Malá akce přípravky, která se vydařila

Img-20240214-wa0015      Dnes jsme uspořádali malý sportovní den pro naši přípravku. Tato akce měla proběhnout v rámci Velkého zimního spolkového sportovního dne, který proběhl již 20. 1. 2024. Bohužel bylo tehdy dětí málo, a tak se akce posunula. Bylo nám líto dětí, které se chtěly spolkové akce účastnit.
     V první části proběhla řádná rozcvička, která měla součástí pádovou techniku a pár her. Po ní zahájily děti své zápasy. Nehrálo se na vítězství. Na to mají času dost. Chtěli jsme jen aby se bojovalo. Nic víc. A to se povedlo. O drobné zpestření se postarala skupina pokročilých, která se k nám v závěru přidala a s dětmi se citlivě utkali členi této skupiny. Bylo to fajn.
Img-20240214-wa0009      Všem děkujeme. Honzovi Musilovi za přípravu a vedení, do kterého jsem mu trošičku zafušoval, Ríšovi Motlíčkovi za ochotu a spolupráci, rodičům za podporu a dětem za přístup.
Josef Musil

Více foto na:   http://www.sportkolin.cz/fotogalerie-

Přípravka má ve středu 14. 2. 2024 akci! Začíná od 16,15 hodin a končí nejpozději v 17,45 hodin.

Logo-sport-judo_5      Jak jsme již dříve avizovali, tak uděláme v náhradním termínu, což je již zítra, v rámci středečního prodlouženého času, pro přípravku. Budeme soutěžit! Nepůjde ale o výsledky, nýbrž o bojovnost, Ocenění tedy dostane každý, kdo se z přípravky bude aktivně účastnit.
     A proč je ta akce v dodatečném termínu a bez starších? To je jednoduché vysvětlení. Když se konal celo spolkový sportovní den, tak zájem projevila z juda jenom přípravka, a to bylo velmi málo. Tudíž jsme judo v ten den zrušili a přesunuli na náhradní termín. Ostatní naše oddíly (florbal a pétanque) se aktivně účastnily.
     Na akci samozřejmě zveme i rodiče a sourozence. Dojděte podpořit své ratolesti. Oni si to jistě zaslouží.
Budeme se těšit
Josef Musil    

Z pohledu diváka "Jedna výhra, jedna prohra", Taková je bilance našich Pátečníků.

Logo-sport-kolin-florbal_2      Nejsem úplně tím povolaným, co by sem měl psát o ligovém dění ve florbale, ale nějak mi to nedá, a tak něco málo i píši. Doufám, že se tady objeví článek odbornější.
     V neděli jsme se s manželkou vydali do Kutné Hory na ligový florbal, kde hráli naši Pátečníci dva zápasy. My mohli shlédnout jenom jeden, protože jsme se museli vrátit brzy domů a dodělat nějaké nedodělky z víkendu.
     Naši tedy nastoupili proti Tigers Praha. Bohužel se jim první třetina nevydařila tak, jak by očekávali. Soupeř hrál, dle mého názoru, skvěle, a byť naši hráli hezký florbal, nebylo to úplně ono. Na soupeře to nestačilo. K tomu jedna až dvě laciné branky……. Brankař Kecl byl z toho hodně smutný. Ovšem to, co začali naši předvádět ve druhé a třetí třetině, tak to bylo úplně něco jiného. Kdyby se zápas nehodnotil na branky, naši by museli jasně vyhrát. Přehrávali soupeře zcela suverénně. A brankář Kecl? Tak ten byl úplně excelentní.                 Vychytal spousty střel. Měl akce, za které by se nemusel stydět leckterý brankař extraligové úrovně. Prostě skvělý výkon.
     Zápas naši prohráli.4:6. Škoda, zasloužili by si výhru. Nutno ale přiznat, že soupeř odehrál velmi dobrý zápas.
Logo-patecnici-nove-png-tn_4      Druhý zápas se již hrál bez naší přítomnosti, což mě mrzí. Podle Vyprávění byl hodně napínavý. Sparta Praha byla jasným favoritem, a tak naši šli bojovat, tak jak vždycky bez ohledu na jakékoliv odhady. A to se jim vyplatilo.
     Bohužel vystoupení některých hráčů Sparty nebylo rozhodně ukázkové. Jejich povyšování se nad naše a následná hrubost ve hře i v přestávkách, dokázala vyvolat nejednu šarvátku. Co tím sledovali a co tím chtěli docílit? Těžko říct. Byť v první třetině celkem jasně vedli 5:2, ve druhé se to začalo pomalu otáčet. A co se nepovedlo ve druhé třetině, bylo dokonáno v té třetí. Naši skvělým a vyrovnaným výkonem porazili senzačně Spartu 8:7. Za to jejich nesportovní chování jim to rozhodně patří.
     Hezké bylo, že tam naši měli. A to i přes pozdní nedělní hodiny, početnější skupinu fanoušků. Jim patří obdiv a díky za jejich podporu.  
Napsáno z pohledu diváka
Josef Musil       

Včera judo a pétanque, dnes florbal!

Logo-patecnici-nove-png-tn_3      V podvečer nás čeká v Kutné Hoře první zápas našich Pátečníků. Nebudou to mít rozhodně jednoduché, protože budou oslabený o nemálo hráčů. Někteří pro nemoc, jiní pro nutnost cestování za studiem či za prací. Naši jsou ovšem sportovci, kteří nic nevzdávají.

     První zápas začíná v 17,10 a druhý v 19,30. Hraje se tedy v Kutné Hoře na Klimešce (kousek od centra u plaveckého bazénu). Čekají je zápasy s pražskými týmy, a to se Spartou a týmem Tigers.
Kluci by byli jistě rádi, kdybychom je podpořili svojí účastí. Tak, kdo by mohl a chtěl, dorazte. Já jedu na první zápas. Druhý bohužel nemohu.  

Josef Musil

Naši zástupci se v kvalifikaci na MČR kategorie U14 neztratili

Kvalifikace-pcr      Za náš spolek nastoupilo všech pět borců, co měli startovat. O jejich doprovod se postarala dvojice Motlíček – Truhlář. A dle jejich vyjádření všichni předvedli skvělý sportovní výkon.
      Nejlépe si vedli Filip Kohel a Mikuláš Říha, když obsadili druhá místa. Velmi hezké 5. místo obsadil ještě Ondra Havrilko, který se začíná prosazovat. No, a byť se moc, co se výsledků týká, dobře nevedlo Jakubovi Lodlovi a Honzovi Urbanovi, tak i oni předvedli velmi zajímavé zápasy.
     Děkujeme dětem za výkony a reprezentaci. Trenérům pak za péči o ně.
     Doufám, že je to konečně začátek úspěchu našeho snažení oživení ve stavu v oddíle juda.
Josef Musil

Jednání Valné hromady Českého svazu pétanque v Praze

 Capek_3     Dnes, v sobotu 10. 2. 2024 jsem brzy ráno musel vyjet do Prahy (Strahov) na Valnou hromadu svazu pétanque. Jestli jsem měl minulý týden štěstí, a na poslední chvíli se mi povedlo vyhnout dalším křížícím se věcem, a tak mohl být s našimi dětmi na Polabské lize, tak nyní to bylo zcela jinak. Nikdo, kdo by mě nahradil se nenašel, a tak jsem musel jet, protože moje účast byla více jak důležitá.
      Jednání se nepěkně protáhlo do večerních hodin. Problémem byl rozpočet, na kterém jsme se dlouho nemohli dohodnout. Dokonce hrozilo, že se neschválí a my pak budeme muset jet na další VH, což bych rozhodně nechtěl. Jinak musím říct, že jednání bylo velmi korektní a v mnohých směrech zajímavé. A co se projednalo z věcí, co by nás mohli zajímat?
     1) předsedkyní komise mládeže se stala Ivana Hájková ze Stolína. Žena, která dokázala odchovat nejednoho úspěšného hráče pétanque. Myslím si, že to byla velmi dobrá volba. Než jsem jí dal hlas, tak jsem jí veřejně oslovil zda bude podporovat děti v jednotlivých spolcích osobním přístupem. Odpověděla, že ano. Že bude dokonce s těmi oddíly úzce spolupracovat, což je jistě faj.
     2) svazové soustředění dětí bude druhý týden v červenci na Slovensku. Doufám, že se nám tam podaří vyjet. Bylo by to fajn.
     3) mám u sebe licenční známky a průkazky pro nové členy našeho spolku.
     4) 1. ligy se posune na závěr roku a bude pokračovat v roce příštím.
Máme se na co těšit.
Josef Musil

Kam za sportem o víkendu?

Logo-sport-judo_4 Judo - sobota 10. 2. 2024 kvalifikační turnaj U na MČR (1. kolo) v Kolíně na hale Bios. Za nás startují: Ondřej Havrilko, Filip Kohel, Jakub Lodl, Mikuláš Říha a Jan Urban.
Přípravný trénink našich borců, kteří zítra nastoupí. Přítomni budou všichni účastnící + Viktor Kubelka. Tento trénink probíhá v pátek od 15,30 hod. v sálku haly Bios pod vedením J. Truhláře.
Po smluvních hodinách ostatních celků se bude konat stavba tatami a zázemí. Byť nejsme nyní pořadatelé, poskytujeme na akci tatami, ozvučení, mantinely, vybavení (stoly, židle, šerpy....)  a další.
O naše závodníky se postará ráno trenér Richard Motlíček, později ho doplní trenér Jan Truhlář.
Florbal - naši Pátečníci hrají v neděli 11.2. 2024, v pozdějších hodinách, v Kutné Hoře (Na Klimešce) dva Logo-patecnici-nove-png-tn_2 důležité zápasy v rámci Krajské ligy (8. kolo).
První zápas začíná v 17,10 hod. a druhý až v 19,30 hod. Jejich soupeři budou týmy Sparta Praha a Tigers Praha. Oba zápasy budou jistě velmi zajímavé. Bylo by fajn kdyby měli v publiku naši podporu.
Trenérský dohled bude mít hlavní trenér florbalu Lukáš Svoboda. Po stránce organizační Martin Musil.
Přejeme hodně štěstí všem, co nás o víkendu zastupují. Zároveň jim děkujeme za reprezentaci spolku.
Hodně štěstí 
Josef Musil 

Soutěže a akce v judu - kde je hledat - pro koho jsou určené

Logo-sport-judo_3      Pro přehlednost pro vás jsme pro vás připravili kalendář soutěží a akcí pro judo. Tyto akce budou postupně doplňované, a to hned jakmile se dozvíme o nich více informací. Bohužel ČSJu má stále ještě nedostatky na svých stránkách, a tak se tyto informace hůře získávají. A pokud tam jsou, je možné, že se budou měnit s postupným doplňováním nadnárodních akcí apod.
     Náš spolek se "opřel" do soutěžních aktivit. Ovšem, aby balo hned v úvodu jasno, tak nebudeme bezhlavě jezdit "na divoko" kam se nám zlíbí. Nejprve musí každý závodník prokázat, že to se soutěžní činností myslí vážně. To znammená, že se bude účastnit základních soutěží spolku. Tedy těch hlavních mezi které paří Polabská liga, kvalifikace na MČR, krajské přebory a pak také přípravné a soutěžní spolkové akce. Pro ty aktivní připravíme nadstavbový program. O tom ale jindy.
     Informace o soutěžích a akcích naleznete na těchto stránkách v podsekci "Judo" a následně rozkliknutím podsekce "Soutěže . sportovní kalendář 2024"
Můžete ale kliknout i sem: http://www.sportkolin.cz/judo/souteze---sportovni-kalendar-2024

Zde jsou (nic moc) fotky ze soboty: http://www.sportkolin.cz/fotogalerie-

Josef Musil

Naše působení na 1 kole PL. Ondřej Havrilko a Filip Kohel druzí

Img_20240203_173825    Včera, dne 3. 1. 2024, jsme se účastnili prvního kola Polabské ligy. Bohužel nenastoupilo tolik lidí z našeho oddílu, kolik bychom si přáli. Ovšem, málo to také nebylo. Bylo jich šest, kteří se snažili pro spolek vybojovat nejlepší výsledky.
     Jak se vlastně hodnotí soutěž družstev? Málo kdo to ví. Tedy z běžných lidí. Já mám, oproti nim velkou výhodu, protože jsem stál u zrodu této super soutěže, která byla do covidu považovaná za nejlepší soutěž svého druhu v ČR. Tahle soutěž vznikla již v roce 1988. Začínala z volna. Postupně nabírala nejenom oddíly, ale i na významu a postavení v rámci ČR. Soutěžilo v ní mnoho závodníků. Někteří z nich to dotáhli až do reprezentace. Občas i někam dál.
     Ale zpět k danému hodnocení týmů. Polabská liga je na venek jen soutěží jednotlivců. Ovšem, z jejich výsledků se hodnotí i týmy. A aby mělo šanci na úspěch více týmů, a výsledek se nedělal jenom vysokými počty startujících, bylo rozhodnuto, že se budou počítat výsledky jen deseti nejúspěšnějším soutěžícím z každého týmu. A i v bodech jsou jistá pravidla. Nejvíce může soutěžící získat za první místo 4 body, a to jen u silně obsazené skupiny, druhý má 3 body, a třetí mají po 2 bodech. Bod získá ten, kdo postoupil ze skupin do vyřazovacích bojů, ale dál se neumístil. U menších skupin (4 – 8) to je 3 body za první místo, 2 za druhé a 1 za třetí. Pokud jsou soutěžící jenom 3, pak první má 2 body a třetí 1. U dvou získá jenom první 1 bod. Nyní tedy už víte, jak se zhruba počítají body na PL do soutěže družstev. My nyní získali 6 bodů. Bylo to za dvě druhá místa, o které se postarali Ondřej Havrilko, pro kterého to je nemalý úspěch a Filip Kohel. Filip do Covidu byl našim favoritem. Bohužel ho nucená pauza stála „judistickou kariéru“. Ale na vině jsme i my, že jsme nejezdili na soutěže. Snad se to nyní napraví. Máme i jedno třetí místo (Adam Švimberský). Tam ale bylo málo soutěžících, a tak nám to žádné body nepřineslo.
 Img_20240203_173522     Našich zástupců bylo šest, a to Jan Truhlář ml., Adam Švimberský, Ondra Havrilko, Jan Urban, Filip Kohel a Viktor Kubelka. Kluci se prali, jak jen to šlo. Jo, bylo tam hodně chyb, ale kdo by to tak dramaticky řešil, když bylo vidět, jak se snaží. Některé hody byly super. Začínáme! Je toho mnoho před námi. Buďme skutečným týmem. Ne, jen trénujícím bez cíle. Podporujme se a hledejme reálné cíle. Ne každý bude „Krpálkem“ či jinou hvězdou. Ovšem, můžeme dosáhnout úrovně, která nás může posouvat ale zároveň i těšit.
     Příští sobotu nás čeká krajská kvalifikace u kategorie U14. Do té doby proběhne už ve středu společný trénink několika oddílů a pak ještě v pátek speciální trénink pro závodníky. Doporučuji pro všechny, co chtějí soutěžit. Ti ostatní ho mohou vynechat.
Hezký den a hodně štěstí
Josef Musl

V sobotu 3. 2. 2024 nás, na prvním kole Polabské ligy, reprezentuje šest našich zástupců

Logo-sport-judo_2      V sobotu za náš spolek nastoupí šest statečných. Jan Truhlář mladší, Adam Švimberský,Ondra Havrilko, Jan Urban, Filip Kohel a Viktor Kubelka.
     Jsem rád, že právě tito naši zástupci v sobotu nastoupí a budou hájit naše spolkové barvy. K účasti se nahlásili z vlastního rozhodnutí, a to je fajn, protože u nás se nikdy nikdo do soutěžení nenutil a doufám, že to tak i zůstane nadále. Že děti dostaneme k soutěžení jen tou správnou motivací.
     Všem, těmto odvážným závodníkům, přeji hodně moc štěstí. A jestli nevyhrají, nic se rozhodně neděje, i tak víme, že pro náš spolek udělali hodně. Poslední roky se u nás moc nesoutěžilo, a to je veliká škoda. Částečně to bylo kvůli covidu. Ovšem po něm ......... Snad z lenosti nebo kdoví z čeho. Jakoby se zapomínalo proč děláme judo. Co je na něm tak super a co dokáže vytvářet nezapomenutelné okamžiky života. Ty se pak hledají v různých náhražkách ...... My jsme ale sportovním týmem. Ne čtenářským kroužkem nebo zábavným centrem. Tak se snad po letech opět vrátíme k tomu, co je našim hlavním posláním. A tím je kvalitní judo s přátelským ovzduším. Snad někdy i navážeme na naše dávné a nezapomenutelné úspěchy. Kdy z našich řad vznikalo nemálo hvězd z českého juda. Například Michal Horák (mnohonásobný mistr republiky v mužích, dlouholetý reprezentant, velice úspěšný po celém světě, a to včetně Ameriky, Asie), Jana Horáková (dvojnásobná mistryně republiky v ženách), Jana Haldějevová (dvojnásobná mistryně republiky ve starších žačkách, vítezka na mezinárodním poli Francie, Belgie, Holansko....), Michal Černý (mistr republiky a dorostenecký reprezentant), Radka Horáčková a mnoho dalších. 
     Bohužel tady tento víkend, ale ani příští, nebudu. Ač nerad, musím být jinde. Ale možná se stihnu, před koncem soutěže vrátit a nějaký ten zápas zhlédnout.
     Podpořte naše soutěžící, a to nejenom vlastní účastí na soutěži, ale i svojí aktivní sportovní podporou. O naše zástupce se postará Honza Truhlář st. Na něj se můžete obracet v případě potřeby. Ti, co víme, že nemají platné evidenční karty, tak si je mohou vyzvednout u občerstvení (V. Musilová).

Josef Musil Polabska-liga-logo1_2

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665
Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
e-mail:
josef.musil@sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

 

Sport-kolin-na-mape

Podporovatel

 

Náš spolek získal výraznou podporu od jednoho z nějvětších dodavatelů florbalového vybavení. Výrazné slevy a akce platí samozřejmě i pro naše členy. Více zjistíte u vedoucího florbalového týmu Martina Musila.
https://www.eflorbal.cz/<

Podporovatel

Od NSA, stejně tak jako jiné sportovní spolky, dostáváme ročně nemalou finanční podporu na mládež formou dotace. Ta nám pomáhá pokrýt nemalé roční náklady na sportování dětí ze spolku.
Děkujeme.
https://www.agenturasport.cz/

Podporovatel

Město Kolín
Mesto-kolin

Ročně získáváme několik sportobních dotací od města. Jedná se o pravidelné dotace ve dvou pololetích v souladu s kritériemi Sportovní komise Rady města. K tomu dále získáváme, na základě individuálních žádstí, dotace na jednotlivé sportovní akce, pokud je sportovní komise po posouzení doporučí a Rada města schválí.
Děkujeme 
https://www.mukolin.cz/