Zápas se Sokolčí 2:2

     Dnes jsme odehráli další ze zápasů v pétanque PLP. Tentokráte to bylo s týmem Sokoleč. Nejprve jsme nastoupili ve dvojkách Josef Musil s Františkem Vejtrubou proti Jaroslavovi Plačkovi, který hrál s Dušanem Kačíkem. Zápas byl napínavý od začátku až do konce, kdy se zadařilo nám, a zápas jsme vyhráli těsně 13:11. 
     Ve druhé dvojici za nás nastoupili Martin Šternberg se Zuzanou Malou proti Viktorovi Kačíkovi, který hrál s Petrem Karou. I zde to pro nás vypadalo velmi slibně. Zuzka s Martinem předváděli výborný výkon. Bohužel, jak to v pétanque chodívá, došlo k překvapení, kdy soupeř na závěr udělal 4 body, a tím nečekaně převrátil vítězství na svoji stranu. Zápas skončil 13:12 pro Sokoleč. Bylo tedy vyrovnáno na zápasy 1:1. Rozhodnout muselo druhé kolo.
     V jednotlivcích nastoupil Josef Musil proti Petrovi Karovi. Zprvu to vypadalo vyrovnaně. Ovšem, jen zprvu. Jestli Josef v sobotu, na turnaji jednotlivců, Petra potrápil, a nakonec i porazil 13:10, tak zde byla situace o poznání jiná. Petr Josefa "převálcoval" vysoko 13:3. A nepomohlo mu ani to, že poměrně dobře umisťoval. Petr Kara ukázal jasně na čí straně je zkušenost a vyzrálejší technika. Pro soupeře tedy 2:1. To se ale již hrálo i v trojicích, kde nastoupili za náš tým Zuzana Malá, František Vejtruba a Martin Šternberg. Naši se sice ujali vedení 5:1. To ale nestačilo, protože soupeř hrál skvěle, a dokázal stav záhy vyrovnat. Pak už to bylo jak na houpačce. V závěrečné části se naši zase chytli, a dokázali vytáhnout stav na 11:8 pro nás. Ovšem, soupeř se nezalekl a výbornou hrou se dokázal přiblížit na 11:10, a následně skvěle dokázal z našich dostat takřka všechny koule, a k tomu si ještě skvěle dostat své tři koule výrazně blíže ke košonku. Ale, aby toho ještě nebylo málo, tak je měl i dobře ochráněné. Nám zbývala poslední koule. Málokdo by věřil, že by se s ní dalo zvrátit jasné vítězné postavení pro soupeře. Přesto se to Zuzce povedlo. Neuvěřitelným hodem přesunula košonek i s koulí k jiné naší koulí, a rázem byl stav jiný. Vítězný pro nás. Zbývala poslední koule, a ta byla soupeře. Naštěstí pro nás, jemu se už stav nepodařilo zvrátit, a tak jsme vyhráli tento zápas 13:10. Dlouho jsme se z toho nemohli vzpamatovat.
     Tento zápas PLP skončil 2:2. Jelikož jsme vyhráli trojku, tak 2 body jsou naše. Soupeř bere 1. Zápasy to byly skvělé nejenom po herní stránce. Děkujeme soupeřům a našim hráčům blahopřejeme. Odvetu již hrajeme zítra 4. 7. u nás v Kolíně od 17,30 hod.

Turnaj dvojic v pétanque - Velim

     V sobotu 7. 7. 2018 se budeme účastnit turnaje ve Velimi (Cyrilometodějské koule). Za nás tam budou startovat - Josef, Jan, Pavel a Václava Musilovi. K tomu, ve smíšeném týmu, nastoupí Zdeněk Hanuš.
     Pokud by se chtěl ještě někdo za nás účastnit, může. Stále tam jsou volná místa pro dva týmy. Ale, co platí nyní, nemusí platit za několik minut. Proto radím, pospěšte si smile
Josef Musil

V Předhradí se nám nedařilo

     Dnes, 30. 6. 2018 jsme se účastnili turnaje jednotlivců v Předhradí. Za náš tým tam nastoupili Zdeněk Hanuš a Josef Musil. Los rozhodnul, že se oba střetli ve stejné skupině. To by ale nebylo nejhorší, pokud by se dařilo dobojovávat koncovky. Zdeněk, byť hrál některé zápasy velice dobře, tak se mu nepodařilo vyhrát ani jediný zápas. To Josef byl na tom o něco lépe. Ve skupině vyhrál dva zápasy a v postupových tabulkách ještě jeden. Za svůj nejhorší výkon považuje zápas s A. Faustem ze Sokolče, kterému nestačil. S osotatními odehrál vyrovnané zápasy. To vše rozhodlo, že Zdeněk Hanuš skončil na předposledním 26. místě a Josef Musil na 22.
     Byť se to může zdát k ničemu, tak opak je pravdou. Oba naši zástupci odehráli několik velice zajímavých duelů, ve kterých si vyzkoušeli mnoho klasických herních situcí. Také bylo přínosem, že se na turnaji sešla špička z okolí. Tedy, mimo těch, kteří dali přednost vzdálenějšímu svazovému turnaji.
     Ze soutěže odjížděli naši zástupci spokojeni. Všude vládla přátelská atmosféra, pohoda.... Prostě pétanque smile

Konec školní sezóny

     Ani nepřízeň počasí, kdy nás obklopilo nečekané chladno, nepokazilo spolkovou akci "Rozlučka se školním rokem 2017/2018". Je sice jasné, že se vše odehrálo jinak, než jsme plánovali, ale i tak se lidé bavili. Někteří si dokonce dopřáli zábavu na venkovních školních hřištích. 
     Nejvytíženějším byla hřiště na pétanque. Hodně dětí si nenechalo ujít šanci, a zahrát si s lidmi, kteří to opravdu umí.
     Velmi dobře dopadl i raut, kde se opět představila produkce "Od Itala". Po jejich produkci se jen "zaprášilo." Ovšem na své si přišli i milovníci opékání. V hale se grilovalo několik druhů klobás, ohřívali párky a venku si zájemci mohli opéci špekáčky. Ale, ani to nebylo vše. V nabídce byla salámová a sýrová mísa, okurkový a rajčatový salát, kompotový mix a mnoho dalších.
     K pití si mohli hosté vybrat z točené kofoly, jemně perlivé a neperlivé vody, citronády, kávy a čaje. Dezert byl zastoupen ve štrůdlech opět "Od Itala".
     Akce se připravovala 2 dny, a sklízet se bude stejnou dobu. Sezóna, a tréninky letošního školního roku, jsou za námi, nyní tedy přejeme dětem hezké a klidné prázdniny. S některými se uvidíme na LVT ve Zbraslavicích. 

Spolková akce - rozlučka se školním rokem 2017 / 2018

Judo_grill_party_2018-002_2      V pátek 22. června 2018 od 16,00 hodin pořádáme, ve spolupráci s TJ Start Kolín, tradiční společenskou akci. Na ní si mohou děti a jejich doporvod zahrát několik her či si se svými přáteli posedět v přátelské konverzaci.
     Na akci máme opět pronajatou nejenom halu Bios, ale i všechna venkovní hřiště. V nabídce samozřejmě nebude chybět ani naše hřiště na pétanque.
     Pro koho je akce určená? Z našeho spolku to je pro členy (a jejich doprovody) oddílů juda, florbalu, pétanque. Pozvaní jsou i lidé z naší minulosti - trenéři a reprezentanti. K tomu i hostující hráči z našeho týmu PLP pétanque.
     My letos vybíráme jen nepatrný poplatek 50,- Kč / osobu. Kolegové z TJ Start Kolín akci spojili s oslavou 30 let trvání jejich spolku. Ti to mají bez úhrady. Doufáme, že tato skutečnost naše členy neodradí. Zvláště, když si uvědomí, že máme za sebou nemalé investice, které jsme realizovali ve prospěch našich dětí.
     Na akci bude i tradiční raut jehož součástí bude opět občerstvení "Od Itala", které mělo vloni tak veliký úspěch. Točit se bude limo a k dispozici voda (perlivá, neperlivá). Pro dospělé se bude točit pivo. To ovšem bude zpoplatněné.
     Snad nám bude přát počasí a vše se vydaří tak, jako tomu bylo v minulých letech.
   

Sevak Velim - Sport Kolín 1:3

     V odvetném zápase se nám povedlo něco neuvěřitelného, vyhráli jsme! Kdybych si měl na to vsadit před hrou, určitě bych to neudělal. Favoritem byla jasně Velim. Oddíl, který nás mnohému v pétanque naučil. 
     Nejprve jsme vyhráli těsně dvojky v prvním kole, a ve druhém jedničky. V trojkách jsme prohráli přesvědčivým způsobem. 
     Děkujeme našim hráčům za skvěle podaný výkon. 

Pétanque PLP - zápas Sport Kolín - Sevak Velim 2:2

     Včera 13. 6. 2018 jsme odehráli zápas s týmem Sevak Velim.
     Nejprve jsme nastoupili do klasických dvojek, kde naši František Vejtruba a Zdeněk Hanuš porazili Hanu Jeřalovou a Růženu Miňovskou 13:7. Přitom se zápas nejprve vyvíjel ve prospěch soupeře, a naši jen dotahovali skóre. Vše se změnilo, když se našim podařilo dát dvě „4“.
     S tímto zápasem souběžně probíhal další, kde nastoupili za náš tým Zuzana Malá a Martin Šternberg proti Václavovi Jeřalovi a Vlastě Nejedlé. Tady naopak se nejprve naši ujali mírného vedení. To si ale nedokázali ohlídat, a prohráli 7:13. I když prohráli, nemají se za co stydět. K tomu je zajímavé, že Zuzana dokázala vždy v úvodu hry skvěle umísťovat. To ale nestačilo na skvěle hrajícího soupeře.
     Po prvním kole byl tedy stav 1:1. Druhé kolo jsme začali velmi dobře. V jednotlivcích nastoupil Josef Musil proti Josefu Nejedlému. Terén byl mokrý, a vychytat správnou techniku náhozů, nebylo jednoduché. Šlo snad spíše o štěstí, které rozhodovalo, kdo bude brát body. A to bylo více nakloněno k nám. Josefovi M. se podařilo udělat dvě trojky a tím se ujmout vedení poměrně vysokým rozdílem 8:2. Jenomže, soupeř se rozehrál, a začal brát nekompromisně bod za bodem. Nejenom, že vyrovnal skóre, ale pokračoval ve svém skvělém tažení dál, až do stavu 12:8. Stačil by mu jeden jediný bod a bylo by po všem. Jenomže, to by nebyl pétanque, kde je možné snad všechno. Náš hráč se více soustředil na hru. Bylo mu jasné, že nesmí udělat jedinou chybu, a i když to bylo nepravděpodobné, tak se mu to povedlo. Dokázal soupeře dohrát do stavu 12:12., a pak dát ten vytoužený vítězný 13. bod. Takové drama náš tým nepamatuje.  
     Do trojky nastoupili František Vejtruba, Zuzana Malá a Pavel Musil proti Milanovi Galčíkovi, Jiřině Galčíkové a Vlastimilovi Krasemu. V úvodu této hry se hned naši ujali vedení. To mělo ale krátké trvání, a na konec podlehli soupeři 5:13. Tady bylo evidentní, že soupeř jasně ovládl závěrečnou část hry, kdy dokázal umisťovat jednu kouli za druhou. 
     Zápas skončil 2:2, a jelikož soupeři vyhráli trojku, patří vítězství a s ním spojené 2 body jemu. Přesto máme radost, že jsme ze hry získali za remízu 1 bod.
     Sevak Velim je výborný tým. Jsou to i naši přátelé, kteří nás v této hře hodně naučili. Co se týká vlastní hry, tak byli lepší, proto jim výhra právem náleží. Naši hráči odvedli velmi dobrý výkon, za což jim děkujeme. Dnes se odehraje odveta na půdě a pod taktovkou soupeře. Snad i tam odvedeme dobré výkony.

Zápas PLP s týmem Sevak Velim

     Zítra, ve středu 13. června 2018 od 17,30 hod. se utkáme na domácí půdě s týmem Sevak Velim. Na tento zápas se mimořádně těšíme, protože jde o tým, ve kterém máme plno přátel. Navíc, mnozí z jeho týmu nás hru pétanque učili, a jsou nám stále ještě velmi dobrými rádci. Tohle vše ale půjde na chviličku stranou. Budeme hrát jak nejlépe umíme. Za náš tým nastoupí Zdeněk Hnauš, Martin Šternberg, František Vejtruba, Zuzana Malá, Josef a Pavel Musilovi. 

Turnaj nadějí 2018

     V sobotu 9. 6. 2018 se k nám sjelo na dvacet oddílů z ČR se 140 judisty, aby si poměřili síly ti méně úspěšní nebo začínající judisté s těmi zkušenějšími. Jedná se o zcela ojedinělou akci tohoto typu v dnešní uspěchané době. 
     Letos jsme se rozhodli o výraznější omezení účastí "šampiónů", a musím uznat, že letos k tomu trenéři přistupovali znatelně odpovědněji, jak tomu bylo v minulých letech.
     Bohužel nás také trápilo mnoho organizačních problémů. Nejenom, že jsme neměli z kraje dostatečné množství rozhodčích, ale i organizačních pracovníků. Co se týká rozhodčích, tak těch jsme měli do poslední chvíle jen 3. To se naštěstí změnilo, když jsem vyhlásil stav nouze. Ihned se nám ozval pan Martinec z Chlumce nad Cidlinou, který nám přislíbil pomoc v nouzi, pak následoval pan Gregar ml. z České Třebové, Jirka Polák z Čáslavi a nečekaně, den před soutěží, i pan Novák z Kralup nad Vltavou. Z našich se na tatami postavili ještě místní pánové Olexa a Truhlář. Bez těchto všech rozhodčích by nebylo možné soutěž realizovat. Ale, i tak jsme snížili počet tatami z plánovaných 4 na 3.
     Náš stabilní realizační tým organizačních pracovníků se záhadně rozpadl. Tedy, záhadně. Ve skutečnosti jsou 2 lidé na dovolené, dva trápí nemoc a další mimo město. Proto jsem uvítal nabízenou pomoc rodičů dětí našeho oddílu. Manželé Slukovi a Hofericovi odvedli neskutečně skvělou práci. Nejenom, že nabyl čas na jejich zaškolení, ale dokonce jsem jim nebyl ani já nápomocný, jelikož jsem musel, oproti původním plánům nastoupit za stůl HR a tam v roli sportovního ředitele odřídit soutěž na všech třech tatami, k tomu i nasazovat do tabulek, dávat zápasy mimo soutěž, luštit špatně zapsaná jména apod. Bylo to hodně náročné. Na mojí pozici se postavil syn Martin, který sice moc nevěděl, co vše to obnáší, ale naštěstí vlastním přičiněním a menším zaškolením se dostal "do obrazu".
     Soutěž se organizačně, ale i jinak zdařila. Neměli jsme žádný vážný úraz, na což dohlížely MUDr. Dana Vokřálová a Ivana Adamcová, děti byly spokojené, a rodiče s doprovody snad také. 
     Co se týká kvality rozhodování, tak si nikdo nějak nestěžoval, a to je v dnešní době dost vzácné. No, a já, až na dva problémy, z toho jsem za jeden nemohl, a byť byl vážnějšího charakteru, tak se ho podařilo do 4 minut zvládnout. U toho druhého, za který mohu, jsem si nedopatřením přemístil rozdělanou tabulku do jiného sloupku. Tudíž jsem hlásil děti z jedné skupiny na dvě tatami. Ale, tohle spravilo pár vteřin.
    Vlastní soutěž začala dle plánu, po společné rozcvičce, v 11,00 hod a ukončena byla přesně ve 14,00 hod. To bylo dopráno nejenom vše z jednotlivých skupin, ale i všechny požadované zápasy mimo soutěž.
     Co se týká škod, které nás bohužel trápí každý rok, tak letos to odnesl nejeden řetěz zabraňující vstupy, které jsou v majetku školy. Pár mladíků je nepochopitelně poničilo. Bohužel i tací jsou mezi námi. Je to nepatrná škoda, která se vejde do 500,- Kč, ale škoda to je. Na druhou stranu, bývá to i horší. Ale, tohle byla jen výjimka. Mnohem lepším bylo, že se prvně podařilo dodržet nespuštění poplachu ve venkovním prostoru, ale ani nedošlo ke škodám v TV. 
     Příjemnou událostí byla nečekaná (nevyžadovaná) pomoc mnoho dětí a rodičů z různých klubů s úklidem tatami. A doslova skvělé a neočekávané bylo uznání, kterého se nám dostalo od mnohých přítomných. Někteří nám dokonce projevili uznání potleskem, což snad bylo prvně, aby nám někdo takto z nenadání poděkoval. Moc si toho vážíme. Ti lidé ani netuší, jak důležitá je zpětná reakce, a to nejenom dobrá, tak i ta negativní.
     Děkujeme všem, kdo k nám dojeli, adoufáme, že se s nimi uvidíme nejenom příští rok u nás, ale i na jiných soutěží.
     Brzy sem dodáme ještě výsledky jednotlivých zápasů. Ovšem, kdo vyhrál není na této soutěži rozhodující, proto jsme také ocenili všechny závodníky, kteří naší soutěž navštívily.
Hezký den Josef Musil 
     

     

POZOR - dnes příprava haly na zítřejší Turnaj nadějí 2018

    Kdo by nám chtěl ještě pomoci s přípravou zítřejší soutěže v judu, tak může. Dnes se scházíme na hale Bios v 18,00 hod. Budeme stavět tatami a zázemí soutěže. Hlásit se můžete u Josefa nebo Martina Musila. 

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

fb - Sport Kolín, z.s.

fb - stránky hráčů

Sport Kolín, z.s. - oddíl florbalu:
Logo-patecnici-nove

www.facebook.com/ptcnici
© Ondřej Čada

www - stránky hráčů

Sport Kolín, z.s. - oddíl florbalu:


http://florbalkolin.cz
© Ondřej Čada

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner

logo-avendy3.jpg

Partner juda

Kwon

Partner spolku

Florbal-dresy

Unnamed

Sponzor spolku

Cp-logo

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.