Spolková akce - rozlučka se školním rokem 2018/2019 - tradiční zábava pro všechny členy a jejich rodiny

Rozlucka-2019     Zveme vás, naše členy a vaše rodinné příslušníky, na naší tradiční akci, která se koná 22. června 2019. Tím zároveň završíme letošní školní sezónu.
     Dojděte se pobavit na některá z hřišť nebo si jen tak udělat hezké odpoledne. Využít můžete některé z hřišť, která jsme pro vás pronajali nebo halu Bios, která bude k dispozici, či dvě hřiště na pétanque, kde vám i zapůjčíme vše, co budete potřebovat ke hře. Zároveň můžete využít i přítomnost aktivních hráčů nejenom pétanque, ale i trenérů florbalu, juda či sebeobrany.
     Celá akce je sice zaměřená na sport, ale dělat nemusíte nic. Můžete si třeba jen dojít popovídat nebo jen tak odpočinout.
     Na akci se vybírá symbolické vstupné ve výši 50,- Kč / osobu, které slouží na částečnou úhradu nákladů. Zbylé platí spolky Sport Kolín, z.s. a TJ Start Kolín, z.s. Děti do 3 let mají vztup volný.
     Pro účastníky je zajištěn raut, na kterém se setkáte opětovně s velice oblíbenou Italskou pekárnou, ale to nebude vše, co můžete využít (opékání, grilování.....). K pití bude k dispozici Točená kofola nebo malinovka a voda (jemně perlivá a neperlivá). Přitom se budeme snažit chovat šetrněji k přírodě (třídění plastů apod.).
     Pro dospělé je navíc připravené točené pivo, které bude ovšem tradičně za úplatu. Víte jak by to vypadalo, dát ho zdarma :) . 
     Nejdůležitější je nyní, pokud se k nám chystáte, se co nejrychleji přihlásit na adrese josef.musil@sportkolin.cz.  Nebo tak lze učinit osobně na trénincích.
     Každý z účastníků se nejprve při příchodu do areálu dojde zaregistrovat do kanceláře haly Bios, kde uhradí i poplatky, za které dostane připevněné pásky na ruku. Páska opravňuje účastníka k pohybu v areálu, využívání sportovišť a odběru občerstvení.
     Nyní již nezbývá nic jiného, než vám popřát příjemnou zábavu a krásné počasí. Doposud nám to vždy vycházelo.

Odvetný zapas PLP pétanque s Pedro Velim

     Odvetný zápas s týmem Pedro Velim, který jsme dnes 12.6.2019 odehráli ve Velimi, byl plný změn v sestavě a nečekaných zvratů.
     Nejprve jsme nastoupili do prvního kola. Na hřišti č. 1 za nás nastoupili Zdeněk Hanuš s Pavlem Musilem proti Amy Vaňková s Martinem Škopkem. Tento zápas se nesl jasně v duchu soupeřovi nadvlády. Tomu odpovídá i výsledek 13:1 pro soupeře. O moc lepší to nebylo ani na druhém hřišti, kde jsme měli náš nejvíce sehraný pár Zuzanu Malou s Martinem Šternbergem proti Pavlovi Jeřalovi, se kterým hrál vedoucí týmu Vojtěch Černý. I zde měl soupeř jasnou převahu. Vypadalo to na nejhorší náš výsledek v historii PLP, a s tím jsme se nechtěli smířit. Bohužel Martin Š. se necítil na to odehrát druhé kolo, a ani Zuzka na tom nebyla lépe.       Ta se ale rozhodla, že nám pomůže alespoň na jednotlivcích, kde na ní čekal výborný hráč Tomáš Malý. Oba hráli velmi dobře, a nějaký čas to vypadalo na vyrovnaný zápas. Později se ale Zuzce podařilo pár skvělých her, a tak byl nakonec výsledek 13:6 pro nás. Čest týmu byla zachráněna.
     No, a trojku, proti skvělým hráčům, ve složení Petr Skala, Aleš Klouda a Amy Vaňková, nám nezbývalo nic jiného než jí sestavit ze zbytku týmu. Nechtělo se nám nouzově volat Martina Musila, a zdržovat tak zápas. To znamená, že za náš tým nastoupili Josef Musil (já), Pavel Musil a Zdeněk Hanuš. Téhle trojce nevěřili nejenom soupeři, ale ani my. Přesto jsme se rozhodli, že budeme bojovat, jak jen to půjde. Vsadili jsme především na týmovou hru, což se nám následně také překvapivě vyplatilo. Bylo to náročné, ale podařilo se nám i tento zápas druhého kola vyhrát.
     Závěrečný výsledek 2:2, po nezdařeném prvním kole, je velikým překvapením. No, a jelikož jsme vyhráli trojku, tak bereme cenné 2 body. Zhodnotíme-li oba zápasy, tak vítězem je Velim, která získala 4 body. My „jen“ 2. Tím je Pedro Velim prvním týmem, který nás plnohodnotně porazil. K tomu jim blahopřejeme.
     Budu-li chtít hodnotit náš výkon, tak popravdě nic moc. V letošní PLP jsme odváděli i mnohem lepší výkony. Co se týká bodů, tak jsme rádi, že jsme „urvali“ alespoň ty dnešní 2 body, které nás mírně vrací do hry. Ale jinak, co se týká dneška, tak jsem hrdý za druhé kolo, kde jsme všichni hráli co se dalo, a to se nám nakonec vyplatilo. Bojovali jsme.
Díky všem Josef Musil  

Rozlučka se školním rokem - tradiční zábava pro celý spolek

     Příští týden nás čeká rozlučka se školním rokem 2018/2018. Tato tradiční akce, která se koná, společně s TJ Start Kolín, z.s., již mnoho let, tak je vždy velmi dobře navštěvovaná. Udělejte si tedy i letos čas na setkání s přáteli. A co bude na programu? „Nic nového!“ Plno her, zábavy ale i jídla. Těšit se můžete i na pekárnu s pravým Italem, který pro nás peče již několik let, a stal se dobrou tradicí našich akcí. Ovšem, ti, co dávají přednost klasickému opékání, či grilování, tak se také nemusíte bát. Vše bude smile

     Zváni jsou i rodiče a sourozenci. Vstupné je jen symbolické 50,- Kč na osobu. To za tu zábavu a stravu stojí.
     Brzy sem dáme podrobnější informace.
     Pozn. - přiložené foto pochází z jedné předešlé akce cca 5 let zpátky. Od té doby se mnohé změnilo.
Josef Musil

PLP - zápas s Pedro Velim 1:3

     Včera 11. 6. 2019 jsme uvítali u nás další velice kvalitní tým Pedro Velim. Ještě před začátkem jsme věděli, že to nebude jednoduché, zvláště, když přijeli v tak silné sestavě, přesto jsme šli do jednotlivých zápasů plni očekávání, zda se nám něco nepodaří uhrát. A podařilo se. Ovšem, jen v prvním kole, a jedné hře, kdy na prvním hřišti Zuzka Malá s Martinem Šternbergem porazili soupeře ve složení Pavel Jeřala a Tomáš Malý 13:2. To na druhém hřišti, byť se naši Josef a Pavel Musilovi snažili, jak to jen šlo, tak neměli šanci udolat dvojici ve složení Martin Škopek, Petr Skala. Martin skvěle vyrážel a Petr nahazoval. My se pak mnohdy vyházeli na první umístěné soupeřovi kouli nebo po naší velmi dobře umístěné kouli, kterou nám Martin vzápětí vyrazil.
     Šli jsme, za stavu 1:1, s mírnou nadějí do druhého kola. Na prvním hřišti nastoupili naši ve složení Zuzka Malá, Martin Šternberg a Zdeněk Hanuš proti soupeři ve složení Vojtěch Černý, Aleš Klouda a Martin Škopek. Jestli se našim dařilo v prvním kole ve dvojce, tak tady to bylo naopak. Vypadalo to, jako by, zejména Zuzce a Martinovi, soupeř vracel porážku z prvního kola. Stejně totiž dopadl výsledek. Nyní tedy pro soupeře 13:2. Přesto si Zuzka s Martinem vysloužili uznání soupeřů. Ovšem, i my samozřejmě víme, jaké kvality tahle dvojka má, a proto, jak už si jistě soupeři mohli všimnout, tak je necháváme hrát spolu, aby se mohli nadále zdokonalovat.
     Na hřišti číslo dvě se odehráli jedničky. Tam nastoupil Josef Musil (já) proti snad současnému nejlepšímu hráči této kategorie v PLP Tomášovi Malému. Zprvu to vypadalo, že se dá něco uhrát. Moje chvilkové mírné vedení mi dávalo šanci. Tu jsem měl snad ještě do stavu kolem 7 bodů. Následně se ale hra tvrdě otočila, a Tomáš začal herně excelovat. Proto není ani překvapením jeho výhra 13:8. Popravdě, já věděl, jak silného soupeře proti sobě mám, ale to mě nezastavilo od snahy ho udolat. K tomu jsem chtěl využít i domácí hřiště, které jistě znám lépe jak soupeř. Nepodařilo se. Ale i tak jsem spokojený. Zahrát proti Tomášovi 8 bodů není ostuda. Navíc jsme si oba velmi dobře zahráli ve hře, která nepostrádala, alespoň v té první části, napětí.
     Soupeř zaslouženě vyhrál 3:1. Hrálo se čestně, slušně, a tak to mám rád. Blahopřejeme mu a těšíme se na dnešní odvetu ve Velimi.

Pátečníci staví druhý florbalový tým

     Florbal – vypadá to, že se dočkáme výrazné novinky v našem oddíle florbalu. Pátečníci se totiž chystají postavit druhý tým do krajských ligových soutěží, a my je v tom podpoříme. Bude to stát samozřejmě nemálo peněz, ale co se dá dělat, každá aktivita něco stojí, a my tu jsme pro členy, ne oni pro nás.
     Hlavním cílem jistě je, aby se mohlo aktivně soutěží účastnit více hráčů. Protože na jeden tým jich máme ve spolku hodně. Jen si neumím představit to zajišťování herních ploch a další nezbytnou administrativu. Už nyní je toho na Martina větší zátěž.
     Oddíl má již i stabilního trenéra, který se týmu věnuje velmi dobře. Tudíž ani v tom není problém. A tak si už jen počkáme, zda se tento zajímavý projekt nového týmu podaří zrealizovat. Nyní je na to nejvyšší čas.
Hodně štěstí.

Odvetný zápas PLP pétanque s PCFT Sokoleč 1:3 pro soupeře

     Dnes 7. 6. 2019 jsme odehráli odvetný zápas s týmem PCFT Sokoleč. Úvodní kolo nám nevyšlo dle očekávání, a to nemluvím o výhře, ale o kvalitě a pojetí hry. Především já se Zdeňkem jsme nehráli dobře, a když k tomu přidám skvělý výkon soupeřů (Honza Svoboda a Vít Kadeřábek), kteří zahráli fantasticky, tak jsme rádi, že to nakonec nebylo za „Kanára“. Sice se není i tak čím chlubit, ale ten 1 bod, který jsme nakonec uhráli, tak nám alespoň zahnal tolik nechtěného „Kanára“. O něco málo to bylo lepší na hřišti č. 2, kde Zuzka s Martinem uhráli více bodů. Přesto, i tam měl soupeř evidentně navrch.
     Následně došlo na druhé kolo. Já šel do jedniček proti Honzovi Svobodovi a Zuzka s Martinem a Zdeňkem do trojek. V trojkách naši, kteří hráli tohle kolo o poznání lépe jak první, tak vyhráli, což je skvělé. Já zahrál také dost dobře, ale na Honzu to rozhodně dnes nestačilo. Sice jsem i chviličku vedl, ale to bylo jenom proto, že Honza zahrál velice zajímavou a odvážnější hru, kdy po pár riskantnějších hodech, sice něco ztratil, ale on se nenechal vykolejit, a cíleně si šel stále za svým. Rozhodně se nenechal odradit menší nepřesností, a tak se mu to na závěr i zaslouženě vyplatilo. Mě se jeho hra rozhodně moc líbila. Nepostrádala odvahu, moderní pojetí, dobrý úsudek, soustředění…. Prostě skvěle odehraný zápas. Ale, ani já nemám z tohoto zápasu špatný dojem. Zahrál jsem proti Honzovi velmi dobře, což rozhodně nebylo jednoduché.
     Soupeř na domácí půdě předvedl skvělé výkony. Nám se povedlo jen druhé kolo. Když se podíváme na kvalitu soupeře, tak to pro nás není špatné, naopak. A pokud porovnáme oba zápasy, tak jednou jsme vyhráli my a jednou soupeř. Tudíž, na zápasy, 1:1, a i to je skvělé..    
     Po zápasech jsme chviličku poseděli u výborné krkovičky, zeleninové oblohy a obloženými talíři. Nebýt toho, že Zuzka s Honzou zítra hrají na MČR jedničky, tak jsme si poseděli delší dobu,.
     Soupeřům moc děkujeme za výborné a poučné zápasy, přátelskou atmosféru. Byl to další skvělý den s PLP. 

PLP zápas pétanque se Sokolčí

     Další ligový zápas hrajeme v pátek 7. 6. 2019 od 17,30 hod. v Sokolči. Zatím jsou přihlášeni - já, Zuzka Malá, Martin Šternberg a Zdeněk Hanuš.
Josef Musil

Z kraje vezeme 3 bronzové medaile

     Dnes (2.6.2019) jsme se vydali do Benešova na krajské přebory v judu kategorií U9 a U11. Za nás tam startoval v U9 jen Filip Kohel, který se umístil na hezkém 3. místě. Mohl být na tom i lépe, ale byl nervózní a mnoho způsobila i tréma, která ho provázela za doprovodu nataženého svalstva.
     V kategorii U11 už jsme měli dokonce 5 zástupců (Štěpán Polanský, Viktor Kubelka, Richard Motlíček, Jaroslav Adam a Jan Masopust). Všichni nám udělali radost, protože dobře bojovali. Jenom ta jejich technika a stylové pojetí zápasů bylo, oproti jiným dnům, horší. Přesto jim patří naše uznání za příkladnou bojovnost.
     Nejlépe se vedlo Honzovi Masopustovi, který z šestnácti soutěžících dokázal vybojovat hezké 3. místo. Pak samozřejmě již výše zmiňovanému Filipovi Kohelovi, který též obsadil 3. místo a Jaroslavovi Adamovi, který si také z Benešova odvezl hezké 3. místo.
     Celková bilance – 6 účastníků = 3x bronzová medaile. Věřili jsme si sice i na pár zlatých, ale co, ty 3 bronzy jsou také super.
     Trenérský doprovod – Josef Musil a Richard Motlíček starší.

Krajské přebory juda kategorií U9 a U11

     V neděli 2. 6. 2019 nás čeká cesta do Benešova, kde se naši zástupci střetnou s ostatními závodníky kraje o mistrovské tituly Krajských přeborníků.

POZOR RŮZNÉ ČASY VÁŽENÍ - U9 OD 8,30 A U11 OD 10,00 !!

Za nás tam jednou:
U9 na místě by měl být začátkem vážení - v 8,30 hod.
- jede jen Filip Kohel (jede s rodiči) - vážení od 8,30 do 9,00 hodin !!! nutné si vzít sebou kimono a registrační kartu (průkaz juda)
odjezd z domova tak, aby se stíhal začátek vážení od 8,30 hod.  
------------------------------
U11 na místě by měli být začátkem vážení - 10,00 hod.
- jedou (potvrzeni) Jan Masopust (s rodiči), František Charous? (pokud ano, tak s rodiči), Richard Motlíček a Viktor Kubelka (?)vážení od 8,30 do 9,00 hodin !!! nutné si vzít sebou kimono a registrační kartu (průkaz juda)  odjezd z domovů tak, aby se stíhalo to vážení od 10,00 hod.
------------------------------
- se mnou Štěpán Polanský, Jarda Adam - sraz na hale v 8,30 hod.

Starrtovné platí spolek - Josef Musil - hodně štěstí.

Propozice: Kp_benesov_20190602

1. 6. 2019 Turnaj nadějí v judu (v pojetí místních) se vydařil

     Byť nám Český sva juda hodil do cesty překážku, která nám zabránila uspořádat původně plánovanou akci, což jistě bude mít i řádnou dohru, tak se nám lokální soutěž podařila.

Ale nyní k turnaji:

     Dnešní Turnaj, který jsme nakonec museli pojmout jen jako mezi oddílové randorové zápasy, se vydařil. Sešlo se na něm 51 soutěžících ze třech oddílů. Největší účast měl oddíl juda TJ Start Kolín, z.s. (27 soutěžících), nejmenší Sokol Velim s jednou soutěžící. Turnaje se samozřejmě účastnil i náš spolek, který měl v akci zbývajících 23 soutěžících.
     Jelikož se jednalo o motivační turnaj zaměřený pro začátečníky, tak se děti rozdělily do skupin po 2 až 4. To, aby si každý odnesl nějakou tu cenu.
     Turnaj se nesl i v pojetí svátečního dne „Den dětí“, a tak se i to projevilo na celkové atmosféře, která byla úžasná. Turnaj nadchl nejenom samotné děti, ale i jejich rodiče, doprovody, a v neposlední řadě i samotné trenéry s funkcionáři. Na zdravotní stránku turnaje dohlíželi dvě ženy z Červeného kříže, které naštěstí neměly s úrazy žádnou práci, protože se nikomu nic nestalo, a i z toho máme radost.
     Ještě před turnajem jsme, jakožto pořádající oddíl využili příležitosti, a po dohodě s kolegy z TJ Start Kolín jsme realizovali jednu milou záležitost, kdy jsme předali modré tréninkové kimono našemu nejlepšímu současnému závodníkovi Honzovi Masopustovi, a pak jsme, se svolením trenérů z TJ Start Kolín, obdarovali i nejlepšího kolínského mládežnického závodníka Jakuba Paroulka z TJ Start Kolín, který letos předvádí špičkové výkony nejenom na národní úrovni, ale už začíná i na té mezinárodní. Jakub se sice nepral, aby dal možnost těm začínajícím, ale na soutěži byl, a tak mu bylo přidáno modré kimono, které mu udělalo radost. Doufáme, že alespoň takovou, jakou dělá on nám svými výkony a reprezentací města Kolína.
Činovníci:
     Ředitel soutěže – Josef Musil, sportovní ředitel – Jan Musil, hlavní rozhodčí – Břetislav Olexa, rozhodčí – Michaela Duchanová, která dnes oslavila 21. narozeniny, přejeme jí vše nejlepší. Dalším rozhodčím byl Honza Truhlář. O pořadatelské záležitosti a psaní diplomů se postaral Aleš Sluka st., časomíru Aneta Holečková, Pavel Musil a záskokem Aleš Sluka. O ekonomickou stránku turnaje a pomoc s „Mimoni“, se postarala Jitka Olexová. Všem těmto lidem patří náš veliký dík.

Výsledky:
Mimoni
M1 – 1. Nela Kalincová, 2. Aneta Ofukaná, 3. Maxim Kovář (všichni TJ Start Kolín)
M2 – 1. Aneta Šípková, 2. Radek Čepelák, 3. Radek Mach (všichni TJ Start Kolín)
M3 – 1. Matěj Rohla, 2. Jakub Hodan, 3. Jan Mrňák (všichni TJ Start Kolín)
M4 – 1. Lucie Hejdušková, 2. Antonín Rovný (všichni TJ Start Kolín)
M5 – 1. Šimon Hamouz, 2. Tobiáš Matějka, 3. Vít Vrba (všichni TJ Start Kolín)
M6 – 1. Vincenc Vlachý, 2. Jakub Stárek, 3. Filip Foltýn (všichni TJ Start Kolín)

Ostatní
X1 – 1. Filip Kohel, 2. Mikuláš Říha     
1. Anna Vomáčková (všichni Sport Kolín)
X2 – 1. Šimon Kratochvíl, 2. Richard Motlíček, 3. Prokop Jelínek (všichni Sport Kolín)
X3 – 1. Viktor Kubelka, 2. Jaroslav Adam, 3. František Charous (všichni Sport Kolín)
X4 – 1. Michal Brožek, 2. David Šebestián, 3. Tomáš Trmík (všichni TJ Start Kolín)
X5 – 1. Jan Masopust, 2. Štěpán Polanský (všichni Sport Kolín)
X6 – 1. Adam Švimberský (Sport Kolín), 2. Jan Truhlář (TJ Start Kolín)
X7 – 1. Antonín Adam, 2. Jan Matouš Penc, 3. Josef Charous (všichni Sport Kolín)
X8 – 1. Eliška Votroubková (TJ Start Kolín), 2. Eliška Vomáčková (Sport Kolín)
X9 – 1. Petr Dusil (Sport Kolín), 2. Matěj Škopek (TJ Start Kolín), 3. David Matiáš (Sport Kolín)
1. Jakub Hradecký (Sport Kolín)
X10 – 1. Anna Sluková (Sport Kolín), 2. Adéla Hlaváčková (TJ Start Kolín), 3. Lucie Holečková (TJ Start                                                                                     Kolín. 
X11 – 1. Nikola Hlavičková (TJ Start Kolín), 2. Denisa Hofericová (Sport Kolín),     
1. Nikol Tvrzníková (Sokol Velim)
X12 – 1. Aleš Sluka (Sport Kolín), 2. Daniel Jamečný (TJ Start Kolín)
1. Matěj Brožek (TJ Start Kolín)

     Dnešní soutěž začala kolem 10. hodiny společnou rozcvičkou, kterou řídil Břetislav Olexa, a skončila po 12. hodině předáním cen, což je super čas na dvě tatami.
     Soutěž se nám vydařila. Náhradní za původní turnaj se bude pravděpodobně konat 22. 9. 2019, ale již s jinými podmínkami.
     Závěrem děkujeme TJ Start Kolín, který nás v problému nenechal samotné, a byl nám po celou dobu silnou oporou.
Josef Musil   

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665

Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4

e-mail:
josef.musil@osju.eu
josef.musil@sportkolin.cz

Spolkové stránky:
www.sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

fb - Sport Kolín, z.s.

www - stránky hráčů

Sport Kolín, z.s. - oddíl florbalu:


http://florbalkolin.cz
© Ondřej Čada

Partner spolku

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1

PLP pétanque

Polabská liga pétanque

www.plpetanque.estranky.cz

 

Partner juda

Kwon

Partner spolku

Florbal-dresy

Unnamed

Sponzor spolku

Cp-logo

Sponzor spolku

Top-moda_2

Topmodajeans


David Buchar

Brandlova 16
280 02  KOLÍN
Telefon: 321 726 191
v.bucharova@volny.cz
www.topmodajeans.cz

 

Sponzoři z řad rodičů

Pan Svoboda - doprava
Pan Stanislav Hoferica - výroba ramp
Manželé Slukovi
Manželé Hofericovi
Emílie Hofericová
Manželé Adamovi
Manželé Masopustovi 
Manželé Dusilovi
Manželé Musilovi
Děkujeme za podporu.