PLP pétanque - 5.6.2024 jsme odehráli odvetný zápas s týmem Sokol Kostomlaty

Img_2175_2             Jednotlivé zápasy jsme začínali hrát něco málo po půl šest a skončili posledními krátce po dvacáté první hodině. Do prvního kola nastoupili na 3. hrací ploše Zdeněk Hanuš s Josefem Musilem proti Antonínovi Faustovi a Petrovi Faustovi. Jestliže to byla, na této hrací ploše „mužská“ záležitost, pak, aniž by si toho někdo všiml, to naopak na 4. hrací ploše byla ta ženská. Protože na ni nastoupila naše sestava Zuzana Malá s Lucií Holanovou proti Aleně Vaníčkové s Miladou Hercokovou.

  ...(číst dále)

Florbal - Pátečnické žactvo - Kutná Hora 9:8

Pat1                V úterý 4. 6. 2024 odehrál náš žákovský tým Pátečníků přátelský zápas s Kutnou Horou. Co máme z doslechu, tak si naši nevedli vůbec špatně. Ba naopak, hráli skvěle. Odpovídá tomu i výsledek, kdy porazili, sice těsně, ale přeci jenom porazili Kutnou Horu 9:8. Hlavní trenér Lukáš Svoboda i se svými asistenty Markem Vítů a Tomášem Keclem mohou býti spokojený. Máme slíbený článek z dění. Pro kluky je to nejenom dobrá a potřebná motivace, ale prověrka, jak jsou na tom. Zda mají šanci hrát nějakou z mistrovských soutěží apod. Jak je vidět, tak mají.
Josef Musil

Pétanque PLP 2024 Kostomlaty Kolín 3:1

           Včerejší zápas s Kostomlaty nám nevyšel, tak jak jsme doufali, že by se mohlo podařit. Ale, přiznejme si, že Kostomlaty zahráli lépe jak my. To ale neznamená, že bychom hráli špatně. Dokonce to nějaký čas vypadalo lépe pro nás.

  ...(číst dále)

Florbal Pátečníci - info s předstihem

     Náš žákovský tým se chystá 4. 6. 2024 na přátelský zápas v Kutné Hoře. 
Josef Musil

PLP pétanque liga - zápas s Kostomlaty

     Ve středu 29. 5. 2024 hrajeme od 17,30 hod. zápas s týmem Kostomlaty. Naše sestava je zatím v tomto složení, Josef Musil, Martin Šternberg, Nikola Šternbergová, Zuzana Malá a Radek Levínský.

  ...(číst dále)

Pétanque - naši zazářili v Budapešti na Centrope Maďarska - 8. místo je rozhodně úspěchem!

Mad3

     Aby těch soutěží nebylo málo, vypravila se naše dvojice Martin Šternberg a jeho dcera Nikola Šternbergová do Maďarska, kde se hrál jeden ze série špičkových turnajů Centrope. Tentokrát tedy Centrope Maďarska.
     A protože to byla soutěž trojek, doplnila je Alena Korešová z týmu Havaj CB. Jak se později ukázalo, byla to rozhodně dobrá volba. V sobotu si tento tým vybojoval skvělý postup do nedělní šestnáctky, když zdolali několik špičkových zahraničních týmů. 
     Pak se čekalo do neděle. Tam se opět zadařilo, když porazili český tým, který patří mezi národní špičku. V dalším vyřazovacím zápase jim vstoupil do cesty místní maďarský tým, který už nepřekonali. A pozor! Bylo to jenom o jeden jediný bod!!! Velká škoda. To už tedy znamenalo konec. Když už to člověk dotáhne sem, tak samozřejmě čeká, že by mohl ještě ten jeden stupínek zvládnout. Ovšem tak by mohl pokračovat až do samého finále. Ne, není to neúspěch. Naopak, je to skvělý výsledek. Kdo by očekával, že se dostane mezi 8 nejlepších týmů turnaje?
MadA nyní, pro pobavení trošičku z korespondence:
V neděli došlo od Martina:
     "Tak jsme dobojovali. Postoupili jsme sice přes Kaucu, Marhoula a Rendla, ale ve čtvrtfinále jsme o bod prohráli s Maďary...takže konečné 8 místo!"
Naše reakce:
     "Hele, dát trojici výborného Kaucu (4. místo v žebříčku), Rendla (17. místo) a Marhoula (19. místo) to je super výsledek!!! Zvláště, když vy máte: Ty (86. místo), Nikola (191. místo) a Alena Korešová (63. místo). A to stále ještě nemluvíme o kvalitě turnaje. Prostě super výsledek. Nejlepší tenhle víkend a pravděpodobně i za dosavadní průběh roku."
     Martin si jde pomalu, ale jistě za svým. A my mu to přejeme. Tedy, i nám, protože se s jeho úspěchem samozřejmě svezeme smile  
Josef MusilPétanque - Memoriál CdP Loděnice

     25. 5. 2024 jsme měli na Memoriálu CdP v Loděnicích tři zástupce, a to Zuzanu Malou s Radkem Levínským. A pak ještě Zdeňka Hanuše, který tvořil herní dvojici s Václavou Reinbergrovou z oddílu PCP Lipník.
     Zatímco Zdeněk s Václavou odehráli celkem dobře turnaj. Byť jim 2 výhry a dvě prohry ve skupině neumožnily postoupit do 16, tak Zuzaně s Radkem se příliš nedařilo. Přitom to není dávno, co oba přivezli 4. místo z obdobného turnaje. Ale tak to prostě chodí. Jednou se zadaří, jindy ne. A oni dva mají jistě ještě co herně říct do budoucnosti pétanque.
     Zdeněk byl se svým výkonem spokojený. Jenom ho zamrzelo, že o postup do 16 je připravilo horší skóre. K tomu měli i jednu prohru hodně těsnou. Což zamrzí dvojnásobně. Ovšem i to je hra. A on to dobře ví.
Děkujeme všem třem za reprezentaci spolku.
Josef Musil

3. kolo PL - Polabský pohár. Organizačně super. Výsledky celku, ty už tak dobré nejsou. Ale, jedeme dál.

     V sobotu 25. 5. 2024 jsme pořádali 3. kolo Polabské ligy, které jsme nazvali Polabský pohár. Očekávaná účast 350 závodníků se sice neuskutečnila, ale i tak bylo kolem 250 účastníků dobrým výsledkem.
     Příprava začala, tedy pokud nepočítáme tu dlouhodobou, kdy se zajišťuje termín, tým rozhodčích, technika na řízení soutěže, schvalování propozic na 3 úrovních……., v pátek stavbou tatami a zázemí soutěže. Po něm jsme pro děti uspořádali slibovaný trénink. Na ten jsme pozvali i děti z TJ Start Kolín, protože nám pomáhaly se stavbou tatami. Tento trénink vedl náš trenér Richard Motlíček. My ostatní jsme pokračovali v přípravě soutěže.

  ...(číst dále)

Polabská liga - 3. kolo - Polabský pohár "klepe na dveře"

        Přípravy finišují na plné obrátky. K tomu od 16,00 hodin stavba všech 4 tatami. Následně, my co zajišťujeme celou soutěž, budeme pokračovat v přípravách a děti si dají společný trénink s kolegy z TJ Start Kolín.
     Byť účast nenaplní maximální kapacitu, ta je stanovená na 350 účastníků, tak to vypadá, že se dostaví cca kolem 250 závodníků z celé ČR, a to rozhodně není málo.
     Soutěží se v jednotlivcích. Ovšem výsledky deseti nejlepších závodníků se započítávají do soutěže týmů. První tři obdrží poháry. Děti pak medaili a diplom. Ta medaile je speciální. Když jich dítě vysoutěží šest, tak z nich sestaví jednu hodně velikou medaili. Ta se následně uloží do speciální krabičky.
Zítra se budeme těšit. Ovšem. jisté je, že nás to ja

ko vždy pěkně vyčerpá. Už dnes je na nás vidět značná únava, a to jsme ještě nezačali.
Všem závodníkům přejeme krásné zážitky a pak i šťastný návrat do svých domovů
Josef Musil

Redakční rada - posílení propagace spolku - otevření se více veřejnosti

        Posilujeme tým lidí, kteří se zapojí do informační práce pro spolek. Sice se mnohé zlepšilo, ale je pořád co zlepšovat Uvítáme další zájemce z řad spolku, kteří se zapojí do této činnosti s námi.
        Bylo by fajn, kdybychom se rovnoměrně rozdělili podle oddílů a důležitosti akce.
        Chceme psát nejenom o tom, co se nám podařilo, ale i o tom, v čem máme rezervy. Prostě být upřímní k okolí a sobě.

  ...(číst dále)
info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665
Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
e-mail:
josef.musil@sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

 

Sport-kolin-na-mape

Podporovatel

 

Náš spolek získal výraznou podporu od jednoho z nějvětších dodavatelů florbalového vybavení. Výrazné slevy a akce platí samozřejmě i pro naše členy. Více zjistíte u vedoucího florbalového týmu Martina Musila.
https://www.eflorbal.cz/<

Podporovatel

Od NSA, stejně tak jako jiné sportovní spolky, dostáváme ročně nemalou finanční podporu na mládež formou dotace. Ta nám pomáhá pokrýt nemalé roční náklady na sportování dětí ze spolku.
Děkujeme.
https://www.agenturasport.cz/

Podporovatel

Město Kolín
Mesto-kolin

Ročně získáváme několik sportobních dotací od města. Jedná se o pravidelné dotace ve dvou pololetích v souladu s kritériemi Sportovní komise Rady města. K tomu dále získáváme, na základě individuálních žádstí, dotace na jednotlivé sportovní akce, pokud je sportovní komise po posouzení doporučí a Rada města schválí.
Děkujeme 
https://www.mukolin.cz/