Jak v novém školním roce?

Judo: oficiálně začnou na hale Bios 2. týden
Odpovědný vedoucí - Josef Musil

1. začínáme oficiálně až druhý trénink, a to:
- začátečníci úterky od 16,00 hod. do 17,00 hod. (možná i čtvrtky - to se ale bude vyhodocovat podle zájmu, protože vloni chodili její členi jen 1x týdně, ač pro ně byl zajištěn trénink 2x týdně.)
- soutěžní celek a ostatní úterky a čtvrtky od 17,00 do 18,30 hod. (zatím se jedná o předběžné časy, které musí schválit vedení spolku v návaznosti na možnosti trenérů)
2. budeme rozšiřovat trenérskou základnu o další lidi
3. máme soutěž hned první školní víkend
- 5. a 6. 9. Polabská liga v Novém Bydžově (Králíky)
- 6. 9. mladší žáci mají krajský přebor v Čáslavi
4. pro soutěžící o prvním víkendu chystáme speciální průpravný trénink. O termínu je budeme informovat sólo.

Sebeobrana:
Odpovědný vedoucí - Jan Musil

1. nic nebrání oddílu zahájit svoji činnost

Pétanque:
Odpovědný vedoucí - Josef Musil

1. soutěže i tréninky jsou v plném proudu
- Polabská liga pétanque pro nás skončí hned v prvním zářijovém týdnu.
- 12. 9. 2020 se budeme účastnit soutěže trojic ve Velimi. 
2. připravuje se oddílový turnaj
3. připravuje se otevřenější turnaj
4. připravuje se týden pétanque

.

Florbal: - oficiálně začnou na hale Bios 2. týden

Odpovědný vedoucí - Martin Musil

1. prozatimně trénuje oddíl ve Velimi
2. oddíl se účastnil i soutěže o prázdninách
3. oba jeho celky zahájí ligové soutěže dle plánu

Pedro Velim - Sport Kolín 3:1

     Dnes jsme prohráli zápas s týmem, který má na to utkat se o příčku nejvyšší. Na výsledek jsme skutečně prohráli, ale jinak jsme hráli, na nás, velmi dobrou hru, a to všichni! Je co vylepšovat, co napravovat, ale celkově jsme to zvládli, a to je fajn.
     Ve Velimi se nám hrálo dobře. Soupeř odváděl odpovídající výkony, což v překladu znamená, že hrál skvěle, a to v jeho případě nepřekvapuje. Pedro má široké spektrum skvělých hráčů, prostě herní základnu, jak mám být. Proto jim vítězství právem náleží.
     Děkujeme jim za velmi dobré herní prostředí, čestnou hru a ohleduplnost. Našim osobně děkuji za velmi dobrý týmový výkon.
Josef Musil 

Pétanque - PCP Lipník – Kolín 3:1, prohra, která až tak nemrzí, jedeme dál! Jsme skvělý tým.

     Včera 6. 8. 2020 jsme se vydali do Lipníka na odvetný zápas s mírnou nadějí, že bychom tam mohli něco udělat a snad si dovézt do Kolína i nějaké cenné body, které nutné potřebujeme my i soupeř. Doufali jsme, ale byli jsme i realisté. Moc dobře víme, že soupeři jsou doma, na svých hřištích, jak ryby ve vodě. K tomu, i když bojujeme o každý bod, tak jsme si dovolili nasadit „nováčky“ do hry. Ovšem, nebylo to hloupé a laciné gesto, jak by si mnozí mohli myslet. Naopak, promyšleně jsme udělali sestavy, do kterých jsme je zakomponovali, a to se, myslím, povedlo. Minimálně v té jedné.
     V prvním kole jsme nastoupili v sestavách Tomáš Malý s Martinem Šternbergem proti Ivě Puldové s Pavlem Pažoutem. Už v tomto zápase soupeř zahrál skvěle, kdy našim nedal šanci na úspěch a přesvědčivě vyhrál 13:4. To na druhé ploše se odehrávalo nebývalé drama od začátku až dokonce. O to jsme se postarali my v sestavě Radek Levínský a já proti Vendule Reinbergrové a Mirkovi Kmochovi. Byl to skvělý a nebývale těžký zápas, ve kterém nebylo po celou jeho dobu jasné, kdo vyhraje. Všichni jsme bojovali o každý bodík, jak jen to šlo. Tam kde nás soupeři převyšovali technikou, tak jsme s Radkem odpovídali promyšlenou a pečlivě vedenou hrou. Nic jsme neuspěchali, nenechávali jsme se zaskočit, když soupeř bravurními tahy přebíral vedení. No, zkrátka jsme se soustředili a hráli nejlépe, jak jen nám to šlo. Abychom ale vyhráli, museli jsme k tomu zvolit, v některých momentech, o poznání odvážnější hru. Kdybychom tak neučinili, těžko by se nám to povedlo. A nám se to skutečně povedlo. Ale, jak v úvodu píši, soupeř hrál skvěle. Přesto se nám podařilo zvítězit 13:11. Tento zápas byl nebývale dlouhý, vyrovnaný a těžký. 
     V tomto zápase jsem si vzal Radka k sobě, abych se pokusil využít jeho herní potenciál a nasměrovat ho správným směrem. Radek to ale zvládl i beze mě. Byl pozorný a skvělý parťák. Tam kde jsem zaváhal já, tak to „dohrál“ on, a obráceně, kde on „zaváhal“, tak jsem to dohrál já. Prostě jsme byli dvojka, jak má být. Žádné machrování, ale skvělá souhra, která nám dávala šanci na úspěch.
     Ani jeden nejsme střelec, proto jsem se osobně musel více vložit do role univerzála, a to se mi, po počátečních nezdarech, které úspěšně hasil Radek, i povedlo.
     Tenhle zápas byl pro Radka první zaslouženou ligovou výhrou. Svojí velmi dobrou a soustředěnou hrou prokázal, že je nyní plnohodnotným členem týmu.
     Šli jsme do druhého kola za stavu 1:1. Vše tedy bylo otevřené. Do trojek jsme nasadili Zdeňka Hanuše s Martinem Šternbergem a Karlem Novotným proti Ivě Puldové, Vendule Reinbergrové a Pavlovi Pažoutovi. Bohužel se našim nepodařilo herně čelit soupeřům, a tak prohráli 4:13. O moc lépe to nevypadalo ani na druhé herní ploše, kde Alenka Pražáková vracela našemu Tomášovi Malému prohru z Kolína. Alenka hrála skvěle od začátku až do konce. Dlouho to vypadalo pro Tomáše bledě. Teprve až v samotném závěru hry se mu podařilo převzít iniciativu pod své vedení. Ovšem, za stavu 1:12, se to těžko dohání. Přesto se mu podařilo dohrát 7 bodů, a vypadalo to, že se mu bude dařit i dál. Bohužel pro nás se to nepovedlo. Alenka skvěle umístila, a bylo po. I když vyslal Tomáš dvě přesně mířené střely na vedoucí kouli, tak měl smůlu. Obě mu, jak trefně sdělil, udělaly „Klokana“. Tedy, přeskočili cíl. Tím bylo dobojováno. Soupeř i zde vyhrál, a to 13:8.
     Celkově jsme prohráli 1:3 na zápasy. Nebyla to náhoda. Soupeř hrál skvěle. Výhru si plně zaslouží, a my jim k tomu přejeme další herní úspěchy nejenom v PLP. Také jim děkujeme za skvělé zázemí, občerstvení a přátelskou atmosféru. 
     Nasazení našich „nováčků“ se, i přes nezdar, vyplatilo. Máme nyní širší herní kádr, který ale musíme ještě lépe sehrát a začlenit do sestav. Také nám chybějí dobří střelci, protože ten jeden (Martin), co máme, je zoufale málo. V PLP spadneme na šestou příčku. Ovšem, spadnout můžeme i na sedmou. Záleží na tom, jak zahraje tým K8 Předhradí se Sokolem Kostomlaty. Pokud by vyhráli, tak i oni by šli před nás. Pak bychom se posunuli až na sedmou příčku. S tím, že se to může stát, jsme počítali. Proto se žádné překvapení konat nemůže. Příští týden nás čeká další těžký soupeř Pedro Velim. Hrajeme ve čtvrtek od 17,30 hodin ve Velimi.
Josef Musil               

Den plný pétanque, tím se stala sobota 1. 8. 2020, a my byli při tom.

     Společně, s Kostomlaty jsme postavili družstvo, které bojovalo na MČR v kategorii trojic +55. To ale nebylo jediné naše působení v ten den. V Loděnicích se konala další akce, a to turnaj trojic, kam vyrazila za náš spolek rodina Šternbergů (Martin, Nikola a Vít). Jak se jim dařilo zatím nevíme. Zato víme, jak se dařilo našemu dalšímu týmu, ve složení Karel Novotný, Valerie Štěpánová a Radek Levínský. Pro tento náš nový tým to byla vlastně soutěžní premiéra, a tak se od nich ani nic moc neočekávalo. Šlo nám hlavně o to, aby se seznámili se soutěžním prostředím a aplikací pravidel v praxi. A ač se od nich nic nečekalo, tak velmi mile překvapili, a to v momentě kdy se jim podařilo zdolat regionální špičkový a sebevědomý tým z Velimi (Černý, Skala, Proroková), a to se rozhodně počítá do úspěchu. Jejich působení udělalo dobrý dojem i u jiných týmů, proto víme, že se tihle „nováčci“ od nás rozhodně neztratí. 
     A jak se dařilo nám na MČR +55? Dobře! Skončili jsme na skvělém 5. – 8. místě. Pravdou ale je, že prim u našeho smíšeného týmu hrála Alena Vaníčková ze Sokolu Kostomlat, která hasila vše, co se nám (mě a Zdeňkovi Hanušovi) nepovedlo. Nejprve jsme bojovali ve čtyřkolovém „Švýcarovi“, ze kterého jsme do vyřazovacího systému elitní osmičky postoupili ze 7. pozice. Tam jsme ale nastoupili do duelu s absolutní špičkou, a to pro nás znamenalo konec v soutěži. Mrzet nás tohle vyřazení nemusí, a to z důvodů, že jsme je pěkně potrápili, když jsme dlouho v zápase vedli, a dotáhli to až do stavu 9:1. Více se nám ale nepodařilo, a tak soupeř zvítězil 13:9, což je i pro nás skvělý výsledek. Druhým důvodem, proč nás tahle porážka mrzet nemusí, je fakt, že tenhle tým celou soutěž vyhrál, a tak se stali zaslouženě jasnými Mistry ČR pro rok 2020.
     Z mistrovské soutěže si odnášíme ještě pár významných zkušeností, které rádi předáme kolegům ve spolku, a to je tvrdá aplikace pravidel v praxi, což je správná cesta pro pétanque. Jenom je škoda, že se ta ustanovení nedodržují na jiných soutěžích.
     Ve středu nás čeká další zápas PLP, a to pravděpodobně bez mé účasti, což mě mrzí. Musím tedy za sebe stanovit jiného vedoucího týmu, aby vše proběhlo, jak má.
Josef Musil       

Turnaj jednotlivců v pétanque – nečekaný úspěch - Zdeněk Hanuš 2. místo

     V Předhradí dnes proběhl tradiční turnaj jednotlivců v pétanque. Kdo by to předpokládal, že se tam Zdeňkovi podaří dostat až do samého finálového duelu, a to za účasti 24 borců? Asi těžko kdo, a přesto se stalo. Zdeněk si vedl velice dobře. Za sebou nechával lidi zvučnějších jmen. V postupech ho zastavil až ten poslední zápas, který byl finálovým bojem o první a druhé místo. V něm Zdeněk podlehl skvěle hrajícímu Jeffovi z PCFT Sokoleč 7:13. Na turnaji byl ještě jeden náš zástupce, a to Karel Novotný, pro kterého byl tento turnaj vstupem do soutěží. Hře pétanque se věnuje poměrně krátkou dobu, přesto již za nás dokázal 2x nastoupit v PLP.
     u Karla se tudíž čekalo, že posbírá jen herní zkušenosti pro svůj další soutěžní růst. Přesto i on dokázal v několika zápasech zvítězit.
     Zdeňkovi blahopřejeme, a oběma pak děkujeme za úspěšnou reprezentaci spolku. Vypadá to, že se konečně dá Kolín zařadit mezi ty nejlepší týmy v okolí.
     Závěrem ještě jedno doplnění. Na třetím místě skončil skvělý hráč z Velimi Václav Jeřala. Muž, která nám v Kolíně hodně moc pomáhá.
Josef Musil – 18. 7. 2020

V PLP jsme v současné době druzí

     Tak, a jeto tady. Stalo se to, co se muselo stát. Tabulka se pohnula, ale, není tozatím špatné. Myslel jsem si, že spadneme na třetí až čtvrté místo, ale my jsme na druhém, i když jen o jeden bod od třetího. U tak je to tedy zatím dobré.
     My máme odehraných 10 zápasů. To je nejvíce ze všech týmů PLP, a už proto je nám jasné, že půjdeme v tabulce dolů. Jak vše dopadne, tak to se dozvíme až za týden, kdy nám skončí pauza a většina týmů nás, v počtech zápasů, dožene.
     Zítra máme speciální trénink, kde se budeme pokoušet nastolit lepší způsoby přípravy.
13. 7. 2020 Josef Musil

Pétanque - jak dál v nejbližší době

     Nyní máme v soutěži PLP 14 dní volna. To se pokusíme využít na trénování, ale i na úpravu soutěžních ploch. Při trénincích bychom se chtěli zaměřit na techniku a herní uvažování. Ovšem, opomenout nechceme ani taktiku, která dokáže ve vývoji zápasu hrát velmi významnou roli. Sice máme hodně zkušených hráčů, zato nám chybí kvalifikovaný a zkušený trenér. Musíme si tedy poradit bez něj. Jsem přesvědčený, že společně to dáme.
     Pracujeme postupně i na úpravách hřišť a jejich okolí. A nejen to, dokonce zlepšujeme i vybavení spolku. Nyní jsme například rozšířili vybavení o speciální stojany, které mají vybavené držáky koulí a uchycení na metry s kruhy. Tyto stoly jsou jistě unikátní a nemají nikde obdoby. Mimo běžné sečení trávy kolem herních ploch, jsme provedli likvidaci plevele, a chystáme se vylepšit hřiště navezením další vrstvy drtě.
     Stále jsme otevřeni v náboru. Rádi bychom mezi sebou přivítali další zájemce o náš sport, kteří mají smysl pro kolektiv a jsou nekonfliktní.
     Stále se ještě držíme na první příčce PLP. Za pár dní to bude jistě jiné. To proto, že jsme poslední zápas prohráli. Také je nutné připomínat, že jsme se na tu příčku dostali hlavně i proto, že máme odehráno nejvíce zápasů ze všech týmů. No, ale je to hezký pohled.smile
     Aktivně připravujeme spolkový turnaj, který bychom rádi věnovali svým členům. Hlavně těm novým. K tomu se chystáme i na týden pétanque, který by měl proběhnout v září místo Evropského týdne sportu, který letos asi pro pandemii nebude.
     Pro naše členy jsme vytvořili speciální stránky, které by měly sloužit výhradně oddílu pétanque, a to v živé komunikaci mezi jednotlivými členy, ale i v rámci kolektivu. To by mělo zajistit pružnější reakce na zájmy členské základny. Tyto stránky sice nenahrazují naše hlavní (tyto), ale jsou vytvořené právě pro aktivní spoluúčast oddílu a pro zmírnění zatížení hlavních stránek tématikou pétanque, aby nezanikla činnost ostatních celků.
Josef Musil 

Zápas PLP pétanque s K8 Předhradí

     Dnes 7.7.2020 jsme u nás odehráli odvetný zápas s K8 Předhradí. Do jednotlivých zápasů jsme šli naplno, přesto se nám tentokráte nedařilo, a to jsme se hodně snažili. Ale, není každý den posvícení, a tak nemůžeme čekat, že budeme lehce porážet jednoho soupeře za druhým. Zvláště, když jde o tak výborné hráče, kterými bezesporu tým K8 Předhradí disponuje.
     V prvním kole jsme nastoupili na prvním hřišti v sestavě Zuzka Malá s Martinem Šternbergem proti Oldovi Hanušovi a Jardovi Hanušovi. Zde naši začali slibně v úvodní části. Přesto se jim tenhle zápas nepodařilo vyhrát, a to proto, že Jarda s Oldou předváděli skvělou hru s fantastickými náhozy, ale i s patřičným vyrážením. Výsledek 5:13, tedy první plně zaslouženou výhrou pro soupeře. A i když jsme zde jednoznačně prohráli, ačkoliv tam tlak z naší strany byl, tak musím sportovně poblahopřát soupeři a vyzvednout výborný výkon a bojovnost našich hráčů. Vzorně reprezentovali náš spolek, a za to jim patří dík.
Na druhé herní ploše za nás nastoupili Tomáš Malý a Zdeněk Hanuš proti Elišce Borovičkové a Jirkovi Rovnému. Tenhle zápas byl plný zvratů, a to doslova od začátku až do samého konce. Chviličku to vypadalo pro soupeře, pak pro nás a zase…… prostě jak na houpačce. Naši se trápili, občas udělali i nemalou chybu, přesto se jim podařilo tenhle zápas vyhrát, a to 13:9.
     Do druhého kola jsme tedy šli za slibného stavu 1:1. Stát se mohlo cokoliv. Mohli jsme vyhrát jedničky, pak brát 1 bod, nebo lépe trojky a mít 2 body, nebo dokonce vyhrát oba zápasy druhého kola a získat tak cenné 3 body, které by nás ještě chviličku podrželi na tom skvělém čelním místě. Nestalo se tak! Naopak, my už nevyhráli nic, a tak jsme museli přenechat všechny body ze hry soupeři, který si je dnes opravdu zasloužil. Ještě, než jim poděkuji, sluší se dopsat postřehy z obou duelů. 
     V jedničkách za nás nastoupil Tomáš Malý proti Elišce Borovičkové. A i zde to bylo jak na houpačce. Tomáš hrál dobře, i když si on osobně myslí něco jiného.  Ale, Eliška vynikala svojí rozvahou a vyrovnaností. Ona prostě neřešila, co už ani nemělo smysl řešit. Prostě se nezabývala tím, co již ovlivnit nemohla, a hrála uvolněně dál, a to jí v závěru přineslo tížený výsledek. Lehké to rozhodně neměla, protože Tomáš hrál naplno. Pořád se snažil…… Eliška zaslouženě vyhrála 13:9. Rozhodujícím byl snad poslední nához, kdy se Tomášovi nepodařilo postavit dobrou obranu, čehož Eliška dokázala obratně využít. I Tomášovi patří dík za skvělou hru.
      V trojkách za nás nastoupili Zuzka Malá s Martinem Šternbergem a Karlem Novotným proti Oldovi Borovičkovi, Jardovi Hanušovi a Jirkovi Rovnému. Tenhle zápas byl hned od samého začátku v režii našich soupeřů. To oni skvěle vedli hru, na kterou se jen těžce odpovídalo. Zvláště, kdy Jarda skvěle umisťoval a Olda s Jirkou společně perfektně stříleli, a když bylo potřeba,tak i nahazovali. Tahle sestava neměla jedinou chybu. Naši se urputně snažili, hráli, jak nejlépe to šlo, ale na tak skvělé soupeře to nyní nestačilo. 
     Soupeř vyhrál 3:1. Bylo to jasné a zasloužené vítězství a my jim k tomu gratulujeme. Ale, dík patří i našim hráčům za skvělou hru. 
     Dnešek byl pro nás jinak i velmi zvláštní, a to proto, že se kolem hřiště setkalo tolik hráčů, že jsme je ani nemohli nasadit. I já osobně jsem dal přednost jiným. A nemyslím si, že to byla chyba.
     Ještě jednou soupeřům blahopřeji a přeji hodně úspěchů v dalších hrách PLP.
Josef Musil

PLP liga pétanque

     Další milník v činnosti našeho oddílu pétanque. Sice asi ne na dlouho, ale přesto jsme se na chviličku dostali se 16 body do čela tabuky letošní PLP. Jak se nám to povedlo? To není zase tak těžké vysvětlit. V prvé řadě za to mohou naše výsedky, ale i to, že jsme odehráli nejvíce zápasů ze všech účastnících se oddílů.
     Tak si to užívejme alespoň do doby než nás někdo posune, a že se tak stane, tak to je více jak jisté. Vždyť ty skvělé týmy (PCFT Sokoleč a Pedro Velim) jsou hned za námi jen o jeden jediný bod, a to je tuze málo. A to nemluvím o dalších super týmech (Sokol Kostomlaty 13 bodů).
     Jsme realisté, a tak víme, že až nás ty týmy doženou v počtech zápasů, tak se tabulka jistě přepíše, ale i tak, kdo by si pomyslel, že se tam náš tým jen může objevit?

Další skvělý výsledek pro Sport Kolín (pétanque). Kulová osma Předhradí – Sport Kolín 1:3

     Dnes 2. 7. 2020 jsme jeli odehrát zápas se soupeři, ze kterých máme vždy veliký respekt. Ten se zvětšil, a to hned v úvodu hry, kdy nám předvedl, co umí. Hráli jsme s ním o každý bod, ale pořád to pro nás nevypadalo dobře. Zvláště, když nám soupeři vyráželi kouli za koulí. My ale bojovali a nic nevzdávali. Snad proto jsme po prvním kole měli výsledek velmi slušný, s ohledem na kvality soupeře, a to 1:1.
     Do druhého kola jsme šli s patřičnou pokorou a opatrností. Věděli jsme, že je soupeř o třídu lepší. Možná i o dvě. Přesto jsme bojovali dál. Bylo to nesmírně těžké. Soupeř byl pořád lepší. Přesto se nám dařilo nějaké bodíky sbírat, a to se počítá. Nám asi také více přálo štěstí, a k tomu měla svůj den naše nejmladší závodnice desetiletá Nikola, která dokázala dát v nejpotřebnějším čase ten správný úkon. Jednou vyrazit, pak zase nahodit…. Prostě nám trojku výrazně ovlivnila v náš prospěch. Kdyby nehrála, těžko bychom vyhráli. Přesto, stalo se!
     Na jedničkách se Tomáš trápil s Eliškou Borovičkovou, která mu předváděla excelentní výkon, a nebýt jejich pár zaváhání, tak by jistě Tomáš prohrál. Ale, stalo se, a i on zvítězil. Ke cti Tomášovi, dokázal správně ocenit Elišky výkon.
     Výsledek přál nám. Vyhráli jsme nepochopitelně 3:1. Tím také sbíráme cenné 3 body. Soupeř byl skvělý, a každý zápas více jak náročný. Hlavně ty trojky. To bylo nervů.
     Krásné a napínavé střetnutí jsme završili posezením se soupeřem, a to i přes to, že již bylo nemálo hodin. Děkujeme soupeřům za krásný den a za skvělé občerstvení. Příští týden hrajeme odvetný zápas u nás už v úterý od 17,00 hod.
Josef Musil       

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

Podpůrné stránky

Pétanque liga 2020

Průběžný stav ke dni 13. 9. 2020 

1.

  Pedro Velim 

35

2.

  PCFT Sokoleč

33

3.

  Sokol Kostomlaty

31

4.

  PC Sokol Lipník

30

5.

  PCP Lipník 

22

6.

  K8 Předhradí

19

7.

  Sport Kolín

17

8.

  Demoliční koule

15

9.

  Sevak Velim

8

https://plpetanque.estranky.cz

Polabská liga judo

Letošní ročník je poznamenaný, stejně jako jiné akce a vůbec život lidí na celé planetě, pandémií, proto se VV OSJu Kolín rozhodl, že letošní ročník PL bude jen ve znamení jednotlivých kol PL, která se podaří uspořádat. Celkový vítěz ročníku se tudíž vyhlašovat nebude.
Polabská liga je silnou soutěží a tahle pandemie ji rozhodně nepoloží smile.

fb - Sport Kolín, z.s.

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Svoboda - doprava
Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.