Pétanque - sport pro všechny generace

 

Novinky ve spolku - říjen 2021 - dobré i špatné ohodnocení - prostě, jdeme cíleně za svými cíly

Spolek - máme za sebou zdárné akce v dotacích na soutěže. Obdrželi jsme příslib dotací na 3 sportovní akce, a to je fajn. Pořizujeme vybavení pro florbal děti a pétanque.
Chystáme se na podání žádosti o dotaci z výzvy Můj  klub 2022. Tady musím opětovně poděkovat Martinovi Musilovi, který mě v tom intenzivně pomáhá. Bez něj bych to zřejmě nedal. Letos si na nás "ouřadové" připravili zase nějaké špeky, které nám dávají zabrat. 

Florbal - chystá se na svůj první ligový zápas v Kolíně. Podrobnosti níže. Jinak se oddíl potýká s né moc velikou účastí mužského týmu na trénincích. Bylo by záhodné, aby si každý uvědomil, že pokud chce hrát, a dobře hrát, musí tomu odpovídat i příprava. Jinak to vypadá u mládeže. Ta se schází ve slušném počtu. Ovšem, abych byl objektivní, tak musím upřesnit, že ti co chodí na tréninky, tak to berou vážně a své přípravě se věnují zodpovědně. Výtka patří těm, co se tréninků moc neúčastní.
Muži doposud neprohráli jediný zápas, což je skvělé.
Judo - docházka je slušná, horší to ale je se stavem soutěžního týmu. Ten se rozpadl, a tak začínáme nanovo. Podaří se nám vrátiit do formy? Nyní se prodávají kimona. Využijte této akce. Je možné, že později žádná obdobná akce nebude. Chystáme soutěže Turnaj nadějí a Polabskou ligu. Možná i nějakou další akci. Na trénincích můžeme vidět posílení Honzou Musilem, což je skvělé. Ovšem, jestli bude moci jezdit celoročně, je otázkou. Přeci jenom z Tupadel do Kolína to nějaký km je.
Sebeobrana - docházka na tréninky je nevalná. Bylo by dobré, aby si všichni členi rozmysleli, zda chtějí chodit nebo ne. Tělocvična něco stojí, a my nechceme zbytečně utrácet.
Pétanque - uspořádali jsme první kolínský turnaj trojic, který se vydařil. Máme velmi slušnou základnu s velmi dobrými hráči. Negativní je fakt, že se nám doposud nepodařilo dát dohromady základnu mládeže, a to zamrzí. Není na to prostě čas. Snad se vše změní v nejbližší možné době. Nyní probíhá nákup vybavení pro pétanque do TV, čímž zajistíme tréninky i přes zimní období. Chystáme jeden dlouho odkládaný turnaj a Spolkový přebor 2021.

Závěrem: 
Těšíme se na turnaj našich Pátečníků. Rádi je podpoříme při kolínské premiéře. Dojděte také, ať ukážeme,že jsme jeden tým, jedna parta.

Za spolek Josef Musil

Kimona - výprodej skladových zásob

Kimona k prodeji (omezené množství)
Jedná se o soukromou akci
Nová kimona - velmi výhodná cena, a to jen pro naše platné členy!
Velikosti 120 cm / 130 cm / 140 cm / 150 cm a jedno 160 cm
Použitá starší - jen kusy
Informace - Josef Musil - při trénincích juda

Podzimní koulení - turnaj trojic v pétanque - Kolín 10. 10. 2021

       Turnaj trojic, který byl u nás premiérou, dopadl nad očekávání dobře. Je to fajn pocit, pokud k tomu máte jen dvě hřiště na kterém má odehrát své zápasy 5 týmů. Už proto byl systém propočítán do každé minuty dění. Pak se jen čekalo, jestli jsou naše výpočty a očekávání správné. Jestli budou týmy disciplinované..... Vše bylo tak, jak jsme si přáli. Několika denní příprava se vyplatila.
     Turnaj se odehrál ve velmi příjemné atmosféře. K tomu byl průběh soutěže velice vyrovnaný o čemž svědčí i výsledci v tabulce. Jenom tam zapadá smůla skvěle hrajícího týmu Kareta Čáslav. Ti potrápili takřkaa všechny své soupeře, když nějaký čas vedli. Bohužel pro ně, koncovka patřila vždy soupeřům. Tedy, až na jednu. Stalo se tak v posledním jejich zápase se Sevakem, kdy hru dotáhli do vítězného konce. Přesto to nic u nich nezměnilo, 5. místo. 
     Skvěle hráli i ostatní týmy, a dlouho se nedalo s jistotou předpovědět, kdo že turnaj vyhraaje. Napínavá klání se odehrávala od začátku do konce. Jen jeden tým dokázal uhrát 3 vítězství, a to Vokurkám. To je také poslalo na 1. místo. O druhém, třetím a čtvrtém rozhodovalo skóre, a to dopadlo nejlépe pro Sevak Velim (+4), tudíž 2. místo, pak pro Mušketýry (-5) 3. místo. Čtvrté pak patřilo Trilobitům po nevydařeném závěru, kdy obdrželi od Vokurek "Kanára", ten je poslal hluboko podo očekávaný výsledek (-11). Než utržili tak vysokou prohru, tak předváděli super výkony, a vše nasvědčovalo tomu, že v první trojce budou, nestalo se. Tím se posunul před ně tým Mušketýrů.
     Slavnostní vyhlášení proběhlo v uvolněné atmosféře. Všem se na turnaji líbilo, byť byla ráno nevlídná zima. I my, pořadatelé, jsme byli rádi, že účastníci byli disciplinovaní a hlavně příjemní společníci. Turnaj je za námi, a my víme, že ho budeme umět příště pořádat ve větším měřítku.
Děkuji všem týmům a kolegům pořadatelům.
Josef Musil

Tabulky ze soutěže:  Pozimni-kouleni-2021
  

Naši florbalisté hrají doma, pojďme je podpořit!

     Máme konečně jedninečnou šanci podpořit náš tým při krajské ligové soutěži u nás v Kolíně, a to, jak se píše níže, již 23. 10. 2021 v Borkách, nové hale. Bylo by hezké, kdyby se tam sešla větší část členů ze spolku. Buďme spolu u toho.
     Máme společně cca 120 členů v oddílech juda, florbalu, pétanque a sebeobraně. Podaří se nám společně vytvořit atmosféru, kterou si náš tým rozhodně zaslouží? Vždyť od počátku téhle sezóny odehráli naši 3 zápasy, a všechny vítězně. 
     Pokud se rozhodnete na tuhle akci vyrazit, dejte nám vědět, a nezapomeňte si vzít týmové drezy....
     Já ososbně, pokud mi to práce umožní, tak půjdu a rád.
Josef Musil 

Podzimní koulení v pétanque - turnaj týmů trojek

     Již tuto neděli pořádáme na hale Bios (vemkovní hřiště) první ročník turnaje trojic. Jelikož máme k dispozici jenom dvě hrací plochy, tak jsme omezili počty týmů na 5. Letos si turnaj vyzkoušíme, a jak nás znám, tak z něj uděláme tradici smile
     Původně jsme chtěli alespoň 6 týmů, to by ale znamenalo prodloužení času, odhadem na osm hodin, a to by nebylo na neděli moc dobré. A kdo hraje? Především členi našeho spolku a pak lidé ze Sevaku Velim. Říkali jsme si, že pokud někoho z venčí pozvat, tak musíme začít právě u Velimi, a to přímo u lidí ze Sevaku. To je parta lidí, která vždy stála při nás. Nikdy nás nenechala na holičkách, když jsme potřebovali pomoc. U nás tedy mají dveře trvale otevřené, protože pokud něco ve spolku umíme, tak je to z veliké části jejich zásluha.
     Sejdeme se již v 8,00 hod., kdy bude evidence hráčů, seznámení se systémem hry. V 8,30 hod. potřebujeme začít. Připravené bude i solidní občerstvení pro účastníky.
     Pokud by se chtěl někdo dojít podívat, bude vítán. Jen se musí včas nahlásit, abychom mu mohli zajistit vstup ke hřištím.
Josef Musil

Pozvání na florbalové zápasy A týmu

Jak je jistě všem známo, Kolín má konečně vlastní multifunkční halu, ve které mohou zápasy hrát již i kolínské florbalové kluby. Přijďte proto podpřit náš florbalový oddíl a udělat pořádnou atmosféru. Pojdte pomoci Kolínu k dalším bodům do tabulky.

Kdy: 23.10.2021

Kde: Hala Borky - Brankovická 1578 ( u tenisových kurtů)

V kolik: 11,20 hod - soupeř Prague Tigers C

             14,50 hod - soupeř VŠSK MFF Praha

Loupení v Benátkách

Třetí říjnový den se opět nesl ve florbalovém duchu. Již při cestě do města konání byla na hráčích patrna skvělá nálada, která se následně přenesla i do zápasů. V prvním jsme měřili síly s domácími Benátky. Kolín v bílých mondurech, Benátky ve vínově červených. Po hladké první třetině, který kolín vyhrál 3:0 přišel zkrat. Ve druhé třetině soupeř velmi rychle vyrovnal a byl na koni. Hra byla jako na houpačce. Nahoru a dolu. Pak přilšo vyloučení Kolína v závěru třetí třetiny. Kolín skoróval těsně před druhou sirenou v početní nevýhodě. Do třetí třetiny tedy vstupoval s malou výhodou. V prvních minutách třetí třetiny Kolínu pomohl šťastný gol. Tento moment zápas zlomil, Kolín přidával další branky. V závěru z trestného střílení se soupeři jen podařilo korigovat skóre.

Benátky : Kolín  5 : 7 

Branky: Štípek 3x, Maršón 2x, Musil 1x, Milo 1x

Na druhý zápas se proti Kolínu postavil tým EMCO. Cholerics. Soupeř nastoupil jen se šesti hráči, avšak jeho florbalová úroveň byla vysoká a Kolín měl problémy.. Hned v úvodu utkání byl vyloučen Tykal (Kolín) a hostě využili přesilovku. Následně Kolín převzal otěže a třemi góly během první třetiny vedl. Ve druhé třetině byla hra opatrná a po jednom gólu na každé straně. Dvě minuty před koncem vedl Kolín 5:3 a výsledek byl stále nejistý. Slova se chopil "benjamínek" Slavík a dvěma góly během minuty zápas rozhodl. Soupeř v závěru ještě zkoušel power play, avšak bez úspěchu.

Kolín : Emco 8 : 3 

Branky: Milo 3x, Pácal 2x, Slavík 2x, Ježek 1x

Úterý 28. 9. (svátek) nejsou tréninky!!!

Jelikož se množí otázky na trénování zítra, to je v den svátku, tak opakujeme, že ve dnech svátků, uzávěry školy, školních prázdnin, je hala uzavřená. Tudíž nemohou být ani tréninky.
Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné prožití svátečního dne a ve čtvrtek nashle

Josef Musil - předseda spolku

Pétanque - uzavřený turnaj trojic

     V neděli 10. 10. 2021 pořádáme uzavřený turnaj trojic. To znamená, že máme přesný počet požadovaných týmů, a to je 6. Je to proto, aby se vše dohrálo ve slušné době.
     Jde o náš historicky první turnaj tohoto druhu. Hrát se bude sice ve třech, ale týmy mohou být postavené, tak jako na veteránech 3 + 1. Tito hráči se pak mohou při hře střídat. Je to tak proto, aby si všichni mohli zahrát.
     A proč je stanoven termín na neděli? To proto, aby si mohl každý zajet i na jiný, větší turnaj v sobotu. Jinak to berme pohodově.
     Zde pak budou bližší organizační údaje smile.

Propozice:     Propozice-petanque-podzimni-kouleni

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

Podpůrné stránky

Pétanque liga 2021

Průběžný stav ke dni 7. 9. 2021 

1.

  PC Sokol Lipník 

40

2.

  Sokol Kostomlaty 

35

3.

  Pedro Velim

22

4.

  PCFT Sokoleč 

19

5.

  Sport KOlín, z.s. 

18

6.

  Žraloci Předhradí  

16

7.

  PCP Lipník

15

8.

  Sokolíci

15

9.

  Sevak Velim 

12

https://plpetanque.estranky.cz

Polabská liga judo

Letošní ročník je poznamenaný, stejně jako jiné akce a vůbec život lidí na celé planetě, pandémií, proto se VV OSJu Kolín rozhodl, že letošní ročník PL bude jen ve znamení jednotlivých kol PL, která se podaří uspořádat. Celkový vítěz ročníku se tudíž vyhlašovat nebude.
Polabská liga je silnou soutěží a tahle pandemie ji rozhodně nepoloží smile.

fb - Sport Kolín, z.s.

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Zdeněk Milo
Lukáš Svoboda
Monika Míková (zdravotní dozor)
Děkujeme za podporu.