Turnaje plné překvapení. Taková je hra pétanque.

       V sobotu 24. 11. 2018 se sešlo zdravé jádro místního oddílu pétanque na svém spolkovém přeboru. K tomu se do turnaje připojili i hosté z Velimi.
     Favorité byli jasní, o tom před soutěží nikdo nepochyboval, přesto nebyla nouze o nejedno nemalé překvapení.
     V mužích nastoupilo 6 hráčů. Z toho čtyři místní (Martin Musil, Jan Musil, Zdeněk Hanuš a Martin Šternberg – s dcerou) a dva z Velimi (Václav Jeřala a Milan Galčík). V ženách tři místní (Václava Musilová, Štěpánka Musilová a Jana Vrbová), z Velimi 3 hráčky (Hana Jeřalová, Jiřina Galčíková a Růžena Miňovská). V juniorech se nám hráči nesešli. Dorazil jen Pavel Musil. Tím se stal automaticky přeborníkem, ale, aby mohl zasáhnout do superfinále o titul absolutního vítěze, tak se zařadil k ženám. Tím společně vytvořili sedmičlennou skupinu, což obnášelo v základu neuvěřitelných 21 zápasů, a to je pořádná dávka. Muži měli 15 zápasů v základu.
     Hrálo se v pohodové a velmi přátelské atmosféře, a to navzdory počasí, kdy se občas i rozpršelo. Venku nás zahříval menší táboráček, na kterém si bylo možné opéci, v průběhu her, i špekáčky.
     Hru nám hodně zpříjemnil i nápad pana Jeřali, který jednotlivá hřiště rozdělil na 2 části, což zkrátilo dobu soutěže minimálně o polovinu. A právě na těch hřištích nebyla nouze o mnohá překvapení. O ta největší se postarali vítězové základních skupin. V mužích Martin Musil, kterého smetla v superfinále jeho manželka Štěpánka. A i vítězka z žen (přeboru) nedokázala čelit Zdeňkovi Hanušovi, který, ač měl ve skupině nemalé problémy, tak dokázal v superfinále spolkového přeboru postupovat vítězně až k závěrečnému vítězství. Tím se stal absolutním vítězem přeboru spolku.
     Co se týká superfinále turnaje, tak snad největším překvapením bylo 4. místo nejlepší závodnice ze skupiny (soutěže žen) Růženy Miňovské, kdy se, po jejích skvělých výkonech ve skupině, očekávalo i její celkové vítězství. To se jí ale nepovedlo, kdy v úvodním duelu byla poražena Jiřinou Galčíkovou, a ve hře o třetí místo Milanem Galčíkem. Vítězkou superfinále se stala Hana Jeřalová, která je místními považovaná za dlouhodobě nejlepší hráčkou z přítomných žen. Těch překvapení bylo ovšem mnohem víc.
Když se nad hrou zamyslíme hlouběji, tak přeci jenom nešlo o vítězství, i když se o něj jistě usilovně hrálo.              Hlavním bylo přátelské setkání přátel od pétanque, a poděkování lidem, co nám pomáhali v průběhu roku v naší činnosti. V tomto případě s pořadatelstvím Evropského týdne sportu.

Výsledky:
Spolkový přebor:
Junioři: 1. místo Pavel Musil / Ženy: 1. místo Václava Musilová, 2. místo Štěpánka Musilová, 3. místo Jana Vrbová / Muži: 1. místo Martin Musil, 2. místo Zdeněk Hanuš, 3. místo Jan Musil (loňský vítěz), 4. místo Martin Šternberg (vedoucí muž našeho žebříčku) 
Absolutní kategorie: 1. místo Zdeněk Hanuš, 2. místo Štěpánka Musilová, 3. místo Václava Musilová, 4. místo Martin Musil
Spolkový turnaj:
Ženy: 1. místo Růžena Miňovská, 2. místo Hana Jeřalová, 3. místo Jiřina Galčíková / Muži: 1. místo Milan, Galčík, 2. místo Václav Jeřala     
Absolutní kategorie: 1. místo Hana Jeřalová, 2. místo Jiřina Galčíková, 3. místo Milan Galčík, 4. místo Růžena Miňovská.

Všem účastníkům blahopřejeme,a děkujeme za podporu a účast.

Tabulky ze soutěží:  Vysledkova-listina-tabulky

Z Čáslavi vezeme 10 bodu do PL

     V Čáslavi, ač se to nezdá, tak se nám dařilo. Bylo nás sice jen 7, ale i tak jsme výrazně bodovali do průběžného pořadí PL 2018, a tak budeme vstupovat do posledního kola z 9. příčky. Pokud se nám podaří udržet, což rozhodně nebude lehké, tak to bude náš historický úspěch. Kdo by se mohl pyšnit tím, že s tak malou základnou dosáhne takového výsledku, a nechá za sebou některé z mnohých větších oddílů?
     Dobře se vede i kolegům z TJ Start Kolín, z.s., i oni mají našlápnuto na skvělou pátou příčku. Když se nad tím člověk trošičku zamyslí, tak, my dva oddíly z Kolína, bychom dohromady daly nějaké body navíc, a o to je to vše mnohem lepší výsledek, než si mnozí uvědomují.
Ale nyní k našim samurajům. Bohužel já musel řídit soutěž, a tak jsem je mnohé ani neviděl, natož abych je mohl, jako každý správný trenér, na jednotlivé zápasy vést a pak jim i radit jak nejlépe na své soupeře. I to je naše slabina. Naši borci to přesto zvládají, a jednou se jim to možná bude i hodit ve vyšších soutěžích, kde budou muset spoléhat sami za sebe.
     To, že jsem u nich nebyl má i jeden další negativní aspekt, a tím je, že nevím přesně, jak se všichni prali, a jak dopadli. Vím jenom to, co je psané ve výsledcích. Tabulky zatím nemám. Tak, zatím jen to, co vím. Ostatní sem dodám.
     Viděl jsem zápasy Honzy Masopusta, který suverénně vyhrál svoji kategorii U11 do 30 kg.), kde se střetlo 10 závodníků. To bylo tedy naše jedno zlato a výrazný bodový zisk do PL. Druhou příčku, trošičku se štěstím v kategorii U11 do 42 kg vybojoval Tonda Adam, a i on nám přinesl do bodování výrazný bodový zisk. Pak jsme ještě obsadili jedno třetí místo, díky Denise Hofericové (U13 do 52 kg). Tato váha byla ale slabě obsazená, a tak nám to body do PL nepřineslo. Nevadí, i tak díky Deniso.
     Viděl jsem část zápasů Péti Dusila a Aničky Slukové. Oba se prali velmi dobře. Anička měla smůlu v prvním zápase, kde nečekaně, ale zaslouženě prohrála, a to jí zkomplikovalo další boje. Co se mi na tom ovšem líbilo, tak to byla profesionalita Aničky, která to vzala s přehledem, kdy poblahopřála své soupeřce, a tak to má být. Tohle je cesta k úspěšné kariéře.
     Někdo ještě musel postupovat z velkých skupin do „KO systému“, protože jsme nasbírali 10 bodů do PL, a to ti dva medailisté sami dokázat nemohli, tak si počkáme na tabulky, ze kterých budeme moudřejší.
     Celková bilance – 1 x zlato, 1x stříbro a 1x bronz. Co se týká bodů, tak 10, což je v sedmi závodnících úžasný výsledek.
     Závěrem musím podotknout, že je škoda, že nás nepodpořili ostatní závodníci, kteří za nás startovat mohli.
     Poděkování patří Masopustovi, Adamovi, Dusilovi, Slukovi, Slukové, Hofericové a Hradeckému.

Josef Musil
Více naleznete na www.osju.eu

V sobotu nás čeká judo v Čáslavi

      Již tuto sobotu 17. 11. 2018 nás čeká předposlední kolo Polabské ligy v Čáslavi. Zatím si držíme hezké 9. místo, a udržet ho nebude rozhodně lehké. Na záda nám dýchá silný Benešov, který ztrácí na naší pozici pouhý jeden bod. Ale těch pronásledovatelů je více.
      O závodech se dozvíte více na trénincích. Já tam jedu, ale jen odřídit soutěž, ve funkci sportovního ředitele. O doprovod budu muset požádat rodiče, snad pomohou.
     Na tomto kole se nebude prát U9, ta bude mít jen dovednostní soutěž. Jinak se na soutěži objeví kategorie U11, U13 a U15. Pro nás tedy U11 a U15.
Přeji hodně úspěchů.
Josef Musil

Spolkový přebor 2018 a turnaj s přáteli

      V sobotu 24. 11. 2018 budeme pořádat spolkový přebor v pétanque. A aby toho nebylo málo, tak k němu přidáme i doprovodný turnaj s hosty, tedy pokud dorazí.
      A jak to bude probíhat se spolkovým přeborem? Celkem jednoduše. Opětovně to rozdělíme na kategorie juniorů, žen a mužů. Ty odehrají své zápasy zvlášť. No, a z nich ti nejlepší postoupí do finálových bojů o absolutního vítěze. Z loňského roku tento titul nosí Jan Musil, který vyhrál nejenom mužskou kategorii, ale i tu absolutní. Kdo se stane spolkovým přeborníkem letos?
      Co se týká hostů, tak ti budou hrát s námi, ale hodnotit se budou zvlášť.

A kdo je členem spolku, a může se účastnit?
Junioři – Pavel Musil, Roman Šedivý, Ricky Moravec. Sem ale pustíme i Ríšu Vrbu, pokud dojde. On projevil zájem o členství.
Ženy – Václava Musilová, Štěpánka Musilová, Jana Vrbová, Barbora Moravcová, Jitka Palusková
Muži – (Josef Musil – nebudu hrát – neschopnost), Jan Musil, Martin Musil, Zdeněk Hanuš, Martin Šternberg,

Hosté – budeme zvát ty, co pro nás letos:
startovali na PLP – Zuzana Malá a František Vejtruba
spolupořádali Evropský týden sportu – manželé Jeřalovi, manželé Galčíkovi a paní Miňovská. (zde neuvádím ty, co nám pomáhali, ale již jsou uvedeni výše)
Celkem tedy může být hostů – 7.

Soutěž se zřejmě zase rozdělí na dvě až tři hrací plochy. To proto aby se ušetřil čas. Finále se ale bude hrát u haly, kde bude i připraveno občerstvení.
Pojďme, a užijme si to
Josef Musil

Aktuality z dění spolku

Všeobecné:
- jsem zpět v dění. Sice budu stále v neschopnosti, ale jsem zpět. Tréninky juda za mě odslouží nejenom kolega pan Motlíček, ale i další trenéři z vedlejšího oddílu. Alespoň to máme od nich přislíbené.
- Než jsem odešel do nemocnice, podařilo se nám podat několik žádostí o dotace. Nyní nám nezbývá nic jiného, jak čekat až se rozhodne. A to nám nyní dorazila další šance na podporu. I jí se budeme zabývat. Přesto již nyní je jasné, kam směřujeme hlavní podíl dotační politiky, a to do florbalu. Dva roky jsme cílili na judo, kdy se nám podařilo získat skvělé tatami. Sice bychom potřebovali ještě tak za 150.000,- Kč dalších dílců. Ty ale počkají na další roky. 
Jak jsem v úvodu uvedl, je čas na florbal. Snažíme se pro ně získat peníze na mantinely a další vybavení. Ono to sice nebude jenom pro florbal, protože mantinely využíváme i na judo. Ale nabídneme je k využití i škole.
Také máme v plánu na nich umisťovat placené reklamy za velmi výhodné ceny. Utržené peníze půjdou na další vybaveníí spolku.
Judo:
- dokončilo se páskování
1. kyu (hnědý pás) u trenéra R. Motlíčka
3. kyu (zelený pás) u asistenta trenéra Pavla Musila
4. kyu (oranžový pás u sourozenců a našich aktivních závodníků - Aleše Sluky a Aničky Slukové
Vše je řádně odzkoušené a zaregistrované u ČSJu. Všem blahopřejeme.
Pétanque:
- bohužel se nám nepodařilo odstranit mnoho restů. To se snad změní, pokud do konce listopadu zvládneme vše dohnat. Jde zejména o Spolkový přebor a setkání s lidmi, co nám pomáhali s Polabskou ligou a Evropským týdnem sportu. Pokusíme se to napasovat do jediného dne. Problémem je najít nějaký, který by všem vyhovoval.
Florbal:
- Pátečníci se drží v soutěži týmů skvěle na první pozici, a to i když prohráli jeden ze zápasů. Budeme jim tedy dále držet pěsti. Problémem je, že nás zatím informují o jednotlivých zápasech velmi pozdě, a to se odráží v pozdržených zápisech. Snad se nám tento problém podaří vyřešit.
Sebeobrana:
Jedeme zatím jen zkušební provoz, kdy se scházejí pravidelně, každé úterý od 18,00 hod., jenom dvě ženy, a ty cvičí pod vedením J. Musila. Pokud se sytém podaří udržet, otevřeme vycvik dalším lidem.
Hezký den Josef Musil

Informace o aktualizování těchto stránek

     Předem se omlouvám, ale z technických důvodů se nějaký čas nebudou aktualizovat tyto stránky. Bude se jednat jen o krátkodobou záležitost, a to po dobu, kdy budu mimo.
     Činnost spolku bude pokračovat dál. Dokonce by měla být pokrytá i má absence na trénincích juda. Co nestihne kolega p. Motlíček, tak snad zaskočí kolegové z TJ Start Kolín, z.s.
     Děkuji všem za pochopení a přeji hezký den Josef Musil

Turnaj ve Velimi v pétanque

 Znak-pcsokolvelim    Dnes, 20. 10. 2018 se mi dostalo cti, že jsem si mohl zahrát na uzavřeném velimském turnaji jednotlivců. Hrálo se švýcarským systémem s dohrávkou o umístění. Zahrál jsem si skvěle se skvělými lidmi. Dokonce i má hra za něco stála. Mé umístění (8. místo ze 17) mezi tak kvalitními hráči rozhodně nebylo špatné, přesto nebylo rozhodující. Hlavním bylo, že jsem byl se svým výkonem spokojený. Dlouho jsem nezahrál tak dobře, abych tohle mohl prohlásit.
     Děkuji všem pořadatelům téhle soutěže, že mě vzali do hry, za skvěle strávený den a mnoho zajímavých herních situací.
Josef Musil

Kralupy Cup - judo

     V sobotu 13. 10. 2018 se účastnil náš závodník Jan Masopust (kategorie U11) soutěže v Kralupech nad Vltavou. Soutěží prošel bez jediného zaváhání, a tak z toho bylo krásné 1. místo. Honza je náš nejaktivnější závodník, a tak je jisté, že si tento úspěch právem zasloužil. 
     Soutěž pokračovala v neděli kategoriemi U13 a U15, a ani tam jsme nebyli bez zastoupení. Za náš spolek nastoupili sourozenci Aleš a Anička Slukovi. Oba měli početnější skupiny. Zatímco Aleš nezvládl první zápas, což ho posunulo na "vedlejší kolej", kde zaskočil v prvním kole, a pak už nesměl zaváhat, chtěl-li obsadit "alespoň" 3. místo, tak Anička vyhrála, bez jediného zaváhání základní skupinu. V postupových bojích pak obsadila krásné 3. místo. Ovšem, aby toho nebylo málo, tak si i Aleš ohlídal své soupeře, a "kosil" jednoho za druhým, a tak nakonec i on obsadil krásné 3. místo.
     Závěrečná bilance - 1x zlato, 2x bronz = 100% úspěšnost na umístění.
     Děkujeme, a gratulujeme smile   

Aktuality z pétanque

     V sobotu 13. 10. 2018 se budeme účastnit turnaje trojic v Předhradí. Nastoupí tam za nás Josef a Pavel Musilovi společně se Zdeňkem Hanušem.
     Nemáme sice (tradičně) moc natrénováno, ale snad to nějak zvládneme. Je to jeden z posledních turnajů letošní sezóny.
     V pétanque máme ještě několik restů, které se snažíme dohnat do konce roku. Nejvíce nás tíží Spolkový přebor a posezení s účastníky PL 2018, kteří startovali za náš tým.
     Jednáme také o možnosti využití dalších herních ploch, které se nacházejí na území Kolína.
     Po Evropském týdnu sportu k nám občas docházejí děti, kteří si jen tak chtějí zahrát pétanque. Většinou jim vyhovíme. Dnes to bohužel nešlo. Trenér by měl čas až od 15,00 hod., a to už děti zase musejí domů. Tak snad zase příště.

Aktuality z juda

     Tréninky běží celkem dobře. Dokonce se i pomalinku začíná zvládat výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými skupinami. Ne, že by nebylo nic k řešení, ale, je to lepší. Ono to tak je každý rok.
     Chystáme řešení zajištění trenérů k záskoku za J. Musila, který nastupuje od 24. 10. Na plánovaný zákrok do nemocnice, a bude i zřejmě nějaký delší čas mimo dění. Něco si vezme trenér R. Motlíček a něco si rozeberou kolegové z TJ Start Kolín – Škarvada, jednat budeme i s kolegou Vrbou a dalšími.
     Další kolo Polabské je v listopadu v Čáslavi, po něm následuje u nás v Kolíně.
     Budeme se účastnit oslav 30let trvání OSJu Kolín a Polabské ligy. To se uskuteční 1. 12. 2018 v rekreačním zařízení Bohdaneč na náklady účastníků. Všichni trenéři by se měli účastnit a s nimi zřejmě budou moci i rodiče dětí. Počítá se s možností nocování.
     Tento čtvrtek nás čeká osudové krajské shromáždění, kde se bude volit nové vedení. Kandidovat bude i kolega Martin Horský z čáslavského juda, který má naši podporu. Na místopředsedkyni podporujeme kandidaturu paní Katky Hronové z Kralup nad V., která již léta prokazuje, že dokáže hájit zájmy všech členských oddílů z kraje.
     Je veliká šance, že budeme mít konečně zástupce ve sportovní komisy města. Tím by se mělo zabránit některým excesům z minulosti, kdy jsme nedostali dotaci na florbalový turnaj z důvodu, že nemáme ani branky a podobné nesmysly. Naším cílem ale nebude jen hájit zájmy našeho juda, či spolku, ale rovný přístup pro všechny spolky, které na území Kolína existují.
     Pořád hledáme nějaké další trenéry či cvičitele. Pokud by měl někdo zájem, ozvěte se. Trenér Richard Motlíček se již plně osvědčil, přesto chceme ještě oddělit přípravku od závodního celku, a to bez většího zapojení dalších lidí nepůjde.

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

fb - Sport Kolín, z.s.

www - stránky hráčů

Sport Kolín, z.s. - oddíl florbalu:


http://florbalkolin.cz
© Ondřej Čada

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Partner spolku

Florbal-dresy

Unnamed

Sponzor spolku

Cp-logo

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Svoboda - doprava
Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.