prostě v zimě nehrálo. 
     Trénuje nás dost. Někdo hraje lépe jiní hůř, ale to na chuti k tréninkům nic nepokazí. Však se také čeká na nějaké ty soutěže v okolí. Ale i na ty naše hlavní. To jsou nejenom naše oddílové, ale především prestižní Polabská liga pétanque. Nově se také budeme hlásit do MČR klubů. I na tuto soutěž si troufáme. Neděláme si žádné ambice na nějaká umístění, ale chceme si prostě pořádně zahrát. 
     Tým na MČR klubů povede Martin Šternberg, který má se soutěží největší zkušenosti, když odehrál několik sezón za skvělý tým z Kostomlat. Pomáhat mu bude Zuzana Malá, která je velmi zkušenou hráčkou, a od letošního roku je plnohodnotnou hráčkou našeho spolku. Ta také povede, pokud nám pořadatel dovolí na PLP start dvou týmů, tak ten "A tým" Pomáhat jí bude Martin Šternberg. "B tým" povedu já s Karlen Novotným. Pokud nedostaneme povolení k sestavě 2 týmů, bude hrát jen jeden. Ten následně povedu já s tím, že jednu "podskupinu" povede Zuzka a druhou Karel.
Josef Musil

Bída a šeď. Florbalisté klesli tabulkou

Po dlouhé pauze, která trvala dva měsíce naskočili florbalisté do dalších bojů o body do tabulky. Cesta do Prahy netrvala dlouho, avšak výjezd v brzkých hodinách nebyl příjemný pro nikoho. Velmi oslabená sestava, které chyběly opory, avšak plna nových tváří. První zápas, který papírově ukazoval na favority z Kolína. Na hřišti se však podle papírů nehraje a když kolínští po první třetině vedli „pouze“ o jeden gol, bylo jasné, že to nebude žádná procházka zahradou. Ani dva goly Mila a Slavíka nestačily, neboť soupeř po druhé třetině vedl 4:2. Kolín se zakousl a zabojoval. Milo s Maršonem otočili zápas ve prospěch hostů. Těsně před koncem druhé trětiny ještě Musil netrefil skákající míček před odkrytou brankou. Kolín tak bránil jednogólový náskok. Bohužel marně. Soupeř minutu před koncem srovnal střelou z poloviny hřiště. Šlo se do nájezdů, kde soupeř skóroval ve všech třech případech a tak si připsal do tabulky dva body. Kolín odcházel s jedním.

branky: Milo 3x, Slavík 1x, Maršon 1x

Sport Kolín x EMCO Cholerics 5 : 6(po nájezdech)

Druhý zápas, který dle umístění v tabulce, opět hrál do karet Kolínu. Kolín sice brzy vedl, avšak soupeř během první třetiny odskočil na rozdíl dvou branek. Kolínská hra byla nemastná-neslaná. Ač míček držel častěji na hokejce, nedokázal se prosadit a soupeř tvrdou a důraznou hrou kolínské válcoval. Na začátku třetí třetiny soupeř přidal v rozmezí minuty 3 branky a bylo po zápase. Kolín se chopil otěží, kousal, bojoval, střílel avšak vyrovnávací gól nepřišel a tak kolínští odešli ze zápasu s jednogólovým mankem a nulovým přísunem bodů z tohoto utkání.

Díky těmto dvěma prohrám Kolín klesl tabulkou. Avšak stále má případný postup ve svých rukách. Je však na zamyšlenou odvést si jeden bod při 11 vstřelených brankách.

Branky: Milo 3x, Musil 2x, Slavík 1x

Sport Kolín x Sokol Benátky  6 :7

Kvalifikační turnaj a TS U15 - judo

     Již tuto sobotu 29. 1. 2022 se koná u nás na hale Bios kvalifikační turnaj juda pro starší žáky (U15). Po něm následuje trénik dané kategorie.
Časový harmonogram:
8,30 - 9,00 vážení
9,30   předpokládané zahájení soutěže
9,30 - 11,30 předpokládaná doba soutěže
11,30 - 13,30 trénink

POZOR - pro účastníky platí tato nařízení:
účast (vstup) jen očkovaný nebo po prodělání onemocnění Covid-19 (do 180 dní od nemoci), případně PCR test - ne starší 72 hod. Potřebné potvrzení mít sebou!!!

Maximální kapacita je 100 osob   

Akci pořádá náš kraj - my děláme přípravu apod.
Zdravotní dozor je zajištěn.

Josef Musil

Akce posledních týdnů letošního roku

     Poslední týden jsme měli napilno! Nebylo dne a obrazně řečeno, ani hodiny, kdy jsme něco nezajišťovali či nepořádali. Až tak byla náročná doba posledních týdnů. A to ještě není konec.
Nejprve to bylo dodělání několika programových dotací… pak i příprav soutěží a akcí.
Nejprve to bylo 4. 12. kolo krajské ligy mužů ve florbale, které jsme pořádali v nové hale Borky. O to se postaral Martin Musil a spol. Ovšem, hned týden po tom, jsme chystali na sobotu Polabskou ligu v judu a druhý den Turnaj nadějí. Rovněž v judu. Obě soutěže jsme zrealizovali dle našich představ s přihlédnutím na současnou pandemickou situaci.
     Všechny uvedené soutěže jsme zvládli na jedničku. Tak to alespoň hodnotí všichni, kdo nás oslovil. A není se co divit. My umíme soutěže pořádat, a to je fajn.
Dnes, 17.12. jsme zrealizovali již dříve plánovaný přátelský zápas dvou mládežnických florbalových týmů, které sami průběžně připravujeme. Jeden z týmů je školní klub florbalu pod 3. ZŠ v Kolíně a druhým je náš tým mladých pátečníků. Zápas byl skvělý. Děti hrály jak „o život“. Sice vyhrál školní oddíl, ale uznání si zasluhují oba týmy. Jejich výkony nadchly i rodiče, kteří přišli své ratolesti podpořit. Bylo se na co dívat.
     Škoda, že se akce nemohl účastnit trenér Zdeněk Milo, který se podílel na přípravě mladých Pátečníků.
     Pokud si někdo zaslouží vyzdvihnutí, tak to jsou Pavel Musil, který trénuje školní klub a mnohdy i mladé Pátečníky, no a pak ještě Aleš Sluka, který mu pravidelně asistuje. Oba si také s týmy zahráli. Soutěž rozhodoval Martin Musil, šéf oddílu florbalu a kapitán ligového týmu mužů.
     Rodiče jsme pohostili, dle zvyklosti, kávou, čajem a nějakými sušenkami. To pro účastnící děti jsme připravili více cukrovinek, spolkové propisky a pamětní diplom. Vždyť to také byl historicky první zápas tohoto typu.
     Děkujeme všem účastníkům a lidem, co se na přípravě všech soutěží a přátelského utkání spolupodíleli.
Josef Musil   

Pro oddíl juda - základní informace k soutěžím, které nás čekají již tento týden na hale Bios

A. SOBOTA - 11. 12. 2021
Polabská liga - oficiální soutěž
Zatím jsou přihlášeni - R. Motlíček, Švimberský, oba sourozenci Říhovi, Kubelka, Jelínek, Kohel
přihlašte se další ....

vážení začíná od 8,00 hod. pro kategorie U11 a U15 POZOR KONČÍ V 9,00 hod.
druhé vážení pro kategorii U13 začíná od 11,00 hodin POZOR KONČÍ ve 12,00 hod.

Dojděte včas!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B. NEDĚLE - 12. 12. 2021

Akce je vhodná pro úplně všechny děti z přípravky! Budeme se těšit na společný sportovní den.

Turnaj nadějí 2021 - tento turnaj je pro všechny začínající
 judisty!!!
Váha začíná v 8,00 hod. a končí nejpozději v 9,00 hod.
Budeme rádi, když dojdou všechny naše děti, protože máme připravený soutěžní program i pro ty nejmenší.

Bližší info - Josef Musil
na tréninku nebo 605 209 665 josef.musil@sportkolin.cz nebo josef.musil@osju.eu

 

Florbalový klíč od města zůstal "doma"

Psala se sobota 4.12.2021. Mužský florbalový tým měl před sebou další domácí zápasy na domácím hřišti. Soupeři nebyly opět žádná ořezávátka. Hned první zápas to také bylo znát. Hrálo se totiž dlouho bez gólu. Oba týmy velmi kvalitně bránili a diváci se začínali nudit.Na začátku druhé třetiny si s míčkem pohrál kapitán Musil a vsítil první gól zápasu. Svůj první bod zaznamenal nováček v týmu Vítů, který si tak zkusil svůj první soutěžní zápas v kolínském týmu.  Ve třetí třetině přidal další gol Milo, který tím tým konečně trochu uklidnil. Na konečných 3:1 upravil opět kapitán Musil.  Vosy jen lehce upravily skóre vzápětí střelení třetí branky Kolína na konečných 3:1. Kolín si tak přidal další tři body do tabulky.

Kolín x Vosy 3:1

Branky: Musil 2x, Milo 1x

Čas 12:30. Na tento poobědový čas se všichni těšili, neboť přišel zápas pravdy o pomyslný klíč od města Kolína. Již před zápase bylo jasné, že klíč v Kolíně zůstane. Nevědělo se však, ve kterých rukách. A tak se zápas rozehrál. Po devítí odehraných minutách svítilo na tabuli skóre 5:0 pro Pátečníky. Jak by také ne, když Musil řádil a po dvou totožných situacích vstřelil v krátkém rozmezí dvě branky. Skvěle vyšel zápas i Pácalovi s Milem. Oba vstřelili hattrick a Milo přidal ještě čtvrtou branku. Pro jistotu. Pitbulové kousali, běhali a snažili se, ale víc jak jeden míček se jim za brankovou čáru nepodařilo dostat. Dnes to nebyl jejich zápas. A jak se říká, štěstí přeje připraveným. Zápas to byl i tak velmi obtížný a Áčko se přesvědčilo, že žádný soupeř není neporazitelný. Pravděpodobně to byl poslední zápas letošního kalendářního roku. Pro Tomáše Pácala možná poslední match letošní sezony. Děkujeme, že jsi byl součástí týmu a brzy se vrať.

Pátečnící x Pitbuls 9:1

Branky: Milo 4x, Pácal 3x, Musil 2x

Všem fanouškům děkujeme za účast a podporu přímo v hledišti. Budeme se na Vás těšit příští sezonu na dalších domácich zápasech.

Domácí a navíc "pořadatelský" turnaj

Pokud jste naše florbalové áčko neviděli v akci minulý měsíc, máte druhou šanci (třetí už letošní sezonu nedostanete) vidět naše borce opět v boji o body do tabulky. Tentokrát budeme Vaši podporu potřebovat víc než jindy. Čekají nás důležité dvá zápasy. O to pikantnější bude ten druhý, hrajeme totiž proti druhému kolínskému klubu. Chcete-li být u toho, vidět spousty branek, soubojů a emočních momentů, přijďte se podívat. Minule jste vytvořili fantastickou kulisu, a my ji chceme vidět znovu.

V sobotu 4.12. lehce po snídani  10:10 hod a následně na obědový předkrm ve 12:30 v Hale Borky v Kolíně.

P.S. jak již bylo řečeno níže, hledáme i dobrovolníky na výpomoc při organizaci.

 

Kolo Polabské ligy v Kolíně - Vánoční turnaj 2021 - pořadatelem je náš oddíl - sestavujeme pořadatelský tým

     Jsem rád, že vás mohu pozvat do Kolína na tradiční soutěž Polabskou ligu. A to i přes to, že letošní ročník, stejně jako ten loňský, se neodehrávají tak, jak bychom si představovali. Důvod je všeobecně znám, a tím je Covid - 19, který nám nejenom devastuje tuto super soutěž, ale i sportování v celku.
     Samozřejmě, že je soutěž ovlivněná dosavadními opatřeními, které mnohé omezují, ale věřím, že se nám podaří soutěž uspořádat na velmi dobré úrovni.
     Polabská liga má před sebou tři kategorie. Více do ní nevkládáme. To proto, abychom omezili účast na únosnou míru. Soutěž budeme i urychlovat, aby se mohli účastníci včas ubírat k domovům. To znamená, že se pokusíme mnohem častěji vyhlašovat výsledky. Předávání cen bude za přísnějších hygienických podmínek, a to s rozestupy a bez kontaktů. Přesto zůstane prostor pro fotografování dětí s medailemi, které se umístí na prvních místech.
     Prosíme, dodržtě časy přihlášek, abychom dokázali vyhovět všem účastníkům.
Za pořadatele Josef Musil

Propizice:   Pl_kolin_20211211

Pro okolní oddíly (jejich začátečníky) je možné ještě soutěžit v neděli v ktg. U9 a U11 na Turnaji nadějí 2021

Na obě akce dáváme dohromady pořadatelský tým lidí.

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

Podpůrné stránky

Pétanque liga 2021

Průběžný stav ke dni 7. 9. 2021

umístění Spolek body
1. místo xxxxxxxxxxxxxxx xx
2. místo xxxxxxxxxxxxxxx  xx
3. místo xxxxxxxxxxxx  xx
4. místo xxxxxxxxxxxxx  xx
5. místo xxxxxxxxxxx  xx
6.místo xxxxxxxxxxxxxxxx  xx
7. místo xxxxxxxxxxxxxxxx  xx
8, místo xxxxxxxxxxxxxx  xx
9. místo xxxxxxxxxxxxxxxxx  xx
10. místo xxxxxxxxxxxxxxx  xx

 

Polabská liga judo

Letošní ročník je poznamenaný, stejně jako jiné akce a vůbec život lidí na celé planetě, pandémií, proto se VV OSJu Kolín rozhodl, že letošní ročník PL bude jen ve znamení jednotlivých kol PL, která se podaří uspořádat. Celkový vítěz ročníku se tudíž vyhlašovat nebude.
Polabská liga je silnou soutěží a tahle pandemie ji rozhodně nepoloží smile.

fb - Sport Kolín, z.s.

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Zdeněk Milo
Lukáš Svoboda
Monika Míková (zdravotní dozor)
Děkujeme za podporu.