Co se děje s našim florbalem?

Patecnici     Dostáváme zprávy ze soutěží našich Pátečníků pozdě, pokud vůbec. Snad je to dáno jejich krizí, která už je snad zařehnaná. Co se stalo? Kluci pokazili celé 7. kolo, kdy nedokýázali porazit slabší soupeře, a tak přišli o své vedení v tabulce. A kdyby jen to! Oni, díky těm dvoum prohrám se dostali až na 6. příčku, což je pro ně nepředstavitelné.
     Naštěstí se jim podařilo vybojovat v dalším (8.) kole 6 bodů, a to je vrátilo zpět do hry. Posunuli se na třetí příčku, kdy na druhého ztrácejí pouhý 1 bod a na lídra tabulky body 2.
     Kluci si věří, a to je správné. Navím je nyní vede nový trenér, který přineslo do hry dost dobrých prvků. A nejenom to, ale on i systematicky a citlivě zapojuje do hry i méně úspěšné či nevyhrané hráče, což se může velmi brzy vyplatit. A to tak, že se daní hráči zdokonalí a ti ze základu si budou moci lépe rozložit síly ve hře.
V březnu (16.3.) je čeká další kolo, kdy nastoupí proti Fbk Koleje Slovan a Prague Tigers D.
     Týmu přejeme hodně moc úspěchů. Snad se jim podaří dostat zpét na první pozici a pojistit si tak postup do přeboru.

Páteční trénink je za námi

     Sešlo se nás sice jenom něco kolem 15, ale i tak to byl úspěšný den. Vyzkoušeli jsme si stavbu 4 měnších zápasových ploch, a na nich odjeli vše, co jsme měli v plánu. Byl to první trénink svého duhu, ale i tak jsme spokojeni. Pravdou ale je, že je co vylepšovat a lépe se zaměřit na méně cílů, jak tomu bylo nyní. Jenomže nyní to prostě jinak nešlo. Potřebovali jsme dát něco málo pro oživení, a v tom nám pomohl pan Sluka, který dděti učil různým průpravným hrám. Sice to někteří nechápali, ale snad k tomu dospějí, protože to není špatný doplněk tréninků, a to proto, že to zlepšuje zápasovou část boje o úchop. Ta dělá mnohým dost veliké problémy.
     Příští trénink uděláme ještě sólo, ale, pokud se i on vyvede, pozveme nějaký oddíl. Jenom si musíme být jisti, že to bude přínosem pro oba kluby.
     Na pátečním tréninku se i páskovalo, a to dost úspěšně. Konečně se dočkala nejenom děvčata (Anička Vomáčková a Eliška Vomáčková) ale i Adam Švimberský, který měl vždy smůlu neboť míjel jedno páskování za druhým. Nyní nám jenom zbývá zajistit dostatek příslušných pásků.
     Děkujeme všem, co se na dané akci podíleli, a to ať aktivním vedením, či účastí, ale i doprovodům dětí. Věříme, že se nám podaří obdobné akce opakovat.

V pátek mimořádný trénink juda!!!

     Již tento pátek 22. 2. 2019 pořádáme speciální trénink juda. Začínáme v 16,30 hod. a končíme v 18,30 hod. Zacvičíme si spolu na hlavní ploše. Chybět by nemělo několik her a ...... To uvidíme, jak se sejdeme :)
     Zváni jsou všichni naši členi ale i kolegové z TJ Start Kolín. Pokud se tréninky osvědčí, budou se 1x měsíčně opakovat.
Za organizátora Josef Musil

Změna tréninků u závodního celku juda

     Letos dotváříme a upravujeme týmový soutěžní celek, který by měl mít speciální podporu a zaměření. Chceme tím zvyšovat úroveň jednotlivých sportovců, kteří budou k výcviku přistupovat zodpovědně, a je i v jejich zájmu něčeho dosáhnout, někam se soutěžně posunout. Prvním, a základním kamenem, je zajištění tréninkové kapacity. To se bude činit v návaznosti dle přístupu jedinců k základním cvičebním jednotkám. Nemá cenu zvyšovat počty tréninků. pokud by závodníci nevyužívali stávající kapacitu. Přesněji, pokud nebudou řádně cvičit, nebude se nic rozšiřovat. To doufáme nenastane.
     Nyní, v prvním kroce vracíme základním jednotlivým tréninkovým jednotkám původní kapacitu. Od tohoto čtvrtka budeme sportovnímu celku prodlužovat tréninkové jednotky o 1/2 hodiny. To znamená:

Úterý 17,00 hod. - 18,30 hod. - závodní celek
Mladší mají trénink - úterý 16,00 - 17,00 hod. (tedy, stále stejně)
Mohou chodit i se závodním celkem 

Čtvrtek 16,00 - 17,30 hod. - závodní celek

     Dále bychom měli závádět, jak jsme již předem avizovali, speciální páteční tréninky v rozsahu cca 1x měsíčně. Na ně se budeme snažit dostávat i jiné oddíly z okolí. Část by mohla být nauková a čás randorová či přímo zápasová.

     Pro "osvědčené" závodníky hledáme další podporu. Ať již se jedná o vybavení či větší přípravné kapacity. Vše je závislé od zajištění dotací a dalších příjmů, což bylo naší dosavadní činností. Snad se nám vše povede jak si přejeme.

Za Sport Kolín, z.s. Josef Musil

Probíhá přihlašování na PLP pétanque

     Došla k nám zpráva od vedení PLP, že se chystá další ročník této skvělé, ale také časově náročné soutěže. Ne každý se jí může věnovat od začátku až do jejího zakončení. Vloni jsme předvedli mnoho skvělých zápasů. Ale, i pár těch horších. O tom je ale hra.
     Postavíme i letos tým? Bude ten tým stabilní nebo budeme opětovně shánět lidi na poslední chvíli? To je vše, co nám přidělává vrásky na čele. Není těžké se na soutěž přihlásit. To je to nejednoduší, co se dá. Těžší je dostát všem závazkům, které z toho plynou. Samotná hra je již jen pomyslnou třešničkou na dortu.
     Pořadatel přitvrdil v podmínkách startu, a to je dobře. Minimální počet přihlášených musí být 6 za každý tým. K tomu musí být i stanovený počet 2 vedoucích. 
     Byl bych rád, kdybychom ten tým postavili, a je mi jedno jestli bude herně skvělý nebo jen podprůměrný. Hlavním kritériem je zájem o hru a aktivní přístup k jednotlivým kolům. Sami víte, že když je dobrá parta, tak se i ten dílčí výsledek dostaví.
Pokud tedy máte někdo zájem, hlaste se - josef.musil@sportkolin.cz.
Děkuji Josef Musil

Kalendář akcí s prioritou

Polabská liga:

1. kolo - sobota 9. 2. 2019
 - Velim (pan Jakl)
2. kolo - sobota 6. 4. 2019 - Chlumec nad Cidlinou (pan Černohorský)
3. kolo -  neděle 12. 5. 2019 - Čáslav (pan Horský)
4. kolo - sobota 7. 9. 2019 - Nový Bydžov (pan Hnát)
5. kolo –sobota 16. 11. 2019 – Kolín – TJ Start Kolín (p. Novotný + p. Olexa)
6. kolo - sobota 7. 12. 2019 - Kolín - Sport Kolín (p. Musil)

Speciál - U15 PL - bude v rámci Turnaje nadějí 
Ten by měl být v sobotu 15. 6. 2019

Turnaj nadějí - sobota 15. 6. 2019 (U15 - Polabská liga k 1. kolu PL 2019)

Krajské přebory:
Kolín - U13 a U15 - sobota 13. 4. 2019 (Sport Kolín)
Benešov - U9 a U11 - neděle 2. 6. 2019

Český pohár Nový Bydžov - sobota + neděle 25. -26. 5. 2019 (U13 - U18) 

Ostatní akce:
Rozlučka se školním rokem - sobota 22. 6. 2019  
LVT 2019 - 3. 8. - 10. 8. 2019 - sháníme místo!

Podporujeme umění - relaxaci

     Především k judu, ale i k dalším sportům patří relaxace. Proto vám rádi přinášíme jednu z nabídek, jak si něco hezkého vyzkoušet vytvořit, zklidnit si mysl a dodat si odvahy k dalšímu růstu.

Reklama_kurzyhttp://jana-sandova.cz/kurzy-kolin/kurzy-kolin-dot-painting/

Určitě se podívejte na galerii obrázků, které autorka a pořadatelka kurzu kreslila zde:

http://jana-sandova.cz/galerie/
Nebo ještě zentangle 
http://jana-sandova.cz/kurzy-kolin/galerie-zentangle/
Nejbližší kurz se koná 24. 2. 2019 od 9,00 hod. do 12,00 hod. na adrese Havlíčkova 168, Kolín.
Cena kurz je 690,- Kč. V ceně jsou barvy, tečkovadla a další pomůcky. Kdo by chtěl tvořit na plátno, může si donést své nebo si ho zakoupit na místě za nákupní cenu.
  •  

Naše účast ve Velimi

     V sobotu 9. 2. 2019 jsme se vydali do Velimi na tradiční kolo Polabské ligy. Za náš spolek dorazilo 6 závodníků z U11 - Štěpán Polanský, Jaroslav Adam, František Charous, Richard Motlíček, Jan Masopust a Ladislav Berecz a šest z U13 - Josef Charous, Adam Dršťák, Antonín Adam, David Dobiáš, Petr Dusil a Anna Sluková. O doprovod se postarali - trenér Richard Motlíček a Denisa Hofericová. Na akci ještě pracoval Josef Musil.
    A jak se nám vedlo? Když si vezmeme velikost našeho oddílu, tak můžeme být spokojeni. 12 závodníků je skvělá výprava, a to se neodvážilo dalších 5 dalších členů, co nás mohli posílit. Škoda. Ale zpět k výsledkům. Někteří si vedli velmi dobře. Především Jaroslav Adam, který se sice neumístil na stuúních vítězů, ale i tak se pral dobře a páté místo, u tak veliké skupiny není také k zahození. Jeden zápas s velmi dobrým soupeřem vyhrál i Richard Motlíček. Ten samý nám pak (na oplátku) porazil Honzu Masopusta, který svoji prohru nezvládl, a tak to byl jeho konec, což bylo škoda. Naopak Ladislav Berecz to dokázlo dotáhnout až na třetí místo, což je pro něj skvělý výsledek. Smůlu měl Štěpán Polanský, který se nechal vykolejit z prvních neúspěchů, kdy se následně nedokázal soustředit na další zápasy. To David Dobiáš předváděl jiné zápolení. Sice se mu nepovedlo získat vysněné třetí místo, ale jeho zápasová síla nenechala jediného odborníka bez povšimnutí. Josefovi a Františkovi Chharousovi se nedařilo. Do zápasů nastupovali laxně, a to je na Polabskou ligu velice málo. Na nule zůstal i věčný bojovník Petr Dusil, který opětovně nedotahoval techniku k úspěšnému zakončení, a dokud se to nenaučí, tak je jasné, že se ani vítězství nedočká. Přesto je to borec, který se jen tak nevzdá. Tonda Adam sice obsadil krásné 3. místo, ale ten způsob zápasového pojetí, na něj, nic moc. Pro Adama Dršťáka to byla premiéra (stějně jako pro Dobiáše), a byť měl malou skupinu, tak to neměl vůbec lehké. Jeho 2. místo mu budiž odměnou za odvahu. Poslední tečkou našeho snažení byly zápasy Aničky Slukové. Jediné dívky, co nás na soutěži zastupovala. Skončila druhá, a její výkon patřil mezi ty nejlepší, co tam naši předváděli.
     Souhrnem výsledky: 2. místo Anna Sluková, 2. místo Adam Dršťák, 3. místo Antonín Adam, 3. místo Ladislav Berecz
     Skvělým výsledkem je naše umístění v týmech. Získali jsme 10 bodů a tím se podělili s Novým Bydžovem o 5.-6. místo v Polabské lize.
     Děkujeme všem našim závodníkům za předvedené výkony. Máme za sebou skvělé zahájení sezóny. Snad se nám povede i mnohem více.

V sobotu do Velimi!!!

     Již tuto sobotu se koná 1. kolo Polabské ligy juda ve Velimi. Za nás budou startovat - U11 Štěpán Polanský, Jaroslav Adam, František Charous, Richard Motlíček, Jan Masopust, Ladislav Berecz.
Za U13 - Josef Charous, Adam Dršťák, Antonín Adam, David Dobiáš, Anna Sluková, Petr Dusil.
     Sraz - 8,00 ve Velimi (Sokolovna). Startovné hradí oddíl!!! Dojděte včas. 
Hodně štěstí a hlavně žádný úraz.
    Nezapomínejte na kimona, pásky a průkazy. Kopie budou u vedoucího výpravy Josefa Musila. Ten bude dohlížet i na vážení, pokud by se nedostavil trenér, pan Motlíček.

za vedení spolku Josef Musil 

Pátečníci jsou na tahu

     Již tuto sobotu 2. 2. 2019 nastupují naši florbalisté k dalším svým ligovým zápasům. První hrají od 16,10 hod. proti FBK Koleje Slovan (online přenos můžete sledovat https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-235390.htm ) a od 18,30 hod. proti FBK Nevlekov (online přenos můžete sledovat https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-239887.htm ).  
     Pátečníci jsou v současné době na druhém místě s 21 body. Což je o jeden bod méně jak vedoucí SK B.U.H. Praha B. Ti mají ovšem o dva zápasy více jak naši. Pokud tedy nezaváhají, mají šanci na návrat k první pozici.
     Kdo by se chtěl vydat na místo konání, má šanci. Hraje se na SH (sportovní hala) Zruč nad Sázavou, což zase není od Kolína tak daleko.  

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

fb - Sport Kolín, z.s.

www - stránky hráčů

Sport Kolín, z.s. - oddíl florbalu:


http://florbalkolin.cz
© Ondřej Čada

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Partner spolku

Florbal-dresy

Unnamed

Sponzor spolku

Cp-logo

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Svoboda - doprava
Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.