Velim - turnaj trojek s nebývalou účastí našich 3 týmů

     Do Velimi jsme dojeli ve veliké sestavě, a to ve třech herních týmech. První byl ve složení Zuzana Malá, Radek Levínský a já, druhý Martin Šternberg s dcerou Nikolou a s kolegou z velimského týmu, třetí tým tvořili Valerie Štěpánová, Karel Novotný a Zdeněk Hanuš.
     Hráli jsme nejlépe, jak jen to šlo. Přesto, ze skupin postoupil jen náš tým (Zuzka, Radek a já). Ostatní skončili už ve skupině, ze kterých šli do dohrávek. Ale, ani tak se neztratili, naopak. Všichni předváděli velmi hezké výkony, a tak bylo příjemné slyšet chválu na Kolín, na to, jak se zvedáme, jak se těší naši lidé přízni ostatních týmů. To je opravdu příjemné, a povzbudivé.
     My, jak výše uvádím, jsme postoupili do první osmičky, když jsme uhráli 3 výhry, a jednu prohru, ve skupině. Tam jsme narazili na Honzu s Jefem ze Sokolče a Vojtěchem z Velimi. Byť pro nás vypadal úvod zápasu velmi dobře, tak nakonec výhru uhráli soupeři. Tím skončilo naše tažení do první čtyřky.
     V dohrávkách už proti nám nenastoupil jeden z týmů pro vyčerpání z celodenního hraní. Ani my na tom nebyli moc dobře, vždyť takřka tropické počasí, a v něm velicé náročná celodenní hra, již byla znát i na nás. No, a boj o konečné pořadí na 5. - 6. místě jsme se dohodli se soupeři, že již není na hřiště takřka vidět, proto jsme se dohodli na děleném místě, což odsouhlasil i pořadatel. Ono to naše hřiště nebylo osvětlené, narozdíl od hřišť určených pro dohrávky na prvních čtyřech příčkách.
     Výsledky našich týmů - náš (Zuzka, Radek a já) - 5. - 6. místo, Tým Šternbergovi skončil na 10. místě a třetí tým, ve složení Zuzka, Karel a Zdeněk - na 14. místě. 
     Soutěž byla velmi dlouhá. Finále se dohrávalo dokonce o půl desáté večer. Pak ať někdo říká, že pétanque je jen zábava. Soutěžní je rozhodně dost náročná záležitost.
     Děkuji všem našim hráčům za pěkné výkony. 
     Josef   

Judo zahájeno!

     Dnes (8.9.2020) jsme zahájili tréninky juda v novém školním roce 2020/2021. Na přípravku došlo hodně nových dětí. Zatím mají v plánu 1x trénink v týdnu (úterky od 16,00 do 17,00). Pokud se vše osvědčí, a lidé budou mít zájem, tak pro ně zřídíme další tréninkovou jednotku.
     Od 17,00 do 18,30 byl zahájen trénink soutěžního týmu. Na tomto tréninku se sešlo 22 dětí, což je na první školní trénink velmi dobré.
     Úvodní trénink jsem zahájil osobně. Při této příležitosti bych rád poděkoval lidem, co mi nabídli, a nakonec i skutečně došli pomoci. Je to především trenér ze sebeobrany pan Pavel Plaček, Honza Masopust a Pavel Musil. "Díky, bylo to fajn."
     Druhou část tréninku si převzal další trenér, pan Richard Motlíček. Letos se snad dočkáme slíbeného rozšířeného trenérého kádru. K současným trenérům (Musil, Motlíček) by měl dojít pan Otto Nocar, a snad nám i občas pomůže pan Pavel Plaček. Hledat ale budeme dál. Chtlěli bychom postavit veliký kvalitní kádr trenérů. Možná nás posílí i jeden trenér, který bydlí mimo Kolín. To je ale zatím v jednání.
     Pro náš soutěžní celek chystáme ještě třetí trénink, a to v pátek od 16,00 do 17,30. Bude se ale jednat vysloveně o soutěžní celek. Tento trénink bude zaměřen na randori a soutěže.
Josef Musil

Víkend plný sportu – judo / pétanque

Judo:
sobota 5.9.2020
- Polabská liga (Králíky u Nového Bydžova), ktg. U9 a U13
za nás jediný závodník Jan Masopust (U13) bez úspěchu.
neděle 6.9.2020
- Polabská liga (Králíky u Nového Bydžova), ktg. U11 a U15
za nás jediná závodnice Anna Sluková (U15) 3. místo. Blahopřejeme.
- Krajské přebory (Čáslav) ktg. U13
za nás jediný závodník Jan Masopust (U13) 2. místo. Blahopřejeme.

Pétanque:
sobota 5.9.2020

- Turnaj dvojic Sokoleč.
Naše účast: Dvojice Zdeněk Hanuš, Valerie Štěpánová – nepostoupili ze skupiny. Bez umístění. Zuzana Malá, Radek Levínský – postup ze skupiny - 6. místo. Blahopřejeme. Karel Novotný s hráčkou Sokolče Hankou – postup ze skupiny - 8. místo. Blahopřejeme.
Josef Musil 

Poslední náš zápas PLP 2020

     Včera jsme odehráli svůj poslední zápas letošní PLP, a to s týmem Demoliční koule s výsledkem 1:3. Tudíž bez bodového zisku, ale to není pro nás až tak podstatné, i když ty body nám budou chybět v závěrečném zúčtování. Hlavním pro nás je, že jsme obstáli jako tým.
     Nyní nebudu tradičně rozepisovat, jak se nám v jednotlivých zápasech vedlo. Jen zde pochválím soupeře za skvělé výkony, které také vedli k jeho vítězství. A z našich, byť píši, že nebudu hodnotit jednotlivé výsledky, tak musím vyzdvihnout výkon Valerie (Štěpánové), která byť se soutěžním pétanque začíná, tak to na herním poli tak nevypadalo. Její hra byla super. Ostatní bojovali, jak nejlépe to šlo, ale na výhru to nestačilo, ale i tak si všichni zasluhují naše uznání.
     Symbolicky jsme začínali letošní PLP se Sokolčí, a s ní jsme včera i skončili, protože základní sestavu týmu Demoliční koule tvoří sportovci ze Sokolče. Jediný, kdo je tam z jiné obce, je František Vejtruba (Předhradí – tým Žraloci). Oba duely jsme projeli na plné čáře. To značí, že hráči ze Sokolče mají skvělou formu, a my jim k tomu blahopřejeme.
     Ještě jednou děkuji i našim hráčům za skvělé výkony a týmovou souhru.
Josef Musil    

hodnocení našeho působení v letošní PLP z pohledu kapitána týmu:
Plp-2020-dobojovano 

Jak se závody, které se konají první víkend v září?

     Těžké rozhodnutí. Osobně si myslím, že nemá smysl se soutěže účastnit, pokud nemá člověk alespoň nějakou přípravu. Ta je u nás takřka nulová. Dali jsme přednost zdraví před rizikem, které číhalo všude, kde se shlukuje více lidí.
     Konkrétně k soutěžím juda. Nejvíce se nás dotýká Polabská liga v Králíkách u Nového Bydžova, která se koná ve dnech 5. a 6. 9. Sobota je určená pro kategorie U9 a U13. Neděle pak pro U11 a U15.
     V neděli se také koná v Čáslavi Krajský přebor kategorií U13 a U21.
     Z našich, co vím, tak se hlásí jen Honza Masopust. Ostatní mi svoji účast nenahlásili, tudíž s jejich účastí ani nepočítám. Přesto, pokud si to někdo rozmyslí, tak je nutné mě kontaktovat.
     Následné úterý se na vás těší trenéři.  Josef Musil 

PLP pétanque - zápas s týmem Demoliční koule 1:3

     Včera 26.8.2020 jsme odehráli u nás zápas s Demoličními koulemi. V prvním kole za nás nastoupili Zdeněk Hanuš s Valerií Štěpánovou proti Františkovi Vejtrubovi a Hance Javůrkové. Tenhle zápas jsme vyhráli. Soupeři hráli velmi dobře, ale našim se dařil o něco lépe. Zdeněk hrál skvěle a Valerie, pro kterou byl tento zápas premiérou, výborně umisťovala. Výsledek 13:8 pro nás.
     Na druhé ploše to vypadalo o poznání jinak. Tam jsem nastoupil já s Karlem Novotným proti Tondovi Faustovi a jeho synovi Petrovi. My hráli dobře, ale oni famózně. Na co sáhli to jim šlo. Tonda nás pravidelně zásobil skvělými náhozy, a Petr, ten vyrazil vše, co jim od nás na hřišti vadilo, a toho bohužel až tak moc zase nebylo. Soupeř vyhrál tenhle zápas s výraznou převahou, ale nás to mrzet nemusí, protože jsme nehráli zase tak špatně. Navíc jsme si „divácky“ vychutnávali ty skvělé akce soupeřů. Bylo se opravdu na co dívat, a to i přesto, že jsme prohráli vysoko 2:13.
     Do druhého kola jsme šli za stavu 1:1. Do trojek jsme nasadili Zuzku Malou, Martina Šternberga s dcerou Nikolou proti Hance Javůrkové, Tondovi Faustovi se synem Petrem. I tenhle zápas se odvíjel ve znamení jasné převahy soupeřů. Výhra pro soupeře 13:6. Nám se ale nedařilo ani v jedničkách, kde suverénně vedl František Vejtruba nad našim Tomášem Malým. Výsledek 13:5 pro soupeře.
     Soupeři nad námi vyhráli zaslouženě a častě 3:1. Hráli skvěle a byli o třídu lepší jak my, proto jim tahle výhra i právem náleží. Odvetný zápas hrajeme ve středu u nich v Sokolči. Moc se těšíme, a slibujeme, že budeme bojovat, jak nejlépe to půjde. Nejinak tomu bylo včera.
     Byl to skvělý den s krásnou podívanou na soupeřovo výkony. Soupeřům také děkuji za ohleduplný přístup, kdy mi vyhověli v termínu stanovení vzájemného zápasu, protože tenhle týden jsem já mohl (pracovní důvody) jen v úterý.  
Josef Musil

Pétanque - Valerie Štěpánová, Karel Novotný a Zdeněk Hanuš (prvně společně) soutěžili ve Žďáru nad Sázavou

     22. 8. 2020 vyrazili Zdeněk, Karel a Valerie na Zámecký turnaj trojic do Žďáru nad Sázavou. Hezké prostředí s nevyzpytatelným povrchem. První hra skončila prohrou, která mrzela, ale neodradila. Druhá hra skončila výhrou. Třetí hra se silným soupeřem, se kterým jsme drželi krok, sice skončila prohrou, ale měli jsme ze hry hodně dobrý pocit. Pak došly síly a poslední hru jsme bohužel zahodili, takže nakonec jsme skončili na 16. místě z 18 trojic.

     Unavení z vedra, trochu smutní z chyb, ale obohacení o nové zkušenosti jsme si při návratu ještě dopřáli kafíčko a výbornou bábovku od Zdeňka v jeho domečku ve Žlebech. Takže konec dobrý, všechno dobré 

PLP zápas Kolín - Pedro Velim 0:4

     Dnes jsme odehráli odvetný zápas s týmem, který má zřejmě nejblíže k vítězství v letošní PLP. Jediní, kdo ho může odsunout o nějakou příčku níže jsou skvěle hrající týmy PCFT Sokoleč a Sokol Kostomlaty. Ale, zpět k našemu dnešnímu zápasu.
     Tentokráte jsme vsadili na nové hráče a širší základnu. Zajímavostí je, že byť jsme zaslouženě prohráli, tak k překvapení z naší strany došlo, a ne k malému. Stalo se tak právě v prvním kole a na první hrací ploše, kde za nás nastoupili Zdeněk Hanuš s „nováčkem“ Karlem Novotným proti Amy Vaňkové s Pavlem Jeřalou. Favorité byli jasní, proto se od našich nic moc nečekalo, a o to je jejich výkon více jak obdivuhodný. Naši nastoupili razantně, jako by neuznávali kvality soupeře. Hráli skvěle, a sbírali bod za bodem, čímž si vytvořili nemalý náskok. Zdeněk nejenom velmi dobře nasazoval, ale i vyrážel. Ale, ani Karel na tom nebyl špatně. Jeho hody neměly chybu. Tedy, alespoň v první části hry. Vypadalo to skvěle. Ovšem, to by proti nim nesměli stát soupeři takového kalibru, a když k tomu přidáme pohodovou hru Pavla, tak je jasné, že s nimi to není vyhrané do posledního náhozu, potažmo bodu. Oni se prostě nedali zmást průběžnými výsledky a hráli pohodově s rozmyslem až do samého závěru hry, což se jim plně vyplatilo. Přesto hrát s touhle dvojicí 11:13 je skvělý výsledek. Blahopřejeme soupeřům, ale i našim za skvělý a napínavý zápas.
     Na druhé ploše hráli Martin a Pavel Musilovi proti Martinovi Škopkovi s Alešem Kloudou. Zde to vypadalo o poznání jinak. Naši si sice vybojovali úvodní bod, ale po něm se hned ujali vítězného tažení soupeři. Naši se snažili, jak nejlépe to šlo. Dokonce se jim podařilo uhrát i dalších 5 bodů. To ale na skvěle hrající soupeře nestačilo. Výsledek 6:13 hovoří za vše. Přesto i zde se sluší našim poděkovat, protože určitě nehráli špatně.    Některé jejich náhozy byly skvělé. Ovšem, i s těmi si soupeř mnohdy hladce poradil.
     Do druhého kola jsme šli za stavu 0:2. Na trojkách jsme měli Zuzanu Malou, Radka Levínského a Martina Šternberga proti Amy Vaňkové, Pavlovi Jeřalovi a Vojtovi Černému. Tenhle zápas byl jasnou záležitostí pro soupeře, a to i když se nám podařilo mnoho dobrých herních prvků. Stav 6:13 odpovídá kvalitě hry. Soupeřům blahopřejeme a našim děkujeme.
     Posledním zápasem byl duel Tomáše Malého proti Martinovi Škopkovi. Zde se Tomášovi nedařilo, jak by chtěl. Martin byl v jasném tažení. Dokonce nám tam hrozil „kanár“, což se naštěstí Tomášovi podařilo zvrátit uhráním 2 bodů. Stav tedy 2:13.
     Soupeř vyhrál 4:0. Vyhrál zaslouženě. Má skvělý kvalitní tým. Ale, ani my si nenaříkáme. Letos konečně formujeme větší základnu, a to je fajn. Daří se nám zapojovat všechny hráče. Do posledních her zřejmě nasadíme posledního „nováčka“ a to Valerii Štěpánovou, která se na hru řádně připravuje. Možná mi někdo vyčte, že jsem nestavěl do her „to nejlepší co máme“, ale, ono je pro mě nejlepší to, že máme hodně hráčů, kteří chtějí hrát. Co mají smysl pro kolektiv…….
     Závěrem se sluší poděkovat soupeřům za skvělé hry, sportovní přístup a chování, poctivé měření …… – bylo nám s nimi fajn.
19. 8. 2020 Josef Musil

Další zápas hrajeme zřejmě v úterý od 17,00 hod. To nám ale ještě musí soupeř potvrdit.

Jak v novém školním roce?

Judo: oficiálně začnou na hale Bios 2. týden
Odpovědný vedoucí - Josef Musil

1. začínáme oficiálně až druhý trénink, a to:
- začátečníci úterky od 16,00 hod. do 17,00 hod. (možná i čtvrtky - to se ale bude vyhodocovat podle zájmu, protože vloni chodili její členi jen 1x týdně, ač pro ně byl zajištěn trénink 2x týdně.)
- soutěžní celek a ostatní úterky a čtvrtky od 17,00 do 18,30 hod. (zatím se jedná o předběžné časy, které musí schválit vedení spolku v návaznosti na možnosti trenérů)
2. budeme rozšiřovat trenérskou základnu o další lidi
3. máme soutěž hned první školní víkend
- 5. a 6. 9. Polabská liga v Novém Bydžově (Králíky)
- 6. 9. mladší žáci mají krajský přebor v Čáslavi
4. pro soutěžící o prvním víkendu chystáme speciální průpravný trénink. O termínu je budeme informovat sólo.

Sebeobrana:
Odpovědný vedoucí - Jan Musil

1. nic nebrání oddílu zahájit svoji činnost

Pétanque:
Odpovědný vedoucí - Josef Musil

1. soutěže i tréninky jsou v plném proudu
- Polabská liga pétanque pro nás skončí hned v prvním zářijovém týdnu.
- 12. 9. 2020 se budeme účastnit soutěže trojic ve Velimi. 
2. připravuje se oddílový turnaj
3. připravuje se otevřenější turnaj
4. připravuje se týden pétanque

.

Florbal: - oficiálně začnou na hale Bios 2. týden

Odpovědný vedoucí - Martin Musil

1. prozatimně trénuje oddíl ve Velimi
2. oddíl se účastnil i soutěže o prázdninách
3. oba jeho celky zahájí ligové soutěže dle plánu

Pedro Velim - Sport Kolín 3:1

     Dnes jsme prohráli zápas s týmem, který má na to utkat se o příčku nejvyšší. Na výsledek jsme skutečně prohráli, ale jinak jsme hráli, na nás, velmi dobrou hru, a to všichni! Je co vylepšovat, co napravovat, ale celkově jsme to zvládli, a to je fajn.
     Ve Velimi se nám hrálo dobře. Soupeř odváděl odpovídající výkony, což v překladu znamená, že hrál skvěle, a to v jeho případě nepřekvapuje. Pedro má široké spektrum skvělých hráčů, prostě herní základnu, jak mám být. Proto jim vítězství právem náleží.
     Děkujeme jim za velmi dobré herní prostředí, čestnou hru a ohleduplnost. Našim osobně děkuji za velmi dobrý týmový výkon.
Josef Musil 

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

Podpůrné stránky

Pétanque liga 2020

Průběžný stav ke dni 13. 9. 2020 

1.

  Pedro Velim 

35

2.

  PCFT Sokoleč

33

3.

  Sokol Kostomlaty

31

4.

  PC Sokol Lipník

30

5.

  PCP Lipník 

22

6.

  K8 Předhradí

19

7.

  Sport Kolín

17

8.

  Demoliční koule

15

9.

  Sevak Velim

8

https://plpetanque.estranky.cz

Polabská liga judo

Letošní ročník je poznamenaný, stejně jako jiné akce a vůbec život lidí na celé planetě, pandémií, proto se VV OSJu Kolín rozhodl, že letošní ročník PL bude jen ve znamení jednotlivých kol PL, která se podaří uspořádat. Celkový vítěz ročníku se tudíž vyhlašovat nebude.
Polabská liga je silnou soutěží a tahle pandemie ji rozhodně nepoloží smile.

fb - Sport Kolín, z.s.

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Svoboda - doprava
Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.