Saharský pohár v pétanque

     V sobotu 14. 4. 2018 vyrážíme do Vědomic na savzový turnaj v pétanque. Na tento turnaj nejedeme s ambicemi, že bychom ho mohli vyhrát, ale s tím, že si zahrajeme s řadou velmi dobrých týmů, což nás může ve hře posunout o poznání dále.
     Za náš spolek tam jedou 3 zástupci. Jedna, čistě spolková sestava, je ve složení Pavel Musil (junior) a Zdeněk Hanuš. Druhá sestava je smíšená PCP Lipník - Sport Kolín, z.s. Za nás v této sestavě startuje Josef Musil a za Lipník Václava Reinbergrová, která je velmi zkušenou závodnicí. Také je na současném 211 stupni celorepublikového svazového žebříčku, zatím co Josef Musil na 599. Uvidíme, jak se jim ve společné sestavě zadaří.
     Pro Zdeňka a Pavla to jsou první soutěže v rámci svazu. To ale neznamená, že by se měli něčeho obávat, vždyť na okolních regionálních soutěžích hrávají s lidmi, kteří jsou na těchto soutěžích velmi zkušení. Dokonce se se svazovými týmy setkávají na PLP. 

Další posila pro náš tým v Polabské ligy v pétanque 2018

     Ještě jsme nezačali, a už máme dvě posily pro hru v PLP. Po Františkovi Vejtrubovi se k nám přidala i Zuzana Malá. Tím je jisté, že letošní sezónu odehrajeme v naprosté pohodě. A jak to bude vypadat prakticky? Budu vysílat na každý zápas 5 - 6 hráčů. To proto, aby se nestalo nějaké nepříjemné překvapení.
     Letos jsme prostě dobře početně připraveni. Nyní by to chtělo ještě dostatečně trénovat. Bez toho se nedá dobře hrát. Proto také nyní stanovuji, že přednost ke hře dostanou ti hráči, kteří se budou na jednotlivé zápasy řádně připravovat. Není možné jezdit na soutěže bez řádných příprav.Toto nařízení neplatí pro dojíždějící. Ti se mohou připravovat individuálně v místě bydliště na vhodném prostoru.
Josef Musil

Ohlasy hráčů po 10 kole florbalu PH+SČ třída mužů

     Došla nám reakce od hráčů:

Do Prahy přijíždíme s velkým odhodláním vyhrát a odvézt si šest bodů, každý si moc dobře uvědomuje, že po zaváhání Sepiáků se můžeme dotáhnout k prvnímu místu. V Kobylisy se nám posledně moc nedařilo, prohráli jsme oba zápasy a do Kolína odjeli se smutkem, odbila třetí hodina a My nastupujeme k prvnímu zápasu!

První zápas se nám moc nepovedl, spoustu individuálních chyb nám „smazali“ úsměv na tváří a upravili konečné skóre. Výsledek jsme nedokázali převrátit k obrazu svému (4:4), atak si ze zápasu odnášíme pouze jeden bod, za který jsme nakonec rádi.

Do druhého zápasu jsme vkročili správnou nohou a začali jsme úplně jinak, hned ze začátku se ujímáme vedení (2:0), to nám ovšem nestačilo a přidáváme další dvě braky (4:0). Do konce první třetiny se stav jen „kosmeticky“ upravil (5:1). Druhá třetina probíhá v podobném duchu, jak ta předešlá. Do třetí třetiny vstupujeme ve velkém nadšení a odhodlání, bohužel jak je už známo naše třetí třetiny jsou „propadák“ a znovu jsme se o tom přesvědčili, soupeř zatlačil a My se jíž „strachujeme“ o výsledek, naštěstí se nám „hrozba“ podařila odvrátit a My do Kolína odjíždíme se čtyřmi body.

Zpracoval pro spolek Ondřej Čada 

Posila týmu pro PLP

     Využili jsme situace, kdy Předhradí nepostavilo svůj tým do PLP 2018, a oslovili jednoho z klíčových hráčů Františka Vejtrubu, zda by nechtěl do našeho týmu. Pan Vejtruba souhlasil, ač ví, že nejsme "zatím" žádným hvězdným týmem. Jistě by mohl startovat i za úspěšnější týmy.........
     Pro nás je jeho účast v našem týmu velikou ctí, a také šancí na zdokonalení naší současné herní činnosti. Není nad to mít v týmu někoho s bohatými zkušenostmi, a k tomu ještě velmi kvalitního hráče. Touto cestou mu ještě jednou děkujeme. 

Měsíc plný petanque

     Jak jsme zde již informovali, jedeme v sobotu 14. 4. 2018 na velikou svazovou soutěž do Vědomic. Zastupovat nás tam budou dva týmy. Jeden čistě spolkový (Hanuš, P. Musil), druhý smíšený (Jo. Musil). Je to naše první působení na svazové úrovni, kdy tam zasíláme jeden náš "čistý" tým.
     Hned další týden máme dvě akce spojené s pétanque. Nejprve v úterý  odehrajeme zápas v PLP 2018 s Kostomlaty. Hrajeme od 18,00 hod. u nás na hale. No, a v sobotu vysíláme jednoho člena na školení trenérů mládeže do Vědomic. Jelo by i více lidí. V tom nám ovšem brání skutečnost, že ve stejný den pořádáme náš tradiční turnaj ve florbale "Bios CUP 2018", na kterém se podílí celý spolek. Tudíž, už tak uvolnit jednoho z členů je náročnější. 
     V dalším týdnu odehrajeme odvetný zápas PLP v Kostomlatech. A v závěru měsíce pořádáme spolkový turnaj Črodějnické koulení o Jarní cenu 2018 (1. ročník). 

Výsledky z florbalu PH+SČ třída mužů 10. kolo

     Naši jeli do Prahy (8.4.2018 - neděle) s jasným cílem, přivézt si 6 bodů. To se jim ovšem zcela nepovedlo. Sice neprohráli ani jeden zápas, přesto si z prvního vezou remízu 4:4. Ovšem u druhého zápasu byli o poznání úspěšnější, když vybojovali výhru 9:4.  

4 : 4     Sport Kolín – SK LVI Banko Praha                     
4 : 9     Vlci TATRAN Kostelec nad Č.L. – Sport Kolín

     Druhou příčku si udrželi, a to je nyní to nejhlavnější.

Výsledky z pétanque

     Na turnaji v Předhradí 7. 4. 2018 nás zastupoval jeden tým - Zdeněk Hanuš a junior Pavel Musil. Sice se jim nepodařilo výrazněji uspět, což se od nich, jakožto nováčků obdobné soutěže, nepočítalo, ale spokojeni být mohou. Podařilo se jim uspět v jednom ze zápasů proti výbornému týmu z K8 Praha, a to je velmi výrazný úspěch. A protože se jim na turnaji zalíbilo, jedou si vzkoušet své angažmá i na velikou svazovou soutěž do Vědomic, kde se může sejít až kolem 120 týmů. V této soutěži budeme mít dvojí zastoupení, a to, již zmiňovaný tým Zdeněk Hanuš se zkušenějším juniorem Pavlem Musilem a pak ještě ve smíšeném týmu s PCP Lipník - Václava Reinbergrová / Sport Kolín - Josef Musil.
     

Naše výkony na PL v Chlumci nad Cidlinou

     Jak už jsem opakovaně psal, není nejdůležitější vyhrávat, ale bojovat. Ta umístění jsou už jen jakoby nějaký bonus. Tak tohle říkávám vždy. No, a nyní (7.4.2018), jako by se to tak nějak vyplnilo. Jak jinak diplomaticky říci, že se nám v Chlumci nevedlo? A jaký byl důvod? Těch bylo asi více. Mezi prvotní bych zařadil, že dětem chyběl kontakt trenéra. Je to chyba, i když, děti, které si dokáží s tímto nedostatkem poradit, jsou mnohem lepší závodníci, jak ty, které s tím mají problém. Dalším, myslím si i tím nejhlavnějším, jsou nejasná pravidla, kdy federace dětem dělá v hlavě zmatek. To, co se mohlo do konce roku, si klidně změní, a děti se s tím mají vyrovnat. To přeci nejde! Děti ty neustálé změny mnohem hůře snášejí jak my. No, a snad jsme dělali i nějaké ty chyby, prostě jsme byli horší, jak ti ostatní.
    Ale, objektivně. Děti jsem moc neviděl, protože jsem měl své práce až nad hlavu. Musel jsem řídit soutěž na dvou tatami, a to dá hodně zabrat, když člověk musí nasazovat do jednotlivých tabulek a snažit se v nich neudělat žádnou chybu. Také jsme to měli težší, když jsme připustili, aby se děti, které startovaly na jiné soutěži, mohly účastnit, po přejetí, i téhle.
     Koho jsem skutečně viděl. Nejprve snad naše žákyně. Denisa se sice prala, ale nebyla důsledná, a její soupeřky byly o poznání lepší. Má tedy na čem pracovat. Spoléhali jsme na Sabinu, která je velmi šikovná. Bohužel si neohlídala jeden moment, kterým se připravila o druhou příčku. Skončila tedy třetí. Dalo by se říci, že jde o úspěch. Také by to byl, kdyby jí to druhé místo neuteklo o jednu zásadní chybu, které se dopustila. Přesto byl její výkon hezký. Tonda se pral dobře, ale někdy byl nepozorný, a to ho zastavilo v možném postupu. Pak jsem viděl, ve stejné skupině Honzu (Svobodu), který se pral velmi dobře. Doplatil jen na svojí zbrklost, ale to bych mu odpustil, protože jinak bojoval, dle mých instrukcí, dobře. Honza (Masopust) bojoval dobře. Ovšem, občas polevuje, a to se mu stalo osudným. I na trénincích to vidíme. Dnes jsou ti soupeři o poznání lepší, jak tomu bylo dříve. Tudíž si nemůže dovolit ani malé zaváhání. Sám to poznal při boji o třetí příčku, kde byl výrazně lepší, jak jeho soupeř. Jenomže si dovolil luxus, chviličku nedávat pozor, a to se mu stalo osudné. 
     Viktor a Láďa měli velmi těžké soupeře. Viktor šel do bojů velmi dobře, i když malinko nejistě. Pral se dobře, ale ti soupeři byli zkušenější. Stačí tedy jet dál, a výsledky se dostaví. Láďa narazil na šikovného kluka s oranžovým pásem. Obával jsem se, že ho od dalších bojů odradí. Naštěstí se mé obavy nenaplnily. Bojoval i další zápasy. A, i když se mu nedařilo, tak bojoval. Udělal mi tím velikou radost. Jenom mi je líto, že se neumístil. On už by nějakou tu medaili potřeboval. Aleš bojoval na 3. tatami, kam jsem moc neviděl. Přesto, co jsem viděl, tak vypadalo, že byl hodně aktivní. Dokonce i více jak jeho soupeři. Přesto se nedokázal prosadit žádnou schopnou technikou. 
     Naší U9 jsem neviděl. Co vím, tak tam máme nějaké ty 3. místa (Filip Kohel, Jaroslav Adam a František Charous) a 1x druhé (Prokop Jelínek).
     Máme na čem pracovat. Ale, já už vím jak smile.

     To ale hlavně musejí chtít naši borci nečeho dosáhnout, jinak to bude k ničemu. Což by mě moc mrzelo. Nerad dělám něco, co nemá smysl.
     V úterý na tréninku nebudu, nahradí mě pan Jan Truhlář (trenér TJ Start Kolín). Já musím mimo město. Ovšem, hned ve čtvrtek se do toho dáme.
     Na závěr bych rád poděkoval rodičům, především paní Masopustové a paní Adamové, které mi s dětma pomáhaly.

trenér - Josef Musil
      

Florbalisté k zítřejším zápasům (8. 4. 2018)

     Jíž zítra nás čeká další ligové kolo, v pořadí jíž desáté. V 15:00 nás čeká první zápas a naším soupeřem bude tým Banko Praha, který se drží v tabulce na devátém místě. A po „kratší“ pauze (18:30) vlétneme na Vlky z Kostelce! Oba týmy jsme jíž jednou dokázali porazit, dokážeme to i po druhé?

     V devátém kole jsme dokázali vyhrát obě utkání. Nejprve jsme porazili Poděbrady (7:1) a následně jsme vyhráli i druhé „DERBY“ nad Pečkami (4:2). Zítra budeme bojovat o šest bodu a upevnění místa v tabulce!

     Oba zápasy jsou pro nás důležité, může to pro nás být vstupenka k potupu, po případném zaváhání Sépiáků i k prvnímu místu. My rozhodně naději neztrácíme, takže nám držte palce, protože zápasů je ještě dost!

Čekáme na výsledky z PL

Bohuže stále nejsou známé výsledky 2. kola PL, což nám brání v závěrečném hodnocení.

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

fb - Sport Kolín, z.s.

fb - stránky hráčů

Sport Kolín, z.s. - oddíl florbalu:
Logo-patecnici-nove

www.facebook.com/ptcnici
© Ondřej Čada

www - stránky hráčů

Sport Kolín, z.s. - oddíl florbalu:


http://florbalkolin.cz
© Ondřej Čada

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner

logo-avendy3.jpg

Partner juda

Kwon

Partner spolku

Florbal-dresy

Unnamed

Sponzor spolku

Cp-logo

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.