Martin Šternberg - skvělé 4. místo na MČR jednotlivců v pétanque

     V sobotu 1. 7. 2023 vyrazilo několik našich členů na MČR jednotlivců. Bohužel jsme se tam nedostali všichni, co jsme jet chtěli. Letos totiž platí jiná pravidla. Počet hráčů je omezen, a tak výběr osob do limitu probíhal podle síly uvedené ve svazovém žebříčku.

  ...(číst dále)

Na prázdniny velmi dobrá zpráva. Peníze z NSA jsou na cestě.

  ...(číst dále)

Akce "Rozlučka" se vydařila.

  ...(číst dále)

Bez kolegů z TJ Start Kolín

  ...(číst dále)

JUDO - TURNAJ NADĚJÍ 2023

  ...(číst dále)

Pro rodiče našich členů, členy a jejich přátele pořádáme otevřený společný trénink v pétanque

KDY - 24. 5. 2023     KDE - HŘIŠTĚ PÉTANQUE HALA BIOS (Vávrova 814, Kolín 4)

     Víte, co je pétanque? Já věřím, že v dnešní sportovní době, ano. Podle mého odhadu se v naší republice tomuto úchvatnému společenskému sportu věnuje aktivně přes 2000 osob. A svazově plně registrovaných něco málo přes tisíc.
     Na okrese Kolín a v nedalekém okolí se nachází několik aktivních oddílů. Především je to ten náš, místní Sport Kolín, z.s., kde máme nyní 19 aktivních členů. Pak je větší oddíl ve Velimi, v Předhradí, Sokolči a Nymburce. Každý z těch oddílů má své kvalitní hrací plochy. My máme domovské 2 hřiště u haly Bios, což je na náš spolek dost málo, proto je budeme v dohledné době rozšiřovat. Pak jsou ještě hřiště před Vodním světem a jedno opuštěné na sídlišti u obchodního domu Penny market.
     Proč se o pétanque mluví jako o společenském sportu? Je to pro jeho možnosti. A to především, že se dá hrát na takřka všech podkladech (površích - mimo betonu apod.). Nezáleží u něj na pohlaví a věků. Hrát tedy společně mohou děti s prarodiči. Dokonce i invalidní osoby (klidně osoby i na invalidních vozících), které jsou schopné odhazovat koule. Hrát se dá soutěžně nebo jen s přáteli pro zábavu při rodinných setkání apod. A věřte, zažijete si přitom hodně zábavy, stmelíte kolektiv, získáte řadu nových přátel......
     Využijte této jedinečné možnosti, kdy vás zcela zdarma naučíme základy hry pétanque  a necháme zahrát.
Budeme se na vás těšit a bude i káva smile

Josef Musil

Florbalový BIOS CUP 2023 již tuto sobotu na hale Bios

     Po delším odmlčení se vrací na halu náš velmi populární florbalový turnaj Bios Cup. Byť má vždy velmi dobrou úroveň a zvyklosti, letos to bude (u nás) malinko jinak. Šanci dostanou především naši mladí hráči, kteří budou mít možnost zapojit se do ligového týmu a stát se tak jeho dočasnou součástí. Je to skvělý nápad. Proč pořád honit jenom výsledky, když se dá turnaje využít i pro přípravu budoucí posily týmu. 
     To ale neznamená, že nebudeme hrát na výsledek, naopak. Jen se tým a hra bude adaptovat na nové hráče. NIkomu naši, jak je znám, nic nenechají zadarmo.
     Hra bude začínat někdy kolem 8 hodiny. Zatím máme přihlášených 6 z vybraných týmů. Maximální kapacita je daná na 10 týmech. 
     Diváci budou vítáni.
Josef Musil

Naši v Polabské lize pétanque stále vítězně.

Petanque-v-desti      Včera, v dosti nevlídném a deštivém počasí naši sehráli odvetný zápas ls velmi kvalitním týmem Sokolíky. A i tentokráte se našemu týmu podařilo zvítězit 3:1. Co to znamená? Hodně! Od začátku soutěže jsme ztratili pouhý jeden bod, a to je skvělé. Ovšem, soutěž ještě není zdaleka u konce a stát se tedy může ledacos. Pamatuji, když jsme porazili favorizované týmy Lipník a Kostomlaty. Týmy, které v rámci ČR patří k tomu nejlepšímu, co ČR má. I tehdy to tedy vypadalo skvěle a nadějně. Jenomže jsme si neuhlídali další zápasy, a to nás stálo umístění. Letos, doufám, budeme obezřetnější, a takovou chybu neuděláme. I když, byla to tehdy vůbec chyba, když jsme sestavu lepili zápas od zápasu, protože nás tehdy bylo hodně málo? Zřejmě ne. 
     Naše nejlepší dosavadní umistění bylo 4. místo. Tehdy jsme skončili o pouhý jediný bod za Velimí, a to hodně zamrzelo. I když to byl fantastický výkon. Ale kdo by nechtěl vidět svůj tým na bedně? 
     Letos je to ale jiné. Máme hodně lidí do týmu. To znamená, že prostě máme kde brát, a to je fajn. K tomu se naši hráči výrazně zlepšili. Máme je vidět dokonce i v celosvazovém žebříčku na horních místech, a to je hodně veliký posun.
     Tak co? Podaří se nám ten historický posun v pétanque, a to nejenom v PLP, ale především v MČR, kde jsme zatím, ve skupině, na 2. příčce? Pokud ano, bude co oslavovat. Pokud ne, no tak si počkáme. Jednou to jistě vyjde. 
Josef Musil
      

Příměstský spolkový tábor se ruší. Místo něj naplánujeme společné akce. Pokud o ně bude zájem.

     Letos jsme měli v plánu uspořádat příměstský tábor, který jsme před covidem několikrát realizovali. Bylo to rozhodně fajn. Nejlepší na těch akcích bylo to, že se smazával věk mezi dětmi. Všichni se společně bavili.
     O pestrost bylo postaráno tak, že jsme nejenom trénovali, ale i jinak sportovali. K tomu jsme si společně občas i uvařili. Bylo skvělé vidět děti, jak se baví. Měli jsme samozřejmě i jinou zábavu, a k tomu 2 celodenní výlety. 
     Je nás ale málo, a k tomu máme i málo peněz v rozpočtu, aby to spolek "dotáhnul". Už jenom hala by v požadovaném rozsahu stála komplet kolem 45 tisíc korun, a na to nemáme. Kde jsou ty další náklady? Někdo řekne, že se to rozdělí mezi účastníky. Ovšem u 14 dětí je to nemyslitelné. Byl by to luxus, který by nám položil celé hospodaření, které je už tak poznamenané současnou drahotou a čekáním na dotaci z NSA.
     Přesto jsme se rozhodli, že nějaké aktivity v tom termínu budeme realizovat. Jen si k tomu musíme sednout a zjistit, jestli bude zájem. Vím je to škoda, ale bohužel nepatříme k těm "preferovaným" spolkům, co dostávají z městského rozpočtu na činnost statisíce, a některé dokonce i milióny. Snad se to přerozdělování brzy změní.
     Letos jsme žádali o "pouhých" 100 tisíc na posílení našeho rozpočtu. Nevyšlo to. Snad příští rok. Uvidíme. Přitom nepatříme mezi nejmenší spolky.
     Snad se nám podaří zrealizovat alespoň nějaké tréninky a k tomu i nějaká ta zábava.
Hezký den Josef Musil    

Adam Švimberský se na mezinárodním turnaji juda v Novém Bydžově umístil na skvělé 3. příčce

     Adam, náš nejakti

vnější závodník v judu, vyrazil o víkendu do Nového Bydžova, kde se konala

Img-20230514-wa0003

 tradiční mezinárodní soutěž, která je zařazena mezi top soutěže v ČR. Účast převyšující 500 soutěžících je toho důkazem.

     Adam je tak našim druhým medailistou, kterému se podařilo na této soutěži uspět. Před několika lety, na stejné soutěži, zazářila Anička Sluková, když obsadila skvělé 2. místo.

    Adamovi blahopřejeme a doufáme, že se mu bude dařit i nadále. Bude Adam inspirací pro ostatní soutěžící, kteří sice chodí do závodního celku, ale na soutěžích je moc vidět není?
     Nedávno, a to minulý týden, se s Adamem sešel v Čáslavi na Polabské lize ještě náš Ondra Havrilko, kterého judo baví. Zkušenosti teprve sbírá, přesto věříme, že se časem začne na soutěžním poli prosazovat. 
     Naší nadějí je Filip Kohel, který se soutěží účastní, ale protože je po úrazu, tak si na jeho soutěžní návrat musíme chviličku počkat. Bylo by fajn, kdyby za náš spolek v judu soutěžilo, po delší odmlce, zase více soutěžících.
     Bude čas páskování. V něm se zohledňuje i soutěžní praxe. Pokud závodník nemá odsoutěžíno a neporáží soupeře s daným pásem, měl by si ještě nějaký čas počkat. U Adama to problém nebude. Může se jistě s k lidem ucházet o oranžový pás, tedy 4. kyu.
Josef Musil 

info Ve fóru nebyly nalezeny žádné kategorie ani témata.

Sport Kolín, z.s.

 IČ: 26540037

 

 Spolkové logo:

Logo-sport-kolin
Předseda:

Josef Musil   + 420 605 209 665
Sídlo spolku:

Vávrova 814
280 02 Kolín 4
e-mail:
josef.musil@sportkolin.cz

Bankovní spojení:

427837379/0800 

Česká spořitelna v Kolíně

Podporovatel

 

Náš spolek získal výraznou podporu od jednoho z nějvětších dodavatelů florbalového vybavení. Výrazné slevy a akce platí samozřejmě i pro naše členy. Více zjistíte u vedoucího florbalového týmu Martina Musila.
https://www.eflorbal.cz/<

Podporovatel

Od NSA, stejně tak jako jiné sportovní spolky, dostáváme ročně nemalou finanční podporu na mládež formou dotace. Ta nám pomáhá pokrýt nemalé roční náklady na sportování dětí ze spolku.
Děkujeme.
https://www.agenturasport.cz/

Podporovatel

Město Kolín
Mesto-kolin

Ročně získáváme několik sportobních dotací od města. Jedná se o pravidelné dotace ve dvou pololetích v souladu s kritériemi Sportovní komise Rady města. K tomu dále získáváme, na základě individuálních žádstí, dotace na jednotlivé sportovní akce, pokud je sportovní komise po posouzení doporučí a Rada města schválí.
Děkujeme 
https://www.mukolin.cz/

Podporovatel

Není k dispozici žádný popis fotky.

Kolínský domácí pivovar Prádelník

Heverova 502, Kolín, Czech Republic
723 537 475

Polabská liga judo

Letošní ročník je po pandemii zpět v plné síle. Sice se zatím rozjíždí a snad dosáhne své původní síly, ale je zpět, a to je hlavní.
Polabská liga je silnou soutěží smile.

Pétanque liga 2023

Konečné pořadí 

umístění Spolek body
1. místo PC Sokol Lipník 48
2. místo Sokol Kostomlaty 42
3. místo PC Sokol Velim 33
4. místo PCP Lipník Přátelé srubu 28
5. místo PCFT Sokoleč  27
6.místo Sport Kolín, z.s. 26
7. místo Žraloci předhradí II   21
8, místo PCP Lipník - V Stařenka  17
9. místo Sokolíci 14
10. místo Žraloci Předhradí I. 14

https://plpetanque.estranky.cz/ 

MČR 1. liga pétanque

Průběžný stav ke dni 14. 9. 2023

MČR 1. liga pétanque
Skupina B

umístění Spolek body
1. místo  HRODE Krumsín II   2
2. místo  Sport Kolín, z.s.   2
3. místo  PO Chotěboř         2
4. místo SKP Praha Řepy A    0
5. místo  PSK Jihlava    0
     


http://www.czechpetanque.cz/

Polabská liga judo

Polabska-liga-logo1