Kulová osma zastavila naše bodové tažení PLP 2019

     Včera, dne 9. 5. 2019 jsme nastoupili za svitu sluníčka v nedalekém Předhradí k odvetnému zápasu proti Kulové osmě. Bylo nám jasné, že naše první vítězství v úvodním duelu mnoho neznamená, a tak jsme přijeli i s odpovídajícím respektem k soupeři. Nenechávali jsme nic náhodě a bojovali jak jen to šlo,
     V prvním kole jasně dominoval soupeř, kdy vyhrál přesvědčivě obě dvojky. Lepší výkon, v tomto kole, sehrála naše dvojice Martin Šternberg se Zuzkou Malou proti Oldovi Borovičkovi s Jardou Hanušem. Zde naši předvedli dobrý výkon, kdy dokonce i chvilkami přebírali vedené. Ovšem, později neudrželi krok se soupeřem, a tím byla prohra jasná. To naše herně slabší dvojice Zdeněk Hanuš s Josefem Musilem, nastoupila proti Elišce Borovničkové a Jirkovi Rovnému. Soupeř si vedl v tomto duelu velmi dobře, když nás „smetl z hrací plochy“ jasným vítězstvím 13:2.
     Do druhého kola jsme šli ve stavu 0:2. Snažili jsme se vybojovat alespoň 2 body, a málem by to i vyšlo, kdyby…. Ale, raději vše popořádku.
Zapas-s-k8_1      V jedničkách za nás nastoupil Josef Musil proti obávané bojovnici Elišce Borovičkové. Josef si velmi dobře uvědomoval herní sílu Elišky, a tak byl vytrvale v náležitém střehu. „Hrál jak o život.“ No, a to mu také zajistilo vytoužený úspěch, kdy vzájemný duel vyhrál 13:6. Stav tedy 1:2 na zápasy. Stačilo tudíž vyhrát ty trojky, a mohli jsme si odvézt 2 příjemné body, kdy soupeři by zůstal jeden. Osud, tedy hlavně soupeř, to ale viděl jinak. Naši, ve složení Martin Šternberg, Zuzka Malá a Zdeněk Hanuš, bojovali, seč to šlo. A zezačátku se jim i dařilo. Ne, že by přesvědčivě vedli převážnou část hry, přesto dokázali se soupeřem držet krok. Občas se i ujímali vedení. Ovšem v závěrečné části hry soupeř, ve složení Olda Borovička, Jiří Rovný a Jarda Hanuš, nám dokázal utéct o čtyři body, kdy mu stačilo, za stavu 12:9 dát poslední bod, a měl vyhráno. A ono to tak i vypadalo, že to přesně dopadne. Naši se „vyházeli“ a soupeř měl plné ruce koulí. Ovšem, ani ty čtyři nedokázal umístit tak, aby alespoň jedna z nich udělala ten jejich vytoužený bod. Začalo neskutečné drama. Naši se nechtěli smířit s prohrou, a tak urputně bojovali až do samého závěru, Zapas-s-k8_2 kdy se jim podařilo srovnat na 12:12. Ty tři body, kterými srovnali stav, byl super výkon, i když….. I když jim zbývalo tak málo, a mohli vyhrát. Ono se totiž ani jim nepodařilo dát, v rozhodující části hry, ten tolik potřebný poslední boj. O vítězi musela nakonec rozhodnout další hra. „Bylo to, kdo z koho.“ Mohl bych zde napsat, že štěstí přálo soupeřům, ale tak to nebylo. Soupeř tu hru prostě odehrál mnohem lépe a v lepším rozpoložení jak my. Na naše byl ten tlak už příliš silný. Ač odehráli dobrou hru, vždyť jen to dotažení stavu na 12:12, bylo skvělým výkonem. Ale, ten poslední bod, tak ten si zaslouženě připsal soupeř. Tak se stalo, že jsme rozhodující část zápasu prohráli 12:13. Nyní bych mohl ukončit své hodnocení včerejší hry, ale to by nebylo správné a přesné.
     Zápasy v Předhradí, s Kulovou osmou, byly skvělé. Nepostrádaly napětí, tedy hlavně ta královská trojka, přátelské prostředí a mnoho dalšího, co mám na pétanque rád. Vzájemně jsme si nedarovali ani jeden jediný bod. Hrálo se naplno, a tak to má být. Užili jsme si napětí, radost i herní zklamání, které ke hře zákonitě patří a netrvá déle jak pár minut. Ovšem, co by bylo ze hry bez proher? Nic, jen řada nudných výher. U takového pétanque bych asi dlouho nevydržel. Co asi, určitě ne!
     Děkuji spoluhráčům za skvělou bojovnost a rovněž blahopřeji soupeřům k zaslouženému vítězství. Byli lepší jak my, a tak jim také právem náleží. K tomu jim ale ještě děkuji za skvělé zážitky a příjemně strávené odpoledne.
     A na závěr ještě doplním naše rezervy, kterým děkuji za super jištění. Na místě byla připravená za nás nastoupit Nikola Šternbergová a záloze jsme ještě měli v Kolíně Pavla Musila.
     Také děkujeme všem diváků, a především přátelům z Velimi, ale samozřejmě i řediteli PLP 2019 panu Pavlovi Jeřalovi, že nám zpříjemnili svojí účastí hru.
     Polabská liga pétanque je skvělá hra, která nás baví.
Josef Musil

Překvapivě další vítězství v PLP

     Ano, je to tak. Ve včerejším záase jsme zase bodovali, a to opět za 3 body výsledkem 3:1. Zápas to ale nebyl jednoduchý, Posoudiz můžete sami ve zprávě pro PLP. Je delší, a proto ji uvádím jen ve formě přílohy. Za nás nastoupili Zuzka Malá, Martin Šternberg, Pavel Musil, Zdeněk Hanuš, Josef Musil. V záloze byl připraven Martin Musil. Za soupeře Jiří Rovný, Olda Borovička, Eliška Borovičková a Jarda Hanuš.
     Hrálo se ve skvělé přátelské atmosféře, a tu nepokazilo ani chladné počasí.
Děkuji všem našim hráčům za výkony a samozřejmě i soupeřům za hezké zážitky.
Josef Musil
Zápis ze hry: Zapas-plp-s-k8     

PLP pétanque pokračuje

     V úterý jsme měli na plánu 3. zápas v PLP, kdy jsme měli odehrát zápas doma s Kulovou osmou. To nám bohužel překazilo "nevlídné" počasí, kdy celý den pršelo. Náhradní termín zápasu je stanoven na úterý 8. 5. 2019 od 17,00 hod. u nás na hale. A odvetu, snad, odehrajeme následný čtvrtek.
     Pokud bychom nestihli příští týden odehrát oba naplánované zápasy, nic by se nestalo. Jenom bychom byli v menším skluzu.
     Tým Kulová osma je velice kvalitní, a hra s ním jistě nebude jednoduchá. To nám ale nevadí, naopak. My nemáme co ztratit. My nejsme ti favorité. Navíc se na zápasy těšíme, protože jsou soupeři našimi velikými přáteli, a hra s nimi je pro nás příjemným zážitkem. 

Hledá se kimono

     Dnes na tréninku juda (2. 5.) si zřejmě někdo, zaručeně nedopatřením, přibalil kabátec svéhoo kamaráda. Prosím, pokud ho u sebe najdete, dejte mi vědět nebo přímo Prokopovi Jelínkovi, který kabátec postrádá. On ale na příští trénink nedojde, tak ho můžete ponechat u mě.
Díky smile
Josef Musil

7. 5. 2019 - trénink juda je, 9. 5. ne, ale 12. 5. (neděle) závody v Čáslavi jsou

Již níže vám píšeme, a děti z juda zároveň na trénincích dostaly lístky, že judo v úterý 7. 5. je, ale čtvrtek 9. 5. odpadá - ředitelské volno!  Ovšem závody v Čáslavi jsou - soutěží kategorie U9, U11, U13 a U15 smile. Více naleznete v propozicích.

Čarodějnické koulení o májovou cenu

Img_20190429_183059      Letos to nějak nestíháme. Pořád nás blokují nějaké akce, soutěže........ Tak je to i s touto soutěží v pétanque, která se už u nás stala tradiční. Kdy jí ale odehrajeme, je ve hvězdách.
     Přes problémy a nejistý termín, tak už máme ceny a chuť. Ceny, které pro nás vyrobila sklárna, jsou velice zajímavé, což dokládá fotografie. Jde o její originální pojetí, kdy se využila skutečná amaterská koule na pétanque, a ta se přilepila na skleněný podstavec.
     Těchto cen máme 6, a to po dvou pro každé pořadí (1.-3. místo). Turnaj je sice spolkový, ale máme v plánu ho mírně otevřít, alespoň pro lidi, co nám pomáhají s Evropským týdnem sportu apod. Nyní zbývá ještě nalézt vhodné místo, kde bude toaleta, a samozřejmě i vhodný termín, což nebude nikterak lehké.
     Tak, co, líbí se vám naše ceny? Pokud ano, jsme rádi, protože jsme chtěli něco originálního. Něco, co nikdo nemá.
     Závěrem si nyní musíme popřát, ať se nám vše vydaří, tak jako tomu bylo i v minulosti, s jinými turnaji.

PLP pétanque liga

     29. dubna odehrajeme zápas s dalším týmem PLP 2019. Tím kvalitním týmem bude tentokráte Kulová osma (Praha - Předhradí). Letos hrají ve složení Oldřich Borovička, Eliška Borovičková, Jirka Rovný a Jarda Hanuš. Co jméno, to pojem. Tudíž to pro nás nebude lehký zápas. Jenže, který zápas je na PLP jednoduchý?
     Za nás se postaví Zuzana Malá, Martin Šterbrerg, Zdeněk Hanuš, Pavel Musil a Josef Musil. Možná ale dojdou i další hráči. Kdo ví?

Pro špatné počasí zápasy odpadly smile
Náhradní termín se hledá.

Naši florbalisté - Pátečníci nepostoupili

     Tak, a je po šanci na postup do vyšší soutěže. Dnes se totiž odehrálo poslední kolo soutěže, kde naši měli ještě šanci na postup. To by ovšem museli skončit maximálně na 2. místě. To se nám bohužel nepovedlo. Přesto je třetí místo velmi dobrým umístěním. Přesto je škoda, že ten první zápas prohráli o jedinou branku, a tím přišli o cenné 3 body.
     Nezbývá nám nic jiného než našim hráčům poděkovat, že to nevzdali, a bojovali do konce ligové soutěže. 
     Nyní budou mít přestávku, ale na podzim se dají zase do bojů. Tedy volno. Ve skutečnosti odehrají několik turnajů, včetně vlastního Bios Cupu 2019, který nás čeká ve druhé polovině května na kolínské hale.

Pátečníky čeká poslední kolo ligy

     Naši Pátečníci odehrají v neděli poslední kolo své soutěže. Podaří se jim udržet na postupové druhé příčce? Chtěli bychom to, a moc. Kluci si to jistě zaslouží. Ale, lehké to mít rozhodně nebudou.
     Hrají 28. 4. 2019 v Praze na ploše ČVUT. První zápas odehrají v 15,00 s týmem Sk Black Dragons a druhý v 17,20 s týmem FbK Neveklov. Tabulkově to nevypadá, že by šlo o těžké soupeře, ale opak je pravdou. Oni umějí na naše zahrát, a oto to bude těžší. Přitom to vypadá, že pravděpodobně, pokud chtějí postoupit do vyší soutěže, tak musejí vyhrát oba zápasy, jinak budou moci na postup zapomenout, a to by byla škoda. 
On-line zápasy můžete sledovat:
od 15,00 hodin - https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-251818.htm
od 17,20 hodin - https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-251813.htm
Přejeme našim hodně štěstí
Za spolek Josef Musil

Odvetný zápas s PCP Lipník se nám opět vydařil 3:1

       Dnes se nám zase nějak dařilo s PCP Lipník, a to v odvetném zápase na našich hřištích, které jsou zcela jiné, jak ty soupeřovi. Ale, tím to asi nebylo. Měli jsme snad více štěstí, protože hráči z PCP Lipník jsou kvalitním soupeřem.
     V prvním kole nastoupili na 1. hřišti Zuzana Malá s Martinem Šternbergem proti Jiřině Šupolíkové a Antonínu Doubravovi. Tento zápas naši zvítězili vysoko 13:2. Na druhém hřišti nastoupil Josef Musil se synem Pavlem proti Aleně Pražákové a Vendule Reinbergrové. Tento zápas se naopak neodvíjel tak jednoznačně jako na prvním hřišti. Naši sice nejprve vedli, a to se čtyřbodovým náskokem, jenomže soupeřky zahráli pár super her, a vše bylo jinak. Vedení se ujal tým PCP 8:7. Naštěstí pro nás, se nám povedla hra, kdy se naši osmělili a pár dobrými výrazy dostali soupeřovi koule ze hry, tím si dokázali vybojovat 3 body, a dát hru opět pod naši taktovku 10:8. Soupeřky se ale opět nevzdaly, když perfektními náhozy dokázaly poslední hru ovládnout. Ale, to bychom nebyli my, kdybychom se nepokusili o další vyrážení, a to se povedlo. K tomu se nám zadařilo získat 3 body, a bylo rozhodnuto – 13:8 pro nás. Stav tedy 2:0 na hry.   
     Do druhého kola jsme dali šanci dalším hráčům. Na jedničky šel Martin Musil proti Tondovi Doubravovi, který skvěle ovládl hru svými bravurními náhozy, ale i vyrážením, a i když hrál Martin velmi dobře, tak na Tondu z PCP Lipníku nestačil. Výhru bral soupeř 13:2. 

     To do trojek jsme poslali naši nejmladší hráčku týmu Nikolu Šternbergrovou, která nás mile překvapila velmi  zdařilými náhozy, a dokonce i občasným zabodováním, a když jí podpořila sehraná dvojice její otec Martin Šternberg a Zuzana Malá, bylo vítězné tažení na naší straně. Zdařilým výkonem porazili naši soupeře (Alena Pražáková, Jiřina Šupolíková a Vendula Reinbergrová) vysoko 13:3.
     Výsledek je tedy opětovně skvělý 3:1 na zápasy, což znamená zisk cenných 3 bodů do průběžné tabulky. Podařilo se nám skvěle vstoupit do letošního ročníku PLP 2019. Ale, lehké to nečekáme. Soupeři jsou všichni kvalitní a každé kolo bude velice náročné.
Děkujeme týmu za skvělý výkon.
Josef Musil

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

fb - Sport Kolín, z.s.

www - stránky hráčů

Sport Kolín, z.s. - oddíl florbalu:


http://florbalkolin.cz
© Ondřej Čada

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Partner spolku

Florbal-dresy

Unnamed

Sponzor spolku

Cp-logo

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Svoboda - doprava
Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.