Pátečníky čekají další krajské ligové zápasy

     Již tuto sobotu odehraje florbalový tým další zápasy své skupiny. Nejprve to bude od 15,00 hod. s týmem FBC Snipers Poděbrady a následně od 17,20 nastoupí proti týmu FDK Vosy Praha DDM P2 C.
     Udrží si naši svoji skvělou pozici v čele tabulky? Doufejme, že ano. Ale nemají to vůbec lehké. Každý zápas je těžký. Stát se může cokoli. My ale doufáme, že se jim i nadále povede, a v závěru sezóny je bude čekat postup do vyšší skupiny. Určitě si to zaslouží.
     A kdo je z našich nejlepší? I na to se těžko odpovídá. Někdo to může brát podle branek, jiný podle nahrávek či jiných markantů. Ale tohle by rozhodně nebylo správné a zcela pravdivé, protože se tady jedná o týmovou záležitost, kdy je hra poskládaná z každého jedince v poli. Ti pak společně vypracovávají příležitost, kterou většinou předávají útoku a ten, pokud se mu daří, tak boduje. Tým by tedy zřejmě nedal jedinou branku bez řádného rozehrání hry a celkově kvalitně sestaveného týmu.
     Na danou problematiku se dá podívat ještě z jiného úhlu. V každé sestavě se najde někdo lepší a někdo slabší. Ovšem důležitá je skladba a vyváženost týmu. Tedy herní postavení sestavy tak, aby pěkně ladila, a to se našemu týmu takřka daří.
     Pokud tedy budete od nás číst, na těchto stránkách, kdo dal branku nebo na ní přihrál, nezapomínejte při tom i na ty druhé, ty neuvedené. Ty, co jim pomohli hru řádně rozehrát, a přitom stojí opodál. Samozřejmě se do toho musí započítávat i práce golmana. Bez něj by to také nešlo. Poděkování tedy nepatří jenom těm střelcům, ale celému týmu. 
     Pátečníci jsou skvělý tým, který si výhru zaslouží. Přejeme jim proto štěstí a herní pohodu.   

Sportovní kalendář judo

Upozorňujeme členy juda a jejich rodiče, že je na těchto stránkách aktualizován soutěžní kalendář. Prioritními jsou Polabská liga (6 kol), krajské přebory, u U13 ještě kvalifikace U13 a PČR (především U13). Dále zřejmě pojedeme na některé žlutě označené soutěže. 

Nábor do oddílu pétanque

     Nabíráme nové členy všech generací (dívky , muže, případně páry, důchodce ........) do našeho oddílu, který má v současné době něco málo přes 10 aktivních členů, a další, co si s námi rádi zahrají rekreačně.
     Příjďte se k nám pobavit nebo si hru jenom vyzkoušet či se naučit její pravidla, které teprve dávají téhle hře to, co jí tvoří zajímavou.
     Co nás letos čeká? Právě se snažíme vstoupit do svazu pétanque, který je součástí ČFKS, z.s. Toto členství nám umožní startovat na svazových soutěží, včetně mistrovských a mezinárodních. Mimo to se budeme účastnit, jako tomu bylo v loňském roce, Polabské ligy pétanque a dalších volně přístupných turnajů. Samozřejmostí budou i oddílové soutěže. 
     Také se snažíme zorganizovat zajímavé tréninky a přátelské zápasy s kolegy z jiných celků z okolí. 
     Chtěli bychom rovněž vybudovat další hřiště a tím mít možnost zorganizovat nějaký otevřenější turnaj, po vzoru oddílů Velimi, Předhradí a Sokolče, kde se v mnohém inspirujeme.
     Co se týká tréninků, tak plánujeme jeden organizovaný, druhý volný a další individuální - osobní. Potřeby na hraní všem v počátcích zapůjčíme. později jim rádi poradíme, kde si mohou potřebnou výbavu zakoupit. Ale, spěchat nikdo rozhodně nemusí, protože vybavení máme v potřebném rozsahu.
     A závěrem, jeden nápad, který nic nestojí. Jsi našim členem, členkou? Pak k nám můžeš zaslat brášku, sestru nebo rodiče, prarodiče či jiné lidi, co se doma nudí a nevědí jak se zabavit.    
     Bližší informace získáte - Josef Musil - na hale Bios (Vávrova 814, 280 02 Kolín 4), josef.musil@osju.eu  

Sport Kolín, z.s.

Průběžné pořadí Polabské ligy 2018 po 1. kole

 
1.-2. místo Judo ZŠ Sadová Čáslav  30 b.
1.-2. místo Judoklub Pardubice 30 b.
3. místo T.J. Sokol Jihlava 27 b.
4. místo DDM JK Chlumec nad Cidlinou  
26 b.
5. místo TJ Start Kolín, z.s. 11 b.
6.-7. místo  Sport Kolín, z.s. 
8 b.
6.-7. místo  Judo Česká Třebová
8 b.
8. místo SKP Benešov TSC Turnov   7 b.
9.-10. místo Judo ZŠ Týnec nad Labem  6 b.
9.-10. místo SKP Judo Nový Bydžov 6 b.
11. místo TSC Turnov 5 b.
 12. místo

Sokol Hradec Králové 

2 b.
13.-15. místo T.J. Sokol Velim 0 b.
13.-15. místo
SKP Judo Náchod 0 b.
13.-15. místo
Juddo Orel Žďár nad Sázavou 0 b.
     

Tato tabulka je jen orientační. Přednost má tabulka, která bude uvedena v podstránce sekce Polabská liga "Průběžné pořadí" http://www.osju.eu/polabska-liga/prubezne-poradi-pl

Slovo trenéra juda k Velimi, podrobnější zhodnocení soutěžní účasti

     V sobotu, jak níže uvádíme, jsme postavili rekordní sestavu na PL.  To nám udělalo velikou radost. Výsledky sice nic moc, ale, jak jsem už několikrát uváděl, není důležité vyhrát, ale bojovat, a to se nám povedlo. 
     Bohužel jsem nyní musel akutně vysadit, alespoň na tento týden, ze zdravotních důvodů, proto musím podrobnější zhodnocení naší účasti učinit touto formou. Pozdější termín by nebyl tím správným.
K jednotlivcům:
Jan Masopust (1. místo) - přešel z U9 do U11, což je vždy znát. Navíc měl poslední dobou i nemalé problémy s výkonností po návratu z pooperační odmlce. Nic z toho se ale na jeho výkonu neprojevilo, naopak. Do každého zápasu vlítl jak blesk a se soupeři doslova vymetl žíněnku. Skvělý výkon, hodný mistra.
Jan Svoboda, Ladislav Bérecz a Ondra Málek - všichni tři předvedli skvělý výkon. Bojovali tak, jak jsme ani nečekali. My dobře víme, že jsou dobří, a že mohou vybojovat nejednu soutěž. Ovšem chybí jim zkušenosti a na trénincích by měli více zabrat. Pokud bych měl přeci jenom někoho vyzvednout na pomyslnou špičku z této trojice, byl by to jistě Honza Svoboda, který předváděl podobný výkon jako Masopust či Němečková. Ale nechci, aby tady zapadlo to kladné ohodnocení Ládi a Ondry. Kluci mi udělali moc velikou radost.
Josef Charous, Jakub Hradecký a Richard Motlíček - kluci nastoupili, čehož si nesmírně vážím. Nějak se zažít musí. Jenom se bojím, aby se nyní dokázali povznést nad svůj nevýrazný vstup na soutěžní pole. Oni chtěli bojovat, a moc, ovšem ty nástupy a zaváhání.... Kluci, bojovali jste, a to je to nejdůležitější. Budeme pracovat na tom, aby se vám mohlo dařit dosáhnout lepší úrovně. 
Antonín Adam, Petr Dusil - Oba se prali. Do bojů dali vše. Jenže, Péťa dělal více chyb a byl nejistý. On vždy bojuje, a ne málo. Ale musí odbourat některé věci ve svém zápasovém způsobu, které mu brání v úspěších. Ale, jak říkám, on je bojovník, což je základ. U Tondy je to problém v bloku. Pokud na trénincích běžně poráží mnohé, i starší závodníky, tak na soutěžích je ztuhlý. Ale, v té Velimi to bylo přeci jenom o něco lepší. Tak se snad dočkáme, že mu ten blok zmizí.       
Sabina Němečková (2. místo) - obdobně skvělý výkon jako Honza Masopust. Prohrála jenom jeden zápas. Ale, neprohrála ho pro nějakou chybu, spíše její soupeřka zvolila skvělou techniku v optimální čas. Prostě jí to vyšlo. Sabina se nemá za co stydět. Její zápasové nastoupení a skvěle vedené zápasy, mi udělali velikou radost. Přitom stojí ještě za zmínku, že přestoupila do starší kategorie U13 (mladší žákyně).
Šimon Procházka (2. místo) - byl to jeho první nástup do pořádné soutěže, a to rovnou do kategorie U13. Zatím co někteří si zažili průpravu v kategoriích U9 a U11, tak Šimon takovou šanci neměl. K tomu ještě neměl ani více soupeřů. Ale, ta jeho odvaha se moc cení. Snad to nebyl jeho jediný start a uvidíme ho v závodním celku i příště.
Denisa Hofericová, Aleš Sluka - oba bojovali jak jen to šlo. Jenomže, Denisa nebyla moc aktivní, jak jsme jí znali z dřívější doby a ani technika nebyla moc dobrá. Snad si z toho vezme ponaučení a příště vše dožene. Ona může být výbornou členkou soutěžního týmu. Obdobné to bylo u Aleše. Jenom s tím rozdílem, že to u Aleše mnohdy vypadalo, že se mu zadaří, nestalo se tak. "Zaspával" jednotlivé momenty, což se mu zřejmě stalo osudné.
Anna Sluková - bojovala, ale ty chyby! Vyhrála 2 zápasy, jeden na ipon, druhý jenom na praporky, ale vyhrála. Tím postoupila do vyřazovacích bojů, kde vypadla. Mezi její hlavní chyby, na které jí pravidelně upozorňuji, patřilo to, že dělá techniku "na dálku" s napnutýma rukama. Chybí jí goši waza a útočí jenom jednou technikou (O-soto-gari), což jí v této kategorii už stačit rozhodně nebude! Musí se skutečně dostat k technice boků a navíc se naučit bojovat "v kontaktu". Přesto jí patří pochvala za obrovské bojové nasazení. K Aničce je nutné ještě sdělit, že má neskutečný zápasový potenciál, který ovšem umí málokdy využít, a to je škoda. Až odbourá své chyby, bude postrachem svým soupeřkám.
Dozor - Pavel Musil - jeho výkon bych ohodnotil tak na 50%. Sice zajistil děti při vážení a snad i rozcvičení, ale jinak si mnohdy nevšímal některých zápasů svých kolegů, a to byla škoda. Mohl jim výt větší oporou.
     Celkově můžeme být spokojeni. Největší radost máme z nasazení, jaké děti předvedly.
Děkuji, snad se nám to podaří nějak oslavit . smile       

Naše rekordní účast na PL!!!

     Možná se to nezdá, ale je to tak. Náš malý spolek postavil na 1. kolo PL ve Velimi rekordní tým. Jistě bylo Simon-prochazka vidět, že jsme nebyli nejlepší, vždyť mnoho našich zástupců vstoupilo na zápasiště prvně, jiní zase měli první start ve vyšší kategorii. Ale, o to nám nešlo. Je skvělé, že se naši borci nebáli a vstoupili do těchto bojů, a my si toho hodně vážíme.
     Hezké bylo jak mnozí urputně bojovali. Snad za všechny, nelze nezmínit Láďu Berecze, který úžasným způsobem nastupoval do soubojů s překvapivým. Ale byli to i další. Například Ondra Málek a další.
     Co se týká těch úspěšnějších. Tak zde předvedl špičkový výkon Jan Svoboda, který postoupil ze své skupiny do vyřazovacích bojů, a jenom málo stačilo, aby stál by na stupíncích vítězů. Nejúspěšnějšími závodníky, z našeho spolku, byli Honza Masopust, který suverénně vyhrál svojí kategorii a Sabina Němečková, která dokázala, že patří mezi špičku ve své kategorii, a byť skončila druhá, jsem přesvědčen, že předvedla jeden z nejhezčích výkonů turnaje. Kdyby se měl vybrat super tým, jistě by tam oba patřili.
     Poděkovat se ale sluší všem, kteří za náš tým nastoupili. Byli to Jan Masopust, Ladislav Berecz, Josef Sabina-nemeckova_2 Charous, Antonín Adam, Richard Motlíček, Jan Svoboda, Denisa Hofericová, Sabina Němečková, Anna Sluková, Aleš Sluka, Petr Dusil, Jakub Hradecký, Ondřej Málek a Šimon Procházka.
     Medaile si odvezli - 1. místo Jan Masopust, 2. místo Šimon Procházka, 2. místo Sabina Němečková.
     Úspěšné umístění uteklo o vlas - Láďovi Bereczovi, Honzovi Svobodovi a Aničce Slukové.
     Tito naši reprezentanti nám dokázali vybojovat 8 bodů, které nám přisoudili krásné 6. - 7. místo v průběžném pořadí.
     Děkujeme celému týmu a doufáme, že se setkáme v této sestavě i na 2. kole PL.
     Závěrem si musíme přiznat, že máme na čem ještě pracovat, aby naše výkony byly mnohem lepší a vyrovnanější. Mezi naše základní chyby patří absence goši waza, boj na dálku, předstírané útoky apod. Přesto, pokud se povede udržet tuhle naší závodní partu, tak nás jistě čeká slibná budoucnost.
Josef Musil     

1. kolo Polabské ligy ve Velimi

Zítra 27. ledna 2018 jedeme do Velimi na 1. kolo PL. Starovat by za nás měli (alespoň potvrdili svojí účast):
U11 - Jan Masopust, Ladislav Berecz, Josef Charous, Antonín Adam, Richard Motlíček a Jan Svoboda
U13 - Denisa Hofericová, Sabina Němečková, Anna Sluková, Aleš Sluka, Petr Dusil, Ondřej Málek Šimon Procházka a Jakub Hradecký.
Pokud se tak stane, bude to náš rekordní start na PL v historii našeho spolku. 
Přeji všem příjemnou zábavu a hodně štěstí. A hlavně, pamatujte, že nejde o vítězství ale o dobrý výkon. smile

6. kolo krajské svazové florbalové soutěže patřilo opět našim Pátečníkům

14. ledna se konalo 6. kolo krajské svazové soutěže v Kostelci nad Černými Lesy. Naši nezklamali. Oba zápasy vyhráli. Ale, ten druhý zápas s SK BLACK DRAGONS - E.P.B  nebyl tak jednoznačný, jak by výsledek napovídal. Vždyť po druhé části vedl soupeři 4 : 3. Naše to ale nepoložilo, naopak. Soustředili svoji pozornost na třetí třetinu a to rozhodlo celé utkání. Pátečníci v něm dokázali zdolat soupeře 4 brankami, a tak otočit stav na konečných 7:4.    

Ze statistiky zápasů:

1. Sport kolín  6 – 1  BOURBON TJ RUZYNĚ B '
BOURBON TJ RUZYNĚ B
branky (asistence): 30:45 Rudolf Müller (Radek Minařík)
SPORT KOLÍN
branky (asistence): 02:45 Patrik Pokorný (Lukáš Pěkný), 05:20 Patrik Pokorný (David Svoboda), 21:37 Martin Musil (Patrik Pokorný), 30:00 Milan Ježek(Patrik Pokorný), 32:00 David Svoboda (Milan Ježek), 34:49 Patrik Pokorný

2. Sport Kolín  7 - 4  SK BLACK DRAGONS - E.P.B  
SPORT KOLÍN
branky (asistence): 01:32 Martin Musil, 11:29 Martin Musil (Lukáš Svoboda), 14:55 David Svoboda (Patrik Pokorný), 24:15 Jan Urban (Milan Ježek), 27:40Martin Musil, 30:25 David Svoboda, 30:45 Patrik Pokorný (Lukáš Pěkný)
SK BLACK DRAGONS - E.P. B
branky (asistence): 06:30 Zdeněk Krist (Michal Kašpar), 16:33 Martin Javor, 17:49 Michal Laštovka (Petr Peták), 19:40 Daniel Kubát

Děkujeme celému týmu za skvělý výkon.

Další kolo bude především ve znamení polabského derby, kdy se Pátečníci utkají 3. února 2018 v 15:00 s týmem FBC Snipers Poděbrady, který má v posledních zápasech skvělou formu a i proto se dostal ze dna tabulky na třetí místo. Ve druhém zápase se střetnou vůbec poprve s týmem FBK Vosy Praha DDM P2 C, zápas začíná v 17:20.

  Tým Z V R P B BV BO BR
1. Sport Kolín 10 9 1 0 28 64 24 40
2. Sépiáci Panthers Praha F 10 6 3 1 21 40 23 17
3. FBC Snipers Poděbrady 10 6 1 3 19 47 41 6
4. Prague Tigers E 12 5 3 4 18 65 49 16
5. FBK Vosy Praha DDM P2 C 12 5 2 5 17 47 40 7
6. Bourbon TJ Ruzyně B 12 4 3 5 15 36 54 -18
7. SK LVI Banko Praha 10 4 1 5 13 50 44 6
8. FBC Hornets Praha B 10 4 1 5 13 37 45 -8
9. Vlci TATRAN Kostelec nad Č.L. 10 3 0 7 9 34 49 -15
10. FBC Charisma Pečky 12 2 3 7 9 49 72 -23
11. SK Black Dragons - E.P. B 12 2 2 8 8 43 71 -28

1. kolo PL ve Velimi 27. 1. 2018

Již brzy nás čeká 1. kolo Polabské ligy ve Velimi. Startovat tam budou jen dvě kategorie U11 a U13. Startovat tedy mohou:
U11: Antonín Adam, Ladislav Berecz, Josef Charous, Jan Masopust, Richard Motlíček, Jan Svoboda
Vážení od 8,00 hod.

U13: Denisa Hofericová, Sabina Němečková, Anna Sluková, Petr Dusil, Aleš Sluka, Jakub Hradecký, Ondřej Málek, Šimon Procházka
Vážení od 9,00 hod.
Odborný doprovod - Pavel Musil
Doprovod - rodiče
Vedoucí týmu - Josef Musil - hlavní rozhodčí
Více info - propozice: Velim_pl_20180127

První naše tréninky roku 2018

     Judo i florbal začínají své tréninky již tento čtvrtek 4. 1. 2018 v řádných hodinách (od 15,00 hod.). Stejně tak začíná i trénink oddílu florbalu (Pátečníků).
     Z dalších akcích, co nás čekají již v lednu, patří mezi nejdůležitější setkání trenérů a rozhodčích juda v Kralupech nad Vltavou a 1. kolo Polabské ligy ve Velimi, kde budou startovat jenom 2 kategorie - U11 a U13
     U florbalu je hlavní lednovou akcí pokračování ligy, kde si vedou stále skvěle. Tak doufejmě, že to i nyní zvládnou.

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Kontakty

Logo-sport-kolin

Sport Kolín, z.s.

IČ: 26540037
Josef Musil   + 420 605 209 665
Sportovní hala Bios
Vávrova 814
280 02 Kolín 4

josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

Stránky hráčů

Partner spolku

Mesto-kolin

Partner

Polabska-liga-logo1

Partner

    Polabská liga pétanque
  
    www.plpetanque.estranky.cz

Partner

logo-avendy3.jpg

Partner juda

Kwon

Partner florbalu

Florbal-dresy

Unnamed

Sponzor

Cp-logo

Sponzor

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Děkujeme za podporu.