15 branek a 6 bodů ze Zruče

4.10. se kolínské áčko vydalo ke svému druhému ligovému kolu, tentokrát do nedaleké Zruče nad Sázavou. Začátek prvního zápasu byl stanoven na 11:20, takže bylo dost času na odpočinek a na snídani. Začátek zápasu nezačal uplně nejlépe, když soupeř v sedmé minutě po skončení početní výhody vstřelil šťastný gól. Golman Kostomlat jakoby branku zaklel, když Kolín nastřelil během první třetiny 2x pouze tyč. Šťastným a tak možná úplně nechtěným gólem srovnal v čase 13:00 veterán Slavík a 17 vtěřin na to, zvýšil skóre Ježek. Po čtrnácti vteřinách bylo opět srovnáno. Hra se přelévala, každý tým chtěl dát gól, ale brankáři předváděli skvělé výkony. V 15. minutě překlopil vedení na stranu domácích Milo a čtyři minuty poté uklidnil Kolín krásně vymyteným růžkem Mišák. Pátý gól stihl Musil ještě před koncem druhé třetiny. Ve třetí třetine se nic důležitého nestalo a Kolín si tak dokráčel pro další 3 body do tabulky při skóre 5:2

Branky: Musil, Mišák, Ježek, Milo, Slavík

Po jednozápasovém oddechu Kolín rozehrál své druhé dnešní utkání. První třetina přinesla dvě vyloučení (po jednom na každé straně a dvě branky z pohledu Kolína. Po přestávce se buldoci nadechli a vstřelili po chybě před brankářem kontaktní branku. Kolín se nedal a přidal během půl minuty dva goly. Před koncem druhé třetiny byl vyloučen Svoboda, aby Ježek se Štípkem po krásné akci přidali gól v oslabení trápícímu se soupeři. Třetí třetina nebyla ze strany Kolína úplně povedená (spíše laxní, a plná nepřesností), z čehož vyplývalo v čase 31:15 skóre 9 : 3 ze strany Kolína. Kolín se snažil pokořit "desítku", ale nedařilo se. Buldoci snížili na 4:9. Když už se zdálo, že by snad buldoci mohli začít trhat, vstřelili si vlastní branku a desítka byla pokořena. Před koncem zápasu už jen soupeř upravila na konečných 10: 5 pro Kolín a celkově plný počet bodů. Zápas podle výsledku vypadá jednoznačně, ovšem je potřeba se z některých situací poučit a hrát zodpovědně vždy až do konce zápasu.a neusnout na vavřínech. Kolín má teď tři týdny před dalším ligovým dvojutkáním. 10:5

Branky : Štípek (3x) , Milo (4x),  Musil, Slavík, 

Tréninky budou "v nezměněné" formě!!!

     Tréninky hala Bios - pro naše členy se nic nemění. Vše vypadá, jako když děláme chaos a šíříme "paniku", ale opak je pravdou. Tu nejistotu kolem kovidu vyvolávají vládní nařízení, která jsou mnohdy zmatečná, případně nejasná, a luštit je musejí až renomovaní právníci, a věřte, že i oni mají na některá ustanovení nejednotný názor. A když do toho přidáme média, tak je o řádný rozruch postaráno. Jak si jinak vysvětlit tolik rozdílných výkladů...... Nejinak tomu bylo nyní, když pan profesor Prymula vyhlásil, že uvnitř mohou být jen celky do výše 10 osob, včetně trenéra. Všem zainteresovaným lidem obratem zamrzl úsměv ve tvářích. Není to dlouho, co jsme se oklepali z dlouhodobé absence řádných tréninků, a už se na nás hrnulo další. "Naštěstí" je vše jinak. Vláda upřesnila to svoje nejednoznačné nařízení s tím, že tréninky soutěžních celků, které jsou registrované ve sportovních svazech, tak mohou převyšovat tu desítku až do 130 lidí. Ovšem, nesmějí se těchto tréninků účastnit rodiče a jiné osoby, které nemají s tréninkem nic společného.
     Potud je pro nás vše pozitivní. "Sláva, můžeme se věnovat dětem a naše soutěžní týmy mohou nadále usilovat o své zdokonalování." Ale, nyní budu mluvit sám proti sobě. Nepřipadají vám ta nařízení nesmyslná? Jako když je vytváří (promiňte další výrazy) děcka ze zvláštní školy? Myslí to pan Prymula vážně, že když zastaví cvičení skupince 12 dětem, a pustí tam 130 jiných dětí, když nechá volné plavecké bazény, obchodní centra, ale zavře taneční kroužky, taneční apod., že tím něco zastaví? Snad jedině zdravé uvažování. Asi bych měl být rád, že nyní můžeme trénovat, a já i jsem, ale v pohledu na ta opatření, která vlastně nic moc pozitivního nepřinášejí, tak je jasné, že se jednou uzavření sportovišť zřejmě nevyhneme, a to mě moc mrzí, protože to není "možná", ale jisté. Tedy, pokud se něco významně nezmění v uvažování našich představitelů, kteří o všech nařízeních kolem kovidu rozhodují.

     Přeji panu Prymulovi a jeho kolegům, aby konečně pochopili, že ta nařízení, co mají v úmyslu vyhlašovat, tak že mají dávat smysl, a ne jen omezovat malé skupinky lidí při vědomí, že se tím stejně nic nevyřeší.
     Líto mi je i cvičení rodičů s dětmi (kolem 12 dětí), protože oni, na rozdíl od nás, tak cvičit nemohou, protože nejsou soutěžním týmem registrovaným soutěžním svazem.
Hezký den ve zdraví přeje Josef Musil 
Vysvětlení k článku - první část je oficiální, ostatní je jen osobní názor trenéra a předsedy spolku.

Sedmi-minutový "blackout" a konec nadějí na body

I florbalový B tým se dočkal svého prvního letošního zápasu a opět se jednalo o derby. Jediný zápas tohoto kola čekal na Kolín v Chýni tým z Peček, takže i béčko si odbylo své první derby. Pátečníci do zápasu vlétli skvěle, když v 6.minutě dával druhý gól Pácal. Soupeř nepříjemně kousal, hrozil z brejků. A jak se tak říká, že trpělivost růže přináší - Pečky skórovaly. Kolín se však vzepřel a před první sirénou zvyšil náskok opět o dvě branky Pácal. Druhá třetina snad jako kdyby ztratila spád a nadšení z třetiny první. Hned ve druhé minutě Spal zachránil míček na brankové čáře, ovšem pomohl si z malého brankoviště a tak rozhodčí překřížil ruce nad hlavou. Nájezd ve freestylovém povedení soupeř zvládl na jedničku a brankář Pospíšil neměl šanci. Tento gól soupeře nakopl. Byl všude dřív, vyhrával osobní souboje, cpal se do brány. Kolín ztrácel míčky, propadal v útoku i v obraně. Soupěř pátečníky přečísloval. V čase 15:39 Pečky vyrovnaly, aby o 7 minut později vedly o tři goly. O přestávce se na lavičce Kolína nešetřilo slovy, kluci se vzájemně hecovali a povzbuzovali. Věřili, že se jim obrat povede. Snažili se, dřeli, ale úplně poslední kapky naděje vzal Kolínu soupeř  při nedůrazu kolem branky ve druhé minutě třetí třetiny. Kolín byl bezzubý, nahrávky nelétaly na hokejku, při přesilovce nenastal patřičný tlak, nic nevycházelo. Na konci zápasu už jen upravoval skóre Sýkora.

Branky: Pácal (3x), Sýkora

Cvičíme

Judo:

Přípravka + začátečníci
Jelikož si v minulém školním roce všichni vybrali jen jednu cvičební jednotku, ač měli možnost dvou, tak začneme jednou. Pokud se objeví zájem, tak pružně cvičení rozšíříme o další jednotku. Činíme tak proto, že je škoda dělit menší celek na 2 části.
Tento trénink je určen i pro nováčky. Pokud budou staršího věku, tak se, ale až po úvodním zacvičení (nauka pádové techniky a základů), přesunou mezi starší děti. O tom ale rozhodne vedení oddílu.

Tréninky tedy
úterý od 16,00 do 17,00 hod.
tréninky už probíhají na hale Bios (přístěnek)

Nabíráme nové členy 

Soutežní celek + pokročilá základna

tréninky zůstávají ve shodném rozsahu.

Tréninky tedy:
úterý od 17,00 do 18,30 hod.
čtvrtek od 17,00 do 18,30 hod. 
tréninky už probíhají na hale Bios (přístěnek)

Trenéři:
Josef Musil, Richard Motlíček a snad i Otto Nocar

Oddílové poplatky  2.200,- Kč / školní rok
Sourozenec 50% (tedy 1.100,- Kč)
U nových členů se poplatek vybírá až po 1 měsíci, tedy teprve až se s prostředím seznámí a zjistí, že mu daný sport vyhovuje.

Bližší info - Josef Musil - hala Bios
605 209 665, josef.musil@sportkolin.cz 

-------------------------------------------------------------------

Florbal
tréninky zůstávají ve stejném rozsahu 
úterý od 20,00 do 21,00 hod.
čtvrtek od 20,00 do 21,00 hod. 
tréninky už probíhají na hale Bios (hlavní plocha)

Trenéři:
Tým A - Zdeněk Milo
Tým B - Lukáš Svoboda
Bližší info Martin Musil

Pozor!

Nově zakládáme florbalovou mládež
každý pátek od 16,00 do 17,30 hod.
na hale Bios (hlavní plocha) tréninky už probíhají
Členské příspěvky 750 Kč / pololetí

Bližší info - Zdeněk Mil'o 728 915 221

-------------------------------------------------------------------

Sebeobrana:
tréninky zůstávají ve stejném rozsahu a formátu

Trenér - Jan Musil

Bližší info Jan Musil

-------------------------------------------------------------------

Pétanque
Tréninky budou realizovány tak jako v současnosti, tedy vždy podle dohody.
Nabíráme všechny generace - máme 2 tréninkové plochy - 4 hřiště
Vhodné i pro školní děti! 

Trenéři - Zuzana Malá, Josef Musil

Bližší info - Josef Musil - hala Bios
605 209 665, josef.musil@sportkolin.cz 

-------------------------------------------------------------------

Sport Eden Beroun ve znamení vítězství a derby

Sobota 12.9.2020 se nesla ve znamení florbalu. A jak již nadpis napovídá, florbalu se v Berouně dařilo.  V Prvním zápase  se hned v úvodních vteřinách se prosadil Pácal . Po pár minutách byl zápas vyrovnaný. V závěru první třetiny se prosadil Maršón, aby v pvní minutě druhé třetiny opět skóroval Pácal. Game Over Praha se nadechl a opět snížil na rozdíl jediné branky. Na obou stranách byla vidět jasná nervozita, jednalo se také o první zápas letošní sezóny.  V 18.minutě přidal branku Ježek. Ve třetí části přidali ještě branku Milo (2x) a před koncem třetí třetiny během vlastního oslabení Štípek. Nepříliš atraktivní florbal však přinesl své a první zápas Kolín zvládl 7:5.

branky: Pácal 2x, Maršón, Ježek, Milo (2x), Štípek

V druhém zápase čekal na Kolín nepříjemný soupeř z Poděbrad. Alespoň se to tak před začátkem zápasu jevilo. Neboť stejně jako Kolín i Poděbrady přes delší letní pauzu tým posilnily. První slovo se také vzaly hosté, když ve druhé minutě vstřelil první gól zápasu.Poté se však otěží chytli kolíňáci a do konce první třetiny obrátili skóre ve svůj prospěch. Ve druhé části přidal Kolín další 4 branky a soupeř byl jako opařen. Kolínu to nestačilo a během třetí třetiny přidal další 4 branky. Mdlý výkon Poděbrad dovolil skórovat pouze dvakrát a Kolín si tak dokráčel pro zasloužené tříbodové vítězství. Kolín - Poděbrady 11:2

Branky: Štípek (2x), Milo (3x), Mišák (2x), Musil , Ježek, Maršón, Pospíšil

Velim - turnaj trojek s nebývalou účastí našich 3 týmů

     Do Velimi jsme dojeli ve veliké sestavě, a to ve třech herních týmech. První byl ve složení Zuzana Malá, Radek Levínský a já, druhý Martin Šternberg s dcerou Nikolou a s kolegou z velimského týmu, třetí tým tvořili Valerie Štěpánová, Karel Novotný a Zdeněk Hanuš.
     Hráli jsme nejlépe, jak jen to šlo. Přesto, ze skupin postoupil jen náš tým (Zuzka, Radek a já). Ostatní skončili už ve skupině, ze kterých šli do dohrávek. Ale, ani tak se neztratili, naopak. Všichni předváděli velmi hezké výkony, a tak bylo příjemné slyšet chválu na Kolín, na to, jak se zvedáme, jak se těší naši lidé přízni ostatních týmů. To je opravdu příjemné, a povzbudivé.
     My, jak výše uvádím, jsme postoupili do první osmičky, když jsme uhráli 3 výhry, a jednu prohru, ve skupině. Tam jsme narazili na Honzu s Jefem ze Sokolče a Vojtěchem z Velimi. Byť pro nás vypadal úvod zápasu velmi dobře, tak nakonec výhru uhráli soupeři. Tím skončilo naše tažení do první čtyřky.
     V dohrávkách už proti nám nenastoupil jeden z týmů pro vyčerpání z celodenního hraní. Ani my na tom nebyli moc dobře, vždyť takřka tropické počasí, a v něm velicé náročná celodenní hra, již byla znát i na nás. No, a boj o konečné pořadí na 5. - 6. místě jsme se dohodli se soupeři, že již není na hřiště takřka vidět, proto jsme se dohodli na děleném místě, což odsouhlasil i pořadatel. Ono to naše hřiště nebylo osvětlené, narozdíl od hřišť určených pro dohrávky na prvních čtyřech příčkách.
     Výsledky našich týmů - náš (Zuzka, Radek a já) - 5. - 6. místo, Tým Šternbergovi skončil na 10. místě a třetí tým, ve složení Zuzka, Karel a Zdeněk - na 14. místě. 
     Soutěž byla velmi dlouhá. Finále se dohrávalo dokonce o půl desáté večer. Pak ať někdo říká, že pétanque je jen zábava. Soutěžní je rozhodně dost náročná záležitost.
     Děkuji všem našim hráčům za pěkné výkony. 
     Josef   

Judo zahájeno!

     Dnes (8.9.2020) jsme zahájili tréninky juda v novém školním roce 2020/2021. Na přípravku došlo hodně nových dětí. Zatím mají v plánu 1x trénink v týdnu (úterky od 16,00 do 17,00). Pokud se vše osvědčí, a lidé budou mít zájem, tak pro ně zřídíme další tréninkovou jednotku.
     Od 17,00 do 18,30 byl zahájen trénink soutěžního týmu. Na tomto tréninku se sešlo 22 dětí, což je na první školní trénink velmi dobré.
     Úvodní trénink jsem zahájil osobně. Při této příležitosti bych rád poděkoval lidem, co mi nabídli, a nakonec i skutečně došli pomoci. Je to především trenér ze sebeobrany pan Pavel Plaček, Honza Masopust a Pavel Musil. "Díky, bylo to fajn."
     Druhou část tréninku si převzal další trenér, pan Richard Motlíček. Letos se snad dočkáme slíbeného rozšířeného trenérého kádru. K současným trenérům (Musil, Motlíček) by měl dojít pan Otto Nocar, a snad nám i občas pomůže pan Pavel Plaček. Hledat ale budeme dál. Chtlěli bychom postavit veliký kvalitní kádr trenérů. Možná nás posílí i jeden trenér, který bydlí mimo Kolín. To je ale zatím v jednání.
     Pro náš soutěžní celek chystáme ještě třetí trénink, a to v pátek od 16,00 do 17,30. Bude se ale jednat vysloveně o soutěžní celek. Tento trénink bude zaměřen na randori a soutěže.
Josef Musil

Víkend plný sportu – judo / pétanque

Judo:
sobota 5.9.2020
- Polabská liga (Králíky u Nového Bydžova), ktg. U9 a U13
za nás jediný závodník Jan Masopust (U13) bez úspěchu.
neděle 6.9.2020
- Polabská liga (Králíky u Nového Bydžova), ktg. U11 a U15
za nás jediná závodnice Anna Sluková (U15) 3. místo. Blahopřejeme.
- Krajské přebory (Čáslav) ktg. U13
za nás jediný závodník Jan Masopust (U13) 2. místo. Blahopřejeme.

Pétanque:
sobota 5.9.2020

- Turnaj dvojic Sokoleč.
Naše účast: Dvojice Zdeněk Hanuš, Valerie Štěpánová – nepostoupili ze skupiny. Bez umístění. Zuzana Malá, Radek Levínský – postup ze skupiny - 6. místo. Blahopřejeme. Karel Novotný s hráčkou Sokolče Hankou – postup ze skupiny - 8. místo. Blahopřejeme.
Josef Musil 

Poslední náš zápas PLP 2020

     Včera jsme odehráli svůj poslední zápas letošní PLP, a to s týmem Demoliční koule s výsledkem 1:3. Tudíž bez bodového zisku, ale to není pro nás až tak podstatné, i když ty body nám budou chybět v závěrečném zúčtování. Hlavním pro nás je, že jsme obstáli jako tým.
     Nyní nebudu tradičně rozepisovat, jak se nám v jednotlivých zápasech vedlo. Jen zde pochválím soupeře za skvělé výkony, které také vedli k jeho vítězství. A z našich, byť píši, že nebudu hodnotit jednotlivé výsledky, tak musím vyzdvihnout výkon Valerie (Štěpánové), která byť se soutěžním pétanque začíná, tak to na herním poli tak nevypadalo. Její hra byla super. Ostatní bojovali, jak nejlépe to šlo, ale na výhru to nestačilo, ale i tak si všichni zasluhují naše uznání.
     Symbolicky jsme začínali letošní PLP se Sokolčí, a s ní jsme včera i skončili, protože základní sestavu týmu Demoliční koule tvoří sportovci ze Sokolče. Jediný, kdo je tam z jiné obce, je František Vejtruba (Předhradí – tým Žraloci). Oba duely jsme projeli na plné čáře. To značí, že hráči ze Sokolče mají skvělou formu, a my jim k tomu blahopřejeme.
     Ještě jednou děkuji i našim hráčům za skvělé výkony a týmovou souhru.
Josef Musil    

hodnocení našeho působení v letošní PLP z pohledu kapitána týmu:
Plp-2020-dobojovano 

Jak se závody, které se konají první víkend v září?

     Těžké rozhodnutí. Osobně si myslím, že nemá smysl se soutěže účastnit, pokud nemá člověk alespoň nějakou přípravu. Ta je u nás takřka nulová. Dali jsme přednost zdraví před rizikem, které číhalo všude, kde se shlukuje více lidí.
     Konkrétně k soutěžím juda. Nejvíce se nás dotýká Polabská liga v Králíkách u Nového Bydžova, která se koná ve dnech 5. a 6. 9. Sobota je určená pro kategorie U9 a U13. Neděle pak pro U11 a U15.
     V neděli se také koná v Čáslavi Krajský přebor kategorií U13 a U21.
     Z našich, co vím, tak se hlásí jen Honza Masopust. Ostatní mi svoji účast nenahlásili, tudíž s jejich účastí ani nepočítám. Přesto, pokud si to někdo rozmyslí, tak je nutné mě kontaktovat.
     Následné úterý se na vás těší trenéři.  Josef Musil 

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

Podpůrné stránky

Pétanque liga 2020

Průběžný stav ke dni 13. 9. 2020 

1.

  Pedro Velim 

35

2.

  PCFT Sokoleč

33

3.

  Sokol Kostomlaty

31

4.

  PC Sokol Lipník

30

5.

  PCP Lipník 

22

6.

  K8 Předhradí

19

7.

  Sport Kolín

17

8.

  Demoliční koule

15

9.

  Sevak Velim

8

https://plpetanque.estranky.cz

Polabská liga judo

Letošní ročník je poznamenaný, stejně jako jiné akce a vůbec život lidí na celé planetě, pandémií, proto se VV OSJu Kolín rozhodl, že letošní ročník PL bude jen ve znamení jednotlivých kol PL, která se podaří uspořádat. Celkový vítěz ročníku se tudíž vyhlašovat nebude.
Polabská liga je silnou soutěží a tahle pandemie ji rozhodně nepoloží smile.

fb - Sport Kolín, z.s.

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Svoboda - doprava
Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.