Evropský týden sportu - počasí

     V noci zasáhlo republiku nepříliš pěkné počasí, které ohrozilo nejenom naši akci. Nyní je celkem stabilizovaný stav, kdy neprší a vítr není tak veliký, jak se očekávalo, a tak je jisté, že se vše bude realizovat podle původních plánů. Přesto jsme ve střehu a s napětím očekáváme, jak se počasí k nám "pochlapí." Zdy nám nedá na čas "stopku."
     Nyní, v dopolední části nás čekají jednotlivé třídy 3. základní školy, a odpoledne od 14,00 hod. volný program pro širokou veřejnost. Tam již máme připravené zajímavé soutěže pro vylosované šťastlivce o herní sady na pétanque apod.

Pétanque - Evropský týden sportu - Pétanque, sport pro všechny generace

 JIŽ TOTO PONDĚLÍ - dojděte se naučit velice atraktivní francouzskou hru.

Cov_2018_banner_1260x3208      Začínáme uzavřenou dopolední částí akcí pro školu, kde budeme její žáky učit, v rámci TV, hrát pétanque na rekreační úrovni. Pokračovat budeme odpolední otevřenou částí od 14,00 hod. do 18,00 hod., kde se lidé budou moci se hrou nejenom seznámit, ale si jí i vyzkoušet. No, a pokud budou mít štěstí, kdy budou vylosováni, zahrají si i o sadu herních koulí.
Znak-pcsokolvelim      Organizátorem akce je místní spolek Sport Kolín, z.s. - oddíl pétanque. Pomoci jim ale dojdou přátelé a výborní hráči z Velimi, kteří jsou v této hře skutečnými odborníky. Ovšem, co máme informace, dojedou se na nás podívat i další zkušení hráči z okolí, a kdo ví, pokud budete mít štěstí, tak jako tomu bylo v loňském roce, budete si s nimi moci zahrát, a to je skutečný zážitek.
     Přátelé z Velimi jsou nejenom odborníky ve hře, ale i příjemní lidé, kteří vám ochotně hru nejenom představí, ale i ukáží. Nebojte se dojít celý rodina. Hrát mohou nejenom děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. A pokud máte nějaké dobré přátele, dojděte s nimi.
     Akce Evropský týden sportu je sice organizovaná plošně z EU, koordinovaná Českým olympijským výborem, ovšem tu dílčí část, týkající se pétanque, si zajišťujeme výhradně za své a sami. Placeni nejsou ani lidé, co se na akci podílejí pořadatelsky. Dělají to v rámci dobrovolné činnosti. Tudíž i lidé z PC Sokol Velim, kteří k nám dojedou už na dopolední část, nám pomáhají bez jakékoliv úplaty. Tihle lidé mají pétanque rádi, k tomu i velmi dobrý vztah k lidem, proto je hra s nimi neskutečným zážitkem. Co máme informace, tak se k nám chystají i další lidé hrající pétanque v nedalekém okolí. Jistě i oni přispějí ke zdaru naší akce.
     Na vás se těšíme, a přátelům z PC Sokol Velim děkujeme za podporu, kterou nám přinášejí.

Vyhlášení PLP 2018

Vyhlaseni_plp_2018_027      Dnes jsme se (jsem se smile) účastnili vyhlášení výsledků Polabské ligy v pétanque, které se konalo v sídle jejího zrození. Tedy ve Velimi. Účast, až na tu naši, byla hojná. Zábava velmi dobrá. Vždyť také bylo kolem hodně sportovní kamarádů ze širokého okolí. A kdo vyhrál? Rádo by se chtělo říci, že to není rozhodující, přesto, jelikož se bojovalo urputně a to nejenom celé léto, tak se sluší výsledek vyhlásit. První příčku zaslouženě obsadil tým Sokol Kostomlaty, druhou loňský vítěz PC Sokol Lipník a třetí PCFT Sokoleč.
     My jsme obsadili hezké 7. místo. Sice jsme nevyhráli, přesto se nám podařilo pár týmů pěkně potrápit, a i to se počítá.
     Tak mě napadlo, jak by to asi vypadalo, kdyby se po tomto ročníku, sestavil z jednotlivých klubů "hvězdný tým". Tedy tým složený z těch nejlepších. Nějaká jména mě i napadají. Ale jmenovat je, tak to by bylo, z mé strany, nezodpovědné a laciné. Přesto, bylo by to fajn.
     Když to vezmu z naší strany, tak by to bylo, dle jednotlivých zápasů, hodně zajímavé. Například, proti nám skvěle ve dvojkách zahrála Hanka ze Sokolče. Kdo by to do ní řekl, že? Nikdo si tam jejího výkonu pořádně nevšiml, a to je veliká škoda. Ona, proti nám (v Kolíně) odehrála zápas "století ve dvojkách." Kam se na ní hrabali starší matadoři. Ovšem, těch zajímavějších a zvratových postřehů by bylo více, a my se k nim jistě za nedlouho vrátíme. Vždyť PLP 2018 byla plná překvapení a zvratů ale i nečekaných výsledků.
     Tohle vše jsou ale jen momenty z jednotlivých her. Hvězdný tým by musel být složený z jiných hráčů. Tedy, doufám, že mi to nyní Hanka promine, ale z těch hráčů, co měli trvale vyrovnané a skvělé výsledky v PLP. A ani těch nebylo tak málo, jak si někdo může myslet. Každý tým byl dobrý. Snad jenom ty výkyvy ve výkonech rozhodovaly. To top letos tvořily týmy Kostomlaty, PC Sokol Lipník, PCFT Sokoleč, Kulová osma - Předhradí a Pedro Velim. Každý z nich měl na to zvítězit. Nejlépe si v dané situaci poradili s vedním hry vítězné Kostomlaty s PC Sokol Lipník., které dělili pouhé dva body v rozestupu.
     Blahopřejeme vítězným týmům. 
     Na setkání nás také mile potěšila zpráva, že příští ročník PLP bude, a navíc, že si vedení ponechá Pavel Jeřala. A to je skutečně skvělá zpráva. Kde by Polabská liga byla bez něj a jeho blízkého okolí? 
     Pavel má vedení PLP pevně v rukách. Ví o čem ta skvělá soutěž je, a jak jí řádně "ukočírovat". Nikdo z nás si na tom místě neumí představit nikoho jiného a spolehlivějšího. On má ale ještě něco navíc, co nám dává do hry chuť a sílu. Umí povzbudit soupeře. A to se jen tak nikde moc nevidí.  
     Náš celek se také ihned začne na další kolo připravovat. Nejprve si musíme jasně dohodnout kdo bude v základní sestavě, a kdo se zaváže k pravidelné účasti na jednotlivých zápasech. No, a následně začneme snad i konečně trénovat.  
     Polabská liga pétanque 2018 je minulostí. Byla skvělá, i když hodně náročná. Děkujeme pořadatelům, že nás nechali na ní startovat.
Fotky vítězného týmu: https://petkostomlaty.rajce.idnes.cz/2018-09-20_Vyhlaseni_PLP_2018/
foto vítězného týmu - Sokol Kostomlaty - převzato z dat téhož týmu. Děkujeme :)

Evropský týden sportu - pétanque

     Zítra si vyzvedáváme v Praze nějaké dárky od Českého olympijského výboru a Evropské komise na akci Evropský týden sportu, kterou pořádáme v pondělí 24. 9. 2018 od 14,00 do 18,00 hod. na venkovních hřištích u haly Bios.
     Také by nám měla dojít reklamní plachta a plakáty. Další věci si musíme pořídit za své. Pokud by někdo chtěl tuto skvělou akci podpořit, má šanci. Jinak bychom Vás, všechny příznivce našeho spolku, rádi u nás na této akci přivítali. A budeme rádi, když se k nám vydáte s celou rodinou a přáteli. Když nic jiného, tak si snad u nás užijete nějakou tu zábavu při pétanque.
     

Cvičení juda se nám komplikuje

     Na nové zájemce si nemůžeme stěžovat. Chodí dětí dost, a některé se ještě hlásí extra. Když to porovnáme se skutečností, kolik dětí přestalo, a kolik nových přichází, tak jsme v kladných číslech. Už nyní je nám jasné, že z těch déle chodících členů nám končí 3 děti, což není, z pohledu statistiky, špatné. Naopak, málokde je tak malý odpad dětí ze základny. Co se ale týká pohledu osobního, tak nás to samozřejmě zamrzí. S některými jedinci jsme spolupracovali i více jak 3 roky, a to je u dětí znát.
     A co že se nám komplikuje? No, tradičně promíchávání začátečníků s pokročilejšími, a k tomu velká účast na malém prostoru, a s tím se budeme muset rozhodně něco udělat. Ovšem, problém je nyní v tom, že to znamená rozšíření tréninků, a k tomu tedy i větší trenérské zajištění. A to neřešíme, že já v říjnu odpadnu na plánovanou operaci, kdy budu minimálně cca 2 měsíce mimo. Už tak je těžké shánět za mě solidní záskok.
     Zatím to tedy jen sledujeme a opatření přijmeme, jakmile to bude vše nějak završené ukončeným příchodem zájemců.
     My nábor sice neděláme, a k tomu jsem tlačen, abych řekl dost, a uzavřel přístup ostatním zájemcům. Jenomže, je tohle ta cesta, kterou chceme jít? Každé dítě "roste - stárne", a tak by jsme se zapříčinili, že mu odepíráme šanci na sportování.... Tohle není v souladu s naší filozofií. My jsme otevřeni všem. Možná to budeme muset zastavit, kdo ví, ale pokud se to ještě dá zvládnout, jdeme do toho.
     Co nás zřejmě nemine, tak to jsou přesuny děti z jedné skupiny do druhé. Ale, k tomu přistoupíme až tehdy, kdy zjistíme, že to jinak nejde. Samozřejmě si nejprve promluvíme s rodiči.
     Zájem dětí nás těší. Je to lepší než kdybychom je museli k chození na judo přemlouvat. 
Za oddíl juda Sport Kolín, z.s.
hlavní trenér Josef Musil

Náš tým ve Velimi neuspěl

Pétanque - turnaj trojic
V sobotu 15. 9. 2018 se náš tým, v sestavě Josef a Pavel Musilovi, společně se Zdeňkem Hanušem účastnil turnaje trojic ve Velimi. 
Los nás zařadil do skupiny C, kde jsme odehráli dva zápasy se skvělými týmy. Jeden s Lipníkem a druhý s Velimí. Oba zápasy jsme prohráli, a to, i když jsme nehráli špatně. Soupeři byli prostě o poznání lepší.
Po skončení zápasů ve skupině nás čekala dohrávka ve skupině "B", kde se bojovalo v "KO systému" o 9-14. místo. První zápas jsme vyhráli nad Sokolčí, ovšem ve druhém už jsme prohráli s Hradcem Králové. Přitom jsme hráli úvodní část velmi dobře.
Konečné zúčtování - 11. - 12. místo není sice moc dobré umístění, ovšem na druhou stranu lmusíme konstatovat, že soupeři byli velmi dobří.  
I když jsme nedopadli moc slavně, tak se nám hra líbila. Také nás zaujala velmi dobrá organizační úroveň soutěže, no a ktomu i celkem hezké počasí, tak co si více přát?
Děkujeme pořadatelům, že nám umožnili účast na soutěži.

Turnaj trojic ve Velimi

     Oddíl petanque ve Velimi pořádá 15. 9. 2018 6. ročník turnaje trojic. Rádi bychom tam vyslali alespoň jeden tým, ale šanci dáváme i dalším. Přivítáme proto, když se zájemci přihlásí s předstihem. Zatím jsou, za nás nahlášeni Josef a Pavel Musilovi se Zdeňkem Hanušem. 

     Zájemci mají na přihlášení, přes spolek, čas maximálně 1 týden. Později si svoje přihlášení budou muset řešit sami.

     Kontakt - Josef Musil 605 209 665, josef.musil@sportkolin.cz, josef.musil@osju.eu 
nebo přes V. Musilovou 605 209 666 - předá vzkaz.. 

Propozice:  Turnaj-velim

První tréninky juda ve školním roce 2018 / 2019

     Na první trénink dorazilo 28 dětí z 35, což je až překvapivě dost. K tomu se došlo přihlásit dalších 6 dětí, a to máme informace, že se k nám chystají další děti. Ovšem nesmíme zapomínat na skutečnost, že kolegové z TJ Start Kolín, z.s. letos výrazným způsobem omezují nábory, a to s tím, že se zaměřují jen na děti od 6 do 9 let. To je následně i důvodem, proč se k nám chystají ty starší děti kolem 11 let apod.
     U nás bývá roční úbytek jen kolem 2-3 z více jak rok docházejících dětí, což je neuvěřitelně málo. Nyní nám ubylo jeden člen, který ovšem s judem nepřestal. Důvodem jeho přechodu k TJ Start Kolín, z.s. je, že naše tréninky nestíhá. K nám zase z TJ Start přecházejí dva kluci. Důvod jejich kroků nevíme.
     Jak to tedy vypadá, tak se naše předprázdninová sestava takřka udrží ve stejném formátu, a ještě posílí o další členy.
     Na těchto prvních trénincích se také představil i náš nový trenér Richard Motlíček st., který se osvědčil na letošním LVT, kde prokázal své kvality. Již dnes je jisté, že bude skvělou posilou trenérského kádru spolku.
     Uvidíme kolik se k nám ještě vrátí z dnes chybějících 8 dětí. Tudíž jestli dostojíme našemu trendu, kdy po prázdninách končí maximálně 2 - 3 děti. Pokud ano, tak je to jasný důkaz naší správné cesty.
     Děkujeme dětem za přízeň a rodičům za podporu. Tým vedení spolku a oddílu juda.

Zahájení tréninků juda ve školním roce 2018 / 2019

     Tak už se nám blíží nová, tedy ta školní, sezóna. S tréninky začínáme už druhý týden v září. Konkrétně, prvním tréninkem juda 11. 9. 2018.
     Po loňských zkušenostech se časy mírně posouvají, a více se upřesňují skupiny. Nyní bude předřazena skupina mladších členů před staršími, které označujeme jako závodníky. Tam ovšem už patří i děti z LVT a ty, které jsou schopné plně unést zátěžovou tréninkovou složku a nemusejí se k cvičení pobízet. Čtrvteční tréninky těch mladších dětí jsme zrušili, a to z prostého důvodu, že je stejně nenavštěvovaly. A ti, co docházely (např. Š. Polanský), tak se zařadily do závodního celku, kde cvičí zcela samostatně a nevyžadují žádnou větší péči (nejsou "brzdou" pro ostatní).
     Vedoucím zůstávám i pro tuto sezónu já. Letos nás ale posílí další trenér, a to pan Motlíček, kterého znají děti z LVT 2018, kde se jeho práce velmi dobře osvědčila.
     Sestava trenérů je tedy - Josef Musil a Richard Motlíček. Asistence - Pavel Musil. V závěru letošního roku, bohužel, vypadnu na nějaký čas z činnosti, kdy nastupuji 24. 10. do nemocnice k "banální" operaci, po které bude následovat, dle zvyklostí, 1 - 2 měsíční pracovní neschopnost. V tomto termínu se může na trénincích objevit i další trenér. To budeme projednávat v září.
     Členské poplatky budou činit 2.000,- Kč / školní rok, a u druhého sourozence 1.000,- Kč / školní rok. Splatnost těchto poplatků je stanovena do dne 31. 10. 2018. Platit se dá převodem nebo přímo na hale Bios v kanceláři u paní V. Musilové. Pokud by měl někdo s termínem platby problém, lze se domluvit i na jiném postupu. Tak, jako činíme léta. Víme, že to může v začátcích školního roku někoho zatěžovat.

Tréninky:
Úterý    15,30 – 16,30 hod. - nejmladší skupina, 16,30 – 18,00 hod. - závodní celek
Čtvrtek 16,00 – 17,30 hod. - závodní celek
     Každý z členů oddílu jistě ví, kdo je zařazen v závodním celku. Ale, pro jistotu. Jsou to ti, co mohou již soutěžit + ti, co s ními docházejí na tréninky (mladší žactvo + starší žactvo, ale i Štěpán Polanský, který by měl startovat již v prosinci na PL, kde se stane plnohodnotným členem týmu - uběhne mu rok čekací lhůty dle SŘ svazu juda).
Přeji hezký zbytek prázdnin a šťastný vstup do nového školního roku Josef Musil

Odvážné výkony našich dětí na 4. kole PL v Novém Bydžově.

     S judem začínáme až zítra. To je všeobecně známo. Ovšem, už v sobotu 8. 9. 2018 proběhlo 4. kolo Polabské ligy v Novém Bydžově. No, a jelikož jsme neměli natrénováno, tak jsme tam ani nikoho k účasti nenutili. Přesto se našla trojice odvážných a na žíněnku za nás nastoupili.
     V kategorii U11 se za nás postavil Jan Masopust, který se sice probojoval ze skupiny, ale na medailové umístění nedosáhl. Stejně tak i Jan Svoboda, který čelil rovněž veliké skupině. Osamocený Honza podával velice dobrý výkon, a tak nás mrzí, že mu to nevyšlo.
     Posledním naším zástupcem byl v kategorii U13 Aleš Sluka. Ten ze své skupiny postoupil do vyřazovacích bojů, kde obsadil krásné 3. místo.
     Všem našim závodníkům děkujeme, a to nejenom za výkony, ale i za body, které pro náš spolek získali. Zisky bodů - Aleš Sluka 2 body a po jednom Honza Masopust a Honza Svoboda. Celkem tedy 4 body, což nás drží na krásném 9. místě.
     Více naleznete na stránkách OSJu Kolín - www.osju.eu

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

fb - Sport Kolín, z.s.

www - stránky hráčů

Sport Kolín, z.s. - oddíl florbalu:


http://florbalkolin.cz
© Ondřej Čada

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Partner spolku

Florbal-dresy

Unnamed

Sponzor spolku

Cp-logo

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Svoboda - doprava
Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.