1. liga pétanque již tuto sobotu - náš tým hraje v Praze

     Po loňské premiéře, kdy jsme si nevedli vůbec špatně, letos opětovně startujeme v seriálu soutěží MČR, a to v 1. lize pétanque. Čekají nás základní 3 kola, a pokud by se zadařilo, tak i čtvrté.
     Hrajeme ve skupině B, kde nás čekají SKP Řepy A, Hrode Krumsín, PSK Jihlava a PO Chotěboř. Skupina A má o jeden tým více. Dohromady se utká o vítězství v 1. lize s následným postupem do kvalifikace Extra ligy 11 týmů. Uvidíme, kam se nám až podaří dostat.

Judista Adam Švimberský dovezl z druhého kola Polabské ligy zlato. K tomu, jako první kolínský judista zkompletoval sadu medailí.

     Náš Adam Švimberský se v sobotu 1. 4. 2023 zapsal nesmazatelně do judistické historie spolu. Poskládal celou sadu medailí, která mu umožnila složit z nich tu velikou.
     O co jde? Polabská liga zavedla před několika lety tzv. skládané medaile. Jedná se o dílčí medaile, ze kterých jde poskládat jedna veliká. Aby se vám to povedlo, musíte získat 6 medailí z jednotlivých kol. Což se našim, do sobotního dne, nepovedlo. 
     Dnes už je to jinak. Konečně už i my máme tu jednu velikou, a to je fajn. Adam totiž tím, že si odvezl zlatou medaili z Chlumce nad Cidlinou, tak vlastně získal tu poslední chybějící šestou ze skládanky.
     Samozřejmě, že skvělým úspěchem už je jenom to, že vyhrál tu zlatou medaili. Ovšem, ještě větším úspěchem je právě to, že se mu jakožto prvnímu judistovi ze spolu podařilo poskládat tu velkou.
     My Adamovi děkujeme. Za odměnu získává hodnotnou úložnou krabičku, která mu umožní tu velikou medaili řádně uložit. Vždyť na ní má nárok, stejně jako každý jiný, pokud se mu ovšem podaří stejný úspěch. Nikdo už ale Adama nepředstihne, protože on byl tím prvním.
Josef Musil   

Mendelův pétanque turnaj v Lipníku měl zástupce i z Kolína. Nejlépe si vedla naše dvojice Malá - Levínský

     Že je pétanque mnohdy náročnou hrou při turnajích ví již kde kdo. Stává se tak zejména při nepřízni počasí. Včera v Lipníku nebylo také moc vlídně. Chladnější déšť střídalo slunečné počasí, které dostálo "Aprílu" Vždyť také bylo 1. dubna, tak čemu se divit. K tomu ta nevyzpytatelná podmáčená hřiště. Prostě podmínky nic moc. Přesto turnaj nikdo neopustil a úplně každý hrál až do "posledního náhozu", Nenašel se nikdo, kdo by v pohodlnosti turnaj opusti a vrátil se do tepla svého domova. Hráči pétanque jsou prostě sportovci jak se patří.
     Na turnaji bych zhodnotil velice kladně i pořadatelskou činnost spolku, který si zapůjčil místní hřiště. Tím byl, poměrně z daleka, Kulový blesk Olomouc. Jana a Tomáš Michálkovi řídili soutěž plynule. Zajistili velmi dobré občerstvení a zázemí pro hráče. Pro každý tým měli nějakou tu maličkost...... Prostě skvělá organizace.
     Nasazeno bylo úctyhodných 60 týmů. Hrálo se systémem "Pětikolový Švýcar", kdy se po 6 kolech postupovalo do "16 KO systému". Z našich do 16 postoupil jediný tým, a to Zuzana Malá s Radkem Levínským. Ti si vedli v základních hrách skvěle, a vypadalo to, že by měli šanci na historický zásah do medailí. Zvláště, když je čekal v úvodním kole "Ko systému" sice skvělý tým, ale tým, který v základní hře už ten den porazili. Bohužel, kolínský zázrak s přepisem kolínské historie se nekonal. Tentokráte si soupeř nenechal uštědřit porážku a tak došlo k vyřazení našeho, v ten den, nejúspěšnějšího týmu.
     Možná bychom mohli být smutní v tom, že když se jim skvěle vedlo v základní hře, tak že neustáli první vyřazovací kolo. Tak to ale není. Jak sama Zuzka správně vyslovila, a my se s tím ztotožňujeme. Velikým úspěchem této dvojice je fakt, že stabilně postupují na všech obdobných hrách ze základních skupin do těch vyřazovacích. Proto je jisté, že tahle dvojice dosáhla velmi výrazného pokroku a český pétanque svět s nimi musí počítat. A já osobně věřím, že jejich chvíle jistě přijde. 
     Další naše "čistokrevná" dvojice byla Martin Šternberg a Josef Musil (já). No, a pak ještě dvě smíšené s jinými týmy. Zdeněk Hanuš musel požádat hráčku z Prahy Elišku Borovičkovou zda by nezastoupila našeho člena, který musel ze soutěže odstoupit z pracovních důvodů. Poslední naší hráčkou byla Valerie Štěpánová, která se dohodla na hře s Jindřiškou Sekerešovou z Vědomic.
     Děkujeme všem našim hráčům za reprezentaci spolku. Blahopřejeme Zuzaně Malé a Rodkovi Levínskému za skvělou hru a postup do elitní šestnáctky. To při účasti 60 týmů je velmi dobrý výsledek.
Josef Musil

Úspěch pro spolek v pétanque

     Naše Nikola Šternbergová byla vybraná k reprezentování ČR v juniorkách na mezinárodní soutěži v Belgii. Je to skvělá zpráva pro celý spolek. Po našem odchovanci Michalovi Horákovi (muži judo), který reprezentoval Českou republiku v mužích dlouhá léta, je to další šance na zviditelnění našeho spolku.
     Nikole blahopřejeme a přejeme hodně štěstí,

V sobotní kvalifikaci se naši judisté neztratili

     V sobotu proběhla jedna z krajských kvalifikačních soutěží, která se započítává k možné nominaci na M ČR v žactvu. I my jsme tam měli 3 želízka. Možná je to málo, ale i tak je to fajn Hlavně že se konečně zase soutěží. Příjemné bylo i to, že se tahle nominační soutěž konala v Kolíně. Měli jsme ji původně pořádat my. Máme s tím bohaté zkušenosti. Bohužel nyní nemáme dostatečný počet lidí, co by nám s pořadatelstvím pomohli, a tak jsem požádal kolegy ze Startu, aby se pořadatelství ujali oni. Mají více nadšenců, nejenom z řad dětí, ale i rodičů a trenérů.
     V pátek proběhla stavba tatami a společný trénink. Tam se naši ukázali, což je také fajn. Horší to bylo, z naší strany, po soutěži. Nedokázali jsme využít možnosti se účastnit společného krajského tréninku, a to byla škoda. Ten trénink. kterého se neúčastnil ani jeden z našich členů, měl velmi dobrou účast a úroveň.
     Možná bych tady mohl kritizovat naše závodníky, ale to neudělám, protože nevím jak na tom byli s únavou po vyčerpávajících bojích nejenom ve skupinách, ale i družstvech. Ano, je to tak. Naši, a to rovnou všichni tři, byli součástí kolínského týmu, který si rozhodně nevedl špatně. Dokonce skončil na druhým pořadí.
     Viděl jsem jen útržky ze zápasů. Kluci bojovali, což je nejhlavnější. Jen u Štěpána je nutné změnit způsob držení soupeře při hodu. "Kravata" se nesmí. 
     Za nás startovali Filip Kohel, Mikuláš Říha a Adam Švimberský. Adam vybojoval skvělý bronz. U ostatních zatím nevím.  Jakmile se výsledky dozvím, dám je sem.
     Klukům děkujeme za vzornou reprezentaci spolku.
     Příští týden je v Chlumci nad Cidlinou Polabská liga (2. kolo). Nevím, zda se tam někdo chystá. To je v kompetenci trenéra. Přesto, kdyby tam někdo chtěl jet, dejte vědět, a já vás přihlásím. Zatím projevili zájem Filip Kohel a Adam Švimberský.
Bohužel já nemohu. Hraji v Lipníku za náš tým pétanque po té, co vypadl kolega.
Josef Musil

1. liga pétanque - je rozlosováno. Známe termíny i umístění jednotlivých kol

Letošní 1. ligu pétanque povede, po velmi skvělé práci v loňském roce, Martin Šternberg.
Náš tým posílí hostováním Zhijing Vaňková (dlouholetá úspěšná závodnice z Velimi, nyní členka spolku PCFT Sokoleč)

Jednotlivá kola skupiny B:
1. kolo - 29. 4. 2023 Praha
2. kolo - 8. 5. 2023 Chotěboř
3. kolo - 5. 8. 2023 Jihlava

Los není špatný. Bylo by skvělé postoupit ze skupiny. Bude to těžké, ale my do toho dáme vše.

Mcr-2023

Pojď - pojďte hrát pétanque

     Fantastická francouzská, nejenom společenská, ale i tvrdě sportovní hra pétanque baví milióny lidí na celém světě. Je tak oblíbenou, že nescházelo mnoho, a málem byla zařazena mezi olypijské sporty. Uniklo jí to jen o vlásek.
     O co v ní jde? Hraje se zpravidla se třemi koulemi (u tříčlenných týmů jen se 2). Úkolem je přiblížit kouli co nejblíže ke košonku (malá kulička vhozená, dle pravidel, na hřiště). Pak hází hráč z druhého týmu a snaží se dostat blíže jak soupeř. Přitom může nejemom svojí kouli umisťovat, ale i soupeřovu kouli vyrážet tzv. střelbou. Tento hráč hraje tak dlouho, dokud se nedostane blíž jak soupeř, a nebo mu nedojdou koule. Pak dohazuje soupeř. Hlavní hra se skládá z dílčích her. Hraje se do doby, dokud jeden z týmů (u jednotlivců hráčů) nezíská 13 bodů. Hrát moho jednotlivci, dvojice či trojice.
     Hrát se dá "profesionálně" nebo regionálně, či jen tak pro zábavu. Skvělé je, že vás vezmou do hry i v zahraničí. Samozřejmě se s touto skvělou hrou setkáte ve Francii, kde se hraje takřka na každém rohu.
     Na pétanque je ale snad ještš nejzajímavější, že se lidé často setkávají v přátelské atmosféře, a také to, že hru mohou hrát doslova celé generace. A je jedno kolik vážíte, jak vypadáte, či jestli nepotřebujete nějakou opěru, hůl nebo invalidní vozík. Hra je zkrátka pro každého. Tedy, takřka každého. Není určitě pro lidi, co se neumějí chovat, jsou agresivní a nedokáží "žít" v kolektivu, protože pétanque je sice hrou napínavou, ale také hrou s přátelskou atmosférou.
     Bližší informace Josef Musil (josef.musil@sportkolin.cz)   

Žákovský tým florbalu se pomalu, ale jistě rozjíždí

     Co nenapáchal covid, to dokončilo uzavření haly Bios, které nám vzalo poslední děti z týmu Pátečníků. Bohužel se začínalo v únoru, když hodně dětí mělo již nastavené časy kroužků, hudební výuky apod. Ale my to nevzdáváme. Jedeme i s malou základnou na kterou postupně navyšujeme nové členy. Samozřejmě se to zlepší v září, kdy si lidé u svých dětí skládají nově jejich aktivity.
     Letos se nově do čela mládežnického týmu postavil osobně trenér pan Lukáš Svoboda s asistenci, vždy připraveného a obětavého studenta, Aleše Sluky. Aleš je aktivní nejenom ve florbalu, ale i v našem judu. Je to velice slušný a dětmi oblíbený parťák. 
     Lukáš Svoboda, který nyní vede, při absenci trenéra, i ligový tým mužů, bere přípravu dětí vážně. Děti hra baví a o to nám vždy v základu jde.
     Pokud by chtěl někdo kolem vás hrát za náš celek, nebo si jen tak trénovat, má dveře u nás otevřené. Nabíráme stále, a letošní pololetní členské poplatky jsou i proto symbolické. Činí 400,- Kč / člena. Trénujeme na hale Bios vždy ve středu od 16,00 do 17,00 hod. a pak v pátek od 16,00 hod. do 17,30 hod.
     Hra se hodí i pro dívky. A pokud nemáte příslušné vybavení, nevadí, zapůjčíme, a to včetně brankařského setu.
     Bližší informace na hale Bios - Josef Musil (josef.musil@sportkolin.cz)  

Hledáme sponzory, podporovatele a trenéry

  ...(číst dále)

Příměstský tábor v Kolíně

     Spolek bude s velikou pravděpodobobností, po delší pauze, pořádat příměstský tábor. Vše záleží na zájmu členů spolku. 
     Hlavním nosníkem je oddíl juda, ale zvažujeme o zapojení i ostatních našich oddílů, a to mládežnického florbalu a pétanque.
     Přihlásit se můžete buď přímo na trénincích, u svých trenérů, nebo přes můj kontakt josef.musil@sportkolin.cz
     V programu bude nejenom sportovní průprava, ale i doplňková sportovní činnost a snad i nějaký ten výlet se zadaří zorganizovat. A možná i 2 smile. Jednáme o zájímavostech z okolí. Ale, o tom až později. 
     Termín je stanoven na 14. až 18. srpna. V původním návrhu se počítalo jen se soutěžním celkem juda, ale to již dnes neplatí. Bude pro všechny zájemce z řad naší základny.
     Neváhejte s přihlášením. Musíme zabezpečit nejenom program, ale i technické zázemí. Nasmlouvat halu, zajistit stravování, trenéry a další činnovníky.
Josef Musil

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

Podpůrné stránky

Pétanque liga 2021

Průběžný stav ke dni 18. 5. 2023

umístění Spolek body
1. místo PC Sokol Lipník 8
2. místo Sport Kolín, z.s. 8
3. místo Sokol Kostomlaty 7
4. místo PCP Lipník - V Stařenka 7
5. místo Sokolíci  6
6.místo PC Sokol Velim 3
7. místo PCP Lipník Přátelé srubu  3
8, místo PCFT Sokoleč 2
9. místo Žraloci předhradí II  1
10. místo Žraloci Předhradí I. 0

 

MČR 1. liga pétanque

Průběžný stav ke dni 18. 5. 2023

MČR 1. liga pétanque
Skupina B

umístění Spolek body
1. místo  HRODE Krumsín II   2
2. místo  Sport Kolín, z.s.   1
3. místo   SKP Praha Řepy A       0
4. místo  PO Chotěboř    0
5. místo  PSK Jihlava    0
     

 

Polabská liga judo

Letošní ročník je po pandemii zpět v plné síle. Sice se zatím rozjíždí a snad dosáhne své původní síly, ale je zpět, a to je hlavní.
Polabská liga je silnou soutěží smile.

fb - Sport Kolín, z.s.

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Zdeněk Milo
Lukáš Svoboda
Monika Míková (zdravotní dozor)
Děkujeme za podporu.