Judo v nejbližší době - jarní prázdniny

     Čekají nás jarní prázdniny. To znamená, že škola, a tím i hala budou zavřené. Předtím nás ale čeká série tréninků, a po nich též.

Harmonogram - březen

3. 3. 2020 úterý - tréninky
4. 3. 2020 středa - trénink soutěžního celku
5. 3. 2020 čtvrtek - tréninky

9. 3. - 13. 3. 2020 JARNÍ PRÁZDNINY

17. 3. 2020 úterý - tréninky
18. 3. 2020 středa - trénink soutěžního celku'
19. 3. 2020 čtvrtek - tréninky

21. 3. 2020 ČP JABLONEC NAD NISOU

24. 3. 2020 úterý - tréninky
26. 3. 2020 čtvrtek - tréninky
27. 3. 2020 pátek - společný trénink

28. 3. 2020 sobota minikem - hala Bios

29. 3. 2020 neděle KP U9, U11 A U15 - HALA BIOS

31. 3. 2020 úterý - tréninky
1. 4. 2020 středa - trénink soutěžního celku
2. 4. 2020 čtvrtek - tréninky

4. 4. 2020 2. KOLO PL V CHLUMCI NAD CIDLINOU 

Osamocený judista Charous na PL dnes 8. 2. 2020 bojoval a zazářil !!!

     První kolo Polabské ligy v Kolíně pro nás nezačalo zrovna nejlépe. Máme za sebou první den soutěže, a hned jsme přišli o naše favority, kteří nám mohli nějaký ten bodík získat. Nejprve jsme přišli o Filipa Kohela, který utrpěl úraz na středečním tréninku, dnes se k tomu přidal Adam Švimberský, kterého postlihl jiný zdravotní problém. No, a když k tomu přidáme marodku, tak prostě smůla. Přesto jsme neodešli bez bodů! František Charous, který za nás jediný nastoupil, předvedl neskutečný výkon, když dokázal zvítězit v nemalé skupině a získat tak pro sebe zlatou medaili, a pro tým cenné 4 body. Kdo by to čekal? Je to skvělý výsledek,. Blahopřejeme!
     Kéž by se nám povedlo i zítra uspět. Začínáme opět ráno od 8,00 hod. Na zítřejší části soutěže by nás měli zastupovat Jan Masopust, Jan Svoboda, Tonda Adam, Josef Charous, Viktor Kubelka, Aleš Sluka, Denisa Hofericová, Anna Sluková, Petr Dusil a Jakub Hradecký.
     Závěrem se sluší poděkovat Denise Hofericové, která došla pomoci se startem našim soutěžícím. Je to od ní hezké gesto.
Josef Musil

První středeční trénink pro soutěžní celek se vydařil.

     Dnes (5. 2. 2020) jsme pořádali první speciální trénink pro naše judisty, kteří jsou zařazeni do soutěžního týmu. Na tatami jsme měli možnost vidět U11 - Filip Kohel, František Charous, Adam Švimberský, U13 - Jan Masopust, Viktor Kubelka, Josef charous, U15 - Aleš Sluka, Denisa Hofericova a Anna Sluková. 
Tréninku se ujali Richard Motlíček, Pavel Musil a já Josef Musil.
     Díky ochootě kolegů z TJ Start Kolín, kteří nám nejenom umožnili při nich trénovat, ale i zařadit jejich zástupce k našim dětem, tak se trénink velmi vydařil.
     Hodnocení - technické pojetí - hrůza, ale makáme na tom, a to všichni :). Nasazení, aktivita a bojovnost, tak tady je to super, a z toho máme radost.
     Tyhle tréninky bychom měli opakovat 1x za 14 dní, a to je moc dobře. Dětem děkujeme, a doufáme, že se naše práce na jeich úrovni, brzy ukáže.
    jinak, tenhle týden to je pořádný nářez. úterý, středa, čtvrtek, pátek tréninky, sobota a neděle závody. 
Josef Musil

1. kolo Polabské ligy juda 2020 je před námi

     Již nadcházející víkend nás čeká první kolo PL, a pozor, tentokráte bude probíhat po celé dva dny. V sobotu 8. 2. 2020 nás čekají kategorie U9 a U11, a v neděli pak U13 a U15.
     Počítáme s tím, že za náš spolek nastoupí minimálně 12 soutěžících, snad i o poznání více, a tak máme dobrou šanci na nějaké ty cenné body. povede se nám to?
     Všechny potřebné informace jsou již déle dostupné na trénincích juda. Tak snad jen to hlavní. Soutěž je u nás v Kolíně, kdy pořadateli jsou kolegové z TJ Start Kolín. Ti zvolili právě dva dny proto, aby soutěž nebyla pro děti tolik náročnou, jako tomu bylo posledně. 

Poohlédnutí za turnajem ve Velimi

V sobotu 25. 1. 2020 jsme se vypravili do Velimi na tradiční soutěž v judu. Dříve byla tato soutěž součástí Polabské ligy, a po úmrtí významné osobnosti OSJu a PL, získala název „Memoriál Karla Strnada“. Ing. Karel Strnad byl jednou z nejvýraznějších osobností, kterou jsem kdy potkal, člověk čistého charakteru – kamarád.
Dnes prostory ve Velimi nesplňují náročné podmínky pro pořádání PL, a tak již zůstalo je u soutěže s omezeným startem. Ale, ač je soutěž omezena jen na prostor kraje, tak nepozbývá na významu, naopak. Stala se dílčí kvalifikací pro P ČR u kategorie. Takovýchto soutěží bude 5-6 za rok. Kdo bude chtít na republice startovat, tak bude muset na těchto soutěžích bodovat.
Ve Velimi startovaly děti kategorií U11 a kvalifikační U13. Z našich borců jelo 10 dětí, a to není rozhodně málo. Také se neztratily.

Umístění – úspěšnost našich zástupců:
U11:
2. místo Filip Kohel
3. místo František Charous
U13:
2. místo Jan Masopust
2. místo Jan Svoboda

Bojovali ale i ti ostatní – Jaroslav Adam (1 výhra), Mikuláš Říha, Antonín Adam (1 výhra), David Dobiáš (1 výhra), Josef Charous (1 výhra), Štěpán Říha (1 výhra)

Pokud bych měl poctivě zhodnotit výkon našeho celku, tak by bylo následovné. Všichni bojovali, což je skvělé, ale těch chyb, co se u našich objevilo, bylo až příliš. Já už jsem několikrát zdůrazňoval, že k úspěchu nevedou výsledky na jednotlivých turnajích, ale dobrá příprava, ke které patří i kvalitně prováděné judo. A toho tam bohužel moc k vidění nebylo. Přesto, že nejsem spokojený s technickým pojetím jednotlivých zápasů, tak děti chválím za jejich bojovnost v jednotlivých zápasech. Nyní musíme zapracovat na technice a hlavně kvalitním přístupu každého jednotlivce k tréninkovým jednotkám. 

Josef Musil

Nejbližší významné aktivity spolku

Florbal - o víkendu hrají obě naše družstva krajskou ligu. Snad se jim povede lépe jak v předchozích kolech. „Tým A“ je snad zatím v pohodě. To bohužel nelze říci o našem druhém týmu, který trápí marodka a absence brankařů. Došlo to tak daleko, že museli narychlo sehnat jiného hráče, který s nimi není sehraný. Nezbývá nám nic jiného než jim popřát štěstí.

Judo – pro závodní tým bude příští týden hodně náročným. Začínáme ho tradičním úterním tréninkem. Samozřejmě nás čekají i druhé čtvrteční tréninky. Ovšem, navíc je připraven pro závodní tým ještě trénink středeční a páteční. Oba tyto tréninky budou na ploše, a to společně s TJ Start Kolín.
O víkendu nás pak čekají dva perné dny juda. V sobotu se utkají naši (všichni) z kategorie U11. V neděli pak všichni z kategorií U13 a U15. Měla by to být pro nás nejsilnější nasazení od začátku našeho zařazení do PL

Souhrnem tedy týdenní plán u juda:
úterý – běžné tréninky
středa – trénink závodního celku U13 a U15 (U11)
čtvrtek – běžné tréninky
pátek – trénink závodního celku U13 a U15 (U11)
sobota – soutěž PL pro kategorie U9 (nikoho v ní nemáme, kdo by mohl startovat, a U 11 (mohou startovat Jaroslav Adam, Filip Kohel, František Charous, Mikuláš Říha, Adam Švimberský a Prokop Jelínek.
neděle – soutěž PL pro kategorie U13 (mohou startovat Antonín Adam, Jan Masopust, Jan Svoboda, David Dobiáš, Josef Charous, Richard Motlíček, Štěpán Říha a Viktor Kubelka) a U15 (mohou startovat Aleš a Anna Slukovi, Denisa Hofericová, Petr Dusil a Jakub Hradecký)

Máme jedinečnou šanci zaútočit na body v PL. Využijeme toho?

Pro všechny soutěžní týmy shánímme sponzory. Podporujeme také aktivity našich členů, a tak vás budeme brzy kontaktovat s nabídkou jedné firmy.

Josef Musil

Memoriál Karla Strnada v judu

     V sobotu 25. ledna 2020 nás čeká výprava do Velimi, kde se sjedou krajské oddíly na uzavřené soutěži v kategoriích U11 a U13.
     Pro kategorii U13 je tato soutěž zároveň kvalifikační na PČR, tudíž ti, co by se chtěli tohoto přeboru účastnit, tak by měli rozhodně jet.
Bližší informace:
kategorie U11 (kategorii máte napsanou na kartičce tužkou) vážení 8,00 - 9,00
kategorie U13 (kategorii máte napsanou na kartičce tužkou) vážení od 11,00 - 12,00
více naleznete na níže uvedených propozicích

Nezapomeňte si sebou vzít registrační kartičku, kimono a přezůvky. Bez kartičky vás nenechá nikdo startovat!

Propozice: Memorial-karla-strnada-2020

Josef Musil

POSLEDNÍ LETOŠNÍ TRÉNINKY JUDA - ÚTERÝ 17. 12. 2019

Vanoce3_2      V úterý 17. prosince 2019 proběhne poslední letošní trénink juda. To znamená, že se sejdeme až v novém roce 2020, a to už 7. ledna.

     Přejeme příjemné prožití vánočních svátků, hodně štěstí v Novém roce

 

Fidorkový turnaj v Chlumci nad Cidlinou

Filip-1      V neděli 15. 12. 2019 jsme se vydali do Chlumce nad Cidlinou, který pořádal malé přátelské závody pro děti, kteří s judem teprve začínají anebo jsou takzvaně dlouhodoběji neúspěšnými závodníky. Prostě taková menší soutěž mající stejné cíle jako náš Turnaj nadějí.
Statovalo cca 80 borců z pěti oddílů, kterými byly oddíly juda Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov, Pardubice, náš Sport Kolín a Heřmanův Městec.
     Hlavním smyslem soutěže bylo odblokování dětské nervozity a povzbuzení k uvolněným zápasům, a to se pořadatelům skutečně povedlo. A když k tomu přidáme, že se našim nevedlo vůbec zle, tak prostě šlo o parádně strávenou neděli.
Umístění našich:
 Filip2     1. místo obsadil František Charous, 2. místo obsadili Richard a Filip Motlíčkovi, 3. pak Josef Charous. Pro Filipa Motlíčka to byla vlastě i vůbec první oficiální soutěž v judu.
Naši se tedy prosadili, a to je moc dobře. Jenom je škoda, že téhle parádní soutěže se neúčastnilo mnohem více našich borců. Šanci měli. Jejich chyba.
     I když tady uvádím výsledky našich borců, tak ve skutečnosti o žádné výsledky nešlo. Za vítěze lze považovat každého, kdo k jednotlivým zápasům nastoupil, a dokázal je dobojovat až do závěrečného „hvizdu“. A že bylo se na co koukat, tak o tom není pochyb.
     Za zmínku stojí i skvělý přístup pořadatelů, kteří vše zvládli s potřebnou noblesou a se zachováním milého přístupu k dětem. Magda1 Hlavně rozhodčí na tatami, ať už Ivan Martinec, Jarda Hnát, ale i Magda Svobodová, která nás, při svém řízení jednotlivých zápasů, často i příjemně pobavila nejednou vytříbenou hláškou. No, ale to by nebyla ani ona, kdyby to bylo jinak. 
     Největšíí dík patří Petrovi Černohorskému, který celou akci řídil, a měl s námi trpělivost. Ovšem, zásluhy měli i ti další, kteří tolik nevyčnívali. Například paní, co psala diplomy, a k tomu zajišťovala i mnoho dalšího, časomíry, řídící soutěže, pan Tichý, a jistě i další.

Posledním kolem jsme završili Polabskou ligu v judu. Díky všem, co se na ní s námi spolupodíleli.

 1-pl-ko-2019    Není nás moc, o to větší mám radost, když se nám daří realizovat naše cíle. A to jenom díky tomu, že se nám podařilo vytvořit skvělou, snad mohu napsat partu lidí, co dokáží za věc vzít.
     Když jsem začínal s náročnou přípravou této finální soutěže, netušil jsem jak to dopadne. Jak se podaří vše zorganizovat........ K tomu nebyla ani naše finanční stránka moc ok. To bylo zapříčiněné převážně tím, že nám ti výše zhatili naši předem schválenou soutěž, a to nás stálo nemalé prostředky. A aby toho nebylo málo, tak ani o ministerské dotaci nebylo stále rozhodnuto. O tom už bylo nemálo zveřejněno v TV, ale co s tím člověk nadělá? A víte, kdy jsme se dozvěděli, že peníze na letošní rok dostaneme? Bylo to teprve až na konci listopadu, a peníze k nám na účet  dorazili teprve až v pátek 6. prosince, přitom to jsou peníze na celý rok 2019. Jsme sice rádi, že vůbec došlo něco, ale nervy to byly. A spolek? Tak ten jsme museli, s manželkou, založit ze svého. Teprve dnes se mi snad vrátí půjčka spolku (45.000,-) bez které bychom nemohli jet dál. Jistě se někteří budete ptát, proč jedeme tak na doraz. Je to proto, že jsme využili dotačních pobídek i z jiných zdrojů. Což nám umožnilo pořídit mantinely na florbal a nově i časomíry na 4 zápasiště, což je skvělé. A také jsme nemohli tušit, že si ministerstvo neporadí s přidělováním dotací. Prostě to nebylo lehké, ale povedlo se, a náš oddíl je zase o něco bohatší. Je to zvláštní. Jsme menší spolek, ale dokážeme divy..
     Také nám stoupli náklady. Máme nejenom více závodníků, ale i dva týmy ve florbale, které hrají ligové soutěže, a to něco stojí.
      A nyní zpět k soutěži. Mé obavy, únava a další negativní vlivy mi dotvářeli pocit, že to vše zorganizovat bude nesmírně těžké. Opak ale byl pravdou. A já jsem za to rád. Kdyby jste viděli, jak rodiče dokázali dojít a ujmout se nejenom stavby zápasiště, ale i celého zázemí. Jak naše starší děti (Slukovi a Hofericová) dokázaly samostatně doladit i ten nej detail. Byla to super příprava. Snad nejlepší ze všech dosavadních. 
     V sobotu to nebylo jinak. Ráno nastoupili Slukovi a Hofericovi. Ihned se ujali "své" práce. Nic jsem nemusel řídit. Vše jelo samo, a snad mohu s klidem říci, že mě takřka nai nepotřebovali. Tento sehraný tým lidí doplnili manželé Masopustovi a Jana Vrbová. 
     Do toho jsme dělali nemálo úprav abychom zvládli případný nápor větší účasti, která nás zaskočila v listopadu.
 2pl-ko-2019    A jak dopadla naše účast v soutěži? Velmi dobře, a to nastoupilo za nás jen část našich závodníků. Posbírali jsme skvělých 10 bodů, což je o 3 méně jak větší Start.
Z výsledků:
1. místo - Aleš Sluka
2. místo - Filip Kohel, Anna Sluková, Adam Švimberský, Jakub Hradecký
Dále za nás hrdě bojovali - Denisa Hofericová, Štěpán Polanský, Richard Motlíček, David Dobiáš, Jaroslav Adam, Antonín Adam, Denisa Jan Masopust a Petr Dusil.
Všem patří náš obdiv a díky. 
     Celkově jsme skončili na krásném 11. místě. Na Turnov nám scházelo 6 bodů. To jsou zřejmě ty body, které jsme obětovali na 4. kole PL, které začíná hned po prázdninách. Tedy v době, kdy děti nemají jediný trénink., a tak je tam ani neposíláme. Jejich zdraví je pro nás cenější.
      Jedeme dál. Hledáme nové lidi do týmu, nové důstojné prostory pro téninky apod. K tomu chceme dále nakupovat jednotlivé dílce na tatami, abychom uzavřeli nejenom celé 2 metry autu u 4 tatami (máme objednáno smile) , ale i další 3 metr autu.
     Příští rok nás čeká zase mnoho práce, a my víme co se dá zlepšit, a to je hodně pozitivní. Věřím, že se zlepšíme i v judu, pétanque, florbyle ale i v dalších odvětvích. My na to máme.
     Ještě jednou děkuji všem, co nám s přípravou a průběhem soutěže pomáhali, ale i dětem za skvělý přístup.
Josef Musil 

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

Pétanque liga 2020

Polabská liga pétanque 2019 (bude přepsáno hned, jak začnemesmile)

1.

  PC Sokol Lipník

38

2.

  Sokol Kostomlaty

37

3.

  Pedro Velim

25

4.

  Sport Kolín, z.s.

24

5.

  PCFT Sokoleč

22

6.

  Demoliční koule

21

7.

  Kulová osma

20

8.

  SPD Velim

17

9.

  PCP Lipník

12

https://plpetanque.estranky.cz

Polabská liga judo

Letošní ročník je poznamenaný, stejně jako jiné akce a vůbec život lidí na celé planetě, pandémií, proto se VV OSJu Kolín rozhodl, že letošní ročník PL bude jen ve znamení jednotlivých kol PL, která se podaří uspořádat. Celkový vítěz ročníku se tudíž vyhlašovat nebude.
Polabská liga je silnou soutěží a tahle pandemie ji rozhodně nepoloží smile.

fb - Sport Kolín, z.s.

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Svoboda - doprava
Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.