Judo - společná akce dětí s přenocováním

     Abychom toho neměli málo v posledních dnech, tak jsme si ještě vymysleli pro děti, které budou chtít, malé dobrodružství. Bojové přenocování z pátku 27. na sobotu 29. 9. Sice to byla malá náplast za v létě nerealizovaný tábor, ale… aspoň něco.
     Letní výcvikový tábor nám nevyšel, protože v požadovaném termínu se nám nejprve nepodařilo ve Zbraslavicích zajistit potřebnou kapacitu, a následně z důvodu menšího zájmu, jak by se nám líbilo. Chtěli jsme tedy udělat příměstský tábor u nás na hale. Ale ani to nevyšlo, a to z důvodu nepochopitelných průtahů stavby spojovací chodby mezi halou a školou. Stavba měla být hotová někdy v dubnu. Jenže, když si stavební firmy sjednávají více zakázek nebo nemají vlastní pracovníky, tak se není co divit. Nakonec jsme „byli rádi“, když skončili den před zahájením školního roku. Tak se to skutečně nedalo, a to nemluvím o zmařené dovolené a posledního víkendu. Ale zpět k akci s dětmi.
     V pátek k nám docházely děti postupně, ještě v době, kdy se konala akce florbalového týmu v rámci ETS. Pánové z florbalu nám také pomohli se stavbou dvou zápasových ploch, což bylo skvělé.
     Pro děti jsme připravili stravu v rozsahu večeře (masová směs, přírodní řízky, sekaná, přílohy brambory, rýže, pečivo), snídaně (pečivo, máslo, džem, sýr, párky, švestkové koláče čaj – ovocný nebo černý a další) malá svačinka (jablka, banány a tatranka). K tomu nepřetržitě pitný režim – ochucené i neochucené vody, čaj.
           V pátek byl program volný, a tak došlo na míčovou hru, deskové hry apod. Před spaním byla i pohádka. Pak došlo na hygienu, a po pár neúspěšných pokusech, i spánku.               
Ráno se vstávalo už v 7,00 hodin. Někteří, k naší smůle, vstali i o poznání dříve, což znamenalo, že připravené budíky přišli o svoji práci. Také jste si všimli, že dnešní generace neumí být potichu? Natož brát ohledy na druhé? Zajímavé je, že to tak je u těch nejmladších. Stejné to je i s pitím. Všude samá stopa. Ale co, stačilo vzít hadry, a bylo po „malérech“.               
             Co jde ale klukům skvěle, a to jsem netušil, je, když chtějí, tak pravdomluvnost, kterou ale má každý malinko jinde, a přitom skutečně nelžou. Jenom situaci vnímají po svém. A tak rázem zjistíte, že i když vše vypadá jasně, tak je to mnohdy asi kapku jinak. 
               S kluky a dívkami to bylo fajn. I když ani ony nebyly úplně ok. Kecaly pozdě do noci, a to i v době, když už i ti největší raubíři spali. Ale co, kdy se zase najde taková šance? Ale, když jsem u těch holek, tak jedna zajímavost. Denisa došla hned na začátek volně přístupného tréninku našeho mužského florbalového týmu Pátečníků, a byť je jen starší žákyně, tak se nebála, a šla si s nimi zahrát. Byl to skvělý pohled. Ona kurážná, kluci ohleduplní, a to i když jí nic lacino nedávali. Byl jsem na Denisu hrdý, že se dokázala zapojit a nestála nikde stranou. 
               Ráno jsme se tedy společně nasnídali, vše kolem uklidili a šli se připravit na poslední den ETS, kdy bylo na programu judo, o kterém jsme již tady psali.
               Vše dopadlo dobře, a snad se to i dětem líbilo. Pokud ano, tak budu rád. Vždyť jsme to dělali pro ně. Na závěr patří mé poděkování manželce, která, ač jsem se jí nikdy na nic neptal, tak mi se všemi akcemi pomáhala.

Více fotografií z akce najdete v sekci fotogalerie.

Náš florbalový tým Sport Kolín Pátečníci B vstoupil do prvního kola krajské soutěže

     Naši Pátečníci vstoupili do prvních zápasů krajské ligy, a nevedli si vůbec zle. Jedna výhra, jedna prohra. Výhra o dvě branky, prohra o jednu. Na to, že jsme menší spolek, tak si nevedeme vůbec zle. Máme dva týmy, a to je super. 
     Pro kluky to bylo asi i dost náročné, protože se sestava ladila do posledních chvil, a to ještě dále sháníme další "posily". Lépe řečene, více členů týmu, abychom měli více záloh. Také nám den před ligou mnozí pomáhali s akcí pro školu a vůbec ETS. Oba naše florbalové celky trénuje pan Zdeněk Milo, Bude to pro něj o poznání těžší, jak předchozí v přípravě jen jednoho týmu.
Konkrétní výsledky prvního kola:
Sport Kolín Pátečníci B - TJ Kyje     5:3
FBC Hornets Praha B - Sport Kolín Pátečníci B     5:4
Nyní jsou naši na páté příčce tabulky. Přejeme jim hodně štěstí do dalších zápasů.

Hrálo se v Praze - SH ZŠ Černošice-Mokropsy
Více čtěte na: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/phsc-trida-muzu#phsc-trida-muzu-C

Poohlédnutí za judem z ETS

Ets-ju1      Poslední naší akcí, v rámci Evropského týdne sportu, byla akce juda, kterou jsme realizovali v sobotu 28. 9. 2019 na hale Bios od 8 do 12 hodin. Byli jsme připraveni nejenom pro děti z oddílů juda, ale i pro účast široké veřejnosti. Nakonec k nám dorazila část dětí z obou kolínských oddílů a Týnce nad Labem. Z veřejnosti šlo bohužel jen o několik jednotlivců, přesto akce byla všemi přítomnými hodnocena kladně.
     Začínali jsme, po rozdělení dětí, společným rozcvičením, po kterém následovalo zábavné aerobní cvičení s hudbou. To braly nejprve děti s rozpaky. Ovšem, po velmi krátké chvilce si začaly pohyb v rytmu hudby užívat. O tuto netradiční zábavu se postarala Hanka Tobišková a Honza Musil. Cvičení s hudbou nebylo jen jedno. Opakovalo se ještě dvakrát, a k tomu bylo v závěru zařazené protahování s hudbou.
Ets-ju4      Přípravku, překážkovou dráhu, techniky na zemi a nácvik pádové techniky měl na starost trenér z TJ Start, z.s. Martin Novotný. V tom mu pomáhal Martin Drugda. O starší se postaral trenér Sport Kolín, z.s. Josef Musil, který se zaměřil na techniku v pohybu, randori v postoji a na zemi. S Honzou pak společně předvedli i několik jednoduchých prvků ze sebeobrany, které jsou vhodné i pro ty nejmenší.
     Oba celky měly v programu zařazené i známé tréninkové hry. Občas nám na jednotlivé zápasové plochy „napršelo mnoho balených bonbónů, které si děti měly možnost nasbírat“. A že toho řádně využily, tak o tom není žádných pochyb. Toto „pršení“ nastávalo vždy po cvičení s hudbou.
Ets-ju3       Bylo hezké sledovat děti, ale i jejich doprovod, jak se baví. A protože byla akce hodně zdařilá, předali jsme dětem dost herních dárků. Něco bylo zasláno z EU, ale mnohé jsme do akce nakoupili sami. Nechtěli jsme, aby nějaké dítě odešlo bez dárku za snahu.
     Po akci jsme všichni společně uklidili vybavení. Vlastní úklid jsme nechali na neděli, aby nám zbyl nějaký čas na zotavení.
     Závěrem bych chtěl poděkovat všem, co mi s akcí pomohli. Jednalo se zejména o Václavu Musilovou, Martina Novotného, Hanu Tobiškovou, Honzu Musila, Martina Drugdu, ale také všem dospělým, kteří nám pomohli především s úklidem tatami. Se stavbou nám pomáhali předešlý den naši florbalisté Pátečníci. I jim patří náš dík.       
     Pokud bych měl říci nějaké negativum, tak tím byla malá účast lidí z řad široké veřejnosti. To ale nebzabránilo dětem v dobré zábavě, a to je skvělé.
Josef Musil

Poohlédnutí za florbalem z ETS

 Ets-f1    Naše druhé angažmá v Evropském týdnu patřilo v pátek 27. 9. 2019 florbalu. Nejprve jsme uspořádali od 15,00 do 16,30 hodin vzorový trénink pro školní děti. Šlo o celek, který běžně trénují paní Eva Formánková s paní Zlatkou Končelovou. Obě trenérky vedou děti pečlivě a mají ve své práci výborné výsledky. My tentokráte chtěli dětem ukázat, jak to chodí v běžných sportovních klubech, a že pokud budou pečlivě přistupovat k cvičení, mohou následně přejít i do sportovních klubů, protože tyto kroužky jsou věkově omezené. Dalším cílem bylo dětem ukázat na různé druhy nácviku a detaily jednotlivých příprav. Tréninková jednotka byla rozdělená do několika částí, stejně jako je tomu i současných návyků kroužku. Nejprve se děti rozcvičily, poté došlo na technickou průpravu, následovala hlavní část, tedy hra, kterou zakončilo několik uvolňovacích cviků.  
     Ukázkové tréninkové jednotky se ujali hlavní trenér našich Pátečníků pan Zdeněk Milo a vedoucí týmu pan Martin Musil. Aby na děti nebyli sami, došlo i pět aktivních ligových hráčů, kteří se do akce aktivně zapojili.
Pro děti jsme měli připraveno několik dárků a gumové míče a míčky na další nezbytnou herní průpravu.
Ets-f9 Když skončila část věnovaná školním dětem, vstoupili do haly ostatní zájemci o tuto rychle se rozvíjející hru.  Šlo už tedy o otevřenou část dne.
     Návštěvníci si mohli vyzkoušet trénink se závodním týmem. Nejodvážnější z nich byla dívka (starší žákyně) Denisa Hofericová, která si nejenom zatrénovala s muži, ale dokonce se s nimi pustila i do vlastní hry. A protože byli hráči ohleduplní, nic žákyni nehrozilo. Přitom se hrálo jako by šlo o skutečný zápas.
Všichni, co se dostavili, tak si ten den skvěle užili. Splnili jsme tedy vše, co jsme si předsevzali. Děkujeme vedení školy za podporu, ženám E. Formánkové a Z. Končelové za spoluúčast na akci, trenérovi Z. Milovi a M. Musilovi za vedení celé akce.

Evrop. týden sportu - florbal

 Plakat-florbalRealizace - pátek 27. 9. 2019 od 15,00 hodin do 16,30 hodin pro školu.  Školní dětem se budou věnovat nejenom taktivní sportovní renér, Pátečníků, ale i několik aktivních hráčů týmu.
Od 16,30 do 19,00 hodin proběhne akce pro veřejnost.
Účastníci si budou moci prohlédnout aktivní trénink nebo se i přímo do něj zapojit.
 

Evropský týden sportu - judo

 Plakat-judo2_2Realizace - 27. 9. 2019 uzavřená akce pro naše členy. Ti, hned po skončení florbalu, budou stavět tatami, a na něm si zatrénují. Další program je v interních sděleních, které jsme zaslali rodičům.
Pro širokou veřejnost začínáme až v sobotu od 8,00 hodin do 12,00 hodin. Při větším zájmu akci protáhneme. Dojít mohou nejenom děti z oddílů juda, ale i každý, kdo by si chtěl s námi den užít. Cvičit mohou i rodiče. Jen si musejí vzít vhodný cvičební oděv.

Nábor do juda?

     Anp, je to tak. Jelikož nám nyní přešlo hodně dětí do pokročilých, tak nám vznikla v přípravce (začátečníků) mezera. Z těchto důvodů budeme na uvolněná místa přibírat nové členy,
     Pokročilých dětí máme dost. Tam jsme limitováni tréninkovými prostory. Pokud bychom udělali plný nábor, tak by nám nezbývalo nic jiného než další školní rok vytvořit další celek.
     Nebudeme to dělat masivně, ale nabírat budeme. Máme uvolněných cca 10 míst. Věk 6 - 10 let. Jiný, po dohodě.

Josef Musil - trenér

První den ETS - pétanque - skvěle zvládnuté tradičně i díky kolegům z pétanque Velim

Ets-p5                 Máme za sebou první náš den věnovaný Evropskému týdnu sportu. Tedy spíše lidem kolem nás. Pro ně jsme připravili skvělou hru pétanque. Přípravě jsme věnovali několik dní. Největší záběr přišel v neděli, den před akcí, kdy se vše dolaďovalo, a samotné ráno, kdy jsme na místo nanosili vše potřebné. Akce začala v 8,00 hod. příchodem prvních dvou tříd. Následně chodila „třída za třídou“.  Přesněji několik tříd současně, a tak ani není divu, že počet účastníků brzy překonal třístovkovou hranici. Dávalo nám to velice zabrat. Jednou se děti nevešly ani na ty dvě hřiště, a tak se musela využít i travnatá plocha k nácviku techniky hodů.
                Děti byly skvělé. Hlavně ty mladší ročníky. Jejich zapálenost pro hru nebrala konce. Bylo vidět, že se nám akce Ets-p7 povedla zrealizovat. Zde je ale na místě také upozornit, že byť jsme akci pořádali my, Sport Kolín, z.s., tak bez Velimi (PC Sokol Velim - pétanque) by to nešlo. Možná i šlo, ale hodně těžce, a tak se jim sluší řádně poděkovat. Jmenovitě – Václav Jeřala, Hana Jeřalová, Josef Nejedlý, Vlasta Nejedlá a Růžena Miňovská. Moc děkujeme, jsme dlužníky. Za náš spolek doplnili sestavu Jan Musil, který se začlenil k Velimským a v hale se starala o přípravu a občerstvení Václava Musilová. I jim patří veliký dík. Já měl na starost celou organizaci, aby vše běželo dle plánů, a být na to sám, tak to si neumím ani představit.    
                Smyslem této akce, kterou iniciuje Evropská komise, na našem území, prostřednictvím Českého olympijského výboru, je dostat co nejvíce lidí ke sportu. Iniciovat u nich zájem o pohyb, a Ets-p6 tomu my fandíme. Proto jsme také součástí ETS již třetím rokem. Pro děti jsme získali nějaké dárky, což by při takovém množství bylo málo, proto jsme ještě dokoupili mnoho dalších dárků. Aby si každé dítě nějaký ten motivační dárek odneslo. Což se nám podařilo.
                Odpoledne jsme uspořádali soutěž o pétanque koule. Ta proběhla, a tak si tři vítězové odnesli nejenom slíbené herní koule, ale i mnoho dalších pozorností. Přitom jsme nezapomenuli ocenit i další účastníky soutěže, protože tyhle akce nejsou o vítězích, tedy těch nejlepších výsledcích, ale o tom, aby se lidé zapojili do aktivního pohybu. Dá se s určitým nadhledem říci, že vítězem je vlastně každý, kdo se k pohybu přidal. V pozdnějších hodinách se snížila návštěvnost, a tak jsme si mohli dovolit ten přepych a zahrát si s návštěvníky pár celých zápasů. Bylo to skvělé. Dobře jsme se bavili. Ets-p1
                Doufáme, že se snad podaří, i díky nám, více lidí rozpohybovat. Udělali jsme proto v pétanque hodně. Nyní je čas na ně. Nás čeká ještě v pátek florbal a v sobotu judo. Ještě to, v rámci ETS, pro veřejnost uděláme.
                Ještě jednou děkuji všem účastníkům, pořadatelům, a také 3. ZŠ, která se do akce aktivně zapojila.
Josef Musil – předseda spolku

Evrop. týden sportu - pétanque

Plakat-petanque-2Realizace - 23. 9. 2019 - 8,00 až 16,00 hod. jsme vyčlenili pro školní děti. Pro širokou veřejnost od 16,00 hodin do doby, kdy budou na místě účastníci.  Nejpozději však do 19,00 hod.
Účastníky naučíme nejenom hrát  velice zajímavou hru, ale dáme jim i možnost se aktivně do hry zapojit.
 

10 PRINCIPŮ FAIR PLAY

Prosazování základních pricipů fair play - k tomu se rádi přidáváme.
Více: Samolepky-fair-play

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

Florbal soutěž

PH a SČ přebor mužů 2019/2020 
    
1. FAT PIPE FLORBAL CHODOV C   6
2. FBC Snipers Poděbrady    6
3. Orka Čelákovice B 
  3
4. Prague Tigers C    3
5. FBK Vosy Praha DDM P2 B 
  3
6. Sport Kolín Pátečníci 
  3
7. ASI Torza Sorry   0
8. FBC VŠTJ Ekonom Praha   0
9. FBC VŠTJ Ekonom Praha   0
10. FBC Pitbulls Kolín B   0
11. FBC Penguins Praha   0

https://www.ceskyflorbal.cz

Florbal soutěž

PH a SČ třída mužů 2019/2020 
    
1. SK Florbal Benešov muži C   6
2. FBC Draci Říčany B   4
3. FBC LYNX   4
4. Florbal Sedlčany   4
5. Sport Kolín Pátečníci B   3
6. Las Plantas Original B   3
7. FBC Hornets Praha B   3
8. FBK DDM Praha 2   1
9. Bourbon TJ Ruzyně B   0
10. TJ Kyje   0
11. FBC Charisma Pečky   0

https://www.ceskyflorbal.cz

Pétanque liga

Polabská liga pétanque 2019

1.

  PC Sokol Lipník

38

2.

  Sokol Kostomlaty

37

3.

  Pedro Velim

25

4.

  Sport Kolín, z.s.

24

5.

  PCFT Sokoleč

22

6.

  Demoliční koule

21

7.

  Kulová osma

20

8.

  SPD Velim

17

9.

  PCP Lipník

12

https://plpetanque.estranky.cz

Polabská liga judo

Více naleznete na stránkách OSJu Kolín
www.osju.eu 

1.   DDM JK Chlumec nad Cidlinou   122 
2. Judo ZŠ Sadová Čáslav 112
3. Judoklub Pardubice  100
4. TJ Sokol Hradec Králové  
86
5. SKP Judo Nový Bydžov  54
6. T.J. Sokol Jihlava 45
7. TJ Start Kolín z.s. 41
8. Judo Česká Třebová 37
9. SKP Benešov 36
10. Judo Orel Žďár nad Sázavou 25
11. Sport Kolín, z.s. 21

12.-13.

Judo ZŠ Týnec nad Labem

19

12.-13.

TSC Turnov

19

14.
SKP Judo Náchod 18
15.
T.J. Sokol Velim 0fb - Sport Kolín, z.s.

www - stránky hráčů

Sport Kolín, z.s. - oddíl florbalu:


http://florbalkolin.cz
© Ondřej Čada

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Partner spolku

Florbal-dresy

Unnamed

Sponzor spolku

Cp-logo

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Svoboda - doprava
Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.